Vyvolaný a normálny pôrod

azurova99
10. mar 2022

Ahojte chcem sa spýtať hlavne tých čo prežili aj jeden aj druhý pôrod, že ktorý bol bolestivejšie poprípade rýchlejši, prvý som mala vyvolany, takže veľmi neviem či sú kontrakcie rovnako bolestivé, ako pri nevyvolanom

luciajass
10. mar 2022

Ja som mala vyvolaný aj normálny bez chémie a ten druhý bol teda oveľa lepší, ľahší a bez takej neznesiteľnej bolesti. Zakázala som vyvolavacku, dovolila som prasknúť vodu a čakali sme a bolo to oveľa lepsie

lenvam
10. mar 2022

@azurova99 nie sú, prirodzene sa ti bolesti stupňujú telo sa na to pripravuje postupne. Vyvolavackou sa ta chcú co najskôr zbaviť rýchlo otvoriť a tlač do aleluja na silu

ivangeline
10. mar 2022

Po vyvolavacke bolo bolestivejsie.

azurova99
autor
10. mar 2022

@lenvam ale konečne bolestí sú v podstate rovnaké ako pri vyvolavacku či. Vyvolavacka. Je bolestivejšie

lenvam
10. mar 2022

@azurova99 to áno ale je rozdiel keď sa ti bolesti stupňujú prirodzene aj oxitocin sa ti v tele spúšťa podľa potreby ako keď ti ho napichnu a trp v silných bolestiach od zaciatku

gerfinka
10. mar 2022

@azurova99 asi záleží aj ako vyvolávany. Ja som mala oba vyvolávane, ale nie oxitocinom. Pri prvom mi vložili vaginálnu tabletku na zmakcenie krčka maternice a našťastie sa to pekne rozbehlo, síce aj vodu mi pichli neskôr. . Oxitocin mi pichli potom až priamo na pôrodnej sále tesne pred tlačenim. Druhý mi vyvolávali vložením takého balonika do krčka maternice a tiež sa to pekne rozbehlo a nebolo treba žiadne iné zásahy, ani pre pichnúť ploodve obaly, ani Oxitocin.

thoughtfulweirdo
10. mar 2022

Ja mám inú skúsenosť, prvý pôrod sa spustil spontánne a bolo to peklo, posledne 3-4 hodiny som fakt myslela, že zomriem, že sa to nedá vydržať. Druhý vyvolávaný a do poslednej minúty som čakala na tie neznesiteľné bolesti, neprišli 🤷🏻‍♀️ kontrakcie znesiteľné, samozrejme boleli, ale tak normálne, intenzívne boli až posledné 2 a to už som zatlačila a bol koniec 😄 takže pre mňa neporovnateľne lepší vyvolávaný

azurova99
autor
10. mar 2022

@gerfinka tak ja mala vyvolaný tabletku, a potom od pol 8 mi dávali oxytocín až do pol 12 ale strašne niečo, preto sa pýtam čo je lepšie, ako strašne bolesti

domak2
10. mar 2022

@azurova99 podľa mňa pri vyvolavacke je fajn dat aj epidural. Teda ten je fajn aj bez nich ale ak netreba vyvolavacku, pôrod väčšinou postupuje sám.

kiki68
11. mar 2022

@azurova99 po vyvolavacke som mala tzv Wehensturm, cize tie kontrakcie nemali pauzu. A zrazu poslednych 30 minut pri tlaceni rapidne slabli. Maleho som tlacila tak nejak silou fyzickou, ako keby makas vo fitku a zatnes sa, ze Este to vydrzis. Oxytocin u mna pouzit nesmeli. Vyvolane bolo iba prostaglandinom, potom uz nic. Ja si pamatam ako som myslela, ze pouzijem tu apply na kontrakcie, lenze ja som tam akoby nemala pauzu vobec. Do toho nonstop zvracala. Ale ten porod bol kratky, ./ 1,5 hod komplet otvorena a potom uz len vydrzat ten zvysok, celkovo 4,5 hodiny od prvej takej naozaj ze kontrakcie.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre