Tehotná pár týždňov po pôrode. Stalo sa vám to?

funilieta
24. apr 2008

Ahojte,
zaujimalo by ma, ci sa najde niekto kto do roka porodil dva krat. Mam taky pocit, aj ked este som si nie ista, ze to bude aj moj pripad. Neviem si to predstavit. Je vobec mozne otehotniet, ked kojim a ked mam strasne nepravidelny cyklus?Pretoze si nejak nedavam pozor, a teraz mi lepi. Stalo sa to niektorej z vas? a ako to zvladate? 😅

zuzka55
13. jan 2009

mirica,sasiki a bubi ďakujem.....aspoň viem že nie som sama taká maminka🙂)......a johnie ty buď zatiaľ v pohode kým ti to nepotvrdí lekár že či je to tak alebo nie....nemá sa asi ozaj zmysel stresovať .....držím palce nech to dopadne akokoľvek🙂)) a máš ozaj veľmi peknú dcérku..

ináč babuľky ja som dostala menzes hneď na 27. deň po pôrode myslela som si že či mi náhoodou niečo v maternici neprasklo...až potom mi došlo že je to moja klasická menštruácia....potom som to mala dosť nepravidelne.....cca každých 28-4é dní.....takže keď mi to meškalo týždeň myslela som si že zas sa to opozdilo.....keď mi vyšli 2// bola som dosť šokovaná.........ale už som si zvykla🙂)))

majte sa dievčence....papa.

snezenka123
15. jan 2009

Ahojyk chtěla jsme se zeptat,sice to sem asi moc nepatří,ale mám půl roční mimčo a chtěli by jsmes manželem druhé dítko,než malé budou dva roky(dala jsme si mateřskou na 2 roky)ale nemám menzes(stále kojím)tak jsem se chtěla zeptat,zda můžu otěhotnět,pokud nemenstruuji,nebo musím přestat kojit?Moc díky za rady 😉

jitka711
15. jan 2009

Moje sestřenice otěhotněla při kojení. Kojení není antikoncepce

eldzina
16. jan 2009

snezenka, jasne ze mozes otehotniet aj ked este nemas menstruaciu. Cyklus u zeny zacina dozretim vajicka a ak nedojde k oplodneniu, tak nastava menstruacia. Len otazka je, kedy asi dojde k dozretiu vajicka. ci o mesiac, dva, ... V podstate, ak sa intervaly kojenia predlzuju, zacne sa potlacat ucinok hormonu, sa mi zda, ze prolaktinu a ten spusta dalsi hormon, ktory ma na starosti dozrievanie vajicok. Zvacsa, co mam odpozorovane na mojom okoli, tak ak plne kojis,a aj v noci casto, menstruacia nastupi tak od 7-12 mesiacov od porodu. Ale to zas neber ako smerodajne, mozno ze len u nas v rodine to tak je 😉

takze kojenie nemusis vobec vylucit, staci, ak vydrzis do polroka malej, zacnes davat prikrmy a intervaly kojenia sa ti automaticky predlzia, resp. 1 kojenie vynechas a nahradis ho jedlom. potom je uz len otazka casu, kedy zacnu vajjicka opat dozrievat a nastupi menstruacia.

a prepacte, ze som Vam sem vtrhla do temy, no tiez zacinam uvazovat nad mensim vekovym rozdielom druheho a tretieho baby 😉

skutik
21. jan 2009

zdravim vospolok🙂
mam 7,5-mesacnu dcerku, ktoru stale dojcim a od konca 6. mesiaca aj prikrmujem (zelenina, ovocie, masko)... a kazdy den si odsavam aj mlieko na vecernu kasu... no a moja otazka: asi pred mesiacom mi zacalo byt ted "divne" o zaludko a bolesti hlavy... nakolko stale nemenstruujem a posledny sex sme mali tak pred mesiacom, tak som to tehotenstvu vobec nepripisovala... minuly tyzden som mala silne akoby menstruacne bolesti, az som mala problem nosit malu... stale som cakala, ze dostanem kramy a nic, miesto toho len silny biely vytok... to podbrusko, ma stale pobolieva, resp. mam ho citlivejsie... casto mocim, som myslela, ze som prechladnuta...
a co je najhorsie: pred par dnami sa mi doslova zo dna na den prestalo robit mlieko. prsia sa mi uz vobec tak nenalevaju, mala si sice vzdy svoje vytiahne, ale odsavackou absolutne nic... cca pred tyzdnom mi mala asi 2 dni nechcela sat, tak som si myslela, ze preto sa mi nerobi mlieko... ale teraz taha zas jak diva a mam pocit, ze problem s tvorbou mlieka mi zostal...
napadlo ma, ci nie som tehotna, len neviem, ako to zistit, ked nekramujem a testi si iste davat nechcem, lebo sa bojim odpovede, nech by bola akakolvek... nesmejte sa mi... na jednej strane sa bojim sklamania a na strane druhej si nepripustam, ze by som mohla byt tehotna...
mate niekto podobnu skusenost, ako ste to zistili???
pripadne mate skusenost stym, ze by ste doslove zo dna na den stratili mlieko, hoci predtym ste ho mali kopec???

anettad
21. jan 2009

Ahoj skutik, mne sa tak stalo syna som kojila, sice mal 17 mes. ked som zistila ze som tehulka.ako tyzdne plynuli zak sa mi mliecka tvorilo stale menej, az v 12 t.t som prestala kojit uplne, lebo som nemala co. Mlieko zmizlo. Podla mna tvorbou tehu hormonov sa meni aj kvalita aj kvantita mlieka. Urob si test abudes vediet na com si, ak nie teraz si tehulka raz budes isto este druhy krat, kazdopadne drzim palce 😉

sasiki
21. jan 2009

alebo sa objednaj u lekára 😉

lamia
21. jan 2009

Skutik udělej si test 🙂 Jinak já kojila Aničku když jsem otěhotněla po druhé a taky mi dost ubylo mlíka,fakt výrazně....tak uvidíš 😉

sasiki
22. jan 2009

asi je to naozaj individuálne, ja som tiež otehotnela, ked som kojila, no mlieka som mala dostatok stále 😎

zuzka55
23. jan 2009

sasiki a môžem sa ťa spýtať dokedy si kojila? zhruba do ktorého týždňa či mesiaca?....ja som už v 16 týždni astále malého miška kojím......síce už nie toľko čo predtým lebo už má pomaly 7 mes. a už je prikrmovaný....ale stále...

aluskas
23. jan 2009

Ahoj holky, otěhotněla jsem 5 měsíců po porodu. Sice neplánovaně, ale miminko je moc chtěné. Jen mám strach jak to zvládnu. Manžel je do večera v práci a babičky máme strašně daleko, takže jsem na vše sama.
Navíc ten první porod byl předčasný ve 33.týdnu, tak se bojím, jak to dopadne tentokrát, protože už mi zase tvrdne břicho, jak se pořád nosím s Mathiáskem.

Jinak také už od 8.měsíce nekojím, mlíčko se mi postupně přestalo dělat samo.

aluskas
23. jan 2009

Skutik tak co testovala jsi?
ja mela tuseni, ze jsem tehu snad uz 3 dni po sexu (vzdycky jsme se chranili, tentokrat ne, nebyl cas 😀
Ale taktéž jsem si to nechtěla připustit. Ale prostě jsem vnitřně cítila, že jsem těhu, takže jsem si nakonec ten test udělala..pak jsem tu lítala po bytě a v šoku jen říkala: Co budu dělat, co budu dělat?!!! 😀
Nakonec jsem se s tím tak nějak srovnala...bude to záhul, ale zase to bude moc pěkné, když budou prckové skoro jako dvojčata.

sasiki
23. jan 2009

Kojila som do 20-21tt. Po porade s mojou gynekologičkou. Malá mala 11mesiacov, keď som kojiť prestala. Ale vraj niektoré maminy koja dlhšie...............
aluskas tak to držím palce, aby si tehulkovala čo najdlhšie, a neboj, zvládneš to 😉

aluskas
23. jan 2009

Ahoj Sasiki, koukám, že máš prcky stejně od sebe jako budu mít já. Jak jsi to ze začátku zvládala?
Mně je líto, že nemohu teď s Mathiáskem dělat věci, které jsem měla v plánu...třeba chodit na plavání. A až se prckem narodí, bude to těch prvních pár měsíců ještě horší...no ale snad mu to bráška nebo sestřička "vynahradí".

zuzka55
23. jan 2009

ahoj aluskas drzim palce! nie si sama je nas takych viacej a otaazku co budem robit velmi dobre poznam......prezijeme to nejak🙂))....ved oni raz vyrastu.....len dufam ze sa nerozhodnu aj tak rychlo po sebe zenit alebo vydavat🙂))

dakujem sasiki🙂)a mala presla na ake mlieko?

lucinka1104
23. jan 2009

sasiky máš prekrsásne detičky
aluskas zvládneš to ,neboj sdržím, palce

sasiki
24. jan 2009

lucinka ďakujeeeem 😀 😀 😀
aluskas zo začiatku to bolo u nás úplne v pohode, malý veeeeeeeľa spinkal, teraz je to ťažšie, keďže je čiperko a v noci toho moc nenaspí, ale za to sa už staršia prehrá dlho sama 😉

petulko2008
21. feb 2009

Ahojte, babenky. Mam na vas prosbu, ktore mate dve a viac deti. Potrebujem vas nazor, pre a proti, ake to je dve a viac deti po sebe. Zaujimam sa o to aj sama, ale teraz pisem clanok do casopisu Dieta a chcela by som tam dat aj vase skusenosti. Ja mam zatial jedno, synceka rocneho a druhe sa nedari. Ale, chceli by sme. Tak prosim, napiste mi vase skusenosti.

vdaka, Jana H.

ma_se
21. feb 2009

petulko2008,ja si myslim,ze to nie je zle mat dva deti hned za sebou,to je ako keby clovek mal dvojcata...nemam vlastnu skusenost,ale bola som v takej situacii,kedy som mala syna maleho,mal par tyzdnov a zasa som otehotnela,a vobec mi to nevadilo,len bohuzial ex manzel nechcel,nutil ma na prerusenie,a kedze som nemala klud tak som potratila...ale urcite,je to velka vyhoda,lebo deti sa navzajom hraju,su k sebe blizsie,ako ked je medzi nimi velky vekovi rozdiel...a vela veci

no a mam jednu kamosku,ktora mala tak za sebou dve deti,a mozem povedat,len tak vseobecne-nie za nu,ze zo zaciatku to bolo dost tazke,sa namakala,ale ako deti rastli a ja som to tak sledovala a sledujem,je to dost dobre mat deti za sebou...

vyhoda je aj v tom,ze si deti vychovas naraz,a potom sa mozes zamestnat,a zamestnanie neprerusovat/ak samozrejme nepride neplanovane otehot.,alebo cloveka nezaskoci nieco ine/

ja v tom vidim,vela vyhod,ale mozno sa najdu aj take,co maju ine skusenosti a iny nazor...

petulko2008
21. feb 2009

To, zamestnanie, ved to. Aj ja si myslim, ze je to fajn. Kvoli detom, aj kvoli robote. Kazdopadne ti velmi dakujem.

jana

tinka08
22. feb 2009

ahojte, ja mám 2 z 3 mojich detí mám do roka. Samino 1.1.2008, Tamarka 9.12.2008 😀. mám už svoje roky, tak som chcela deti čo najskôr po sebe a zázrak sa stal... zázrak preto, lebo sme dlho nemohli mať deti a prešla som rôznymi liečbami, oplodneniami a nič. keď sme to vzdali tak sa stal prvý zázrak Samino a hneď na to druhý zázrak Tamarka.
ako to zvládam? mám pocit, že nezvládam... naraz plačú, neviem koho tíšiť skorej... naraz chcú jesť (Tamarka častejšie 😀 ) , koho skôr nakŕmiť... prebaliť... pohrať sa... pomojkať... každý je na inej úrovni, Samko už začína nesmelo chodiť a Tamarka sa začala na mňa usmievať. Samko je usmieváčik, Tamarka plačko.
a to mi chodí pomáhať upratovať dom jedna kočka, a doobeda chodia babky, a manžel sa ponáhľa z roboty...
je pravda, že veľa času strávim odsávaním mliečka, lebo Tamy sa narodila predčasne a v inkubátore ich kŕmili dudlom takže nechce prsník.
už sa mi stalo, že som zaspala postojačky opretá o prebaľovací pult, alebo som noc strávila v kresle lebo som držala Tamarku odgrgnúť a zaspali sme. Tamarka mala fľašu v noci už v oku, nose , uchu .. občas trafím aj do úst 😀 😀 nemám problém zaspať hocikde, stačí keď na chvíľu vypnem s vedomím, že na deti niekto dáva pozor.
veľkou pomocou je manžel, ktorý sa naozaj prekonáva. má svoje chyby 😢 , niektoré dosť veľké ale o deti sa stará naozaj vzorne. a samozrejme najstarší syn. ten má 16 r. a naozaj mi veľmi pomáha, tým , že ho nenútim , sám sa podujme na domáce práce, dohliadne na Samina.
čo som hovorila s maminami s podobným vekovým rozdielom detí, tak všetky jednoznačne tvrdia, že kým mladšie nemá aspoň rok tak je to brutál... a veru je...
ALE TEN KOPEC LÁSKY A ŠŤASTIA, A TO VŠETKO 2KRÁT. 😀 😀 😀 urobila by som to znova...

verca
23. feb 2009

Ahojte, pridam aj ja svoj postreha z naseho dneska presne 5 mesacneho spolunazivania mojich deticiek kubka 20mesiacov a lilky 5 mesiacov. Tak musim povedat, ze ja som mala kriticky prvy mesiac, ked som nevedela co skor, ale priznam sa, ze som si to aj sama zavinila, lebo som sa stresovala a trosku aj zbytocne, lebo ak dietatko netrapi daka choroba,a ebo neboli brusko, tak zo zaciatku len spinka a papa, aj ked moja mala uz po prvom tyzdni doma dokazala byt hore aj 4 hodinky, ale zato si musim poklopat v noci spiankala ako dudok. Dodnes to neni nic moc s tym spankom, dakedy spinka za cely den hodinku, max. rekordy hadze vonku, tam prespinka aj dve hodinky, len dakedy sa mi nade vyjst von a tak doma nespime a uz teraz sa jej nechce moc lezkat, tak som si poriadila ergo nosic, super vec. Vyhodou je, ze mame surodenecky kocik, takze nie som obmedzovana, ze musim na niekoho cakat aby isiel so mnou von. Mame kocik phil and teds typ Vibe, tak ak by niekto chcel info o nom kludne predam skusenosti :D
A celkovo moje pocity som stastna, ze ich mam takto posebe, ani by som si nevedela predstavit, ze by som mala len jedneho a ked vidim, ako kubko ma rad svoju sestricku, bozkava ju, nosi jej hracky, tak clovek na vsetko zle zabudne a je stastny. A lilka nevie na svojom brachovi oci nechat a strasne rada ho pozoruje a smeje sa na nom. Tak sa maminky teste na tieto krasne chvile, ktore vam deticky urcite budu robit, aj ked dakedy to bude na zblaznenie, ale pri pohlade na nich budete najstastnejsie maminky :D :D Drzim vam palceky a tieto pocity strachu som prezivala aj ja a stale prezivam, ale ved dako bolo dako bude 🙂 😉

tinka08
23. feb 2009

verca, aj my sme si zadovážili Phil and Teds SP. predali Gesslein a kúpili tento súrodenecký. pre dve detičky krátko po sebe je vynikajúci. hoci teraz by sa šikli dvojmiestne sane 😀 😀 😀 (alebo ruská trojka), ale tie sú tuším vypredané v celej Bratislave. 😝
my tiež využívame klokanku, nosíme sa zatiaľ doma ale keď bude teplejšie tak pôjdeme takto aj von. 😎

lucinka1104
23. feb 2009

ja si teiž myslím , že mať detičky rýchlo po sebe je super a vyzerá že sa nám zadarilo 😵

tinka08
23. feb 2009

lucinka1104
gratulujem 😀 😀 😀

dusanka27
7. mar 2009

Ahojte. Ja mam doma 6 mesacneho chlapceka a som zase tehotna. Manzel nie je vobec nadseny a spociatku ma nutil ist na potrat ale po mojom raznom nie s tym uz prestal. Trochu sa bojim ako to zvladnem. Pri prvom tehotenstve som musela lezat niekolko tyzdnov v nemocnici. Toho sa teraz bojim najviac. Co ak budem musiet lezat aj teraz a kto sa postara o mojho chlapceka. Mam sice svokru ktora byva blizko ale predsa len by som chcela byt so syncekom. Juj ako to len vsetko bude. Mam strach ale aj sa velmi tesim na babetko.

abetka
7. mar 2009

baby ja vas obdivujem a prajem pekne a pohodove tehotenstvo a vela zdravia 😉 😵

tinka08
7. mar 2009

dusanka27, ja som so Saminom ležala od začiatku 7. mesiaca a narodil sa v termíne. keďmal 3 mes. otehotneli sme 😉 a ja som sa veľmi bála ako to bude prebiehať. išlo to. síce sa mi začal skracovať krčok v 7. mes. lekár ma nechal doma, musela som sa však šetriť, ale ustáli sme to. je pravda, že mi chodila pomáhať mamina. starala sa o domácnosť a ja som bola so Samkom. najhoršie však boli pre mňa schody v dome 🙄 .
no a potom som v 34tt začala špiniť a aj som o týždeň porodila. lekár však povedal, že to je dobre, začala sa mi predčasne odlupovať placenta a nastala kalcifikácia placenty, takže je dobre, že sa pôrod spustil, ináč by bolo mimi ohrozené. ale toto sa nestáva z námahy.
a čo náš tato na to skoré tehotenstvo? síce sme sa pustili do výroby s vedomím, že sa to môže podariť, ale veru bol zaskočený, že to bolo na prvý šup 😀 😀 😀. tváril sa teda všelijak, tak trochu s tým asi nerátal, však Samino bol zázrak po dlhých rokoch liečby, teraz však nedá dopustit na malú, na obe deti 🤐

držím ti palčeky a napíš ako sa vám darí.

miriamkac
8. mar 2009

dusanka27 vsetko sa da. Hlavne sa snaz vela oddychovat. Vsetko bude dobre, hlavne mysli otimisticky. Neodmietni pomoc ak ti bude ponuknuta a manzela zapriahni do vsetkeho vratane postarania sa o synceka (treba ho pripravit na to, ze bude pomahat 😉 ) na dieta musia byt dvaja, ked ho robia, tak nech nesie zodpovednost... 😉 (ten potrat by si ani on neodpustil!!)
Ak ti smiem poradit....ak Jonáško nemá denny režim, skús mu ho "nastoliť" neskôr ti to veľmi pomôže ked sa narodi druhe babo. 😉 Drzim palceky 😉 .

dusanka27
8. mar 2009

Tinka08 a miriamkac. Dakujem za povzbudive slova. 🙂 Manzel si uz zacina zvykat na myslienku ze budeme mat dalsie dietatko. On nebol pripraveny ani na Jonaska a teraz ho zboznuje. Povedal mi ze aj ked sa neciti na dalsie dieta tak je samozrejme ze ho bude mat rad. Pohlo s nim zrejme to ked videl aka som zo vsetkeho zufala.
A co sa tyka Jonaska, on je uzasny co sa tyka denneho rezimu. 😉 Uz vydrzi v noci bez mliecka 10 hodin takze nas necha aj spat a aj cez den pekne spinka. A co je najlepsie, staci ho len polozit do postielky a on sa uz obrati na bok, pritiahne si perinku a sam zaspi. Ja mozem kludne odist a nemusim ho neviem ako uspavat. Ma hrozne rad hracky, takze ked ho nimi oblozim dokaze sa dlhsiu dobu aj sam pohrat a ja si mozem robit svoje veci. Takze je to naozaj zlatucke dieta, vrieska len ked ho obliekam do overalu a davam mu na hlavu ciapku. Na to si zrejme nikdy nezvykne. 😖
Ja som si tehotenstvo s nim krasne uzivala a mam aj nadherne spomienky. Dokonca aj z porodu. Preto sa velmi tesim na to dalsie babo. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre