Vyvolávanie pôrodu katétrom

vahcaac
11. mar 2022

Baby, ktorým vám bol vyvolaný pôrod katétrom, mal efekt ? Alebo sa musel pôrod vyvolať tabletkou?

e1i
11. mar 2022

@vahcaac akym katetrom. To prvy raz pocujem ze by sa tak mal vyvolať

malinoismum
11. mar 2022

Nemyslíš klystir?
Inak… ja som večer vypila 0,5l
slivkovej stavy a ráno ma prehnalo…
a aj s kontrakciami 🙂 skús 🙂

terezia323
11. mar 2022

@vahcaac áno aj u nás v nemocnici sa vyvoláva katétrom. Pomáha to dosť ženám 🙂

vahcaac
autor
11. mar 2022

@e1i foley balonik 🙂 nie v každej nemocnici sa to robí

e1i
11. mar 2022

@vahcaac keby napises balonik tak viem o co ide. Kamoška ho mala ale nepomohol jej. Aj tycinky jej potom dali aj tak nic, az jej robili sekciu potom.

vahcaac
autor
11. mar 2022

U mna bude ďalší postup tabletka alebo pustenie vody, po 24 h od katétru. Vola sa to foley kateter.

sirka9
11. mar 2022

@vahcaac ja som mala balonik, ale ten sluzi hlavne na otvaranie. nepomohol. nakoniec som mala dve tablety s odstupom 3 hodin, po druhej za 4 hodiny zacali kontrakcie a po ich zacati som cca o 4 hodiny porodila. museli mi aj vodu pichnut

gerfinka
11. mar 2022

@vahcaac mne pomohol zaviedli mi ho ráno, na obed museli vymeniť, lebo sa uvoľnil. Večer vybrali, aj nabehli kontrakcie. Ráno o 6 som porodila úplne bez ďalších zasahov. Ale tak každé telo je iné.

miskamicha
11. mar 2022

@vahcaac som lekar a pocujem to prvykrat...ak sa ten kateter zavadza do uretry moze mat z toho zena dlhodobe komplikacie v podobe vracajucich sa uroinfekcii

terezia323
11. mar 2022

@miskamicha nie, nie. On sa zavedie do krčka a tam sa nafúkne

vahcaac
autor
11. mar 2022

@miskamicha no, tak verím, že vedia čo robia

weronika90
11. mar 2022

@vahcaac mne to pomohlo. Zaviedli doobeda okolo 9-10.hodine a hneď nabehli kontrakcie. Po 2 hodinách som šla na pôrodnú izbu pretože už boli kontrakcie podľa pásov silné a pravidelne. Predtým mi len na kontrole dr vybral balónik, ktorý vypadol už sám, a pustili vodu. Po 13.tej bol krpec na svete.

vahcaac
autor
11. mar 2022

@weronika90 super 🙂 bola si pred tým už otvorená ?

weronika90
11. mar 2022

@vahcaac Nie, vôbec. A to bol tretí pôrod. Malý už bol dole minimálne dva týždne, a nič viac. 🙂 Predtým nez mi kleslo brucho som teda mala kontrakcie ze som myslela ze bude pred termínom. Nakoniec len kleslo brucho a do toho vyvolávania sa nič nedialo. A to skúšali vyvolať pôrod hamiltonom a ani ho nehlo.

majlo1234
11. mar 2022

Ja som ho mala tiez, kedze krcok tvrdy, otvorena na nula cm, bolelo to jak fras, celu noc nic, rano mi ho museli vybrat a nic sa nedialo. Potom dva dni mi davali tabletky a velke NIC sa dialo. Nakoniec mi pichli vodu a nic😀 skoncilo to cisarom. Ale teda k veci, ten balonik je super, lebo je to mechanicka indukcia, nie medikamentozna, cize lepsie pre teba aj babatko

vahcaac
autor
11. mar 2022

@majlo1234 extrémne má to bolelo, vôbec som to nečakala

miskamicha
11. mar 2022

@terezia323 tak o tom ozaj pocuvam prvykrat🤣🤣🤣

andreatytler
11. mar 2022

@vahcaac Mne nepomohol. Zaviedli vecer a rano nebola ziadna zmena.
Robili cisarsky, lebo maly sa cez noc pricne otocil
Mamicky tu radili byt aktivna po zavedeni. Treba chodit. Ja som len spala celu noc... mozno aj to bol dovod preco to nefungovalo u mna.

terezia323
12. mar 2022

@miskamicha my sme sa už v škole o tom učili, aj na praxi som to videla. To je v podstate lacnejšia varianta dilatačných tyčiniek.

kofola45
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
danielak84
23. apr 2022

@kofola45 ale foleyov kateter sa zavadza do uretry, je to permanentny mocovy kateter. Tiez som o tom nepocula, asi je to u nas novinka.

miskamicha
23. apr 2022

@kofola45 ano foleyov kateter sa zavadza do moc mechura 🙂 mas rozne typy mocovych katetrov a ano foley sa zavadza cez uretru do.moc.mechura. mam toho nacievkovane az az a nie iba foleyom.
A neznamena ze ked som lekar musim vediet vsetko..predsa kazda specializacia ma svoje a nie som gynekolog 😉 ak.by mal kazdy lekar vsetko ovladat tak nemame rozne odbornosti. Tak mi tu hned nemusis takto pisat a ty si nastuduj na co sa pouziva taky kateter. Prvotne nesluzi na vyvolanie porodu.. 😉

vahcaac
autor
24. apr 2022

@miskamicha máš pravdu, používa sa to aj na cievkovanie. Ja som v zahraničí a sem sa to používa aj na vyvolania pôrodu (veľmi neefektívne mimochodom a dosť bolestivé) 😂 na Slovensku sa ro tiež používa, ale častejšie sa používajú nejaké "tyčinky" na roztiahnutie

akbara77
24. apr 2022

@miskamicha no tak to ti dala....kolegyňa vyššie....🙂 ale hádam pochopila,že aj lekári majú specializacie🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre