Aké máte skúsenosti s pôrodnicou Bojnice?

minina16
28. apr 2008

ahojte rodila som v Bojnickej porodnici aj som sa trochu bala ,,lebo vela ludi ma od tejto nemocnice odhovaralo ale predsa som isla rodit tam a nestazujem si lekari boli vyborny sestricky tiez,nemala som ani najmensiu zlu skusenost ,aj ked som mala trosku zdrav.problemy po porode ale pri tom uzasnom pristupe som to zvladla. 🙂 chcem sa opytat ake mate vy skusenosti s porodnicou v Bojniciach?

myreason
25. jan 2011

@drnduliak díky 🙂 no práveže tu písali, že v bojniciach sa dvakrát nehrnú pichať epidurálky 😀 tak neviem, či mi ju budú núkať..Asi budem musieť "žobroniť" o ňu 😅 Veď jasné, uvidím na mieste ako sa čo bude vyvíjať..napríklad kamarátka rodila 3hodky aj s cestou..takže tu by epi fakt netrebalo 😀 no hádam budem mať štastie na rýchly pôrod 😅

lenadka
26. jan 2011

@drnduliak no vidis tak aj pri tebe s EPI to skoncilo kliestami a preto ho v Bojniciach nedavaju z nadsenim, lebo to takto casto potom konci, poznam 3 kamosky co rodili z EPI a u vsetkych koncil porod kliestami, vratane mna, maa si stastie ze je babatko v poriadku, kedze klieste u mna pouzil primar z handlovej mal urcite dlhorocne skusenosti a vedel ich pouzit, bola som rada ze mala prezila, no mala zdeformovanu hlavicku od kliestov,zlomenu klucnu kost a roztrhnuty sval na krku, jedine co sa zhojilo bez nasledkov je klucna kost. Prvorodicky rodia bezne 12 hodin, takze tych 6 to je uplna pohoda...to som porodila ja tak 2 dieta s tym ze o tom ze idem rodit som vedela uz vecer, mierne kontrakcie som mala od cca 22-00 o 2.00 som zobudila manzela a o 3.00 sme vyrazili do porodnice, az vtedy zacali byt kontrakcie silne a ono o 6.00 mi dr. povedal ze na 5 cm otvorena tak som sa isla zblaznit, ze co? len tolko???? a o 7.24 bola mala na svete, takze ono sa to nejak na konci urychlilo same aj bez epi 😉
no a sitie v Bojniciach jedna basen! vazne nic som necitila, Dr. Vanova mi bola pri porode a sitia som sa fakt bala no absolutne nebolelo-sikovna bola 😉

mataharyy
26. jan 2011

@fnukkacikk No co prostředí ale tak já jsem momentálně na prášky z toho jak to bude, když manžel je doma jen o víkendu, to zas budeme muset naplánovat a sobotu jako u malého 😀
Jináč já mám na první porod dobré vzpomínky, tak se nějak nebojím a vím že do EPI jít nechci, mám z toho větší strach než z porodu 😅 Navíc pokud tolik lidí pak končí kleštěma, no děkuji pěkně, když jsem rodila prvně tak jsem si vyžádala papír že v případě nouze, že by se museli použít kleště/VAX tak chci císaře, pač znám jen jedno dítě které je po kleštích bez následku 🤐 takže tudy cesta taky nepovede... No a se šitím u prvního jsem měla jen tři vnitřní stehy (nenastřihávali mě) a tahalo to, ale bylo to v pohodě, po tom porodu samotném mi to ani nepřišlo 😅 No tak uvidíme jak to bude teď 😀

fnukkacikk
26. jan 2011

@mataharyy ja som prvykrat rodila v Handlovej,mala isla klistami von aj bez EPI,bola velka a na svet sa jej velmi nechcelo.ale Dr sa ma pytala,ci chcem pomoct.tak ma nastrihla a malu vytiahla kliestami na prvy raz.bez poskodeni,zdrava(chvalabohu)...termin mam za tri tyzdne,uz teraz ma mala zevraj vyse troch kilov,tak sa obavam toho,ze bude dost velka.bojim sa toho,ze to bude tazky porod a mala sa este aj nakazi porodnymi cestami...som z toho zuvala...vela rozmyslam,co by bolo dobre.uz som rozmyslala aj o cisarskom,teraz o skorych vyvolavackach....ja neviem

evulik6
26. jan 2011

@minina16
ja som tiez rodila v Bojnickej nemocnici a teraz sa tam chystam opat. Bola som maximalne spokojna 😉

drnduliak
26. jan 2011

@lenadka aj ja som rodila u durkecha🙂ale tentokrat v ziari, kedze handlovu nam zavreli 🙄 u mna to dopadlo dobre, chvalabohu. rodila som s vyvolavackou a kontrakcie som mala od zaciatku riadne supy, pomaly kazdu minutu....takze to mi tych 6hodin ozaj stacilo. a hlavne som sa po epi otvorila z 3 cm na 9 za jednu hodinu. klieste u mna pouzili preto, lebo mala stracala ozvy, museli ju rychlo vytiahnut. inak som tlacila asi len 10 minut. ale je fakt, ze to cloveka vcelku kvalitne potrha....ale zahojilo sa vsetko, sit vie durkech dobre 😀

drnduliak
26. jan 2011

@myreason ved prave ze nehrnu...ja som v bojniciach absolvovala predporodnu pripravu, takze viem...

lenadka
26. jan 2011

@drnduliak mne na tie hnusoby pomahala horuca sprcha, mm mal za ulohu pocitat cas medzi nimi a co je sranda ze som mala 3 minutove a vzapati par kontrakcii po minute a niekedy nepresla ani minuta a bola uz dalsia a potom zas napr. po 3 minutach...tomuto som nerozumela ziadna pravidelnost 😕

drnduliak
26. jan 2011

@lenadka jj, horuca sprcha na nezaplatenie....ja som z nej ani vyjst nechcela 😀 a este fit lopta mi velmi pomahala. ale ked mi pustil plodovu vodu, tak mi zakazal uz na nej poskakovat a to som myslela ze umrem...uz ani prestavky medzi kontrakciami som neregistrovala. tusim ziadne neboli 😒

fnukkacikk
26. jan 2011

najlepsie sa uz hovori o tom,ked to ma clovek za sebou🙂)) uz keby to bolo🙂))

bezaz
26. jan 2011

@fnukkacikk napodobne 😅 🙄 a este ked mas dalsieho zlobrika doma 😠
mne kontrakcie merala dula, lebo kym sa muz dotrepal z blavy, tak to chvilku trvalo 🙂

lenadka
26. jan 2011

@bezaz juj zuzi, len s 2 detmi to uz nebude take lahke ako ked bola mala sama, moja je uz velka capina a aj tak je to niekedy ohubu, dokonca ju zabavi, postrazi na moment a teda aj sa vie poobsluhovat v mnohom sama, ale napr, vychystat ju rano do skolky ked som sama a mensia sa zobudi byva niekedy narocne, alebo vecer byvalo vzdy zle, hlavne ked mm mal poobednu a ja zas sama, mensia urevana vecer a vacsiu bolo treba osprchovat a dat jej veceru a ulozit, chuda moje kolko krat bola bez rozpravky lebo mensia vrieskala o dusu a bolo ju treba uspat a to niekedy trvalo aj 2 hodiny 😅

bezaz
26. jan 2011

@lenadka ved o tom pisem ☹ ze to bude o hubu a nehovorim, ak ju nezoberu do skolky, to si rovno hodim 😅 a dik za povzbudenie 😀 🙄

mataharyy
26. jan 2011

@fnukkacikk No já mám termín kdo ví kdy a malej prje už má 2,5 kg... No oproti porodní váze Adriána 2,76 kg to bude asi větší miminko 😀 Já se nijak nebojím toho porodu, zatím ale spíš toho jak to zmáknem s organizací 😎 No kdo ví jak budu mluvit po tomto porodu 😉
A kdy jste u druhého jeli do porodnice? Já s Adriánem měla pravidelné kontrakce otevřená na jeden a kdyby mi nepustili vodu, tak snad neporodím, kontrakce jeli rychle, ale neotvírala jsem se, mohla jsem do porodnice klidně jet až o pár hodin později, tak teď bych tam nerada naklusala zbytečně brzo 😎

bezaz
26. jan 2011

@mataharyy to mas podobne miery ako ja, ninka mala porodnu vahu 2830 a toto malo v 34tt 2330 😲 ja mam stastie, ze mama je uz konecne na dochodku, takze aspon o malu bude postarane.. chuda, koli mne dokonca zrusila zajazd do svatej zeme 😀

mataharyy
26. jan 2011

@bezaz No tak to na tebe budu myslet, jak ti ten porod půjde s obříkem, taky jsem na to zvědavá 😅

bezaz
26. jan 2011

@mataharyy diiik 😎 ja sa spolieham na to, ze tie odhady mozu byt az s 300g odchylkou 😅 neviem, kto bude takeho obrika rodit 😝

mataharyy
26. jan 2011

@bezaz No mě teda Hudec říkal že je tam + / - 150g ale se obávám že v určité váze už je to celkem jedno 😀

lenadka
26. jan 2011

@bezaz ALE ZAS NESKOR TI BUDU PARTACI NA HRU 😉 ups mala som prepnutu klavesnicu...mas nosic? manducu alebo satku? pri dvoch skriatkoch pre mna super pomoc aj teraz som uspala mensiu v nosici kym som si upratala kuchynu a umyla zuby 😀 2 muche jednou ranou 😀 😉

lenadka
26. jan 2011

@mataharyy kontrakcie kazdych 10 -7 minut som mala od polnoci, take ze som si este polezala a ze idem spat a basta 😀 😀 😀 srandistka prespat kontrakcie hehe 😀 o 2.00 boli pravidelnejsie, nehovoriac o tom ze o 2.00 v noci som uz isla 3x na WC /proste aby tolko klystiru neminuli asi/ a to uz boli take po cca 5 minutach, zobudit mm, dobalit tasku a presvedcit ho, ze fakt uz rodim mi trvalo hodinu aj cosi /on tvrdil, ze ked mi neodtiekla voda-nerodim a svokrovcov predsa nebude v noci budit aby prisli k malej, zobudme malu!-jo muzska logika 😀, no nakoniec doviedol svokru a mala spala-este ze rodiaca zena ma aj kusok zdraveho rozumu 😀 / o 4.00 ma prijimali v porodnici /otvorena na 3/ o 7.24 mala na svete, druhe islo rychlejsie mam pocit o polovicu kratsie to trvalo 😉
takze ked budes mat 5-minutovky urcite chod, nieze porodis po ceste 😀 😉

mataharyy
26. jan 2011

@lenadka Jako někde na banské že by jsme zůstali? 😀 No u prvního jsem se ještě při kontrakcích po 2 -3 minutách (pravidelně už pár hodin) hádala že nikam nejedu že je to určitě planej poplach když do termínu mám ještě čtrnáct dní 😀 Za necelejch sedm hodin už byl malej na světě 😎

mataharyy
26. jan 2011

@lenadka Jináč taky mám šátek a už cestování s ním je lábuž, pač do autobusu se mi kočárek pomalu nenacpal, nebo tam bylo tolik lidí že jsem to vzdávala rovnou 😒

lenadka
26. jan 2011

@bezaz no ze budes u vasich to bude fakt super, moja mama bola v Norsku, priletela s5 2 dni pred porodom a dostala angínu ako fras, chcela ist aj k porodu a takto nemohla ani mi po porode pomoct, ked nas pustili z porodnice isli sme na obed k svokrovcom no na dalsi som bola uz na vsetko sama ☹ a teda nebolo mi vsetko jedno 😝

lenadka
26. jan 2011

@mataharyy ja viem 😉 videla som ta s prvym v poradni raz v zime si prisla, maly v satke a na tom si mala taku tusim ciernu ochrannu kapsu 😉

mataharyy
26. jan 2011

@lenadka A jaká jsem já profláklá 😀 Je to parádní vynález, nedám na něj dopustit, jen jsem si já trdlo koupila dost dlouhej tak to balzamování je docela sranda, ale Lubošovi je dobře 😎

lenadka
26. jan 2011

@mataharyy ja som tak isla s malou na postu minule v satke, v Raztocne je tolko schodov kym sa vytrepe clovek len ku vchodu posty, ze s kocikom nieje sanca a dieta vonku napospas na chodniku pri ceste nenecham 😉 a doma tak varim obcas upratujem, ked ju vyhodim do batohu na chrbat, len na batoh by sa jej este zislo dorat, lebo sa mi to zle viaze, ma ritulu vysoko 😀

lenadka
26. jan 2011

@mataharyy dorat=dorásť

lenadka
26. jan 2011

@mataharyy aku mas dlhu?

mataharyy
26. jan 2011

@lenadka Jo do ráztočna s kočárem na poštu jsem šla jen jednou, málem mě tam šlehlo 😝 A taky na tebe všichni divně koukali, když jdeš s šátkem, já měla skoro pokaždé dojem že ty lidi začnou odpadávat 😀 Tak já Hadroše nosila na břichu a jak jsem byla těhotná tak jsem ho nechávala chodit po vlastních, aby to natrénoval, než se mimino narodí 😀

mataharyy
26. jan 2011

@lenadka tu nejdelší, tuším pět metrů 😅 Jsem se bála že to nezavážu a pak jsem tloukla hlavou o skříň když jsem měla metr na každé straně navíc 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre