Vyvolanie pôrodu vyšetrenim?

pelerinka01
16. okt 2018

Ahojte, o 2 dni mam termin. Dnes som bola na kontrole - otvorena na 3cm, krčok skrateny na 1cm ale inak sa nič nedeje - podľa ctg žiadne kontrakcie. Vyšetrovala ma doktorka zospodu (dosť bolestivo - teda oproti vyšetreniam môjho doktora) a odvtedy ako som odišla mam bolesti brucha. Keď sedim je to celkom ok ale už keď sa trošku prejdem po byte alebo chcem niečo urobiť je to vyraznejšie. Mohla tym vyšetrenim pomaly spustiť pôrod ? Alebo iba posličkov ? Ďakujem za skusenosti 🙂

sims4
16. okt 2018

Nooo je to dosť možné a poznám veľa žien, ktorým práve posledné vyšetrenie pôrod ozaj spusilo. Možno by som ti to aj dopriala aby si mala drobčeka už čím skôr pri sebe

arasidka123
16. okt 2018

@pelerinka01 mohla...mne tak tiež spustili pri kontrole a to som bola na 1,5 CM iba otvorená..bolo to doobeda a večer bol malý na svete 🙂

pininka
16. okt 2018

Áno,mohla, väčšinou sa to robí až v nemocnici, ale sú aj tske čo im to spustí aj normálne vyšetrenie.

prevenar
16. okt 2018

@pelerinka01 ..podla mna ano. mame podozrenie ,ze mojej manzelke sa stalo presne toto iste. vysetrenie ..a na druhy den porod. ^^

danielalaura
16. okt 2018

@pelerinka01 doktor ti spravil takzvaný hemiltnom hmat... Je dosť možné že sa ti začína pôrod mne tak spustil oba pôrody lepšie ako vyvolávacka... Prepáč že tykam

ivkazba
16. okt 2018

@danielalaura ako vieš, že jej urobila hamiltonov hmat? Ak je organizmus na pôrod pripravený, tak spúšťačom pôrodu je často obyčajné vyšetrenie alebo pohlavný styk. A netreba písať, že "prepáč že tykám". V podmienkach modrého koníka je definované, že všetci si tu tykajú.

danielalaura
16. okt 2018

@ivkazba keď písala ze ju to bolelo viac ako pri bežnom vyšetrení tak to zvyčajne býva hemiltnom hmat mne to robili pri oboch porodoch

danielalaura
16. okt 2018

@ivkazba a viem ze aj ob, akné vyšetrenie a sex môžu vyvolať pôrod mam skončené ho zdrav. asistenta tak sa do toho trochu rozumiem keď by tam nepísala že ju to bolelo tak nenapíšem o hemiltnom hmat ak nevieš čo to je tak si to vygoogli

ivkazba
16. okt 2018

@danielalaura no môže len ozaj ísť na ňu pôrod a tým pádom je citlivejšia a preto ju vyšetrenie bolelo. Inak hamiltonov hmat sa môže robiť iba so súhlasom tehotnej, za mňa by bol veľmi prúser urobiť toto bez vedomia tehotnej a ani ju potom o tom neinformovať.

ivkazba
16. okt 2018

@danielalaura nepotrebujem googliť, mám medicínske vzdelanie a prax na gynekológii a pôrodnici 😉 a sama som vyššie písala, že vyvolávačom môže byť pohlavný styk alebo bežné vyšetrenie

danielalaura
16. okt 2018

@ivkazba nemusí sa robiť so súhlasom rodičky a vôbec ta o tom ani nemusí informovať... Bohužiaľ na SK je to bežná prax

sash37
16. okt 2018

@ivkazba bohuzial, v praxi to tak nefunguje, mna sa na to nikto nepytal....aj ked by sa mali podla.mna...

ivkazba
16. okt 2018

@danielalaura to že niektorí lekári pacientku neinformujú, neznamená, že nemusia. Hamiltonov hmat je možné urobiť IBA spolu s informovaním tehotnej, nakoľko okrem spustenia pôrodu môže byť zasahovanie do prirodzeného spustenia pôrodu aj dôvodom pôrodných komplikácií. Takže ak lekár o tom ženu neinformuje, odporúčam vymeniť lekára, za mňa to nie je seriózny lekár.

