Vyvolanie pôrodu v Piešťanoch

prvorodicka1234
15. máj 2016

Ahojte v pondelok mam byt hospitalizovana v Piestanskej nemocnici na vyvolani porodu. Chcela by som sa spytat ako to tam funguje a ci mi porod vyvolaju hned ten den alebo az na druhy den? A ze vraj to to viacej boli je to pravda? A mohla by som ho odmietnut? A pockat ci nepojde na svet sam. Dakujem 🙂

prirodka
15. máj 2016

Vieš príčinu, prečo Ti ho idú vyvolať?Máš nejakú komplikáciu? kedy máš termín? Koľko preťahuješ?

zivorodka
15. máj 2016

Sice som nerodila v Piestanoch,ale v Ziari nad Hronom,ale len co som prisla do porodnice som sa prezliekla a o chvilu som uz bola na koze a davali mi ten cipok na roztiahnutie krcka.. O 15 stej v ten den bola mala na svete..rodila som vlani v auguste.Cize mne vyvolali hned...predpokladam,ze prax je podobna v tych nemocniciach.S vyvolavackou to je rychlejsie,ale odporucam epidural,zeny,co to mali si to velmi pochvalovali,som potom aj banovala,ze som si aj ja nedala epidural.

prvorodicka1234
autor
15. máj 2016

Lebo maly nechce ist sam a vraj to nevyzera ze by vobec isiel. Termin som mala 8 maja. A bolesti su horsie ci nie? Dakujem

zivorodka
15. máj 2016

Tazko sa mi porovnavaju bolesti,kedze kazdy porod som mala vyvolavany,ale ako som pocula od inych mamiciek,co boli so mnou na porodnici,tak pri epidurali este aj podriemkavali..ja by som si to dala uz teraz,naco zbytocne trpiet,ked netreba vobec..bolesti take intenzivnejsie som mala asi dve hodky pred samotnym porodom,dobre je mat pri sebe partnera,to velmi pomaha psychicky,aj personal sa snazi,monitoruje cely priebeh,velmi pomaha aj fit lopta...ak bude k dispozicii,vsetko bude ok,ved pravdepodobne uz zajtra budete drzat svoje babo v naruci a to je to najkrajsie.

edn
15. máj 2016

@prvorodicka1234 podla mna je tazko povedat, ci su bolesti horsie.. ja mam dve deti - sice som ani jedno nemala vyvolavane, ale rodila som v PN a pri druhej som mala ovela brutalnejsie bolesti, ale zato som rychlejsie porodila.. a musim povedat, ze aj napriek horsim bolestiam bol ten porod lepsi 🙂 nic s tym nenarobis, tak to neries - prezijes ako to bude 🙂 ked dr hovoria, ze to musi byt, tak asi musi.. urcite to neodmietaj, aby sa babu nic nestalo.. a s EPI je to tiez take diskutabilne, lebo pri prvom som mala a vobec mi nezabrala, takze ma akurat bolel chrbat a vyhodila som kopu penazi..🙂

tanina724
15. máj 2016

Prvý pôrod som mala prirodzene, bez vyvolávačky, druhý mi museli narýchlo vyvolať. Kontrakcie boli výrazne rýchlejšie za sebou, aj silnejšie, ale dá sa to vydržať. Za 2 hod.som mala po tom. Keď sa bojíš, daj si epi. Keď som tam bola ja, väčšina žien rodila s ňou.

prvorodicka1234
autor
16. máj 2016

Dakujem 🙂 uz som v porodnici a cakam co bude... Skusily mi oxinovy test ci reaguje maternica a reaguje a dalej neviem co sa bude diat 🙂... Akurat doktorka hovorila ze chce racej tak pomalejsie a prirodzenejsie a ze to mozetrvat aj dva dni ;(... Noo uvodim zienky, ale dakujem za prispevky

prirodka
16. máj 2016

prvorodicka 1234: Tak sa nám drž,držíme palčeky.Ak by navrhli cisársky, tak neváhaj,moja dcéra takisto je už za tým, má 2mesačného chlapčeka a všetko je ok.Chcela rodiť spontánne, ale takisto sa neotvárala a nepomohlo nič, čo jej dávali.Potom by to už mohlo ohroziť plod,takže,potom daj vedieť. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre