Termín cisárskeho rezu

stella1993
30. aug 2022

Ahojte žienky kedy pred pôrodom, aký čas vám určili termín plánovaného CS? Momentálne som 33+2. A v ktorom týždni vám ho robili? Ďakujem

e1i
30. aug 2022

@stella1993 budem 34+4 ked sa dohodneme a dr vravela ze tak 38-39tt ak bude vsetko ok a nebude treba ešte skôr

hendikep
30. aug 2022

@stella1993 mala som termin porodu 9.7 a sekcia bola 2.7

simonkazga
30. aug 2022

Naplánovali mi sekciu na 39+3 ale syn sa vybral na svet 39+0 tak z toho bola akutna sekcia

stella1993
autor
30. aug 2022

@hendikep a kedy ti to dohodli? Tak z týždňa na týždeň alebo skôr niekedy? Či už teraz mám očakávať že sa budeme dohadovať alebo mi to až o mesiac povedia. Lebo v októbri ma skoro celá rodina nejaký sviatok tak by som chcela dátum, ktorý by bol len jej 😂

chouette0157
30. aug 2022

@stella1993 mne dali termín na sekciu v TO na 2 dni pred riadnym termínom ...začala som rodiť dva týždne pred plánovanou sekciou, keď som tam prišla, že mám kontrakcie každé 4 minúty, hneď ma brali na tú sekciu :D Teraz mám termín 1.1.2023, tak som zvedavá, kedy mi to dajú.

basska_b
30. aug 2022

To je v kazdej porodnici inak... a neuponahlaj ten termin. Kamoska chcela pekny termin 6.6., meniny ma 7.7. Vybrali ho, reku sak ma uz 3.5 kg. Odvtedy ma kazdy rok 6x zapal priedusiek a uz ma 5 rokov... vsetko mu sada na priedusky. Pluca neboli este zrele

hendikep
31. aug 2022

@stella1993 no ja som mala dieta koncom panvovym otocene.. lenze do poslednej chvile sa dohadovali ci pojdem prirodzene alebo cisarskym.. 1.7. som prisla na poradnu a spytali sa, pichneme zajtra vyvolavacku alebo urobime cisarsky? ked som pocula ze chcu vyvolavat KP tak som povedala cisarsky, a hned si ma tam aj nechali.. tak fakt neviem inak podla coho to planuju, mozno aj podla hmotnosti a priciny CS

stella1993
autor
31. aug 2022

@basska_b
@hendikep
@chouette0157
Žienky a mali ste celkovú alebo spinal? Ja sa neviem rozhodnúť. Pri spinali sa bojím bolesti hlavy lebo to mávam aj tak, mam aneurzymu v hlave tak preto bude cisársky a nechcem aby ma tá bolesť úplne dostavila ak príde, vraj je hrozná. S krizami nedokážem ani ležať tak dlho na chrbte ako sa po spinali má. Ale aspoň by som bobuľu hneď videla.
Pri celkovej neviem po akej dobe môžem vstať na nohy. Celá som z toho nesvoja a rozhodena

tatharina
31. aug 2022

Termin som mala 10.9, cisarsky bol 30.8. Prvy porod bola akútna sekcia, cize v plnej narkoze. Druhu som mala spinal, zla volba. Mala som silny postpunkcny syndrom, museli mi davat krvnu zatku. Myslela som, ze sa zblaznim z tej bolesti. A to som lezala az 25 hodin... Zial, v minulosti som trpela migrenami, zrejme zo bol dovod. Napokon sa cudovali, ako mi na predoperačnom vobec schvalili spinal...

stella1993
autor
31. aug 2022

@tatharina a po celkovej narkóze si sa kedy zobudila a kedy fungovala?
Tej bolesti sa aj ja veľmi bojím keďže aj teraz u mňa figuruje.

tatharina
31. aug 2022

@stella1993 u mna to bolo komplikovanejsie, stratila skm vela krvi, nechcela sa maternica stiahnut. dcera sa narodila 14.10 a ja som sa zobudila az nejak vecer okolo 8,ale asi na 10 minut, rychlo mi ukazali dceru a odkvecla som zase. Bola som s nou az o dva dni, ked ma preložili z jisky. Ale fungovala som v podstate hned. Ta láska k dietatu ta ženie.

stella1993
autor
31. aug 2022

@tatharina to ma mrzí. Ale hlavne, že všetko dobre dopadlo. Ďakujem za odpoveď 🙂

verora
31. aug 2022

@stella1993 6 dní pred termínom pôrodu

hendikep
31. aug 2022

@stella1993 ja som urcite za spinal, pocula som naopak ze vraj z celkovej anestezy zeny boli hlava este roky, sestra je anesteziologicka a tiez mi odporucila jednoznacne spinal. Ja som bola rozhodnuta ze chcem vidiet dcerku, neviem si predstavit ze sa zobudim, ukazu mi dieta a povedia to je Vasa dcera? proste o ten zazitok vidiet ju hned, by som sa nenechala obrat keby ze nemusim ( ako pri akutnej sekcii ) a po celkovej sa lezi inak dlho nez po spinali? som myslela ze vzdy sa musi zena postavit do 24 hodin… ale inak sa nemusis bat, je to taka rezava bolest rany vzdy ked vstavas z postele atd. ale ked sa budes hybat tak do dvoch tyzdnov budes ako tak fit a potom sa to bude uz len zlepsovat 🙂 neboj zvladnes… ja mam dnes termin prirodzeneho porodu po CS a tiez cakam co to bude … :D

lluciiiii
31. aug 2022

Ja som mala dve plánované sekcie a jednu akútnu tie plánované boli jedna z dňa na den 8dni pred termínom a ta druha 13dni pred termínom naplánovaná dopredu asi týžden a to bola dcérka strašne malicka ale bola so mnou naštastie hned len po pôrode chvíľku na zohriatie všetky sekcie som mala spinal nad celkovou som neuvažovala predsa len je to lepší zážitok ak to dieťa hned vidím 🙂 a co sa týka toho ležania je to strašne dlho tých cca 10-12h by sa malo ležať kym postavia mna to tiež otravovalo ale nemyslím si ze po celkovej postavia skor na nohy kedže je to podobná záťaž

stella1993
autor
1. sep 2022

@hendikep v celkovej som už bola keď ma raz čistili keď som potratila. Bola som len oťapena a za hodinu som si sama došla na záchod preto mi to príde že celková bude lepšia. Bola som v nej pol hodinu aj keď tvrdili, že to bude len 10minut. Hlava ma nebolela. Len ja mam aj zlé kríže, trpím už 2 roky a ležať 12 hodín na chrbte nedám 😳 to budem musieť asi prebrať s niekym v nemocnici lebo sa stále v tom čoraz viac strácam čo sa týka rozhodnutia 😂🙈 kvôli malinkej som za spinal len ja mam aj také divne zvládanie utlmovania. Treba mi dávať viac injekcií aj u zubára aby som nič necítila nepriklad pri trhani. Bojím sa, že to budem cítiť.
Držím palce, že bude všetko v poriadku 😊
Ja idem mať presne naopak po prirodzenom CS 😁

hendikep
1. sep 2022

@stella1993 no lenže tu sa leži asi nie kôli anestéze ale aj kôli rezu… je to rozsiahla brušná operácia kde sa prerezáva niekoľko vrstiev kože a tkaniva, tak určite po hodine sa nebude dať vstať ani po celkovej… a ked mas s celkovou dobru skusenost spinal nebude problem… No mne to pichli len som citila taku vlnu tepla od pasa az k chodidlam ako sa to tam siri, a uz aj rezali. Ved porad sa s anesteziologom ked to budes mat naplanovane dopredu… mne to vysvetloval cestou na salu ake mam moznosti, myslel ze ma bude musiet prehovarat na spinal ale sama som povedala ze chcem spinal tak povedal ze som sa dobre rozhodla, tak urcite ma nato dovod si to mysliet . Skus sa spytat kto Ti to bude pichat a snad Ti vysvetli vyhody a rizika 🙂 drzim palce

chouette0157
3. sep 2022

@stella1993 ja som mala spinal, hlava ma nebolela vôbec, ležať sa musí 8 hodín, ale mne aj tak dali na rez morfium, takže po ňom by vás nebolelo nič

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre