Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Zvažovali ste Dianatal alebo iný gél k pôrodu?

miilada
8. apr 2014

Mojej lekarkin nazor je, ze nie je hodny tej sumy. Mne sa zda tiez zvlastne, ze za bezne ingrediencie ako propylenglycol, carbomer a hydroxyetylcelulozu si pytaju stovku. Nie su tam vsak konzervacne latky, tak mozno je drahsia ta "technologia" vyroby a balenia. Snazim sa cvicit s balonikom Aniball (podobne Epinu), a ked si mam predstavit, ze by som mala cvicit bez akehokolvek gelu, tak by som sa tam pekne "odrala". No k veci - co s porodom ? Moja Dr. pouziva pri porode Aquasonic "zeleny", no na ten mam alergiu (a mimochodom, vyrobca taji zlozenie, zarucene su tam konzervacne latky, uskodia babatku pri prechode porodnymi cestami??). Ako to vlastne chodi s lubrikaciou pocas porodu, ake ste mali vy skusenosti, pouzil nejaky gel vas porodnik (ak ano, aky?) alebo odporuca nieco?

simona30
9. apr 2014

Miladka, neboj sa, gelik ti ani netreba. pri porode mas vela "prírodzeného" gelu, takze sa neboj, ze by si sa odrala. Je to ine, ako cvicenie s epinom.🙂 Ja som rodila nedavno a ten samotny akt tlacenia bol rychly, takze si nestihnes vela veci uvedomit 🙂

hradnapani
9. apr 2014

@miilada uzivaj lanove semienka, namel si na kavovom mlynceku kazdy den za lyzicu (treba to cerstve kazdy den, nema sa to skladovat) a dietatko pojde von jedna radost 😉 (zabezpecuje to dostatok hlienu ci ako sa to vola)

ichbinich
9. apr 2014

Tie lanove semiacka sa maju aj namocit. Vznikne taky sliz, ja som to jedla iba tak, ze som zapijala velkym mnozstvom vody. Ale odporucaju to davat napriklad do jogurtu. Ja som mala metodu: prec s tym co najrychlejsie 😅 😀
O ziadnom geli som nepocula ..

hradnapani
9. apr 2014

@ichbinich ked sa uzivaju cele, tak by sa mali namocit. Ale ked su pomlete, tak netreba. Dokonca sa to da aj normalne zjest - celkom chutne je to, ked sa to da do jogurtu, salatu, na chleba, lepsie ako tie namocene 🙂

ichbinich
10. apr 2014

@hradnapani:
To som mala vediet pred vyse rokom 😀 Ze sa cerstvo pomlete celkom daju zjest 😉 😀
Inak, ked je chlieb alebo pecivo nimi posypane, tak je to dobre. Ale namocene, no, prehltla som to 😉

hradnapani
11. apr 2014

@ichbinich no uprimne, z tych namocenych som sa rovno povracala (pardon 😀

daniela1983
15. apr 2014

@miilada ak cvicis s aniballom alebo epinom, nemas sa coho bat, nemala som ani skrabanec

miilada
autor
15. apr 2014

@daniela1983 No ja cvicim, ale mam s cvicenim patalie, som hodne tesna. Ale robim, co mozem 🙂

daniela1983
15. apr 2014

@miilada neboj sa, urcite to pomoze. na kolko si cm? okrem toho hormony urobia svoje to sa vsetko krasne roztiahne

simona30
15. apr 2014

Baby, ja som cvicila s epinom, ale malicka sa narodila o dva tyzdne skor 🙂 ale pila som caj z malinovnika a jedla lanove semienka a celkom dobre to slo 🙂

miilada
autor
15. apr 2014

@daniela1983 Na 24 cm, co je 7,6 cm priemer. Vraj cez bolest sa nema chodit, to ja by som bola kdesi pri 6 cm. Navyse posledne sa mi spravili 3 odreninky na spoji malych pyskov (pod posv. vchodom), ako nic tragicke, len som to musela nechat zahojit. To je dokaz tej slabej elasticity. Lubrikantu som pouzila dostatok a cvicit vzdy zacinam pekne od malych obvodov a zakazdym malicko pridam. A predsa sa mi to oskrelo. Snazim sa precvicit, co sa da, kazdy cm sa zide. Veru spolieham sa aj na hormony. A vdaka za povzbudenie 🙂

daniela1983
15. apr 2014

@miilada neboj to bude fajn, este tyzden pocvicis. aj ja som sa raz nadrhla myslim na 25cm to bolo a som sa bala ze dalej to uz nepojde a slo

miilada
autor
15. apr 2014

@simona30 Som rada, ze to slo dobre 🙂 Tie lanove semienka kde kupujete, v nejakom bio obchode?

ichbinich
16. apr 2014

@miilada
Ja som ich kupila v DMku...

simona30
16. apr 2014

@miilada Miladka, aj ja v dm drogerke

simona30
16. apr 2014

@miilada a mozno ta povzbudi aj to, ze ten samotny akt porodu trva len velmi kratko 🙂 a pre tie kontrakcie som ani nevedela, kedy bola mala vonku 🙂 a ani nastrih nebolel, tak ako vsetky baby hovoria, len trosicku to sitie som citila, ale fakt len take stipkanie. A cely cas budes mysliet na babatko 🙂 a ked ho uvidis, aj hned zabudnes, ze si rodila 🙂

simona30
16. apr 2014

@
@miilada a cajik y malinovnika nepijes? mne to velmi urychlilo porod 🙂

miilada
autor
16. apr 2014

@simona30 Asi myslis ostruzinu malinovu, tu pijem a od zajtra pridavam lanove semienka. Neumrtvili ti to lokalne, ked nastrihavali? To epino ma inak skor depta ako povzbudzuje, vcera som si doslova natrhla posvovy vchod (s krvacanim pravdaze) a to pri ciselnej hodnote, ktoru som den dozadu dala, sice s bolestou, ale bez poranenia. Preto uz neviem, co som ja zac tam dolu. Ako som pisala vyssie, kazde cvicenie chodim od malickych obvodov a postupne zvacsujem, lebo to mam take stiahnute. Dnes sa "liecim", zajtra snad budem moct pocvicit cosi.

simona30
23. apr 2014

@miilada
Lokalku mi dali iba pri siti, pri nastrihu nie, ale nebolo treba, lebo to vobec nebolelo, necitis to, lebo je to pri tlaceni 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli