Aké máte skúsenosti s pôrodnicou Bojnice?

minina16
28. apr 2008

ahojte rodila som v Bojnickej porodnici aj som sa trochu bala ,,lebo vela ludi ma od tejto nemocnice odhovaralo ale predsa som isla rodit tam a nestazujem si lekari boli vyborny sestricky tiez,nemala som ani najmensiu zlu skusenost ,aj ked som mala trosku zdrav.problemy po porode ale pri tom uzasnom pristupe som to zvladla. 🙂 chcem sa opytat ake mate vy skusenosti s porodnicou v Bojniciach?

weirdo
4. jún 2011

@emma88 - ahoj, drzim Ti palce, nech mas krasne a zdrave junovciatko 😉
Na margo primara. Ja som rodila v nedelu vecer (tiez v juni 😀) a mal prave sluzbu on a Dr. Vanova. Prijala ma Dr. Vanova a ta ma aj rodila, primar sa tam bol len nieco pozriet a vysetril ma, kedze som mala pocit, ze babo uz tlaci na konecnik, ale vyviedol ma z omylu 😀. Potom povedal, ze do 21:00 porodim a este sme hodili nejake politicke reci a uz som sa s nim stretla len na vizite. Vysetrenie mne osobne nerobilo problem, po skoro 20 hodinach kontrakcii mi to uz bolo akosi jedno alebo nebol hruby ... takze treba verit, ze to bude ok a bude.
@ollako - parada. Paci sa mi, ako si sa vyburcovala a dokazala jemu a hlavne sebe, ze to zvladnes viac ako dobre! 😉

kakajka
4. jún 2011

ahojte, tak aj ja to mam za konecne za sebou, rodila som v nedelu poobede, bola pri mne doktrka vanova a bola uzasna! som velmi rada, ze som natrafila prave na nu
- co sa tyka primara, bola som prekvapena, ze bol uplne normalny - ale mna nevysetroval, stretla som ho len na velkych vizitach

kakajka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
emma88
4. jún 2011

@bezaz Tak to aby sa malá poponahlala, ale nejak sa jej nechce🙂 Už neviem ako jej mam pomoct:D

emma88
4. jún 2011

@weirdo Dakujem 🙂))

emma88
4. jún 2011

Ozaj a ešte sa chcem spytat ako je to s nadštandardnou izbou.....kolko to stojí a tak, nejake info. Ďakujem

emma88
4. jún 2011

@kakajka Gratulujem a babenko je krásne🙂 Vela zdravia prajem🙂

weirdo
4. jún 2011

@kakajka - gratulujem, mala je kraaasna 😵 . Aj ja som mala Dr. Vanovu a neskutocny klud z nej vyzaroval ... a to zasivanie ani neviem, ze nejake bolo, bola paradna 😵
@emma88 - za nadstandard sa plati okolo 11€ na noc ...

myreason
6. jún 2011

@emma88 ja už môžem tiež prispieť do diskusie čerstvými zážitkami z pôrodnice..rodila som pred cca dvoma týždňami..a musím napísat,že ja som bola velmi spokojná. a pri pôrode mi bol aj primár. tiež som naňho počula vela negatívneho a modlila sa,aby som ho pri pôrode nemala...no ale nakoniec som aj rada,že tam bol! Pôrod mi vyvolávali 6dní, až posledná vyvolávačka to rozbehla,dostala som bolesti...po pár hodinách sa mi začalo strašne zle dýchat, vracala som..nevládala som ani stáť, no vôbec som sa neotvárala. potom ma dali na kyslík, a zistili,že naše bábatko má slabé ozvy...to tam už doletel aj primár-v sekunde som bola na koze s roztiahnutými nohami a ako písala @ollako tiež ma dost jeho vyšetrenie bolelo (myslím,že on tak vyšetruje každú ženu)...ale snažila som sa zaťať zuby a vydržat,lebo už aj tak mi bolo dost zle. No a potom ma doplašil,pretože hned spravil poplach,že to vyzerá horšie ako včera,že malý vôbec nezostupuje a určite má omotanú pupoč.šnuru,preto má aj slabé ozvy! Všetkých tam zalarmoval nech chystajú cisársky..mne začal "hučat" do ucha,že musia pôrod ukončit cisárskym, a stále mi opakoval,nech hlboko dýcham..lebo ja už som pomaly ani nevedela čia som,bol to pre mna chaos 😅 ale snažila som sa ako to len šlo,počuvat ich všetkých a robit čo mi kážu. Ledva som stihla zavolať mužovi 😅 Nakoniec všetko dobre dopadlo,ešte si pamatám,ako primár kázal dr.Vaňovej (totálne zlatá doktorka),aby viedla cisársky..Som rada,ako to všetko dopadlo,aj zato,že primár to tam zalarmoval a rýchlo malého vybrali. Musím povedať,že ku mne bol milý,aj na vizite potom. no ale je to svojská,zvláštna povaha...to je pravda..lebo zažila som ho aj z opačnej strany (ešte ked som aj na rizikovom ležala). ale myslím si, že jeho treba len počuvat, nehysterčit, a všetko bude ok 🙂

myreason
6. jún 2011

@kakajka gratulujem! aj ja to už mám za sebou 😀 a tiež som mala dr. Vaňovú, sice som rodila cisárskym,ale je to strašne zlatá žena!

emma88
6. jún 2011

@myreason Hlavne že všetko dobre dopadlo🙂 A gratulujem🙂 Aspon je primár odborník🙂

myreason
6. jún 2011

@emma88 vdaka 🙂 Naozaj sa nemáš čoho báť. Ak ti môžem poradiť, tak hlavne nestresuj...to ti vôbec nepomôže,skôr naopak. Hlavné je byt v pohode a tešit sa na bábo. Ja som tam 6 dní čakala,kým malý konečne vyjde 😀 že ja už som sa ani nebála,ale len tešila 😀 ešte ráno,pred poslednou vyvolávačkou som tam srandovala na sále s babami,čo čakali na cisársky...čudovali sa,že ako možem byt taká vysmiata 😉 😅 Jasné,ked sa to už "spustilo" nebolo mi všetko jedno,ale hlavné je počuvat sestričky a doktorov a všetko bude ok. a sestričky a doktori sú zlatí! takže držím palce! 🙂

emma88
6. jún 2011

@myreason Zo mna už strach opadol, teraz sa už neviem dočkať...v sobotu mam termín a neskutočne sa mi to vlečie, malá by sa už mohla aj poponahlat:D... dakujem🙂

myreason
6. jún 2011

@emma88 tak je dobre! 🙂 veď ona vie,kedy má príst 😉 ja by som ti o čakaní mohla rozprááávať..jáj 😀 ani sa nenazdáš a budeš ju mať pri sebe! ja niekedy ešte stále neverím,že máme drobca už doma 🙂

majamat
7. jún 2011

@myreason gratulka. dr.Vanovu som zaziôla len pri vysetreniach a fakt je zlata. vsetci su fajn. s nikym som nemala problem. no to ti dlho vyvolavali. ja som na 4 den porodila a bolo mi dlho. kazdy sa ma pytal - este nic? tehulky z vonku ma predbiehali a aj tie co prisli na vyvolanie. hoci som nevracala, tie silne kontrakcie ma riadne zmahali. je to celkom sila. niet diivu, ked vdaka pride na svet dalsi cloviecik.

myreason
8. jún 2011

@majamat ďakujem! no veru dlho,..ani mi nehovor-ja už som bola z toho zúúúfala, lebo,ako píšeš,každý deň sa ma každý pýtal: ešte niiiič??? kedy to už bude???? Jáj, ja som už potom ani telefóny nezdvíhala,len mame a mužovi 😀 lebo len to čakanie bolo pre mna samú deprimujúce, nie ešte počuvat stále,kedy už konečne porodím 😠 😅 a presne-aj mna tam predbiehali všetky!!! každe ráno som mala prehlad ktorá už porodila,..a ja stále nič! to bol des! 😀 ale už máme potom a deťušky doma 😉

adka7755
10. jún 2011

s odstupom času ako táto téma vznikla, môžem povedať že v Bojnickej nemocnici to nie také zlé ako to hovorili všetci. tiež som sa veľmi bála, lebo som o nej veľa dobrého nepočula.nie som človek, ktorý by pchal do vrecka peniaze alebo si niečo navyše vyberal.. proste som šla rodiť ako to prišlo..a môžem povedať, že jediné, čo ma zarazilo, bolo ďalších zo päť žien, čakajúcich na pôrod. sestričky boli veľmi milé a ústretové (čo som nečakala po prvej skúsenosti ), doktorky - obe perfektné chodili za mnou na striedačku. na novorodeneckom boli milé a usmievavé sestričky. a pán primár??? noooo,.. toho som našťastie mala tú česť vidieť len pár minút a stačilo mi - ten ma našťastie obišiel (malý sa vypýtal na svet skôr, ako jemu začala služba) 🙂)

lenadka
11. jún 2011

@adka7755 teraz odveci tresknem 😅 este stale nelozi? ale aspon sa plazi nie? uvidis to pride zo dna na den, ak mas obavy zajdi za fyzioterapeutom 😉 jedna super je v tom novom objekte titanicu dam ti cislo na nu ak chces 😉

adka7755
11. jún 2011

asi pred týždňom mi malý začal tak svojsky chodiť - po zadku 🙂 nevie sa síce sám posadiť, ale všetky hračky si dočiahne tak, že pomaličky za nimi príde po zadku. na kolená ani za svet..o dva týždne idem k lekárovi a uvidím čo mi povie. ja osobne by som to ani tak veľmi neriešila, ale môjmu lekárovi sa zdá, že už má vek na to, aby si sám sadal a minimálne sa udržal na kolenách. no skús to vysvetliť môjmu drobcovi🙂) ale ak by to bolo nutné, určite budem chcieť to číselko.ďakujem

kakajka
11. jún 2011

@emma88
@weirdo dakujem! 🙂

k tej bojnickej nemocnici - doktorky a sestricky uzasne, ci uz gynekologia alebo novorodenecke, jasne, nejake to "individum" sa najde vzdy a vsade, ale celkovy dojem bol fajn.. ked to ale porovnam s handlovou, tak bojnice maju co dohanat, zarazena som tiez bola z toho, ze na celom oddeleni boli len dve sprchy, ktore sa nedali ani zatvorit, o strave uz ani nehovorim.. ale tych par dni sa da vzdy prezit 🙂 😉

drnduliak
11. jún 2011

@adka7755 vobec sa nestresuj, mnohe deti vobec nelozia...ja mam kamosku, ktorej maly len sedel do 11. mesiacov..deticky su velmi individualne...ani moja mala este nelozi, ani sa nevie posadit..a sama sediet sa naucila asi len pred 2 tyzdnami. bude mat 8 mesiacov.

adka7755
11. jún 2011

@kakajka fíha, to sa už nedajú ani zatvoriť,? ja som tam rodila v septembri minulého roku a už vtedy boli len tak tak. jedna sa nezatvárala vôbec a jedna ako kedy. ale vraj to mali dať doporiadku. aspoň vidno ako🙂

adka7755
11. jún 2011

noo, veď hovorím - on lozí, len trošku inak ako by mal.. ale aj to je niečo.. síce spotrebujeme raz toľko plienok ( lebo ich derie na zadku tým šúchaním sa po zemi ) 🙂 ale to nevadí.

lenadka
11. jún 2011

@kakajka pri tom mnozstve rodiciek sa vselico pokazi, tak asi aj tie sprchy tak, ved to kvantum bab co cez ne prejde niekolko krat za den by asi museli byt z ocele 😉

lenadka
11. jún 2011

@adka7755 mne Terezka zacala lozit neskor ako starsia dcera, ale super lozi az teraz a to uz ma 10 mesiacov a 2 tyzdne, tiez som ju ukazala tej fyzioterapeutke /mala prec 8 mesiacov/, ze co nelozi stale a ona ze mala je uplne v poriadku, ale ked chcem ukaze mi cvik ako ju podporit v tom a ani sme ho velmi nestihli doma cvicit, nejak sa do 2 tyzdnov sama rozbehla, ked raz na to pridu ako sa rozbehnut po 4 uz ich nic nezastavi 😀 😉 uz sa stavia a za ruky ide ako nic, dokonca uteka 😀

emma88
14. jún 2011

Ahoj baby...tak v stredu idem na prijem a lahnut si do nemocnice a čakať🙂 som zvedavá 🙂 Dufam že nebudem na drobca dlho čakať, dava si načaš🙂

lenadka
14. jún 2011

@emma88 drzim palce!!!! 😵

emma88
14. jún 2011

@lenadka dakujem.....len vobec neviem kedy mi budu vyvolavat porod,dufam že tam nebudem dlho ležat a čakať☹ neviem ako to tu chodí 🙂

lenadka
14. jún 2011

@emma88 vacsinou dlho necakaju, nedali ti uz kvapky?

lenadka
14. jún 2011

Dievcata, chcela by som vas velmi pekne poprosit o podporu v sutazi, kazdy hlas ma neskutocne potesi 🙂
https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/archiv-jun-2011-mesiac-so-samsung-vyhraj-fotoaparat-samsung-v-planeo-elektro-prievidza/

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre