Pôrod v Bojniciach - skúsenosti

11. nov 2021

Ahojte rada by som sa spýtala na skúsenosti s pôrodom v Bojniciach aj s prístupom lekárov sestier či ste boli/neboli spokojné. 🙂

zuzicka1451
11. nov 2021

Ahoj. Ja som v Bojniciach rodila 3x, a vždy za mňa spokojnosť. Naposledy v 2017, lekári milý aj sestričky.Rodila som pri Dr. Mifkovej a aj pri Dr. Bakovej úplne super prístup. A naposledy(2017) pri takej mladej lekárke, asi začínajúcej ale nepamätám si meno,usudzujem podľa toho, že pri nej bola Dr. Mifková. 🙂

jazernica
11. nov 2021
Používateľ jazernica je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od jazernica.

Ahoj.
Ja som porodila 3 detičky, každé v inom meste a keď to môžem porovnať, v Bojniciach bol najhorší prístup. Určite sa pýtaš v čom to bolo iné. Napríklad prvý pôrod ako prvorodička, pri príjme sa má nezabudli spýtať či mám pôrodný plán,.počas celého pôrodu 9 h.ku mne chodil milí personál s láskavým hlasom a pochopením, oslovovali má menom- zdrobneninou, pôrodnicka mi dala času koľko som potrebovala, tlačila som 45 bez nastrihu, doktorka ma neustále povzbudzovala. Dieťatko ihneď na bruško s pup.snorou, ihneď priložené, 2 hodiny telo na telo. Druhý pôrod, keďže bol šup šup, pri príjme hneď behom na rodiace kreslo,.manžela sa spýtali či chce prestrihnut šnúru, dieťatko mi dali ihneď na bruško, nechali dotepat pupočník, dieťatko ihneď priložené, 2 hodiny telo na telo, porod bez nastrihu, pri vyšetrení či nedošlo k zraneniam maximálna jemnosť. Tretie v Bojniciach, rozhodli sa že ideme rodiť pri otvorení na 8 prstov, takže asistentka sa má pokúšala otvoriť fyzickou silou čo bolo neskutočne bolestive, pri samotnom pôrode mi pri tlačení začali bolestivo skákať na brucho čo mňa tak šokovalo že som nedokázala tlačiť, ihneď nástrih po 2 minútach..vypudili zo mňa dieťa do 5 min, ja som sa cítila ako zneužitá..dieťatko mi len ukázali a vzali preč na merania, čistenie a šitie zažíva bol pre mňa des..potom mi ho doniesli, telo na telo,.nevedela som sa dlho spamätať...a to som si Bojnice vybrala na základe ok recenzií..takže veľké sklamanie pre mňa aj pre manžela, ktory mal čo robiť aby sa ubránil slzám.

jazernica
11. nov 2021
Používateľ jazernica je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od jazernica.

V Bojniciach som rodila v r. 2018

misica16
11. nov 2021

Za mňa prvy pôrod 2017 super. Rodila ma Baková, všetko šlo ako malo, od prvej kontrakcie po pôrod 4 hodiny, šestonedelie fajn. Druhý pôrod 2020, trauma. Celé zle, všetko šlo pomalšie, mala som pocit, že som tam na obtiaž. Asistentky boli nepríjemné, vôbec som sa tam necítila dobre skôr ako nesvojprávna. O tom ako sa ku mne chovali keď som im povedala, že nechcem urýchlovať pôrod radšej pomlčím. Veľmi zlý zážitok. Šestonedelie stále fajn. Nemocnica je samozrejme stará, ale sály majú pekné a je tam čisto. Dlho ma ten pôrod trápil, ale bohužiaľ aj toto ako všetko je o ľuďoch a na tých som mala jednoducho smolu. Keby to bol môj prvý pôrod tak druhé dieťa by som zo strachu ani nechcela. Keby úplne náhodou čakám tretie šla by som isto inam. Nerada sa hádam a nemám rada dusno a jenoducho tu už by som mala blok.

autor
11. nov 2021

@misica16 to ma mrzí ze máte takúto skúsenosť..asi je to fakt všetko súhra náhod aj zloženie ľudí aj priebeh pôrodu...ja som prvorodicka, nemám niako strach len by som vedela aké mali skúsenosti ostatní, lebo som veľmi hadavy typ, ešte som aj sestra a stihla som robiť 4mesiace v Bojniciach potom som nastúpila na PN 🤣 tak sa bojím že budem musieť narobiť bordel aby sa ku mne pekne správali 🤣🤣🤣

misica16
11. nov 2021

No podľa mňa pekný pôrod je vždy o ľuďoch. Keď vám niekto znepríjemňuje celú otváraciu fázu stojí to ozaj za prd. Ja sa zase ozaj nerada hádam, ale už som mala na mále aby som niekoho poslala niekam. Doktorka bola celkom fajn, ale tie asistentky 🤦no v ten deň mi ešte dve baby hovorili, že hrozné, asi ozaj zlá konštelácia hviezd. Ku zdravotníkom sa vo všeobecnosti všade chovajú lepšie, to by som brala ako plus. Čo môžem vyzdvihnúť je ostatný personál. Sestry na šestonedelí fajn aj keď tiež občas majú svoj deň, ale zase tam toho majú ozaj veľa keď majú plno. Novorodenci majú skvelé sestry, ozaj to sú také veselé a milé ženy ❤️. A doktorky z detského sú tiež super, konkrétne jedna ktorú som mala pri oboch deťoch to je doktorka s veľkým D. Všetko vysvetlia, ukážu a čo považujem za úplne top je laktačná poradkyňa. Za mňa tam ešte nebola, ale poznám ju osobne veľa mi pomohla a to je pre začiatok kojenia úplne top 🙂. Takže všetko má svoje plusy aj mínusy a možno ak natrafíte na ľudí v lepšej nálade budete mať aj z pôrodu dobrý pocit .

autor
11. nov 2021

@misica16 dúfam hlavne aby všetko dopadlo dobre a aby sme boli obaja zdraví.. som na to všetko zvedavá..ak nezabudnem dám potom vedieť ako som dopadla 😬😀

misica16
11. nov 2021

No to je najdôležitejšie. A kedy máte termín ? Budem držať palce, nech máte iba pekné spomienky na tú našu pôrodnicu ❤️

autor
11. nov 2021

@misica16 12.1. mám 🙂 ďakujem pekne, snáď budem spokojná 🙈

misica16
11. nov 2021

Krásny novoročný darček 🙂držím palce teda ❤️

milik45
11. nov 2021

Rodila som tento rok 21.9., za mňa super, hlavne treba myslieť pozitívne a byť dobre naladený s úsmevom na tvári, tešiť sa na bábo 🙂 prajem aby to všetko dobre dopadlo 🍀

mattkapd
13. nov 2021

Ahoj ja som rodila v januári 2017 a teraz v októbri 2021..za mňa super.. Ja som bola spokojná aj s lekármi aj so sestričkami a upratovackamiproste s celým personálom.. Ale ja som mala oba pôrody veľmi dobre a strašne rýchle.. Ak náhodou sa pritrafí ešte jedno isto pôjdem rodiť tam😍😍.. Prvý krát ma rodil nejaký doktor ktorý tam už nieje a teraz ma rodil taky mladý doktor Svitok.. Počas pôrodu mi masíroval hrádzu.. Skončila som len s kozmetickými stehmi aj keď ani pri prvom na nenastrihovali..

autor
13. nov 2021

@mattkapd áno o p.doktorovi Svitkovi som počula že šikovný je, a vlastne všetci sú aj milší odkedy tam nie je primár 😬🤣 ďakujem za skusenost

mamusa34
13. nov 2021

Lepšie to už nemôže byť . V každej pôrodnici myslím že je postarané 👍tak ako aj človek aj doktor môže byť vyčerpaný . Keď mňa riešili.. tak veru bolo cisárskych hodne po sebe

tncka
13. nov 2021

To je uplne jedno na ake oddelenie v bojniciach ides,bola som uz skoro na vsetkych,su to max.diletanti a tam uz nepojdem ani zomriet🤦‍♀️

evelinka9999
14. nov 2021

Ja tiež sa neviem rozhodnúť kde rodiť termín mam 3.1 a rozmýšľam medzi Partizánskym a Bojnicami, kde som rodila v roku 2008 ale vtedy zážitok hrozný...Lenže moja dr mi odporúča že určite Bojnice tak neviem.

blondtana
14. nov 2021

Rodila som v Bojniciach 2020 a za mňa super, všetok personál veľmi milý, prišli, pokecali, požartovali, pomohli, keďže som bola prvorodička, kamarátkam som len odporučila a všetky potvrdili, že mali rovnako príjemnú skúsenosť ako ja. Jedna bola rodiť v MT, nesťažovala sa síce, ale keď sme potom porovnávali niektoré konkrétne veci a situácie, tak v Bojniciach sa viac starali ako v MT, lebo ona bola na všetko sama a nič jej ako prvorodičke neukázali, len ju hodili do vody a musela plávať...

paola881
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
proximaa
23. nov 2021

Ja som prisla na salu v noci a ta nocna porodna asistentka teda nic moc, rano ked sa vymenili sluzby, bola uplne super asistentka, meno si nepamatam. Doktorka Batorova, uzasna, mila, prijemna, neustale ma povzbudzovala, skvely pristup. Poporodne oddelenie, nemozem kriveho slova povedat, sestry velmi prijemne