Tipy a príprava na lepší pôrod

kacicka1123
15. sep 2021

Pekny den prajem 🙂 Mate nejake rady na lepsi priebeh porodu? Nejake cvicenia (ak ano kde a ktore sa vam osvedcili) alebo caje (kde ste ich zohnali) ,ohladom cvicenia s aniballom ,tak mne ho doktorka neodporucila cvicit ...naozaj netusim preco ...Popripade co si vziat do porodnice na rany ? A nieco co vam naozaj pomohlo a ulavilo? 😄dakujem za kazde rady ,mna to caka o necele 3 tyzdne a rada by som sa pripravila aj telom

eila88
16. sep 2021

Za mna aniball (prip.epino) jednoznačne ANO. Pri mojom prvom porode to bola este viac menej novinka, takze lekari boli skeptickí, ale pri druhom uz hovorili ze väčšinou cítiť rozdiel ci zena cvicila alebo nie. Ale ja som sa radsej pytala na porodnici ako mojej dr.
Moj prvý mal 4,6kg a druhy 4,2kg a obaja bez nastrihu aj šitia. Pri tretom cakam na 35tyzden a idem opat cvicit. Hlavne to nauci ako a kedy spravne tlačiť a kedy naopak netlacit lebo hrozi poranenie.
A pila som aj alchemilku a malinik.

ada12345
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evaachesa
16. sep 2021

S mužom sme absolvovali predpôrodnú prípravu, kde sme sa učili aj ako správne dýchať. Cvičenie s anibalom mi lekár priam odporúčal a bol rád že sa takto pripravujem. Doma som si to dýchanie občas precvičila a tiež manžel vedel ako na to aby ma povzbudzoval ak by som nevládala a zabudla správne dýchať. Cvičenie anibalom mi pomohlo nabrať sebavedomie a v podstate som vedela približne čo čakať, aké tlaky v ktorom mieste a ako správne predýchavať a tlačiť. Myslím že som pila aj maliník. Na šitie som mala najskôr Chlorofyl sprej, no farbil na zeleno a ani som nemala pocit že pomáha. Tu na MK som našla super recenzie na Cicatridina sprej a ozaj pomohol. Gynekológ mi ešte poradil oplachovať po každej sprche Rosalginom (1 sáčok rozmiešať v 500ml prevarenej vody a potom striekačkou aplikovať priamo na ranu - vždy len obsah 1 striekačky ). Toto kombo mi veľmi rýchlo pomohlo a rana sa pekne hojila. Doma som zo začiatku sedela na malom nafukovacom kolese nech si netlačím na ranu.

dankanka
17. sep 2021

@kacicka1123 psychicky sa daj do kludu. Ked pride kontrakcia, je to akoby tebou prechadzala vlna v mori, predstav si vlnu, ktora prichadza a pomaly odchadza..mne toto pomohlo velmi. Nezabudni dychat, snaz sa nekricat a neplac.. aniball urcite ano - da ti sebavedomie a klid, ze vies tlacit. Dalej je dolezity aj vyber porodnice, za mna lepsie mensia, kludnejsia kde budu mat cas sa ti venovat a kde budes v pohode. Ziadne rodenie ako na pase, v tych vacsich porodniciach.. pozri si hypnoporod alebo rozne afirmacie na youtube. Ak si prvorodicka, ta bolest ta moze zaskocit, no nedaj sa, hned ako porodis, vsetko pominie. Drzim palce!

staon
17. sep 2021

@kacicka1123 hypnoporod Alexandra Gulic 🤗

romca245
17. sep 2021

@kacicka1123 no do pôrodnice som si nič nevzala a asi by som si ani nemohla keďže chodili kontrolovať aj ako som zasita 🤣🤣 ale keď som prišla domov som si kúpila dermochlorophyl, ktorý síce farbí na zeleno ale naozaj veľmi pomohol a do 2ch dní som vedela aj normálne sedieť bez bolesti. A tiež som sa nepripravovala na pôrod, len som si v hlave hovorila že to zvládnem a a že som dosť silná 🤣 takže som nešla rodiť vystresovaná, nervózna ale zmierená s tým že ide von ☺️☺️ a ani som necvicila, podľa mňa je to zbytočne. Teda si myslím že to je ako zo striami, môžeš si krenovat brucho koľko chceš ale nezabráni to nijako ich vzniku keďže sa rozťahuje brucho, takže si myslím že môže mať žena nacvicenych aj 30cm ale tak či tak ju môže zduka roztrhnúť

jamatkaroka
17. sep 2021

@kacicka1123 Ahoj. Môj prvý pôrod nebol práve podľa mojich predstáv a preto som sa rozhodla na ten druhý dobre pripraviť. Bola som na kurze hypnoporodu a cvičila som s Aniballom. A teda druhé bábo bolo na mňa dosť veľké. Zhodnotila by som to takto. Kurz hypnoporodu mi fakt veľa dal. Naučila som sa pekne predýchať vlny a bolesť som vnímala minimálne i keď som si nedala epidural. Celkovo som sa vďaka tomu udržala v pozitívnej nálade a na pôrod mám úžasné spomienky. No kurz má jednu nevýhodu. Ak by si totiž mala požadovať všetko čo ťa na kurze naučia, musela by si rodiť doma alebo v zahraničí. Proste tento druh pôrodu u nás v nemocniciach nieje podporovaný. Takže odporúčam nebrať to celé až tak vážne a vziať si z toho to čo vieš použiť a to sú práve tie cvičenia. Vieš si ich nájsť aj na YouTube. Prípadne si môžeš kúpiť knihu o hypnoporode. Inak myslím že ešte mám doma materiály ktoré by ti mohli pomôcť. Ak máš záujem, nápis mi. A aniball mi pomohol hlavne po psychickej stránke. Ale myslím že by som to dala aj bez neho. Takže ak by som mala rodiť znova, sústredila by som sa na ten hypnoporod, aniball by som si už nekupovala.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre