Tipy a rady k pôrodu

budulinka12
26. júl 2023

Ahojte maminky ❤️ prosím tie skúsenejšie by ste vedeli poradiť vaše najlepšie tipy a triky k pôrodu? Čo bolo pre vás najviac užitočné si zobrať so sebou do nemocnice?

pribinak
26. júl 2023

Čo mi najviac pomohlo? Muž a epidural

mikitilik29
26. júl 2023

@budulinka12 ja som rodila bez epiduralu 2x a pri druhom pôrode mi pomohol časopis 😂 keď na mňa išli kontrakcie som sa ovievala lebo mi bolo až na odpadnutie a veru druhý krát som dobre urobila ze som si ho zobrala narýchlo ako sme utekali do nemocnice😂

drianaa
26. júl 2023

Mne tiež pomohol najviac asi muž. Ak ti budú vyvolávať pôrod alebo to bude dlhšie trvať ako mne, mne celkom padli vhod aj slúchadlá. A fľaša na vodu so sosáčikom, lepšie sa mi z toho pilo pri kontrakciách ako z normálnej fľaše.

terry658
26. júl 2023

@budulinka12 dula bola na nezaplatenie. Tá moja mi tak pomohla, že by som ju odporučila každému. No ona môže pracovať tak ako má iba v prípade že ju pôrodnica nechá, čo je na Slovensku utopia.

annm81
26. júl 2023

Moje odporúčanie je vybrať si miesto, kde ti nebudú kecať do polohy. Aj ja som začínala rodiť v polosede, ako je typické. Šlo to ťažko, až kým pôrodná asistentka nenavrhla zmenu polohy - aby som si čupla - a zrazu to šlo všetko ľahúčko a skoro samo.

evkamotka
26. júl 2023

Maly vankus. Potom po porode, tie nemocnicne akoze vankuse na tom sa neda spat. Všetky mi ho zavideli, tiez si potom dali doniest

hederamonstera
26. júl 2023

Dovera v samu seba, vo svoje telo a babatku.

budulinka12
autor
26. júl 2023

@annm81 idem do nemocnice bory tam veľmi sľubujú, že sa prispôsobujú rodičke tak som na to veľmi zvedavá

budulinka12
autor
26. júl 2023

@evkamotka ďakujem, určite pribalím lebo bez svojho vankúša nejdem nikam 😃

budulinka12
autor
26. júl 2023

@drianaa ďakujem pribalím si to. Žiaľ u mňa muž bude len keď sa babo vypýta na svet cez víkend inak to budeme musieť zvládnuť samé

lenkakravcova
26. júl 2023

@budulinka12 sluchátka a hudbu v mobile. Kým budeš čakať, je to fajn počúvať niečo (miesto stonov iných rodiciek, ktoré len znervoznuju..).

jankalukasova
26. júl 2023

malý studený uteráčik... manžel mi ním utieral čelo a tvár. Bolo to také... osviežujúce.

em4life
26. júl 2023

Ja mozno rozsirim odpoved - pozri si aj nieco o dojceni. Ja som po 1. porode pochopila, ze som sa cely cas sustredila len na porod, ale dojcenie sa stalo ovela dolezitejsim, aby bolo spokojne babatko, aby priberalo a aby ma cim skor pustili domov. Cez porod Ta nejak prevedu, ale s podporou dojcenia to moze byt kadejake..

mima1608
26. júl 2023

K pôrodu je tu dosť, tak ja ti napíšem bez čoho by som sa nezaobišla po pôrode - popôrodný vankúš. Bez neho by som si veru nesadla. V nemocnici som na ňom dokonca v polosede spávala, lebo som dcérku potrebovala často kŕmiť, lebo mala žltačku. Takže na nezaplatenie pomôcka pre mňa 😅

evkamotka
26. júl 2023

Doplnim k odpovedi nadomnou, mna pomohlo nieco, z coho ma prehana. U mna jablkovy dzus...lebo ked budes dole pozosivana, tlacit na wecku sa ti naozaj nebude pacit

luteam
26. júl 2023

@budulinka12 ja odporucam hlavne vela poporodnych vloziek ja som bola uplne v soku kolko tej krvi je 😅 musel mi muz parkrat dokupit. A naozaj priprava na dojcenie ak chces dojcit lebo niekedy to nejde tak jednoducho prirodzene...a co sa porodu tyka tak ja osobne pri druhom sa budem snazit co najneskor ist do nemocnice lebo ako prvorodicka som sa bala teochu som spinila tak som utekala skoro bola som len na 4cm tak mi tam bolo dlho doma je vacsia pohoda

budulinka12
autor
26. júl 2023

Ďakujem krásne maminy ❤️

ada12345
26. júl 2023

Za mna po 3 porodoch:
- vopred si precitaj tuto knizku a maj ju so sebou aj v nemocnici:
https://shop.mamila.sk/knihy/prakticky-navod-na...

- trenovat s epino - hoci aj pri malom nafuknuti (nemusis zvladnut velke velkosti), ale pochopis ktore svaly mas pouzivat pri tlaceni

- chodit, chodit, chodit, nelezat

- ked pride kontrakcia nezostat pri nej stiahnuta v krci, ale vedome sa pocas nej snazit uvolnovat panvove dno

- kludne si pytat epi, ked to uz bude na teba moc. A bud pripravena na to, ze aj tu epi nedostanes hned a trva to kym ju pichnu (musi stiect najprv infuzka a nasledne mat cas a dojst anesteziolog)

- po porode, mat pri sebe prazdnu pollitrovku od vody, pred kazdou potrebou si do nej napustit prijemnu teplu vodu + 2-3 kvapky teatree oleja a tou vodou z tej flase sa po potrebe nad zachodom oplachnut. Nemusis sa potom po kazdej potrebe sprchovat a zaroven ak ta sili, tak sa to hoji, ze ani nevies ako.

- najvacsia pomoc pri porode bol samozrejme manzel. Skus ist pripadne s niekym inym ak manzel nemoze cez tyzden.

hendikep
26. júl 2023

naucit sa predychavat kontrakcie … jeden dlhy nadych, najdlhsi aky sa da a na vrchole kontrakcie zacat vydychovat pomalicky do konca… to mi velmi ulavovalo od bolesti a potom vraj pomaha hreben … prechadzat palcom po jeho hrane ( tej ktorou sa cese ) , skus pozriet aj profil na instagrame @mojeporodniasistentka

budulinka12
autor
26. júl 2023

@ada12345 ďakujem krásne ❤️

luteam
27. júl 2023

@ada12345 wau paradne rady 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre