Zelená plodová voda. Čo to znamená?

tucniacik
12. aug 2009

ahojte,
chcela by som sa opytat ci ste mali niekto pri porode zelenu plodovu vodu, a co to znamenalo, ci bolo babatko v poriadku a kedy bol porod - ci ste prenasali a tak...
ja som mala naplanovany cisarsky rez kvoli uzkej panve 8 dni pred terminom a uz som mala zelenu plodovu vodu, babo bolo nastastie uplne ok, apgar skore 10/10, ale dr. povedal ze keby sme cakali dlhsie ze to mohlo dopadnut horsie a pritom nic nenasvedcovalo ze by nebolo nieco v poriadku, nemala som bolesti, ani som sa neotvarala, ctg v poriadku, neviem preco ta voda bola zelena... teraz planujeme cisarsky znova tak tyzden pred terminom/ak ma to nechyti skor/ ale bojim ze znova budem mat zelenu vodu a aby to babatku nejako neuskodilo, najradsej by som rodila 2t pred terminom, ale dokiho mam vtedy prec tak musim vydrzat... tak si zistujem info z coho to mohlo byt-ta zelena voda - a preco... mate niekto podobnu skusenost???

kupkina
2. jún 2018

V Ruzinovskej sa velmi neponahlali k porodu (11 dni pred t)vedeli, ze mam uz kontrakcie skor ako ja a zasadlo konzilium, ci mam rodit normalne, ci ne -viac dovodov...v tom case mi praskla voda a bola zelena, nahlasila som to sestre, nic neurychlili, rezali ma az o 4 h. 😲😲😲...mala mala silny zapal spojiviek aj jej prepichovali kanaliky a ma silne dioptrie...nikto nepotvrdil, ze z toho...len sa krutia

lucynecka
2. jún 2018

Mne sa porod spustil kontrakciami 38+3 tt. Po prichode do porodnice mi praskli vodu, bola uz zelena. Ihned volali neonatologa, ze zelena voda, aby babatko mohol hned po porode skontrolovat. Den predtym som bola v poradni, prietoky, ultrazvuk - vsetko ok, vraj je babatku v brusku dobre. No a zjavne nebolo. Ale vsetko v poriadku, nastastie. Maly sa plodovky nenadychol, apgar 10/10/10 a bol uplne ok 🙂 takze nie je pravidlo, ze to hned musi znamenat katastrofu 🙂

martinka236
3. jan 2019

@tucniacik ja som tak rodila

saskaryanko
2. mar 2019

@gary to asi preto ze v UK rodi vyucena midwife nie doktor a polovica z nich ma prax 3-6mesiacov presne preto sa deju taketo veci, tiez mam osobnu skusenost a uz nikdy viac!!

bona1393
5. dec 2023

Ja som rodila 40+5 TT a mala som zelenú plodovú vodu po prepychnutí. Malá bola úplne v poriadku. Apgar 10/10. Akonáhle bola vonku ihneď plakala. Nebol žiadny problém ani neskôr. Našťastie je to úplne zravučké dievčatko za čo každý deň ďakujem Bohu ❤️

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre