Váš názor na epidurálku

nikauff22
25. máj 2013

Ahojte mile mamičky rada by som sa dozvedela aky mate vy nazor na epiduralku ? Ja ju urcite nechcem ked to zvladlo neskutocne mnozstvo zien zvladnem to aj ja .
Nemyslite si ze je to len móda ? A potom sa zienkam hovori aky mali super porod :D

kvetinka211
25. máj 2013

@nikauff22 da sa to urcite zvladnut bez ... ale musis mat volny pohyb, nesmu ti pichnut umely oxitocin a nesmu sa ta v stave ze by si si dala radsej amputovat hlavu aby si necitila bolest pytat ci ju naozaj nechces a strasit ta ze to bude este horsie 😖 ... ja som takto chvilu odolavala, dokonca som ju ani nemala zaplatenu ale potom zmenila nazor 😀 A aj tak mi velmi nezabrala, resp. iba na chvilu, rozhodne to nebola taka pohodicka ako popisuju niektore zeny.

stardust
25. máj 2013

ci si das epidural alebo nie, je tvoja osobna volba. Nikto ta do nej tlacit nebude. Heh, v porodnici bola tiez taka hrdinka, co ju odmietla a ked prisli kontrakcie, revala ako tur cez cele oddelenie, ze chce epidural. Holt, smola, uz ju nedostala 😀 😀

hradnapani
25. máj 2013

@nikauff22 zase sa to tu zmeni na debatu o tom, ze ako doplatis na to, ze si si ju nevybavila vopred 😀
kazdy porod je iny, kazda zena je ina, vela zavisi aj od personalu, ktory je pri porode a toho, aku vytvori atmosferu a respektuje rodicku.
Pre mna je epiduralka cistym nastrojom ovladnutia zeny pri porode, kedze jej musi nejaky doktor diktovat, kedy ma tlacit atd. Takze za mna nie. Ja som ju nemala a prezila som pekny porod, s uplne znesitelnou bolestou a som rada, ze som to zvladla bez tejto vymozenosti a neplanujem ju ani do buducna.
Ale je pravda, ze diskusii na tuto temu je tu viac ako dost 😉

stardust
25. máj 2013

radsej si zajednat PDA v nemocnici, ako sa spoliehat na pekne reci hebammen na predporodnych kurzoch o bezbolestnych porodoch 😉 Potom to konci tak, ako som napisala 😀

papucz
25. máj 2013

ja som mala epi a som rada, ziadna trauma z porodu, praveze len pekne spomienky, zazitok na cely zivot a kamosky ktore nemali tak po prvom porode hovorili ze na druhy porod len s epi, zalezi od porodu aj od prahu bolesti

dedenini
25. máj 2013

@nikauff22 ja som mala epiduralku, a este k tomu dalsie 2 veci od bolesti..inekciu do stehna a kyslik...ktory som si davala sama pri kazdej kontrakcii.. epiduralka mi zabrala len na polku tela..bohuzial na nespravnu..lebo som mala silnu bolest v krizoch, co som mala cele tehu, nalavej strane..a epiduralka zabrala len na pravu stranu... no umrtvila nastastie spodok..a cisti porod bol potom bez bolesti... A nebrala som to ako modu ale potrebu...Vydrzim fakt dost..ale mala som vyvolavacku a 14 hodin od kontrakcii bol porod...takze sa mi epiduralka fakt zisla 🙂

moon1979
25. máj 2013

@nikauff22 super vec ... načo trpieť ked to nie je potrebné 🙂

florkolka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
myryjam
25. máj 2013

Ja som sa pôrodu ako prvorodička bála, a preto som epidurálku chcela, vybavila si ju vopred, a keď prišli kontrakcie, zo začiatku málo bolestivé, takže keď sa ma pýtali, či ju už chcem pichnúť, tak som to oddiaľovala, a keď prišli tie naozaj silné kontrakcie, epidurálku som si už vyžiadala... ale asi už bolo neskoro... síce mi ju pichli, ale zle... asi na 4 pokus, a nakoniec do spinálneho priestoru... pôrod som mala rýchly, ale bolesť som cítila... epidurálka mi nezabrala... samozrejme aj šitie som cítila... otrasné....mala som pocit, že to šitie bolo horšie než samotný pôrod... a najlepšie nakoniec...po pár dňoch mi začali neskutočné bolesti hlavy...dávali mi na to lieky, ale nič nezaberalo...hlava ma bolela asi 3 dni, a keď som to už nemohla vydržať, nemohla som už ani stáť ani sedieť, iba ležať, zavolali mi doktora a ten mi oznámil, že potrebujem krvnú zátku, že to mám z epidurálky...asi o 2 hodiny mi urobili krvnú zátku, to bolo v noci a ráno som už bolesť hlavy necítila. Samozrejme, že som si vyčítala, že som si epidurálku dala... ale teraz som už 3 mesiac po pôrode a bolesti sa mi nevrátili, našťastie. Plánujem ešte druhé dieťa, ale epidurálku si už asi nedám... tie bolesti hlavy boli neskutočné a nechcem ich už nikdy v živote zažiť!!!

zuzkazivcak
25. máj 2013

@nikauff22 ja som si dala a uz nikdy v zivote ju nechcem. Tym ze mi ju pichli vznikli problemi tipu necitenie kedy mam tlacit, tlacila som uz na tlaky atd...... potom sa mala zakliesnila a muselli sme ist na cisarak. Takze z toho vypliva EPIDURALKU NIKDY VIAC.
ale sto mamiciek sto nazorov, to je moj 🙂

linda20111
25. máj 2013

@nikauff22 ahoj, ja som si ju nedala lebo som sa jej bala viac ako celeho porodu... kedze som citala rozne veci, ako nezabrala, ako ju nevedeli pichnut a podobne. nevedela som do coho idem,kedze to bolo prvy krat. no prezila som to aj bez nej. teda ina moznost mi neostavala, bolo to hrozne bolestive, ale nastastie rychle. pichli mi aj oxytocin, aj nieco od bolesti, ale poviem ti v tej chvili mi bolo uplne jedno vsetko bolelo to tak hrozne ze som nevnimala nic okolo seba a chcela som to uz mat za sebou. ked babo bolo uz vonku, a povedali ze je v poriadku, vtedy som si az vydychla.. a zacala druha - horsia bolest - sitie. to sa mi zdalo este horsie lebo som to viac vnimala ako porodnu bolest. ale aj po tejto skusenosti pri druhom porode tiez nechcem epiduralku, pretoze toto ma nejak posilnilo a si myslim ze ked som to uz raz zvladla tak to zvladnem aj druhy krat. predsa sa len bojim tej epiduralky, kedze je to take citlive miesto a musia sa trafit presne.

linda20111
25. máj 2013

@florkolka ahoj, mozem sa ta spytat, ako na teba posobil ten oxytocin? kedze si pisala ze to nebolo prijemne.. mne to pichli spolu s niecim na tlmenie bolesti, ale neviem vobec aky to malo ucinok.

ingmiriama
25. máj 2013

@nikauff22 odporúčam ...ja mám fóbiu z injekcie od malička....radšej trikrát rodiť ako jedna injekcia obrazne povedané, vďaka epidurálke a anesteziologičke

katrinka8
25. máj 2013

@nikauff22 - Ahoj, pozri si knizku Aby porod nebolel od Lucie Groverovej 😉 Su tam naozaj zaujimave info, co sa tyka bolesti pri porode a tisiacich prostriedkoch (nielen) Toto je jej stranka: http://luciegroverova.sweb.cz/materstvi.html

katia7
25. máj 2013

moj nazor je ze sa dnes vela ludi prilis sustredi na seba a boji sa len o svoju prdel 😀 ja by som to do svojho mimi nedala a to som rodila 19 hodin v takych bolestiach ze dovi 😝 ale v klidecku v obyvaku sa to dalo zvladnut 😎 😉 😀

mariamayi
25. máj 2013

Ja z vlastnej skusenosti epidural odporúčam. Najprv som ho samozrejme nechcela, babo malo mat podla ultrazvuku 3600 g, ale ked som od bolesti takmer omdlievala a trpli mi nielen prsty na rukach,ale cele telo a stale som sa pomaly otvarala, tak som ich uprosila, aby mi poslali anesteziologa....Bol najprv problem, lebo som nemala objednanneho a ostatní boli na operačkách, kedze som rodila cez den doobeda, no nakoniec sa jeden nasiel a do hodiny prisiel, cim ja hovorim, ze Boh mi ho poslal, lebo inak by som neprezila ja, alebo maly alebo obaja. Urcite by som ho nevladala vytlacit, lebo aj bez bolestí, s pomocou epidurálu to bolo ťažké. Malý mal takmer 4200g a 54 cm...Ďalšie chcem ísť preto radšej na cisársky..Ono to záleží určite aj od veľkostí bába a od toho, či pôrod postupuje alebo nie..Ale to sa vopred predpovedať nedá...

florkolka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
florkolka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katia7
25. máj 2013

@mariamayi no ja neviem zo mna po tych 19 hodinach vyletel 4650 gramovy cvalik 😀 podla mna si zeny malo veria ale tak neodsudzujem nikoho za jeho nazor 😉

mariamayi
25. máj 2013

@katia7 Každá máme iný prah bolesti. Ja som začala mať silnejšie bolesti v stredu ráno okolo 6 hod. a malý sa narodil vo štvrtok 12.20. Keď videli, že je zle nielen so mnou, ale aj malému klesali ozvy, chceli robiť cisarák, ale malý bol už v porodných cestách, kde sa zasekol...blizsie to opisovat nebudem, mat z toho traumu na celý život a ďakujem Bohu, že syn dnes nieje ležiace dieťa, aj keď isté následky to na ňom zanechalo. Preto chcem ďalší cisársky.

modrazaba
25. máj 2013

ja som mala epidural ale nie pri porode, ale pri operacii maternice kvoli myomom. okrem toho ze som si takmer do vecera necitila nohy a nevedela som sa na ne postavit bolo vsetko v pohode ani hlava ma nebolela.

rienok
25. máj 2013

@nikauff22 no ja som si najprv myslela, ze pojdem bez epiduralu .... potom som si ho dala pichnut ale kebyze idem este raz rodit tak bez epiduralky. Este dnes ma bolieva miesto vpichu a naviac 2. dobu porodnu si bez nej lebo by si nevedela tlacit mozem povedat ze som si usetrila asi tak 1,5 hodiny bolesti pocas 1. doby porodnej a dnes lutujem ze som si ju dala...

katia7
25. máj 2013

@mariamayi je mi luto ze mas z porodu taky zly zazitok, ja z toho prveho tiez nemam dobry 😖 a prave preto som rada ze som sa tentokrat zaobisla bez doktorov a drzim ti palce pri dalsom kole nech uz je to cisarsky alebo nie, ci uz s epi alebo bez 😉

ingrid16
25. máj 2013

@nikauff22 tak urcite to nie je moda. ja som si do porodneho planu napisala, ze epiduralku urcite nechcem. rodila som 36 hodin , a bez epiduralky si to neviem predstavit. asi v polovicke som si ju vyziadala, a bola som za nu naozaj vdacna.

sana15
25. máj 2013

prvy vyvolavany porod bez epi: 21 hodin kontrakcii. do druheho tehotenstva som sla s tym,ze rodit jedine s epi. aj tak bolo...cestovala som za nou a oplatilo sa. aj ked nezabrala,resp. zabrala neskoro,tak nelutujem. druhy porod 5 hodin. Skvelo zabrala az na sitie a poporodne bolesti. Isla by som do nej znova. ziadne bolesti hlavy,ani vpichu.

nikauff22
autor
26. máj 2013

@stardust Kazda mame iny prah bolesti ja som chcela iba pocut nazor roznych zien a pisali tu aj tie co epidural mali a aj tak im nezabrala

stardust
26. máj 2013

@nikauff22 prave preto je dobre nechat si otvorene zadne dvierka, lebo nevies, ako budes reagovat, ked tie bolesti pridu. Mozno ti tie bolesti nepridu tak silne, ze by si si ich chcela utisit epiduralkou, mozno sa uspokojis len s predychavanim alebo clapkanim sa vo vode....lenze to dopredu nevies...Aj ked si tu PDA vybavis, nikto za tebou nebude chodit a nutit ta do nej, je to len tvoje rozhodnutie...Ja som mala prvy porod s PDA, nemozem si to vynachvalit, druhy bez PDA, lebo som si to dopredu nevybavila, ale ani na ten sa nemozem stazovat, lebo druhe dieta bolo o dost lahsie ako to prve a moje telo malo este v pamati ten prvy porod.

stardust
26. máj 2013

V Nemecku chodi ku tebe lekar pocas porodu az vtedy, ked je zle, inak si skoro stale so svojou Hebamme. Niektore su az prilis naturalne a svoje presvedcenie vnucuju aj ostatnym. Uzila som si svoje, ked mi Hebamme nadavala pri bolestiach, co kvicim, ved to je to, co som chcela, nahovarala mi, ze som ziadnymi nevolnostami pocas celeho tehotenstva netrpela, lebo inak by som uz nezila, nadavala mi za lieky, co som uzivala proti nim (lekari o tom vedeli a nenamietali) a ked si precitala v mojej dokumentacii, ze suhlasim s PDA, tak bola este horsia. A to nehovorim o tom, ako nesuhlasila s vyvolavanim porodu...preto mam negativny postoj ku takymto ludom. Nastastie som dostala ku samotnemu porodu ine Hebammen.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre