Vyvolaný pôrod

samara9
10. jún 2014

ahojte baby, zajtra mi idu dat tabletu na vyvolanie pôrodu :( nemam ziadne kontrakcie a ani po dvoch oxitocinoch so nemala som ziadne :( na pasoch ziadne je mi do placu z toho lebo raj ten pôrod po tablete je sto krat horsi....a som ledva na spicku prsta otvorena :(

mejjus
10. jún 2014

ja som tiež rodila tabletkou..2x... číže neviem porovnať aký je rozdiel , ale neboj keď dostaneš tabletku tak sa otvoríš a bude všetko fajn 🙂 (tiež som nebola otvorená , ani mi plodová voda neodtiekla...no to nebol príjemný zážitok , ale bolo to rýchle ) neboj !! všetko bude v poriadku 🙂

cerez
10. jún 2014

@samara9 Každý vníma bolesť inak. Veľa si sa napočúvala príbehov o pôrodoch skôr v negatívach. Preto si aj ty tak nastavená. Dopredu na strach. Ja som kašľala na to ako iné mali pôrody, ani som to tu nečítala. Vyhýbala som sa takýmto témam. Obavy z pôrodu som mala, ale skôr či všetko dopadne dobre a či dieťatko bude v poriadku. Ja som skôr to už chcela mať za sebou. Skôr som myslela na koniec. Na koho sa bude podobať a či sa bude podobať na svojho súrodenca. Strašne robí veľa, ako sa ty nastavíš. Polovica z toho je myseľ. Vykašli sa na to čo iné narozprávali, ty si ty a oni sú oni. Úprimne ti poviem, polovica z toho je skôr nafúknuté až do hororu.

loulou
10. jún 2014

@samara9
Ahoj, ja som mala druhý pôrod vyvolávaný, prenášala som 12 dní, tiež ma strašili a ešte aj pôrodná asistentka, ale všetko bolo OK. Otvorená som bola na príjme na 1cm, tabletku som dostala okolo obeda a malý sa narodil o 17:30, kontrakcie som mala podobné ako pri prvom spontánnom pôrode, jedine tesne pred samotným pôrodom asi 10min. boli intenzívnejšie ale nebolo to nič strašné. Takže u mňa táto skúsenosť, ale určite to záleží od konkrétnej ženy. Treba myslieť pozitívne a bude to OK aspoň mne to pomáha, držím palčeky aby všetko dobre dopadlo a mala si drobčeka čochvíľa pri sebe 🙂

samara9
autor
10. jún 2014

@loulou ja som len na spicku prsta :(

loulou
10. jún 2014

@samara9 áno bola som trošku viacej, mne malý nezostupoval, kontrakcie som tiež nemala, plodovú vodu mi prepichli, uvidíš ako sa to vyvinie, možno sa začneš otvárať, pôrod sa môže rozbehnúť z minúty na minútu. Pri prvej dcérke som nemala žiadne príznaky blížiaceho sa pôrodu. O 22-hej sme sa vrátili od známych a o jednej v noci som mala čudný pocit, išla som do nemocky a odišla s bábom. Za 3 hodky sa mi pôrod rozbehol a do nemocky som prišla otvorená na 7cm, v to ráno som bola na kontrole a otvorená som nebola vôbec. Dobre to dopadne, nerozmýšľaj nad katastrofickými scenármi, bude to OK

lienka116
10. jún 2014

Ahoj, ja som obidva pôrody ak to môžem tak nazvať mala vyvolávane, ale nie tabletkami, ale pustili mi plodovu vodu a hneď prišli na to kontrakcie a pôrod sa rozbehol.

monique89
10. jún 2014

Ahoj a ako dlho prenášaš? Ja mám zatiaľ len štyri dni po termíne, ale povedali mi, že ak sa to do víkendu nerozbehne, tiež pôjdem na vyvolávačku... Držím palce! 🙂

zuzu32
1. júl 2014

No ja som mala tiez vyvolavany porod a bolo to uplne v pohode. Rano o 8 tabletka, ake-take kontrakcie okolo 10, no dalo sa to v pohode vydrzat. Potom prislo postupne zosilnovanie ale stale sa to dalo. Ozajstne bolestive kontrakcie prisli okolo 12:00 no a maly bol na svete o 13:32. Neviem porovnat s nevyvolavanym porodom no podla mna to bolo celkom fajn. Nic strasne.

88victoriana
16. aug 2014

Ahojte.aj ja v pondelok nastupujem na vyvolavacku.v utorok som mala termin bo malinkej sa moc von nechce.bojim sa tiez bo prvy porod spm mala rychly.tak baby drzim vsetkym palce a hlavme nech su nase deti zdrave.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre