Veľmi rýchly prvý pôrod. Aký bude druhý či tretí?

katkanova
11. júl 2013

je to este velmi daleko, ale uz teraz mam obavy ci stihnem dojst do porodnice - moj prvy porod trval ani nie 2.5 hodiny, zijem v uk a tu to funguje tak ze zena zavola do porodnice ked zacnu kontrakcie, popise ich a oni jej poradia co dalej - mne povedali ze mam zavolat o 4 hodiny - je pravda ze kontrakcie som mala fakt divne, nepravidelne, lenze o 4 hodiny uz som meleho kojila a popijala dzus ... a teraz sa sama seba pytam co cakat od druheho porodu ... ci mam byt pripravena odignorovat ich a prosto sa doviezt do porodnice radsej cim skor, alebo je mozne aj to, ze druhy porod bude prebiehat "civilizovanejsie" ... dakujem za kazdu skusenost ...

renca55
11. júl 2013

@katkanova aj ja by som chcela taky prvy porod. 😉

saska.t
11. júl 2013

@katkanova stastny to clovek,moj 1 porod trval 16 hod a teraz sa modlim,nech sa skrati aspon o polovicu 😀 a 2,5 hod. je pre mna nepredstavitelny sen 😎 😎

evii
11. júl 2013

Nic v zlom...ale ja pochybujem,ze ti tu niekto predpovie aky budes mat 2.porod 😀 Niektora ma 2.porod rovnaky,ako 1. a niktora ma obidva rovnake,ale nikto netusi,aky bude ten tvoj...Chapem tvoje obavy,ale myslim,ze taketo otazky je zbytocne riesit dopredu.

linda20111
11. júl 2013

@katkanova ahoj ja som porodila za 2hodky od odtecenia plodovej vody a zacatia kontrakcii, tak som tiez zvedava aky bude druhy (o par rokov) dufam ze aspon taky rychly ako prvy. necakaj co ti budu radit po telefone, radsej chod tam hned ked budes mat pocit ze sa to zacalo, aby si potom nebola v spravach ze porodila v MHDcke :D

emilia25
11. júl 2013

ja som mala slabunke ale ze naozaj slabunke bolesti a sla som do nemocnice od 11 vecer o 3 v noci mi robili ctcko stale nic ziadne kontrakcie ale bolesti stale boli tak o 5 rano mi co si sestricka porobila vo vnutri a mala som 3 silne kontrakcie a hned sme sli na sal kde mi prepichli plodovu vodu a hned som aj tlacila 3 krat som potlacila a maly bol uz vonku toto bol moj treti a najrychlesi porod.najtazsi bol prvy trval od 9 rana do 3 po obede.a druhy zacal o 11 a porodila som o 3 po obede.takze ja mam velmi rychle a lahke porody.a som rada ze nemusim tolko trpiet ako ostatne mamicky.inac by som uz pri prvom povedala manzelovi ze rodit budes ty a hotovo.hahahah keby to tak slo co?

katkanova
autor
11. júl 2013

@renca55
@saska.t
tazko povedat, mna by zaujimalo ake to je ked porod trva dlhsie a clovek ma cas si na tie bolesti zvyknut a pod, ja som bola v podstate v priebehu polhodiny uplne mimo 🙂 posledne co si pamatam bolo ze som sa v nemocnici opytala ze ked to uz teraz (po asi polhodine) takto sialene boli, ze ako to prezijem dalsich 16 hodin 😀 nastastie ma "usetrilo" 🙂

katkanova
autor
11. júl 2013

@evii to je mi celkom jasne, ale skor ma to zo zvedavosti zaujima, a kedze osobne nikoho kto je na tom podobne nepoznam, nemam sa kde inde opytat 🙂

katkanova
autor
11. júl 2013

@linda20111 tak ja ho stihnem urcite pred tebou tak potom ked si spomenies, mozes sa ma opytat 😝

monhla
11. júl 2013

Kamoška mala oba rýchle. Ja prvý za 4 hodiny od prvej ozajstnej kontrakcie /ale 19 hodín po odtoku plod. vody/ a druhý za cca 10 hodín od prvej ozajstnej kontrakcie /ale iba 6 hodín po odtoku plod. vody/ Tak si vyber 😀 😀 😀
Jediné čo bolo podobné bol čas : Prvá 2:30 v noci a druhá 2:15 v noci. Uvidím, čo bude do tretice 🙂

cora30
11. júl 2013

ja som mal 1 za 3,45 hod a druhý niečo cez 4 hod. sestra však pri 3 dieťati zmajstrovala ozaj niečo extra. Od prvých kontrakcií do vypodzovacej fázy prešlo iba 10 min. Našťastie bola v nemocnici...asi niečo tušila pri gyn. prehliadke v to ráno, takže sa dala prijať i keď ju tam veľmi nechceli....nič nenaznačovalo pôrodu.To sa moja neterka isto ponáhľala medzi nás. Riadne ušetrila mamičku. Predchádzajúce 2 pôrody nemala ľahké i keď boli oba pod 10 hod.

katkanova
autor
11. júl 2013

@cora30 😕

zuzapiky
11. júl 2013

Ahoj, pojde to este rychlejsie ako pri prvom ,aj ja som tak porodila prvu 2,5 hodky a maly do 2 hodin od prichodu do nemocky . Daj na svoje pocity .

uankab
11. júl 2013

@katkanova , jedna UK skusenost, nie moja ale kamoskina..
druhy porod je vraj ovela rychlejsi ako prvy, uprimne chod hned ako zacnu kontrakcie... moja kamoska nedavno porodila doma... volala ked jej zacali kontrakcie, povedali jej ze ma chodit az ked budu pravdilne, o tri hodiny neskor volala ze sice nie su pravidelne, ale vraj dost bolia a na to s nimi na telefone povedala ze musi tlacit.. zavolali jej sanitku a poslali k nej paramedika, ktory ani nevedel ze ide k porodu.. ked prisiel, hlavicka a ramienka boli vonku, len babo vybral.. potom ju zobrali do nemocnice, lebo nevedela porodit placentu.. skusenost ktoru by som nechcela zazit, neviem ako daleko byvas od porodnice.. ona nakoniec bola stastna ze sa nevybrali, lebo by rodila na ceste... ak mna nedajboze bude druhy porod cakat, tak som si povedala ze radsej tam pojdem a budem cakat v kaviarni ci na parkovisku 😀 .. je to veru iny adrenalin, hlavne ked nechces rodit doma..
moj (zatial jediny porod) trval 16 hodin 😖

katkanova
autor
11. júl 2013

@uankab no presne takeho niecoho sa obavam ... aj prvykrat keby ma viacmenej nedonutil priatel ist tam napriek tomu co povedali, bola by som uz prveho porodila doma a s placentou to bol presne ten isty pribeh ako u tvojej kamosky ... viem ze je to este velmi daleko, ale mozno prave vdaka tomu sa i tu dovtedy nazbieraju nejake skusenosti z prvej ruky 🙂

zuzi0911
12. júl 2013

Ked uz to zacne chod do porodnice a nevolaj...ja som mala dlhsi a bolestivejsi druhy porod co mal byt lepsi...je to indiindividualne...

evarak
12. júl 2013

druhy porod bude rychlejsi,ja som prvu dceru rodila 4,5 a to kvoli tomu tak rychlo ze mi odtiekla plodova voda a nemala som kontrakcie,takze zvolili vyvolavacku,druhu dceru zhruba 3 hodiny a pri tretej som ledva stihla prist do nemocnice,lebo ked mi odtiekla plodova voda,mala sa narodila presne o 45 minut,ale ten treti bol aj najbolestivejsi,urcite daj na svoje pocity,ty sama to budes vediet najlepsie posudit

barunka
12. júl 2013

no ja som mala tiež prvý pôrod taký ako ty... zato ten druhý mi to vynahradil.... ani nie tak dlhým trvaním (prvé kontrakcie som dostala o 21,30 a niečo po 4 ráno sa malý narodil) ale bolesťami a ťažkosťami... krpec mal okolo seba aj omotanú šnúru, takže som zbytočne tlačila, ťahalo ho to späť... je to individuálne, never nejakým štatistikám... držím palce 😀

eeffka
12. júl 2013

@katkanova prvy porod 4hod druhy 2hod, na druhy porod om isla ihned ked som vedela ze sa to zacalo a dobre som urobila, kym ma zuradovali som skoro porodila 😀
Aj nemocnicu som zo strachu vybrala tu najblizsiu 😀

eeffka
12. júl 2013

@katkanova Este ma napadlo, ze pri prvej mi pichli vodu a porodila som do 30min a pri 2. mi odisla voda prirodzene v nemocnici pocas papierovania, a to za 20min bola dcera vonku, takze urcite by som necakala na odtecenie ci ine "uradne postupy", keby som bola doma dovtedy tak porodim muzovi cestou do nemocnice. Sme mali dojazd v noci za 15min.
A tiez zavisi od porodu ja som mala kontrakcie 2light menstruacne a potom to uz islo ako na pase kazdych 5min. Ako dalo sa v pohode ale bola som stastna ako blcha ze mam lekarku pri sebe 😀 ( ja som posera v tomto)

katkanova
autor
12. júl 2013

@eeffka no ja som pri prvom porode pochopila ze u mna neplatia tie reci ze zena vie presne co ma robit a zvladla by to aj sama, parkrat ma pochytila panika ze kontrakcie ustali, alebo som si nebola ista ci tlacim dobre, neviem a ani nechcem si predstavit co by bolo keby som si to mala prezit bez pomoci, nedajboze dakde na dialnici v aute 😒 navyse porod bol sice kratky, ale bolesti tak silne ze som vobec nevnimala okolity svet 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre