Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Tipy a príprava na lepší pôrod

kacicka1123
Včera o 15:17

Pekny den prajem 🙂 Mate nejake rady na lepsi priebeh porodu? Nejake cvicenia (ak ano kde a ktore sa vam osvedcili) alebo caje (kde ste ich zohnali) ,ohladom cvicenia s aniballom ,tak mne ho doktorka neodporucila cvicit ...naozaj netusim preco ...Popripade co si vziat do porodnice na rany ? A nieco co vam naozaj pomohlo a ulavilo? 😄dakujem za kazde rady ,mna to caka o necele 3 tyzdne a rada by som sa pripravila aj telom

hederamonstera
Včera o 16:31

@kacicka1123 ahoj, skus pozriet o hypnoporode 🙂 to ta uz nasmeruje.

lucijalucy
Včera o 17:56

Po pôrode na ranu odporúčam sprej Cicatridina 👍🏼
Čo sa týka prípravy a cvičenia.. tam neporadím, keďže som cvičila aniball.
Držím palce, nech ide všetko šup šup a nech ste zdraví obaja 💕

petamich
Včera o 19:40

v prvom rade sa treba nastavit psychicky, ze ten porod zvladnes a ze to bude vsetko ako ma a na konci budes drzat drobca v naruci, ten hypnoporod je fajn, potom sa da pripravit fyzicky - masaz hradze, spominany aniball, vaginalna naparka, odporuca sa (ale kazdy ako uzna za vhodne) caj z malinnika a alchemiky a kadeake ine srandy v prilozenom obrazku, tam je ale diskutabilne ci to pomaha tej psychickej alebo fyzickej priprave, kazdy comu veri a na co sa citi

a do porodnice urcite cicatridina sprej a pripadne sa moze hodit poporodny vankus keby nahodou 🙂 a do porodnice odporucam zobrat hroznovu stavu z DM alebo Matysak a mne (aspon myslim) pomohla Senovka a Benedikt a viac menej bez problemov kojim, idealne zacat s tym hned po porode ale to samozrejme je na tebe, netusim ci vobec kojit chces

hederamonstera
Včera o 19:48

@petamich to je super tabulecka.👌🏻👌🏻 Tie lanove semiacka sa myslia, ze uz od 22.tyzdna ich mam denne konzumovat?

selu11
Včera o 19:51

@lucijalucy Ahoj, prosím ťa, ten sprej sa môže používať hneď? V poslednej dobe ho tu ženy veľmi chvália, toto je už asi tretia diskusia kde som to zachytila.

petamich
Včera o 19:55

@hederamonstera od 32tyzdna si asi myslela a ano od 32. denne sa mozu, to som napr. robila aj tie caje som pila 🙂 ja som sice tyzden prenasala a porod bol "eno nuno" ale to bude skor tym, ze maly mal 4.5 kg a tam ti ani kilo semiacok denne nepomoze 🥴

petamich
Včera o 19:57

@selu11 vraj sa moze hned, mne napr. lekar povedal, ze si to mam nechat na doma = 4. den ale baby z terminoviek ho pouzivali hned

selu11
Včera o 19:59

@petamich Ďakujem veľmi pekne za odpoveď 😉

len_tilka1
Včera o 20:12

Ešte odporúčam Arnicu montanu, buď pred pôrodom alebo tesne po, kľudne aj 200ch. Ale je lepšie ešte pred... spýtaj sa keď tak v nejakej homeo-naklonenej lekárni..

lucijalucy
Včera o 20:15

@selu11 používala som od prvého dňa, po pár hodinách od šitia a v pohode. Na to je ten sprej (: Pomáha hojiť a príjemne chladil 😅

zuzinapipina
Včera o 20:22

@kacicka1123 ja som jedla mesiac pred pôrodom lanove zrniečka,vraj je to velka pomôcť aby dieťatko lahsie vyslo von..a veru ucinkovalo to,maly bol vonku za 10minut😅 keby pridem o minutu neskor do porodnice,rodim v aute 😅

sono2
Včera o 20:24

@kacicka1123 tak, čo ja viem? Ja som cvičila dostala som sa na 30 cm zo 16 tich.
Mohla by si cvičiť. Je to akurát ideálny čas
Aspoň trocha.
Tak, pripraviť sa fakt na bolesť.
Nestresovat a dýchať
Mne pomohlo si rátať kontr.koľko trvali, vedela som cca koľko bude trvať ďalšia, aj keď ono to ide dlhšie a dlhšie
Na ranu borová tinktúra kúpené v rakúsku.
Tam som rodila či pomohla neviem asi. Ja som mala dosť veľké šitie ale prirodzene roztrhnute pri prvej som nevedela o 2 týždne že som rodila pri druhej za týždeň

selu11
Včera o 20:33

@lucijalucy Tak bez neho do pôrodnice určite nepôjdem 😁 Ďakujem za odpoveď.

medeaa
Dnes o 18:17

@kacicka1123 sprej cicatridina. Minula som asi 5 kusov pocas sestonedelia, jeden cely uz v nemocnici. Z cvicenia odporucam tehotensku jogu, cvicila som podla svojej kondicie a schopnosti podla videi na youtube. Keby som rodila druhy krat, urcite si nastudujem hypnoporod.

olusik112
Dnes o 18:37

Niektory dr anibal neodporučaju iny zas ano a určite je viac tych ktory ho odporučaju ja osobne ho odporučam všetkymi 10timi. Rodila som aj bez cvičenia a to sa porovnat ani neda. Takže byt tebou ho určite vyskušam

mamalucy
Dnes o 18:46

@kacicka1123 veľmi dôležité je správne dýchanie. Keď budeš správne dýchať, ako pri pôrode máš, pôjde to oveľa hladšie. A na rany Detol v spreji. Držím palce ;)

chrumka333
Dnes o 18:47

@kacicka1123 aniball určite, prečo mudr neodporúča? ja som nacvičila iba 24, malý mal obvod 36 a mala som iba 1 vnútorný štich. Je to skôr o technike, nie o cm. Čaj z alchemiky, lanové semienka.

triptamiiinka
Dnes o 18:48

@kacicka1123 ahoj po pôrode určite šicie bylinky nájdi si v googli to je priam zázrak z Prírody.. No ja som pila 3x denne 4deci Malinove ho čaju 2x denne alchemilkovy ho a každé ráno ľanové semienka pomleté zaliate vriacou vodou, myslím ze pomohlo určite 🙂 a od 35 týždňa

lenkike
Dnes o 18:57

@kacicka1123 ako písali baby aj vyššie, viac doktorov aniball odporúča, než neodporúča, a ženy, čo ho používali, chvália asi všetky 😁 ja som cvičila už pred prvým pôrodom, dostala som sa "len" na 28cm a mala som len jeden steh a od prvého dňa som sedela v tureckom sede a tak kojila 😁 pre väčšinu žien nepredstaviteľné 🙈 takže za mňa aniball všetkými desiatimi 😊 inak som sa nepripravovala nijako, len ešte ten čaj z ostruziny malinovej

lenkike
Dnes o 18:59

@kacicka1123 a cvičila som s aniballom aj pred druhým a tretím pôrodom a to už bolo úplne bez šitia 😊 a najmladšia mala 3800g, takže nebola práve najmenšia 😅

ewelin121
Dnes o 18:59

@kacicka1123 anibal, ostruzina, alchemika - dýchať a pozitívne myslieť - ja som si vravela keď so. Rodila že sú to fakt len prinajhoršom hodiny a potom to prejde a pri tlačení som vždy pomyslela na kamarátku ktorá kapitulovala lebo ju to bolelo a maly žiaľ mal krvácanie a doživotne postihnutý 😞 tak som si vravela že šitie hocijak prežijem aj po zadok .. :D aj tak sa to zahojí zachvíľku a fakt sústrediť na dýchanie potom čas išiel rýchlejšie … rodila som vyvolavackou v 42 tt a mala mala 4130g a išla rucickou celkovo 10 hod 🙏🙈 úplne bez zranenia a základ počúvať co ti vravia doktori vtedy 🙂

elly23
Dnes o 19:06

Niektoré dr neodporúčajú aniball s princípu. Používala som pri oboch pôrodoch a nemala som ani steh, ani nič. Príprava odporúčam pozrieť dychové cvičenia, nájsť si nejakú dulu, ktorá je aj fyzio, povie aj super triky aj naučí aj vysvetli ako reagovať v rôznych situáciách a co robiť a čo nie, zachovať si pozitívnu myseľ a piť čaje pred porodom ;) Veľa šťastia