danielalaura
16. okt 2018

@sash37 súhlasím poznamkopec žien co im to spravili a ani nepovedali......

ivkazba
16. okt 2018

@sash37 žiaľ, stáva sa to aj preto, že sa nesťažujeme. Snaha o zásah do prirodzeného pôrodu môže spôsobiť následné komplikácie pri pôrode. Čiže aj hamiltonov hmat môže spôsobiť komplikácie a o tom by tehotná mala vedieť. Žiaľ, na Slovensku je bežné, že sa nielen nesťažujeme, ak lekári urobia niečo čo nemajú (a bez našeho vedomia), ale ešte k takému lekárovi aj naďalej chodíme.

danielalaura
16. okt 2018

@ivkazba ja tomu veľmi dobre rozumiem a tretie budem rodiť inde... Len viem ze sa to robí a kopec žien ani nevie co to je a ani prečo im to spravili

ivkazba
16. okt 2018

@danielalaura no to je žiaľ realita slovenského zdravotníctva. Máme množstvo lekárov v hociktorom obore, ktorí nerobia všetko čo by mali. A ako píšem v príspevku vyššie, kým nebudú pacienti tlačiť na to, ani sa to nezmení. Zdravotníci ktorí nerobia svoju prácu ako majú, by mali dostávať spätnú väzbu a mali by niesť zodpovednosť. Žiaľ, u nás ju väčšinou nenesú ani keď spôsobia svojou nečinnosťou úmrtie.

ivkazba
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
blankaj
16. okt 2018

@ivkazba jej Ivka, ty si v ocakavani ? Pamatam si ta este z ineho nicku a z pravnej skupinky, tvoj Romanko ma vždy rozlutostil. Gratulujem a prajem ti kľudne a spokojné tehotenstvo, porod podľa tvojho zelania a nekonečnú radosť z dietatka, nech si šťastná 🙂

ivkazba
16. okt 2018

@blankaj 🙂 si milá, ďakujem. Áno, mala som predtým iný nick, ale niektoré mamičky tu boli vtedy voči mne veľmi premitované keď Romanko zomrel, takže som odišla

pelerinka01
autor
16. okt 2018

@pelerinka01 ďakujem za každy prispevok 🙂bolesť sa nestupňuje tak asi len posličky... nemyslim si, žeby to bol Hamiltonov hmat... bolo to bežne vyšetrenie, či som sa od poslednej kontroly viac neotvorila (ctg, usg a vag. vyšetrenie) prave dnes robila vyšetrenia primarka a ta veru nie je znama prave prijemnymi vyšetreniami.. takže to skôr pripisujem tomu🙂.. som zvyknuta na bezbolestne vyšetrenia 😁

danielalaura
16. okt 2018

@pelerinka01 tak stastlivu do úspešného konca prajem ti rýchly pôrod a aby si sa ry hlo zostavila a tešila sa s bábätká

pelerinka01
autor
16. okt 2018

Od 17tej kontrakcie každych 15-10 minut😂.. kupeľ to neuvoľnil takže mi pani doktorka asi svojim vyšetrenim predsa pomohla

ivkazba
16. okt 2018

@pelerinka01 tak nech to máš rýchlo a šťastne za sebou a nech už máš drobca pri sebe 😉

jenny04
28. okt 2018

@danielalaura mne robil Dr. Hemiltonov hmat ale to som uz bola viac ako tyzden po termine takze dost pochybujem zeby jej to urobil este pred terminom

danielalaura
28. okt 2018

@jenny04 mne robil aj pred termínom

weronkaa
28. okt 2018

Aj u mňa to tak bolo, po vyšetreni som prišla domov a odtiekla mi plod. voda 🙂

kleopatra114
28. okt 2018

Ja som rodila 36+2, ráno poradňa -vyšetrenie u gynekológa a o druhej už kontrakcie a večer pôrod 🙂

pelerinka01
autor
31. okt 2018

bolo to tak 😊... o 7 rano vyšetrenie, od 17tej kontrakcie a o 21:05 som už mala maleho na brušku 😊😊

bobricek1979
31. okt 2018

Môžem sa opýtať čo je to ten hamiltonov hmat

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre