Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Vzali by ste 16 ročnú dcéru k pôrodu?

jankka1990
12. feb 2016

Asi chce byť pôrodná asistentka 🙂

ettel
12. feb 2016

nie

lulupilatova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
senka111
12. feb 2016

Dú asi nie.Ja som ZS a do smrti nezabudnem ako nám na anatómie púšťali pôrod.Vtedy sme povedali všetky ze rodiť nebudeme.Teraz mám dve deti.Ale je mladučká aby nemala traumu.

mily7
12. feb 2016

Nie. Ak chce byť porodnou asistentkou tak pôjde do školy a tam ju zoberú po čase určite k porodu. Ale ani samotný lekári nemajú operovať svojich príbuzných pacientov. Preco?Lebo sú na nich citlivy. Je iné vnímať porod ako učenie sa po teorii a u niekoho cudzieho. A je iné vidieť svoju mamu pri pôrode. Mám dosť rokov a dve porody za sebou ale verím ze je len minimum žien ktoré rodili s úsmevom na tvári, krásne,zazitkovo.

janinah
12. feb 2016

Mala som 15,ked som videla prvýkrát pôrod naživo,na praxi,....ak je zdravotníčka a chce vidieť pôrod,tak cudzej ženy,nie mamy či sestry...ak nemá zdrav. bunky,tak ju tam netreba brať,nie je to žiadna sranda taký pohľad a vôbec všetko čo sa na sále deje..a nedajbože,ak sa pôrod skomplikuje...

dasenka26
12. feb 2016

V žiadnom prípade nie 🙂

svetlanab
12. feb 2016

Nie.

pribinak
12. feb 2016

Jasneeeee, nech vie co ju čaká, ked si "neda bacha"

Tato téma my silne pripomína tému: kto ma bude fotiť pri porode?

warholette
12. feb 2016

Presne, uz tu bola tema o fotografovi pri porode, bratovi, teraz o sestnastrocnej... to uz nic nie je sukromnou zalezitostou?

cica120
12. feb 2016

Urcite nie

tyelde
12. feb 2016

nie O.o

anetuska7
12. feb 2016

Ja v tom nevidím žiadny problém tiež som videla na praxi pôrod v tom veku a bol to jeden z najkrajších zážitkov a keby som mala možnosť vidieť pôrod niekoho blízkeho určite by som išla. Nezanechalo to na mne žiadnu traumu normálne som porodila svoje deti nechápem prečo majú všetci taký negatívny postoj.

cerez
12. feb 2016

Z toho dôvodu aký si napísala určite NIE, ale ako dobrá antikoncepcia ÁNO. Myslím, že po takom super zážitku si rozmyslí mať nechránený sex. 😀

stepanka274
12. feb 2016

Ja som sa napriklad prestala bat porodu az ked som si ho pozrela v tv ako prebieha,

bluka2
12. feb 2016

Tak za mna ano, moj porod bol pekny, preco nie... aj ked za 15 r. uz nebudem asi rodit 😀

cerez
12. feb 2016

@stepanka274 Tak ja som si ho tiež pozrela ako dospelá, ale v 16 by som na to pozerala s desením. 😀 A keby ho mala vidieť moja dcéra, ktorá už teraz mi tvrdí, že deti nebude mať nikdy, lebo pôrod určite bolí, tak sa už teraz obávam, že zo mňa v živote skutočne neurobí babku. A koho potom budem rozmaznávať, tiež si to chcem užiť! 😀 😀

katka1981
12. feb 2016

@jankka1990. pomohli vam odpovede? Ved to vy musite citit, ci je to spravne alebo nie. Vacsina ajtak napise, ze nie.

jana_eyre
12. feb 2016

@anetuska7 negativny postoj ma ktomu vacsina preto, lebo kazdy je iny.. ja som sa nevedela v tom veku spamatat uz len z predstavy, co mi povedala moja sestra, ze zenu pri tom nastrihnu a aj som sa toho najviac zbytocne bala pri svojom prvom porode..

@jankka1990
ak chce byt dcera zdravotnicka, uvidi to na praxi.. k svojmu porodu by som ju urcite nevzala.. k porodu podla mna patri niekto, kto dokaze psychicky podrzat rodiacu zenu a to nie je iste pri pubertiacke, aj ked ma zaujem to studovat.. pre nu to moze byt aj sok, vidiet trpiet mamu a nemoct jej pomoct..

kittykat22
12. feb 2016

@jankka1990 to je skvely napad. Zober dceru. A skus aj zvysok jej triedy. Spravis dobry skutok. Urcite nebudu necakane a skoro tehotne 😀 😀 😀

lauricka
12. feb 2016

Ja si myslim, ze to je strasne individualna zalezitost. To si musite sami. Ja by som nezobrala, pretoze mam manzela, ktory chcel byt pri porode a keby nie on, tak chcem dulu alebo podobne. Takze by na nu neostalo miesto 😀 Ale su zeny, co rodia doma a motaju sa tam okolo deti. Ludia su rozni, to sa neda moc zhodnotit.

cica120
12. feb 2016

A ona ma zaujem tam ist???

stepanka274
12. feb 2016

@cerez no moja dcera povedala ze urcite rodit nebude lebo by sa pri tom urcite pocikala alebo pokakala pri tom tlaceni a taku hanbu by neprezila

jankka1990
autor
12. feb 2016

@jana_eyre Vďaka za odpoveď, si zlatá. Veľa šťastia vám všetkým 🙂

cerez
12. feb 2016

@stepanka274 Tak ten nepríjemný pocit v rektálnom otvore som mala aj ja. 😀

sono2
12. feb 2016

Ináč čo robíte zo šestnástiek netykavky? Ved teraz nemajú problém sexovat baby už V trinastke. Ako nezobral by som ju. Ale prečo by mala mať Z toho des?

ali08
12. feb 2016

Bol tu jeden príspevkov kde mal traumu z pôrodu muž a si myslím že 16ročná by mozno dopadla rovnako,nevieš aký priebeh bude mať pôrod a po.

miriam11
12. feb 2016

Ak ju chces dostat na psychiatriu, tak ju tam vezmi. Trauma dozivotna zarucena.

sardinka32
12. feb 2016

@sono2 Jedna vec je sexovat a druha vidiet ako sa niekomu derie z lona dieta...do ostatnych detailov nejdem, kazda, ktora sme rodila, vieme svoje. 😉
@jankka1990 Nie.

sono2
12. feb 2016

@sardinka32 ale veď určite. Ale 16tky sú už ženy, ale sak za mňa tiež nie, ale určite by sa Z toho nezrutili

maja2005
12. feb 2016

Nie

Tu začni písať odpoveď...

Odošli