tatisna
Dnes o 19:06

@kacicka1123 ahoj,rodila som 2x, prvýkrát som nacvičila s anibalom iba 26 CM,viac som nestihla,malý mal veľkú hlavu, tj 38 cm,trochu ma roztrhlo,ale doktori to vôbec neriešili,bol to len 1.stupen. Bez nástrihu. Mala som nejaký zelený sprej na hojenie ale nedokázala som si tam nič dávať,prvé dni som si tam ani nepozrela,bolo to hrozne byť zasita tam dolu. Druhý pôrod som mala bez poranení,stihla som nacvičiť 30 CM,dieťa malo 34. Úplne v kľude som vytlačila. Fakt odporúčam aniball. Ani nehovorím že po pôrode som potom chodila na prechádzky aj vonku keď malú brali na vyšetrenia...proste paráda. Ešte odporúčam pri kontrakciach čo najviac chodiť a počítať si...a rodiť v takej polohe ako cvičis s anibalom...

selu11
Dnes o 19:09

Dievčatá, tie ktoré odporúčate aniball, od ktorého týždňa ste ho začali používať?

ailiba
Dnes o 19:14

@kacicka1123 ja som cvičila s anibalom, a dôležité je psychicky sa pripraviť, ukludni. Bola som napredporodnom kurze, bol perfektný... Naučia ta, ako dýchať, tlačiť... To je dobre si odskúšať. Cvičiť (kramare organizovali skupinové cvičenia pre už takmer mamičky... Nič náročné, ale veľmi pomohlo). Všetky veci do porodnice si dopredu pripraviť, aby si bola kľudná, keď to príde....aj doma pre bábätko... Opäť, vyzehlit, nachystať si (aj veci na odchod z nemocnice), radšej by som výber nenechala na muza😅. Narobila som si do škatuli ek od liekov takú zmes 2Pl morskej soli 1kvapka eukalyptu a 1kvapka levandule), po príchode z nemocnice som si tým oblievala zvonku posvu kvôli poporodnym zraneniam a nedám na to dopustiť... Co najviac veci si upratať, dopredu nachystať, lebo s babom to už bude náročné. A ešte jedna vec... Ja by som si vybavila, aby mi niekto po porode doniesol horúcu slepačí polievku. Mala som na ňu prisernu chuť a dostala som iba suchý chlieb😔
Držím palce a prajem pevné nervy👍

bluka2
Dnes o 19:20

Ja by som povedala, že to je celé vo výbere dobrej pôrodnice. Tým bežným sa treba vyhnúť, ak teda nechceš riskovať, že zbabru najkrajšie momenty tvojho života a začiatok života tvojho dieťaťa

322sima123
Dnes o 19:21

@petamich nezavidim, moja mala tiez 4,5 a bolelo jak svina

anyka2110
Dnes o 19:23

@kacicka1123 Pytala by som sa dr preco aniball nie... Mne ho neodporucil,lebo bolo babo hlavickou hore,ale cvicila som, bolo to riskantne lebo mi ho doslova vykopaval von, tak som to po case stopla aby som si neublizila...ja dom cvicila pri kazdom tehu (3) vzdy som nacvicila len do 24-25 cm a pri prvej som mala jeden steh, pri druhej nic a rpri tretom tiez jeden...vela je aj o svalstve zeny o genoch...ale ako priprava ako dychat pri tlaceni( brada na hrudnik,oci zavriet a nadych zadrzat dych a tlacit a tak vydychnut rychlo a zase hlboky nadych) je to super...tiez treba vediet ako dychat pocas iontrakcii kedy sa este netlaci...ja som absolvovala taky kurz v nemocnici kde nam o tom vela rozpravali...a tiez caj z ostruziny som pila, inac nic...vela stastia prajem ;)

bluka2
Dnes o 19:23

@322sima123 moje obe deti mali 4,4 kg a hodnotím to ako krásne porody....

katika9145
Dnes o 19:45

@kacicka1123 jedina a najlepsia rada je, ze mas byt kludna a vysporiadana, nie je to lahke, ale porod bude taky ako sa nastavis... Kedze som porodila 5 deti, mozem potvrdit, ked budes kludna a povies si, ze vsetko zvladnes, tak bude... Si predsa zena a sme na to prisposobene... Preco by inak domorode zeny rodili tak ako sa tym z civilizovaneho sveta ani nesniva... Vsetko ostatne je len reklama, marketing a posobenie na psychiku... Moje deti boli 4kg,ale poosledne dve uz ani vobec nenastrihnute, ani ziadne stehy... Ziaden aniball, ziane zazracne cajiky, homeopatika... Len pokoj, radost a tvoje telo... A viera ze to das ako biliony pred tebou... A pocuvaj dr., co ti budu vraviet a rob tak