Druhý pôrod

23. sep 2022

Ahojte baby. Zaujimalo by ma, že aký ste mali druhý pôrod? V marci ma to čaká druhýkrát po 2 ročnej pauze. Ja viem, že každý pôrod aj telo ženy je iné, ale predsa ma to zaujíma.
Môj prvý pôrod bol strašný. Ja som si neštudovala nič o tom, nevedela som, že to tak bude tlačiť na konecnik a ze by som nemala “tlačiť”. Nikto mi nič v pôrodnici nepovedal, na nič som sa nepripravovala. Mám z toho druhého strašný strach. Už dopredu, ja viem. Len pri prvom som mala týždeň bolesti a nič so mnou nerobili, pasy nič neukazovali a stále po mne kričali sestričky, ze mám nízky prah bolesti. Môžem povedať, ze tieto bolesti od tých “reálnych” neboli ďaleko.

filipka250
23. sep 2022

Aj moj prvy porod bol podobny tvojmu. Druhy bol jedna basen. Rozbiehalo sa to same, kontrakcie sa dali predychat, vedela som uz rozoznat tlaky ako na stolicu, no parada.
Neboj sa, urcite to bude lepsie. Drzim ti silno palce.
Aaaaa mam aj tretie dieta, takze aj to viem porovnat a druhy bol proste top.

autor
23. sep 2022

@filipka250 Budem ti veriť až do pôrodu. 😊 mám predtým veľký rešpekt teraz

bobo2433
23. sep 2022

Tak ja som mala druhý pôrod tiež presne po dvojročnej pauze ..nastavila som sa ,že druhý pôrod je lepší ,rýchlejší ,telo si pamätá a bude to rýchlovka ... A pravý opak bol realitou bola do čistá katatstofa ..ale nechcem ťa strašiť ,tak to nebudem ani písať 😁 neboj dopre ti to dopadne ,nastav sa pozitívne 👍

leniel
23. sep 2022

načase to zmeniť a začať študovať 😉 ja som veru veľa čítala pred prvým a dupľom viac pred tým druhým. Ten druhý prebehol fantasticky, nič ma už neprekvapilo, hlavne som sa vôbec nebála... mala som nacvičené s aniballom, presne som vedela ako a koľko tlačiť, aby som sa neporanila... ale boleli rovnako ;-D

selu11
23. sep 2022

Druhý pôrod bol super, mám naň tie najkrajšie spomienky. Kľudne by som si to kedykoľvek zopakovala.
Kamarátka ktorá rodila pár týždňov predomnou mi zaželala, nech mám druhý pôrod taký krásny, ako mala ona, mala som a tak to isté želám aj ja tebe 😉

evica8370
23. sep 2022

Ahoj, ja mám za sebou tri a naj bol až tretí ale to skôr z hľadiska trvania pobytu v pôrodnici pred samotným pôrodom😀 pri prvom som prišla na 7 do pôrodnice už aj s kontrakciami každých 7 min a malý sa narodil o 11:40 po podaní čipku. Pri 2. sa mi pustila voda ráno cca o 7, hneď sme šli do pôrodnice iked kontrakcie skoro žiadne, mala sa narodila až o 14, a pri treťom mi odišla zátka okolo obeda tak som už tušila že to príde, do pôrodnice sme šli az na druhý deň o 5 ráno s intervalom kontrakcii 5 min a malá sa narodila o 7:15, čiže z časového hľadiska tretí top 😁 raz dva bolo po. Naštudované bolo ale tak vždy je tam strach a stres či všetko dobre dopadne.

nikasmile
23. sep 2022

Druhý rýchlejší a hlavne nebolo pre mňa vsetko poprvé.

basska_b
23. sep 2022

Druhy porod bol velmi podobny ako ten prvy v zmysle rychlosti otvarania, velkosti babatka... obr mali pupocnik 2x okolo krku... aaale (!) uz som.vedela, co chcem a co nechcem, isla som do inej porodnice a take arogantne spravanie by som si vyprosila. Nastastie tam boli velmi mili. Teraz cakam tretie a uz som uplne naspeedovana, co sa tyka mojich poziadaviek na nemocnicu 😂 proste uz uplne viem, co chcem a co nie (a nie su to nejake divociny, ale zakladne veci smerom k intimnemu prostrediu pre porod a modernym medicinskym postupom) Ten prvy porod ma furt skrie. Nechcem byt uz kus masa. Je take prislovie porodnych babic: "Poprve je vsechno jinakz podruhe, jak chce maminka a potreti, jak dite poruci."

thoughtfulweirdo
23. sep 2022

Ahoj, ja som mala prvý katastrofálny, 22 hodín, myslela som, že zomriem, tlačiť som nedokázala, dcéru mi nakoniec vytlačili tlačením na brucho. Z druhého som mala hrôzu, nedokázala som si predstaviť absolvovať to znova. Nakoniec sa ani pôrod nespustil, museli mi ho vyvolávať, to moju hrôzu ešte posilnilo... A nakoniec po 5 hodinách miernych bolestí na dve zatlačenia dieťa vonku, pôrod ako z reklamy, všetko šlo úplne hladko, do poslednej sekundy som neverila, že toto je rodenie 😁 takto by som porodila aj dvakrát do roka. Takže žiadna panika vopred, naozaj to môže byť lepšie 🙏

mila06
23. sep 2022

Ja mam za sebou 3 a najlepsi bol ten druhy, bolo to uplne super, otvarala som sa bez kontrakcii, sestricka nechapala. Sice som bola v porodnici asi 6 hod.pred porodom lebo som potrebovala atb kvoli streptokokovi...ale ten porod som si uzila najviac, uz som vedela do coho idem atd. Treti porod bol zato rychlejsi, trval iba daku hodinu a pol od prichodu do nemocky ale viac bolestivejsi. Bolesti niekde do krizov a do noh comu som nechapala ja.😉 Drzim palce isto bude aj tvoj dobry.

ewka9
23. sep 2022

Pri prvom som mala tiež neskutočné tlaky na konečník, na to asi nikdy nezabudnem🙈 Druhý pôrod bol lepší, dosť mi pomohlo predychavanie kontrakcií a síce je to dosť individuálne ale podľa mňa vo väčšine prípadov je druhý pôrod rýchlejší, ale intenzívnejší. Mám pocit, že pri druhom pôrode bola tá bolesť silnejšia, ale išlo to celé tak rýchlo, že ten pôrod hodnotím lepšie než prvý 🙂prajem krásny pôrod 🍀

cecilia29
23. sep 2022

Ja som mala druhe dieta najvacsie, skoro 4,5 a porod najlahi. Lashsi alo treti. Pri tretom som mala sialene casto poslickov pred porodom, a aj samotne kontrakcie trvali dlho.
Kazdopadne lepsie je to minimalne v tom ze si uz zbehlejsia a vies co sa s tebou deje a bude diat. Drzim prsty

kathak
23. sep 2022

Tak prvý som si predstavovala, že prídem a sup sup, z toho sup bolo 18 hodín , druhý necelých 6 , ale intenzívnejšie som to vnímala , tiež som isla už s väčším rešpektom a aj strachom, čo určite nie je dobre.ak ti môžem poradiť skús sa dať viac do kľudu

kiki68
24. sep 2022

Tak mala by si nejaky kurz absolvovat, hypnoporod alebo nieco dobreho, kde vela vysvetlia. Sesterka isla ako Ty na hotove a mala zazitok taky, ze to popisuje ako horor. Ja som sa dost pripravovala , aj epino, cize nejaky tlak ma nezaskocil, skor naopak som zabrala, lebo to uz znamena ze si v cieli. Vsetko som studovala sama. Mozem povedat tolko, ze ma jednak s muzom velmi chvalili, ale hlavne som vedela, ze co to asi bude a tak som cez to isla. Ze ok, deje sa to a musi sa a proste porodim. Porod bol relativne pekny, je to trosku brutalne ako zazitok, ale clovek musi akceptovat to, ze to nejak musi prebehnut vediet , ze co sa s nim deje

kiki68
24. sep 2022

@basska_b Takes som videla viacrodicky a tie baby total vedeli, ze co. Hlavne po porode. Nikto ich tam nekoucoval, co tam budu poucovat taku holku. Proste mali k nim taky iny vztah v porodnici.

ankare
24. sep 2022

Prvý pôrod bol náročný a ťažký. Druhý bol super. Držím palce!

autor
24. sep 2022

Ďakujem Vám za milé slová, že sa našli ženy, ktoré hneď nevysmejú za takéto otázky. Mám totižto úzkosti a všetko vo mne vyvoláva strach. Je super si čítať tieto komentáre. Ďakujem ❤️

sonnenshein
24. sep 2022

Tak Ti poviem... skoro som porodila v sprche, lebo mi to velmi pomahalo tlmit bolest pri kontrakciach. Dycham, tepla voda mi tecie na krize, a zrazu citim, ze sa tlaci hlavicka. Ledva lekarka stihla prist.
Treti bol tiez super, pol hodka predychavania, a potom zo 7cm na 10cm na dve kontrakcie, jedno zatlacenie hlavicka, druhe telo...
Nemas sa coho bat, pri prvom porode nevies co cakat, pri druhom uz Ta telo samo naviguje a presne budes vediet, co sa Ti snazi povedat 🥰

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre