Aké máte skúsenosti s pôrodnicou Bojnice?

minina16
28. apr 2008

ahojte rodila som v Bojnickej porodnici aj som sa trochu bala ,,lebo vela ludi ma od tejto nemocnice odhovaralo ale predsa som isla rodit tam a nestazujem si lekari boli vyborny sestricky tiez,nemala som ani najmensiu zlu skusenost ,aj ked som mala trosku zdrav.problemy po porode ale pri tom uzasnom pristupe som to zvladla. 🙂 chcem sa opytat ake mate vy skusenosti s porodnicou v Bojniciach?

lunana
19. jan 2011

@mataharyy ja osobne mám s bojnickou pôrodnicou veľmi dobré skúsenosti, rodila som tam v septembri a prístup všetkých bol super, rodila som pri doktorovi Hudecovi a ten bol perfektný, sestričky a doktori na popôrodnom boli milí, usmiati a na novorodeneckom ani nehovorím. Podľa mňa sa nie je čoho báť 😉

mataharyy
19. jan 2011

@lunana Uff 😀 Tak ono je to jedno, jinám stejně nedojedu, když na to přijde... A jak jsem říkala u prvního bát se dopředu není řešení 🙂 Jo Hudec je výbornej, chodím k němu teď a s trochou štěstí ho chytím i u porodu a když ne, tak svět se taky nezboří, však on to někod odrodí 😎

lunana
19. jan 2011

@mataharyy presne tak 😀 až na stravu je v tej pôrodnici všetko fajn 😉

mataharyy
19. jan 2011

@lunana Tak strava mě taky nějak zvlášť netrápí, pač všeobecně nemocniční strava stojí za pytel, tak s tím počítám 😎

myreason
21. jan 2011

je tu niektorá, čo rodila v bojniciach s EPI? musí sa to vybavovať dopredu, či stačí povedať, keď prídete rodiť? 😕

weirdo
21. jan 2011

@myreason - ja som sa pytala, ale staci pocas porodu, teda ked prides do porodnice ... ja som si ju nakoniec nedala 😉

myreason
21. jan 2011

@weirdo vďaka..lebo niekde som čítala, že si ju zajednávali dopredu a ták. takže tým sa nemusím do pôrodu zaoberať. A môžem sa teda rozhodnuť na poslednú chvílu 😅 A prečo si si ju nakoniec nedala?

weirdo
21. jan 2011

@myreason - ja som tam bola par tyzdnov pred porodom a pytala som sa na to (lebo som myslela, ze treba nejake vysetrenia, ale netreba), tak preto viem. No nakoniec som tam prisla po 16 hodinach domacich kontrakcii, uz som mala pravidelne kazdych 5 minut, otvorena na 3cm a pekne to postupovalo, takze my doktorka povedala, ze by boli radi, keby som rodila bez nej, ze to bude lepsie, pokial teda to tak pekne islo. Po 3 hodinach aj nejakych par minut od prichodu do nemocnice som porodila 🙂 ... neviem, ake je to s EPI, ale tak toto bolelo, ale dalo sa to prezit (i ked vtedy som hovorila, ze nie a obhryzala steny 😀 ). Cize som v konecnom dosledku rada, ze som to zvladla aj bez neho ... no co ine mi aj zostavalo, ze jo 😀

havi
21. jan 2011

ahojte,moju skusenosti z bojnickou porodnicou su celkom dobre,rodila som februari 2009,nastupila som skor,pretoze som strasne opuchala.niektory doktori pristup na jednicku,iny,vlastne jeden,stary doktor,ked ma pozeral,ma strasil-dieta je velke,vy ste vela pribrali-30kg,to neporodite,na druhej strane ma strasili pacientky,este len ked ta bude pozerat primar,to bude bolest,a ked ma pozeral,vobec som to necitila.ked prisiel den D-sobota vecer-8hodin,dovolala som z priatelom a hovorim mu ze este nic,ked som polozila,zrazu mi odtiekla voda,bezala som za sestrickou,ta ma hned brala na salu,smiali sme sa a ja ze ako je to mozne,ze to neboli-to viete-prvorodicka 😀 sestricky na sale boli vynikajuce,tak ako aj moja porodnicka-pani doktorka Mifkova,maly sa narodil 2.52,zasivanie som necitila,maleho vaha bola 4200g.fakt pekny zazitok.ale myslim si ze ked zena pri porode nestresuje a nahovara si-zvladli to ine,zvladnem to aj ja,tak to prebehne v poriadku,nech je pri nej akykolvek doktor,sestricka.rychlo som sa zotavila,maly uz neni ten moj malicky valibuk,za mesiac ma dva rocky a som rada ze ho mam a ze som si vybrala Bojnice.

lenadka
22. jan 2011

@myreason pokial mozes epi si nedavaj, pri prvom porode som mala a nebolo to OK, porod skoncil kliestami, v Bojniciach sa ma na prvy porod pytali a ubezpecili ma ze tento kliestami neskonci a epi som si nemienila dat-vysledok pripisujem epiduralke, necitis tlaky, nevies kedy tlacit a pritom ta cast porodu UZ neboli, neviem ako vas ostatne baby ale ked ide babo von teda tlacila som mna to uz nebolelo... vydrzim chvilu a dieta bude zdrave, pri prvej som nevydrzala a dodnes rehabilituje-fakt to nestoji za to! 😉
porod bez epiduralu bol trochu bolestivejsi ale v konecnom dosledku lahsi 😉

myreason
23. jan 2011

@lenadka no je to ťažké sa rozhodnúť, či áno alebo nie..no ja preto rozmýšľam nad epi, lebo ja som na ňu počula prevažne len chvály..no ja nemám žiadnu skúsenosť ešte, takže ja neviem.. 😅 Ako tak počúvam a čítam, každý pôrod je fakt iný, jeden si chváli to, druhý zas nie..no je to individuálne. Samozrejme bábatko nechcem ohroziť, ale človek nikdy nevie dopredu ako sa čo udeje.. 😖

bezaz
23. jan 2011

@myreason velmi zalezi, ako znasas bolest, resp co si si uz v zivote prezila.. ak trpis migrenami, bolievaju ta zuby a pod, tak to v pohode zvladnes aj bez 😉 ja som nad epi ani neuvazovala a zvladla som to.. kedze sa vies dopredu pripravit, aj ked boli prekvapujuce momenty, ze ma strasne boleli krize a nie podvozok, ako boli vysetrovanie pocas kontrakcie a ako boli stahovanie maternice po porode {najma pocas dojcenia} 😅 to skor boli chvile, ked som nebola na az taku bolest pripravena.. ale opat kazdeho ine viac ci menej boli

mataharyy
23. jan 2011

Ahojte,
já prvně rodila bez epi a jsem ráda ke konci porodu jsem se ptala na něco proti bolesti (už jsem byla unavená...) ale řekli mi že než to zabere tak porodím a taky tak bylo a jak už jsem tlačila, takže samotnej porod už byl v pohodě, naopak spíš se mi ulevilo, jak sem se mohla "zapřít" a kontrakce jsem taky neměla nějak k nevydržení, v pohodě se to dalo prodejchat 🙂 Teď taky nic nebudu chtít tak uvidíme jak pak budu mluvit 😀

myreason
24. jan 2011

@bezaz no ja si nemyslím, že som nejaká citlivka, čo sa týka znášania bolesti...že by som to nevydržala bez epi, ale vraj kontracie bolia ako brutal silný menzes..No a ja som raz zažila pri menzese také bolesti, že som skoro odpadla v kúpelni..to bolo ale len raz (doteraz neviem prečo som vtedy také silné mala) 😖 odvtedy som si vždy keď mi začal menzes šupla hneď tabletku proti bolesti radšej 😅 No bojím sa že by mi tam bolo podobne, žeby som tam omdlievala, zle mi bolo..a pritom fakt nie žeby som bola citlivka 😀

bezaz
24. jan 2011

@myreason no na vracanie ti bude, aspon ja som asi 3x vracala, posledny krat este ako som liezla hore na kozu na tlacenie 😀 a to sa uz PA s dulou vytesovali, ze uz to ideeee 😅

myreason
24. jan 2011

@bezaz no vidíš, to si ma nepotešila ☹ 😀

weirdo
24. jan 2011

@weirdo - jejda, aka hrubica u mna, nie MY ale MI 😖

weirdo
24. jan 2011

@bezaz - ja som "hodila tycku" az po porode, uz zasita, ladovy sacok na maternici a zrazu to zo mna opadlo, zimnica a sup ho tam 😀. Ale bola to len voda, ktoru som rychlo vypila po dlhom case, tak ale citila som sa trapne 😉

bezaz
24. jan 2011

@weirdo mi hovor, som tam visela na umyvadle v tom zadnom porodnom boxe a nevedela co skor, ci vracat, ci predychavat kontrakcie 😀 uz sa o mesiac tesim once more 😵

weirdo
24. jan 2011

@bezaz - tak ale musis uznat, ze pocas vracania Ta tie kontrakcie az tak netrapili 😀. Tak drzim palce, nech je to bez toho tentokrat. A to si vracala od bolesti ci este tehu nevolnosti? V 2.boxe je umyvadlo? Fiha, tak daleko som nezasla 😀

bezaz
24. jan 2011

@weirdo hehe skor som sa bala, ze v ramci kontrakcie odtrhnem to ubohe umyvadlo, ako som na nom visela 😀 to vracanie suvisi niejako uz s vypudzovacou fazou 😉

weirdo
24. jan 2011

@bezaz - jaj tak, tak fajn, mala si im povedat, ze by Ti mali dakovat, ze umyvadlo stoji kde ma 😀

mataharyy
24. jan 2011

Fíííha, tak to jsem naštěstí neměla, nějaké nevolnosti 😵

myreason
24. jan 2011

ach jáj, dosť čo žena musí trpieť bolesti, šitie, atd, ešte aj vracanie..no ženy nepotešili ste ma 😠 😀

drnduliak
24. jan 2011

holky, epidural je v pohode, v bojniciach strasia, ze to spomlauje porod a neradi ho davaju, ale ja som ho mala, dovtedy som sa tam v bolestiach 6 hodin otvarala ledva na 3 cm a odkedy mi ho podali, tak som za hodku porodila....a ja som teda bolest citila kvalitne aj s tym, ale co sa tyka tlacenia, ide to tazsie....pri mne tiez museli pouzit klieste, ale malinka bola v pohode, ziadne poranenie...podla mna vzdy lepsie ako skoncit na stole a na cisarskom, po tom vsetkom co som si vytrpela. samozrejme, zalezi to od lekara, ako sa rozhodne, ale klieste urcite nie su tym najhorsim zlom, hlavne ak ich vie lekar spravne pouzit (co tiez mnohi nevedia....potom odsudzuju)
a hlavne s epiduralom necitite sitie co je parada🙂(hlavne ked vas hodinu siju, ako mna:D:D:D)
tak ziaden stres, urcite je to fajn vec, ked si pomozete od bolesti, ved uz nie sme v stredoveku a ked na to existuju overene a dostupne tlmice, tak preco ich nevyuzit???ja som tiez bola najprv hrdinka, ze co, nejaky epidural, ale ked mi ho lekar po tych 6 hodinach ponukol, tak som brala vsetkymi desiatimi🙂

myreason
25. jan 2011

@drnduliak no konečne niekto, kto s epi má skusenosť! vďaka 😉 Potešila si ma..Presne tak, keď sa dá pomôcť od bolesti, tak prečo nie, hlavne ak to bábu neuškodí. Ja si ho chcem dať tiež pichnúť. A koľko to vlastne stojí? Inak, keby ti ho po tých 6.hodinách neponúkli, tak by si si ho nepýtala sama? Chcela si bez epi?

bezaz
25. jan 2011

@drnduliak pre mna boli vedlajsie ucinky epi natolko odstrasujuce, ze som ju zasadne nechcela.. a "skusat", ci budem jedna z mala, ktorej porod urychlia a nie zastavia, dakujem, chcela som rodit co najviac bez zasahov, tak som tak aj rodila 😉

fnukkacikk
25. jan 2011

mataharyy - hlavne to nezname prostredie...neviem...musia mi pichnut aj antibiotika pred porodom,lebo mi vyterzvysiel pozitivne.tak mam strach,aby sa to vsetko stihlo,aby mala bola zdrava,aby to vsetko dobre dopadlo...aj to ze idem druhykrat,viem do coho idem.nech uz to mam za sebou:((

drnduliak
25. jan 2011

@bezaz ja to beriem, nikto ta k epiduralu preda nebude nutit🙂neziaduce ucinky su tam, ale zase, kde nie su?a ked si prve zvladla bez toho, druhy porod vraj byva ovela viac v pohode. tak drzim palce🙂

drnduliak
25. jan 2011

@myreason ja som nebola rozhodnuta, ci chcem epi alebo nie, lebo som si povedala, ze uvidim, ako sa budem citit a najma ako to vlastne bude boliet🙂 lekar mi hned povedal, ze nie je problem, ale najprv musim byt aspon na 3 cm otvorena, lebo inak by sa mohol porod zastavit. no a do tych 3 cm som si uzila bolesti az az. takze som potom vobec nevahala dat si to pichnut. cena je rozna, zavisi od nemocnice, ja som nerodila v bojniciach, tak neviem presne kolko to tam stoji, ale tusim nam hovorili okolo 90€.
verim, ze pokial ide ten porod rychlo, tak epidural nie je treba....uvidis na mieste🙂drzim palce🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre