Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Zažil tu niekto prirodzený pôrod po 2 cisárských?

jessica6
13. nov 2012

Viem, aké sú riziká, aj moja gynekologička to rezolútne odmieta, ale zaujíma ma, či sa nájde niekto, kto rodil spontánne po 2 sekciách..ďakujem za odpovede..

katulka74
13. nov 2012

Ja mam 3 cisarske,treti po 16 rokoch a nikto by ma nenechal rodit prirodzene,je to obrovske riziko,po 2 krat zasivanej maternici,cudujem sa,ze nad tym vobec uvazujes.

tessa
13. nov 2012

Mne bolo tiež povedané, že 3. pôrod automaticky sekcia a navyše rizikové tehu...

evka32
13. nov 2012

ahoj..mam 3 deticky..prvy porod spontane..druhy porod sekcia..a treti poros spontany..zalezi na tom asi preco si rodila..cisarskym..ja koli tomu ,ze maly bol ,zle otoceny..a treti porod super..a dr.mi ani neodporucal cisarsky..ale mala som spravene predoperacne,ak by sa vyskitli nejake problemi..snad som poradila.. 🙂 🙂 🙂

mahmulienka
13. nov 2012

tiez som sa na to pytala kamaratky - gyn-porodnicky a povedala, ze po 2 s.c. uz nie. ich primar (robi v trencine) o tom vraj pisal aj pracu nejaku, skus sa o tom poinformovat.

blumka
13. nov 2012

po 2 cisarskych si asi ziadny lekar nevezme na seba to riziko ze ti dovoli rodit spontanne...

miskap
13. nov 2012

Ja som ped tromi týždňami sprevádzala mamičku ako dula pri pôrode, mamička mala štvrtý pôrod, z toho prvý vaginálne a dva cisárske. Keďže ju odmietli v niekoľkých pôrodniciach, nakoniec rodila v BB. primár ju dôkladne vyšetril a súhlasil s tým, že dá šancu tomu, aby porodila vaginálne. Porodila nakoniec bez problémov vaginálne, len personál bol pre istotu v pohotovosti.
Ak nepretrvávajú dôvody, prečo boli sekcie a nie sú žiadne aktuálne dôvody pre sekciu, dá sa rodiť znovu vaginálne. Ale nie každý lekár si to vezme na zodpovednosť. Je to potrebné poriadne zvážiť. Ja si myslím, že aj tretia sekcia je vážne riziko, je tam určite ťažšia rekonvalescencia ako po prirodzenom pôrode. Každopádne, držím palce, aby to dobre dopadlo.

moon1979
13. nov 2012

najväčším nebezpečenstvom je ruptúra maternice, ktorú asi žiadny lekár v dnešnej dobe nechce riskovať, preto automaticky volia dalšiu sekciu ... ja by som to určite neriskovala ... celkovo po 2 sekciách je riziko ísť do tretieho tehotenstva ... ale tak dá sa, no u každej ženy je to striktne individuálne, jedna môže porodiť bez komplikácií iná sa môže dostať do vážnych problémov ... ale po dvoch sekciách ak by sa mi aj stalo, že by som znovu otehotnela, by som ani len vo sne nešpekulovala, že budem to chcieť skúšať prirodzene ...

molka
22. nov 2012

Na Slovensku sa tak veľmi nerodí, lekári nechcú riskovať, ale v zahraničí je to už bežné. Podľa niektorých štúdií je riziko ruptúry maternice porovnateľné s rizikom komplikácií pri sekcii. Našťastie sa už aj na Slovensku nájde pôrodnica, kde je možný vaginálny pôrod po 2 sekciách, napr. v Trenčíne, určite aj inde, len treba hľadať. 🙂

bosacka
22. nov 2012

moja teta tak rodila v taliansku, s odstupom zhruba 10 rokov... chcela rodit doma, lebo v nemocnici by robili hned cisara, mala dulu a ta uz pocas porodu odporucala ist do nemocky (myslim kvoli ozvam - pre istotu)... no a tam ju zvozili, ze neprisla skor a uz bolo neskoro na cisarsky - a cuduj sa svete, porodila v pohode zdrave babo (zvozilli ju nie zato, v akom stave bola, ale za to, ze si dovolila neist rovno na cisarsky)

rani
11. okt 2013

ja som momentalne v 23 tt po dvoch sekciach a pohravam sa s myslienkou ci by sa nejak nedalo zariadit aby som toto babatko odrodila normalne... zijem v Rakusku, po polozeni tejto otazky mojmu lekarovi mu obocie vybehlo az na vrch hlavy... 😝 viem, ze je to riziko...

majulino
11. okt 2013

teta rodila teraz v july 5x z toho 3 boli sekcie a jeden predcasny vek deti je 13,7,6,4 a to posledne je tohtorocne.

majca1581
30. aug 2016

@rani Ahoj chcem sa opýtať ako podarilo sa ti prirodzene rodiť tretie bábo?

luta13
27. okt 2016

@rani ahoj, teraz som vbehla do tejto temy...Som zvedava ako si nakoniec rodila...Isla si prirodzene? Ak tu budes, budem rada, ked odpises 😉

Tu začni písať odpoveď...

Odošli