Zmenila prítomnosť manžela pri pôrode váš vzťah?

laura1804
23. apr 2016

Myslite si, ze pritomnost vasho partnera pri porode zmenila vas vztah? Myslim tym, ci mate pocit, ze si Vas mm viac vazi...resp. zmenilo sa nieco? Ja som bola vzdy proti, nepotrebovala som ho tam a on ani nechcel ale obcas uvazujem, ci to nie je pre nich poucna skusenost...

majulino
23. apr 2016

moj bol pri oboch a bol mi velkou oporou, vztah sa nam nezmenil nemilujeme sa ani viacej ani menej a to ci si ma vazi alebo nie nezalezi od toho ci a aky som mala porod. aj moj bol spociatku proti tomu no ked som zacala rodit ani ho nenapadlo ze ma odist

saurian
23. apr 2016

@laura1804 moj bol pri oboch, nemam pocit ze by to zmenilo nieco v nasom vztahu. ja som najprv pri prvom nebola ista ci ho tam chcem, tak sme sa dohodli ze "papierovacky" zariadime tak aby tam byt mohol, a keby som ho nechcela tak ho poslem von 😀 😀 😀 nakoniec som velmi rada ze tam bol, pri druhom som v tom mala uplne jasno - chcela som ho tam.

tova
23. apr 2016

samozrejme ze by mal byt pri porode. Hadam sa netreba hambit ze pozera na nahy zadok ked ho predtym videl xxx krat. mal by byt aj zena pri muzovi ked ma crevny virozu, zomiera, vypadnu zene/muzovy vlasy, zuby, .... a inych nie beznych situaciach.

laura1804
autor
23. apr 2016

Ono to nie je o hanbe,ja som jednoducho taka povaha, ze nikdy necakam opiru, ani ju zatual nepotrebujem...myslim, ze pri porode by vsetci mali viac prace s mm, ako so mnou😀 len ma minule nastval, nebudem to rozpisovat, jednoducho, ze co z toho robim taky problem, sak vsetky zeny rodia a zvycajne to preziju...tak pri porode nebol, lebo som ho lutovala, ze to bude sok pre jeho slabu povahu...no zacinam byt kruta a napadlo mi, ze by som mu teda dopriala jeden taky porod aspon vidiet, kedze zazut ho nemoze...

sugarfree999
23. apr 2016

@laura1804 ak máš pocit, že si neváži ženu ze to, že mu porodí dieťa a ak to celé zľahčuje, tak učite by to mal vidieť, aby sa mu zrovnali viac hodnoty v živote 🙂 a uvedomí si, akú hrdinku má doma 😉

petulda333
23. apr 2016

Ja si zas nemyslim ze MUSI byt,hlavne ak on o to nestoji..poznam par kde zena muza donutila ist a potom sa odcudzili pretoze to nezvladol resp neviem to pomenovat,no ja osobne nelutujem ze mm tam nebol sama som mala dost ked som videla postel a aj seba od krvy a inych veci..takze zamna nie,ale ak chlap s tym problem nema tak nech ide,ale nie z iniciativy zeny!!!resp.natlaku

sue
23. apr 2016

@laura1804 nie vsetci muzi po porode zhodnotia, ze uff, bol to fakt zazitok. Si uzasna, ze si to zvladla!
Su muzi, ktori su schopni svojim zenam po porode skor povedat, ze co tak vyvadzali a pod. ....kedze chlap pri porode neciti tu bolest a pod.moze to hodnotit len zo svojich skusenosti a teda nevie ocenit co sa zene vlastne podarilo........

Pritomnost mojho muza mi pri porode nijak nepomohla, on je ale nesmierne stastny, ze tam bol 😍

evelynm
23. apr 2016

nemyslim si, ze muz ma byt automaticky pri porode. A uz vôbec nie preto, aby si ma viac vazil. Ak tam ma byt, tak preto, aby bol oporou, aby mohol zazit ten okamih, ked dietatko pride na svet. Ak vsak nechce, alebo ak nechce zena, rozhodne to nie je dobre silit z dovodu, "ze sa to tak ma", ci preto, ze je to teraz trendy. Moj muz nebol pri narodeni nasich deti - obe su narodene sekciou. A necitime ani on ani ja preto nejaku ujmu. Ak by som mala rodit spontanne, nechcela by som, aby bol pri tom.

whitecat666
23. apr 2016

@sue to by musel byt iny deges aby povedal zene, ze co tak vyvadzala. 😀

lussinka2
23. apr 2016

môj pri pôrode bol, a prežil to úplne hrdinsky :D dohodli sme sa, že bude pri mne zo začiatku a keď pôjdem na sálu tak počká na chodbe, ale všetko to išlo tak nejak plynule a k záveru až veľmi rýchlo a on ani nejak nestihol zdrhnúť a myslím, že to ani neľutuje. Každému potom rozprával aký to bol zážitok, a že je mu jasné, že žiadny chlap by to nedokázal. Vzťah nám to nejak nezmenilo, určite cítim, že si ma viac váži, no pre nás je to ešte čerstvé a všetko nové 🙂

mon777
23. apr 2016

Baby, ja by som velmi chcela mm pri porode...ako oporu a partnera na "rozloženie bolesti", no on tvrdi, ze by sa mu asi potom uz zhnusil sex. Nechcem ho do toho nutit, je to na nom. Ale myslite, ze to moze na chlapoch zanechat nejaku "psychicku ujmu"?

mon777
23. apr 2016

Podla mna je to blbost...ci?

tyelde
23. apr 2016

@mon777 podľa mňa kľudne môže, a ešte ak sa nedajbože dostane na opačnú stranu a uvidí pol hlavy von...to by aj mňa prešla chuť na sex aspoň na rok byť mužom 😀

evelynm
23. apr 2016

@mon777 moze. A ja by som to respektovala.

petulda333
23. apr 2016

@mon777 moze,bohuzial poznam taky par,no boli kedysi par...urcite ho nenut

arwen88
23. apr 2016

@laura1804 mna tak twz moj muz nastval a som lutovala,ze som ho k porodu nezavolala,myslim,ze by to.malo poucny efekt,nakolko druhu fazu som mal.dost narocnu...ale inak mm uplne perfis,ale toto by som mu dopriala..ak raz nahodou bude tretie,pojde so mnou a hotovo 🙂

sense
23. apr 2016

Moj muz najprv nechcel,lebo sa bal ze ho to moze nejako poznacit 😀 a ja som chcela aby bol,...potom som to nechala tak ze by som bola sice rada ale rozhodnutie je na nom a viac som to neriesila, nakoniec ostal so mnou v porodnici okrem nejakych dvoch hodin takmer cele tri dni....takze sa rozhodol sam a a co mu to dalo ? vacsiu hrdost ked kazdemu este aj po troch okoch vyprava ze bol prvy kto videl a drzal nasu dceru... 😀 😀 😀 , a to nestal len pri hlave ale drzal mi nohu ked som tlacila aktivne spolupracoval, a nas vztah co sa tyka sexu to nijak nepoznacilo ani po inej stranke...

urcite by som ale na muza netlacila a respektovala ak by pri tom z hocijakeho dovodu nechcel byt....

marica61
23. apr 2016

Keď som ja rodila svoje deti, vtedy ešte nebola taká móda, aby bol muž pri pôrode a ani žiadneho muža by také niečo nenapadlo. Podľa mňa nie že by muž nemal byť pri tom, ale pripadá mi to nevhodné a preňho zbytočne stresujúce. Hovorím za seba - načo by tam vlastne mal byť? Mne osobne by to bolo trápne, je to moje telo a nechcela by som, aby ma môj muž videl pri rodení. A aj napriek tomu, že nebol pri pôrode, stále si ma váži a miluje.
Niekedy dávno som v kine videla film Helga, pôrod online, v živote som také niečo nevidela, dodnes nemôžem zabudnúť na tú hrôzu a odpor, čo sme pri tom prežívali......... a čo potom chlapci, muži?

evelynm
23. apr 2016

@marica61 z duse mi hovoris.

gumimaci
23. apr 2016

Moj chlap bol pri oboch a po pravde, mna ani nenapadlo, ze by nebol... tak nejak za tie roky sme sa videli uz v roznych nelichotivych situaciach 😝 😅 Nas vztah to nezmenilo.
Prvy porod bol extremne dlhy, takze mi pomohla jeho spolocnost psychicky, a druhy bol extremne rychly, tak mi zas pomohol fyzicky 😀
ALE ak jeden z partnerov citi, ze by to nezvladol, je to OK. Tak ako muz, aj zena moze pritomnost partnera odmietnut a nemali by si to vycitat.

@laura1804 tazko povedat, ci by mu to pomohlo, aby pochopil tu bolest. Moj chlap tam bol a aj tak by sa vyjadril ako ten tvoj. Su to proste necitlive tvory, no 🤐 😝

@mon777 argument sex je podla mna povrchny, a dava to urcity signal ako svoju partnerku vnima (jej telo a jeho casti, len pre jeho potesie) Respektujem, ak by mi povedal, ze to nezvladne, ze neznesie krv, bolest atd.

mamutka
23. apr 2016

ja som ho tam chcela, lebo viem kde zijem. Pribehov zien o tom, ako na ne sestricky ci lekari boli drzi ze az som pocula a citala dost. Reku, bude tam chlap, nedovolia si. Pomohol mi, nech sa na hrdinky hraju ostatne, mne masiroval krize, az ho ruky boleli, pomahal mi prechadzat sa a pod. A ked uz slo do tuheho, drzal ma za ruku a opakoval co sestricky po mne chceli, lebo som ich prestavala vnimat. Samozrejme mi necumel medzi nohy.
Mal z toho celeho obrovsky zazitok, nie je dovod oberat chlapa o to, ked chce svoje dieta vidiet hned, ked chce byt pri tom, ked sa prvy krat nadychne. A neslo mi o to, ako si on zacne viac vazit mna alebo co... ja si vazim jeho aj za to, ze ma tam podrzal. Ked som videla zenu, co tam bola sama, ako sa drzi mrezi na posteli, zvija sa a prijala by masaz alebo co - bolo mi jej strasne luto 😢

mon777
23. apr 2016

@evelynm
@petulda333 rozhodne ho nutit nechcem a ani nebudem. Len sa pytam, ci sa to moze stat. Dakujem 😉

gumimaci
23. apr 2016

Este dodam, pytala som sa muza, ako to vnimal on. Ci teda z toho nema nejaku traumu... A prekvapivo jeho najvacsi problem bol, ze sa citil "neuzitocny" (pocas Prvej doby). ale samotne narodenie dietata vnimal pozitivne,

mon777
23. apr 2016

@mamutka a presne pre to ho tam chcem mat aj ja. Ako oporu, podporu a aby som mala na blizku jeho ruku a nie oporu tu hnusnu "postel".

gumimaci
23. apr 2016

@marica61 ona to taka nova moda nieje (pritomnost manzela) len institucionalny system zdr. starostlivosti vytesnil oteckov z porodu. Este nase babky rodili doma, a netvrdim, ze vzdy bol pri tom manzel, ale bolo to bezne.

matvejkovamimushka
23. apr 2016

My sme si v marci spolu odrodili naše prvé a obaja sme šťastní, že sme sa o ten zážitok mohli podeliť spolu. Síce mu nebolo všetko jedno, keď videl, aké som mala bolesti a nemal mi ako pomôcť, ale pozeral sa naozaj na všetko, nezutekal a želám každej, aby mohla vidieť tú lásku v jeho očiach a tú hrdosť, keď mi ju niesol už zabalenú v perinke na pôrodnú sálu. Láska na prvý pohľad ;)

vsicka036
23. apr 2016

Môj bol. A som za to rada, bol mi veľká opora. A dostal sa aj na opačný koniec, na moje veľké prekvapenie prestrihoval pupočnú šnúru. A keď mi zahlásil, že "si tam mala riadny kráter", mala som dosť. Ale následky to nezanechalo. 😀

luciferkax
23. apr 2016

Ahoj, rodila som svoje dieťa bez manžela, vôbec mi tam nechýbal, :D :D zvládla som to bez neho, dokonca stále mám pocit, že by ma tam rozčuloval a rozptyloval..
on k pôrodu ísť nechcel, takže sme mali o problém menej :D :D
aj ked... to vysvetlovanie, že DNES Už KAZDY CHODI K PORODU A PRECO HO AJ JA NEPRINUTIM , bolo ťažké, kolko ľudí to trápilo :D

mamutka
23. apr 2016

@mon777 podla mna moze ist s tebou v pohode a podporovat ta od zaciatku - moze to trvat dlho a naozaj ti velmi pomoze. Na tom mu nema co vadit. A mozete sa dohodnut, ze ak by potom citil, ze ten zaver by nezvladal, tak pojde von. Podla mna to tak bezne oteckovia aj robia.

bajciatko
23. apr 2016

Môj manžel bol pri pôrode, nenutila som ho, chcel tam byť z vlastnej vôle a ja som bola rada. Vážil si ma pred pôrodom a váži si ma aj po ňom a nemyslím že je to tým že videl pôrod, ale tým že úctu voči sebe máme od začiatku vzťahu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre