Aké máte skúsenosti s pôrodnicou Bojnice?

minina16
28. apr 2008

ahojte rodila som v Bojnickej porodnici aj som sa trochu bala ,,lebo vela ludi ma od tejto nemocnice odhovaralo ale predsa som isla rodit tam a nestazujem si lekari boli vyborny sestricky tiez,nemala som ani najmensiu zlu skusenost ,aj ked som mala trosku zdrav.problemy po porode ale pri tom uzasnom pristupe som to zvladla. 🙂 chcem sa opytat ake mate vy skusenosti s porodnicou v Bojniciach?

zdenus
16. nov 2008

moni, lekara som vybaveneho nemala, lebo som akosi nestihla 😀 , rovnako ako aj pri prvom porode bol so mnou manzel, ktory bol uplne super, je to velka opora, ked tam nemusis trcat sama 😉 , obidvakrat som rodila bez eli, ani som o nej neuvazovala, ale nikdy nehovor nikdy, keby tam mam skucat 12 hod, tak si ju dam pichnut....
v podstate obidva porody som mala vcelku rychle, nekomplikovane, takze ziadne negativne zazitky, kazdy bol iny a neda sa povedat, ze by ten druhy bol lahsi alebo kratsi...tentokrat ma v porodke doki prijal o 4,45, nalez slusny, o 7 chcel pustit vodu, kedze neodtiekla, ale cele sa to nejako zastavilo, medzi 5 a 7 hod ziadny postup, tak nasledoval oxytocin, potom to uz slo, o 8 hod na plne gule infuzka oxytocin+atropin a o 8,49 bola laura na svete, vysla von na 2 kontrakcie, sitie v pohode, trochu som ho citila, ale nastrih nebol velky, tak sa dalo....
velmi ti drzim palce, nech to mas uspene a rychlo za sebou 😉
ufff, ale som sa vykecala 😝

monika22.2
16. nov 2008

som rada, ze si sa vykecala....mne to pomaha 🙂 ....ako ti vlastne porod zacal?..preco si isla do nemocnice?...kedze voda ti neodtiekla....vsetky pisete o oxytocine....to je co?..nejaka vyvolavacka?...a este k tomu sitiu...no pri prvom porode ked ma zasili, tak som myslela, ze prve dva dni to uz nerozchodim....30x denne som bola v sprche, co ma to tak palilo....ty to ako teraz citis?

bezaz
16. nov 2008

monika hej, oxytocin je myslim hormon ci co, co normalne produkuje aj tvoje telo, davaju ti ho, ked sa zastavia kontrakcie
ja som nemala nastrih, roztrhla som sa trochu, sitie nebolo nic moc, ale dnes 10dni po porode v pohode sedim, chodim, takze fajn

monika22.2
16. nov 2008

mna pri prvom porode velmi nastrihli, prenasala som a mala mala cez 4 kila...snad tento maly krpec sa narodi skor a nebude taky velky 🙂 bezaz- este sa opytam, to, ze bol manzel s tebou cely cas treba vopred nahlasit alebo ked sa "dotrepeme" do nemocnice normalne tam moze so mnou ostat?

dobromila
16. nov 2008

mna by zaujimalo, preco davaju oxytocin kazdej rodicke. Budem sa tento raz v Handlovej informovat, ci a naco je nevyhnutne mat v ruke kanylu. Pri porode v Bojniciach mi totiz sestricka pichala do ruky tolko krat a este som si tu kanylu pri stverani sa na porodny stol nechtiac vytrhla, ze som mala cele predlaktie modre este tyzden potom! Nehovoriac o tom, ze som za vytrhnutie bola sestrou razne vyhresena 😠

Oholena som tam tiez prisla (manzelova praca den predtym) a napriek tomu ma este holili...

A zaujimalo ma, ako sa robi klystir doma, bezaz.

Inac gratulujem vsetkym cerstvym mamkam k babatkam a prajem skore zotavenie 😉

monika22.2
16. nov 2008

...a co ti dobromila holili?! 😀 ....skusil by ma niekto holit na druhy den, asi hlada zuby po celej miestnosti...s holenim nevidim problem- tiez to poriesim doma...

dobromila
16. nov 2008

monika - ja neviem 😨 😝 , ale prvy porod bol pre mna niecim takym, ze som reagovala uplne inac, ako by to bolo za normalnych okolnosti - vsetko bolo nove, zvlastne, nemala som ani pomyslenie na nejaky protest ohladom toho, co tam so mnou robili a ku koncu uz ani silu...

dobromila
16. nov 2008

ozaj - muza pri porode netreba vopred nahlasovat 😉

monika22.2
16. nov 2008

dobromila....nemas dobre skusenosti s bojnicami ked chces rodit teraz v handlovej?..a s tym prvym porodom mas pravdu..ja som bola tiez taka zosokovana z toho vsetkeho, ze keby mi povedali, ze mi vyholia aj pazuchy, tak budem suhlasit 😀 😀 😀

matusova.danka
16. nov 2008

ahojte, zdenus, spominas infuzka oxytocin+atropin = co to znamena? oxytocin je na vyvolanie kontrkcii a ten atropin? co to je?
dakujem

dobromila
16. nov 2008

monika - 😀 😀 s tymi pazuchami to bolo dobre 😀 sa tu rehocem

veru, nemam dobre skusenosti s Bojnicami, preto planujem Handlovu, pisala som o tom v tomto fore na prvej strane - pozri moj prispevok z 1. okt 2008 o 19:56 😉

bezaz
16. nov 2008

dobromila mne davali oxytocin, lebo som uz mala dost dlho odtecenu plodovku a kontrakcie nikde, na zaciatku som dostala antibiotika, tiez koli plodovke
klystir sa robi doma uplne v pohodke, kupis si v lekarni taky Yal gel a pumpnes si to 😀 holit sa ma ani nikto nepokusal, dostali by veru poza usi

dobromila
16. nov 2008

bezaz - o tom Yale som uz nieco pocula - asi si ho zabezpecim 😉

Mne vodu prepichovali...a to bolo velmi neprijemne, tiez si musim nejako zistit, naco je to dobre, okrem toho, ze to zrychli ten porod a bude menej neporiadku na sale 😝 Tiez som za co najprirodzenejsi porod, bez nasilnych a verim tomu, ze vacsinou zbytocnych vonkajsich zasahov

bezaz
16. nov 2008

dobromila, no ja som bola absolutne proti prepichovaniu plodovky, nastastie mi voda zacala odtekat sama 😅 Yal je v pohode, v tom baleni su dve davky, jednu som si dala doma a druhu este pre istotu v nemocnici.. ked som videla, ako to robia tam, tak sa mi az hlava zakrutila, ten "nastroj" vyzera ako cosi na mucenie 😨

monika22.2
16. nov 2008

oooo boze...bezaz...nestras ma 🙂 ..ze nastroj na mucenie.....hned ako vojdem do nemocnice mala by som zavriet oci a cakat 😎 ...to inym rodickam davali klystir v pritomnosti dalsich?!...ved to je choreeeeeeeeeeeeeeeeeeeee 😝

zdenus
16. nov 2008

moni, mne ani pri jednom porode neodtiekla plodovka, obidva razy mi ju pichli 😉 , do nemocky som sla. lebo som mala pravidelne kontrakcie, kazdych 5 minut a trvali viac ako hodinu, pri prvom porode to slo aj dalej celkom rychlo, teraz sa mi to v nemocke zastavilo, preto ta infuzka s oxytocinom, aby to urychlili...ja som teda vobec nebola proti, aj vodu mi preto pichli, chcela som to mat co najrychlejsie za sebou a potom, ked sli dole ozvy malej (aj pri jednom a aj pri druhom porode), tak mi to bolo akurat jedno, co do mna leju, hlavne, ze deco bude co najrychlejsie vonku 😉

zdenus
16. nov 2008

klystir som tiez neodmietla, hoci moznost odmietnut bola, bez suhlasu by mi ho nedali....je to neprijemne, ale lepsie, ako sa tam potom posr..., davala mi to sestricka v miestnosti, kde nikto nebol, urcite by to nedali v pritomnosti inych 😝
holenie som zvladla doma, takze verejna depilacia sa nekonala...
ale co som zabudla, tak pri porode boli okrem porodnika este 2 mladi lekari, 2 porodne asistentky a 1 detska doktorka, takze celkom slusne kino 😝 , ale poviem vam, ze mi to bolo absolutne jedno, ved aj ti mladi sa musia niekde ucit 😉
a za pritomnost otca sa plati 300 sk, dopredu nahlasovat netreba 😉

monika22.2
16. nov 2008

...vies zdenus, mne prvy porod vyvolavali, takze ja som isla vtedy do nemocnice bez bolesti a preto neviem ako porod zacina...teda- viem to teoreticky, ale aj tak to byva rozne....ked si mala kontrakcia kazdych 5 minut, nebala si sa byt doma hodinu?!....a preco prave hodinu?...toto neviem- ako dlho mam byt este doma s kontrakciami.....

monika22.2
16. nov 2008

...este mi napadlo- ak by sme mali rodit dve naraz- tak sme v jednej miestnosti?

bezaz
16. nov 2008

monika no ten nastroj na podavanie klystiru mi ukazala dula 😅 su dve vzdycharne, v tej jednej je sprcha a take oddelene lozko, kde podavaju klyzmu
maju dva oddelene porodne boxy 😉

monika22.2
16. nov 2008

bezaz....a ako sa ti vlastne rodilo s dulou?...nemala si pocit, ze manzel ti tam staci?...to polohovatelne kreslo si si vybrala alebo sa tak robi uz bezne?

zdenus
16. nov 2008

moni, pri prvom teho som chodila na predporodnu pripravu a tam povedali, ze treba ist do nemocky ked krvacas, tecie plodovka a ked su kontrakcie a 5 min. pocas 1 hodiny....mne zacali teraz hned po 7 min a plynule presli do 5 min. ntervalu....cakala som, co z toho bude, ale potom som zacala slabo krvacat, tak som chytila bobky a migala do porodky 😀 , kazdyma strasil, ze ako druhorodicke to pojde rychlejsie a prd makovy 😀 😀 😀
a vzdycharen je aj na akvalnej sale 😉
na tom lozku 3D som rodila aj ja, ale kedze ma dali nan v poslednej chvili, tak som ho mala na prd nastavene, nejako blbo som mala zadok, az pri siti mi to popravili 😀 ...ale inac pohoda, klidek, tabacek 😀
moni a poviem ti, ze po tych infuzkach hroooozne smadi 😝

bezaz
16. nov 2008

moni myslim, ze manzel sa aspon "priucil" ako mi pomoct.. ani chlap nevie, co a ako bude prebiehat, dula to mala vsetko zmaknute, tym ze v nemocnici aj pracuje, vsety sestricky a lekarov pozna, ovela lahsie sa aj komunikovalo s personalom
ozi tiez sa chcem pridat k zdenus, sestry z novorodeneckeho fakt nemali chybu, pomahali nielen detickam ale aj maminkam s kojenim, so starostlivostou, bola som prijemne prekvapena, ze napr. nacvicia s tebou manipulaciu s mimcom, kupanie, prebalovanie a pod..

dobromila
16. nov 2008

zdenus - aj mne zacal porod hned pravidelnymi, menej ako 10 min. kontrakciami, ktore presli coskoro do 5 minutovych. Este asi take tri hodiny predtym mi odisla hlienova zatka. Tak sme sli a uz v aute cestou do porodnice to vsetko prestalo, ale to nas uz nenapadlo vracat sa domov.

bezaz - novorodenecke sestry su tam predsa hlavne na to, aby Ti ukazali, ze co a ako s babatkom, preco si bola prekvapena? A este sa chcem opytat na ten divny zachod na nadstandarde. Normalne sa dal pouzivat na obe potreby? Lebo som pocula, ze tam vraj nie je normalny splachovaci.

zdenus
16. nov 2008

dobromila, na nadstandartte uz tusim wcko nie je, bolo tam chemicke a to zrusili, aspon sa mi zda 😝
no a vies, s tymi sestrami to nie je vzdy take ruzovucke, su tam sice pre teba a obcas pri niektorych ma clovek pocit, ze ty si tam pre nich....takze asi tak 😉

zdenus
16. nov 2008

...teda myslela som tym celkovo zdravotne sestry, nie konkretne z novorodeneckeho odd., ab ybolo jasno, lebo pisem ako tatar 😝

dobromila
16. nov 2008

zdenus - ja som myslela napln prace, to, ako to urobia, ci milo a ochotne alebo len tak ledabolo, lebo musia, to je uz debata o inom

zdenus
16. nov 2008

no yo, napln prace je jedna vec, ale ked sa maju na teba ocapit a zazerat, tak radsej od nich nic nechces.....

bezaz
16. nov 2008

dobromila na nadstandarde uz nie je wc.. to je asi jedina chyba..
a prekvapena som bola hlavne preto, ze si vzdy, ale ozaj vzdy nasli cas, ak si nieco potrebovala.. mali dost aj svoijej roboty, ale ked si sa prisla nieco spytat, poradit, nikdy ta neposlali prec, ze nemaju cas.. a to podla mna dost znamena 😉

monika22.2
16. nov 2008

ahaaaa...takze kludne mozem byt doma aspon hodinu s 5- minutovymi kontrakciami?.....kokso- dufam, ze neporodim doma...viete ako by som to uz chcela mat za sebou...ale zajtra este len zacnem 37 tyzden....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre