Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Tretia sekcia

cicuska9999
7. mar 2016

prosim vas, su tu mamicky,ktore rodili 3 krat sekciou? pritom 3 sekcia im nebola odporucana?? dovody preco nie?? dnes ani mne nebola odporucana a som s toho na rozpakoch 😒 ...... mne bolo povedane,ze nie lebo druhe druhe dietatko bolo otocene ritkou.... 😒 ☹ ☹

zuzi79
7. mar 2016

ja poznám kočku od nás, ktorá čaká 4 dieťa a všetci 3 má sekciou.

pribinak
7. mar 2016

Mam kamosku co ma 4 sekcie, nájdi si moderneho mladšieho doktora, nie konzervatívneho, ktory opakuje to co sa naučil pred 30-40 rokmi v skole
Dnes du modernejšie a kvalitnejšie ultrazvuky, jazva sa da lepsie sledovať a tiez stav babatka a mamičky

marika_marika
7. mar 2016

Ja mám tri sekcie. Moja gynekologička si do karty dala výkričníky a strašila ma veľkým rizikom, iný doktor mi povedal, že problém nevidí. V pôrodnici sa ma pri tretej sekcii pýtali, že kedy prídem zas.
...ale celkom nechápem, ako je sekcia ne/odporúčaná. Ak ešte len plánuješ tehotenstvo, tak ti je/nie je odporúčané tehotenstvo, kvôli nejakým rizikám. A ak už si tehotná, tak po dvoch sekciách ti vaginálny pôrod odporúči fakt minimum lekárov.

fidka79
7. mar 2016

@cicuska9999 tazko sa radit na takomto fore..niekto moze mat aj 5 sekcii a pohodicka a niekto uz pri 2hej rupturu uteru 😝 zalezi od rozostupu stave jazvy atd...sekcia vzdy znamena poruseie celistvosti uteru,a vzdy tam bude riziko roztrhnutia jazvy....zalezi od maminky ako je ochotna podstupit dane riziko...a je dobe vediet vsetki rizika a nemalovat si motuzky popod fuuz:(((takze je dobre prebrat aj zodpovednost za svoje rohodnutia a nevinit ked sa nieco pokazi vsetkych naokolo..treba dat podpisat kazdej ktora po vicnasobnej sekcii otehotnie podpisat zodpovednost,a bude menej sekcii 😝 treba kzdej maminke stav po sekcii vysvetlit co sa moze stat a nech si podpisu zodpovednost nie ze potom budu zdravotnici trpiet lebo si niekto hlavu postavil..podposat zodpovednost a basta...

bubo212
7. mar 2016

Ahoj,ja mam za sebou 4 sekcie a všetko ok,dokonca posledne tehu bolo naj super,posledna sekcia -najlepši priebeh,najlepšie hojenie-ako keby som bola prvorodička 🙂 🙂 🙂 🙂

milota164
7. mar 2016

je to podla mna velmi individualne, tiez poznam babu ktora ma 4 sekcie a vsetko dobre dopadlo...

fidka79
7. mar 2016

@bubo212 a keby sa nieco skomplikovalo samozrejme na vine budu zdravotnici ze? 😝 kludne aj 10 sekcii ale treba si za ne niest zodpovednost...nie len otehotniet a 2hi budu niest zodpovednost...

iwesska
8. mar 2016

Treba si hlavne uvedomit, ze rizika stupaju s kazdou dalsou sekciou. Jedno z tych najvaznejsich je prirastenie placenty k jazve, co moze skoncit velmi zle pre oboch, ked sa na to pride az na sale. Ja som mala v prvom tehu placentu vzadu - rodila som sekciou, v druhom tehu bola vpredu a isla rovno cez jazvu 😝 Strasili ma ze to moze viacej krvacat pocas zakroku. Ako som sa bala ani nemusim hovorit, lebo vela som krvacala uz pocas tej prvej. Kazdou dalsou sekciou sa to riziko uplneho prirastenia k jazve a prerastenia placentarneho tkaniva cez jazvu este zvysuje a to tusim po 2 sekcii je az o 50% vyssie riziko ako po 1 sekcii, co je dost si myslim...A to lekari vacsinou zistila az pocas zakroku, ze to tam prirastlo, neda sa to vzdy cez USG zistit. Keby som vedela, ze placenta bude vzadu, aj sa na to dam, ale takto by ma uz nikto neprinutil riskovat.

bubo212
8. mar 2016

@fidka79 dnes si nesieme zodpovednosť sami za všetko..vo všetkom treba vidieť aj to dobre,zle si nepripušťať,...v každom tehu možu nastať problemy...

fidka79
8. mar 2016

@bubo212 jeej pekne napisane...ale keby sa nebodaj nieco stalo uz su toho plne noviny ako zdravotnici pochybili atd...a to mi nehovor ze nie..koho bude zaujimat ze zena sa rozhodla hlavu proti muru postavit..vsade napisu ze ako chuda zena alebo dieta zomreli pri planovanej sekcii,ale radsej napr nenapisu ze kolka v poradi a bola poucena...kde si ty nesies zodpovednost..nikde...zodpovednost hodis na zdravotnikov,vsak som tehotna a starajte sa 😉

Tu začni písať odpoveď...

Odošli