Aké máte skúsenosti s pôrodnicou Bojnice?

minina16
28. apr 2008

ahojte rodila som v Bojnickej porodnici aj som sa trochu bala ,,lebo vela ludi ma od tejto nemocnice odhovaralo ale predsa som isla rodit tam a nestazujem si lekari boli vyborny sestricky tiez,nemala som ani najmensiu zlu skusenost ,aj ked som mala trosku zdrav.problemy po porode ale pri tom uzasnom pristupe som to zvladla. 🙂 chcem sa opytat ake mate vy skusenosti s porodnicou v Bojniciach?

bezaz
20. júl 2011

@kkatrina supis, aspon vies, ze toto ti nebude robit zle, ked to mas uz vyskusane 😉

21
21. júl 2011

@bezaz costi je hl. na ovplyvnenie mozgu, aby dal prikaz, aby zaludok nevracal alebo nieco ine... Aspon ja som to tak pochopila... 🙂

bezaz
21. júl 2011

@21 hej, ved donperidon je liek na reflux 😉 ale pre dojciace zeny ma super vedlajsi efekt, ze vyrazne zvysuje tvorbu mliecka

kajulka1
19. aug 2011

@dualcore teba rodil hudec a Mifkova mu asistovala??? Si mala 2 dr pri porode? Ja som rodila pred polnocou a so mnou dalsie 2 zeny z toho 1 dvojicky,skoro vsetky naraz sme rodili a ked som sa pytala Mifkovej ze preco je tu sama tak ona ze to je ok ze to zvladne,no ja som z toho dobry pocit nemala....co by robila keby nastanu komplikacie...

weirdo
20. aug 2011

@kajulka1 - myslim, ze vzdy je tam v zalohe dalsi doktor, aspon co viem ...

dualcore
20. aug 2011

@kajulka1 ano boli tam obaja.viem ze Mifkovej koncila smena a Hudec zacinal no a isla som cisarskym tak asi 2tam musia byt keby nieco myslim.

sesijane
27. aug 2011

Ahojte dievcence,prosim vás co potrebujem do Bojnickej nemocnice do tašky?počula som už veľa toho a teraz neviem čo ozaj treba a čo je prehnane.prosim poraďte mi ozaj len to nutne a praktické 🙂ďakujem

majamat
27. aug 2011

@sesijane - nocne. kosele, najlepsie na zapinanie, aby si mohla kojit.
- teoreticky aj zupan, ale mozno nevyuzijes v tychto horucavach
- prezuvky, pripadne aj slapky do sprchy
- podprsenky na kojenie
- ine spodne pradlo a oblecenie, napr. ponozky a pod. to zavisi od teba, co potrebujes
- uteraky, osusky
- svoje bezne kozmeticke a hygienicke potreby vratane toaletneho papiera
- podlozky do postele
- samozrejme vlozky
- tampony do podprdy, mozes aj sietovane nohavicky
- ja som mala aj antibakterialne navlhcene obrusky (mali sme nachvilu vypnutu vodu a po wc sa nedali umyt ruky)
- mala som aj salku, lyzicku, plastovy tanieryk - robila som si caj na kojenie a tanier bol na jedlo, ked som nestihala jest, lebo mala plakala. ich taniere sa nesmu nosit na izbu a ani sa tam nesmie jest.
- tiez som mala svoju odsavacku, ale ak bude treba aj ti pozicaju.

- a pre babo potrbujes plienky a kozmetiku
- ja som si dala priniest aj tie obyc. kosielky, resp. mozes dat babatku aj svoje oblecenie, ak chces. moja si tu ich kosielku casto ogrcla, lebo plienku spod brady vzdy vyhodila prec.
- a oblecenie pre babo z nemocnice. to ti mozu priniest aj neskor.

snad som nic nezabudla. drzim palce.

sesijane
28. aug 2011

@majamat
Ďakujem pekne za radu 🙂no má to byt až 3.11. Ale môže to byt skôr ako doktorka povedala tak pre istotu chcem byt nachystana 🙂

majamat
28. aug 2011

jasne. ja som bola tiez pripravena a nakoniec som prenasala. bola som na vyvolavackach a az na 4den sa mala narodila. na nete si mozes cez google vyhladat zoznam do porodnice. najdes ich vela, aj ked zavisi asi aj od porodnice. to si mozes pozriet len na take odkontrolovanie, lebo neviem ci som nieco nezabudla.
tak prajem dobry porod bez komplikacii a zdrave babatko. rychly ti neprajem, lebo prave pri rychlom porode byvaju casto komplikacie.

inguska3
28. aug 2011

@dualcore no mne sa traja vystriedali a ked bolo najhorsie dosiel aj primar... ale oni sa z toho vyvlecu,napisu,ze ste nespolupracovala a su kryti.... ked som mala kontrakcie tak ma nechali stat a ked uz skoncili,ze ideme rodit a potom sa cudujme... hrozny zazitok a mozem len odporucat mat niekoho pri porode,inak si do vas budu vsetci-doktori aj sestricky, dovolovat a nadavat vam pomaly....ja som tam bola sama a velmi som to olutovala,nastastie mam zdravu dceru 🙂 nechcem nikoho strasit a vyvolavat zle pocity pred porodom,ale ja osobne by som tam nikdy nesla !!!! a ked sa spomenie,ze kedy bude druhe,vtedy ma chyti panika a rozmyslam,kam by som isla rodit... ja mam z toho este dodnes traumu.... ale vsade sa moze prihodit vselico...vela ludi je spokojnych,ale vela je aj nespokojnych...

sesijane
28. aug 2011

@majamat
Ďakujem no dúfam že vsetko bude ok a bodaj by som prenasala,čakám druhe a som na rizikovom a doktorka sa boji že to môže byt už aj teraz.rychlo sa mi skracuje krcok.no už som si pozerala na stránkach a práve preto som oslovila bojnicke zienky ktore tam rodili nech mi poradia 🙂mo je toho dost veru,ja som prvú dcérku rodila v Anglicku a tam bolo vsetko,ešte aj som mala na vyber z 3ch jedál na obed co tu poviem,úplne Bojnice čo?haha
Som zvedava ale vsetko prežijem len nech je zdravý chlapček 🙂 aj ja samozrejme 😉

majamat
28. aug 2011

@sesijane 🙂 v Bojniciach su setricky a aj Dr. fajn, az na jednu sanitarku o ktorej sa tu uz pisala, len zariadenie a priestory oddelenia by uz teda potrebovali vynovit. niektore maminy su proti nastrihu, holeniu a pod, ale ono to ma svoj vyznam. je to vec nazoru, ale ked nastanu komplikacie, vina sa hadze samozrejme na Dr. to este chapem, ale ked to tam niektora negativne hodnoti, koli priestorom a zariadeniu, tak to nechapem. ved tych par dni sa teda da rezit. ja som bola dokonca 10dni a nestazujem sa. okrem postele. pred porodm som s bruskom nemohla zliezt z postele - su dost vsoke a po porode problem, koli zasivaniu. ved som tam nechavaju mamicky len
3 - 4 dni po porode.

evitaa777
28. aug 2011

Ahojte maminky,dovolim si prispiet aj mojim nazorom na nasu nemocnicu 🙂 ja som bola velmi spokojna,sestricky velmi mile a ochotne,prijemna atmosfera a pani doktorka Mifkova,ktora pomohla na svet mojej laske je uzasny clovek,ktoremu patri velke dakujem...ano,postele su dost vysoke,tazko sa tam lezie,ale tych par dni sa da vydrzat 🙂 prajem buducim mamickam lahky porod a obom vela zdravicka 🙂

21
30. aug 2011

@sesijane ja len tolko, ze ja som si nosila na izbu niekedy jedlo... 😉

monulik0209
30. aug 2011

@kajulka1 aj ja som mala pri porode 2 doktorov,ale to som rodila o 13.30...mne bol pri porode gaman a mifkova asistovala

kajulka1
31. aug 2011

@monulik0209 a gaman je novacik ked mu mifkova asistovala? Bolo vas tam viacej naraz? Teda my sme 3 rodili a mifkova tam bola sama na nas... hruza @bezaz preco si myslis ze mifkova sa zmenila a uz je ustretova len ak zaplatis, si ju poznala predtym?

monulik0209
31. aug 2011

@kajulka1 no ja mlady,len ja som mala komplikacie,tak asi preto volali mifkovu,lebo ja ju mam aj ako gynekologicku.....ja som nemala nikoho zaplateneho z doktorov pri porod a bola som maximalne spokojna

kajulka1
31. aug 2011

@monulik0209 nevies nahodou ci sluzi 1 lekar alebo su tam viacery? Mifkova sa tam potulovala alebo ju k tebe specialne zavolali? Lebo za taketo specialne zavolania si uz nechavaju platit....

bezaz
31. aug 2011

@kajulka1 ja som s nou nastastie nic nemala, teda okrem toho, ze sluzila pocas weekendu, ked som lezala po porode v nemocke.. tak sa vyjadroval stuff, lebo som sa na nu informovala este pred prvym porodom, chcela som si ju dohodnut

majamat
1. sep 2011

ja som rodila pocas pracovnej doby, ale mala som komplikacie po porode - vecer. prisla taka mlada Dr. a ked si nevedela poradit, prisla v civile aj Dr. co mi bola pri porode. bola tam pomerne rychlo. no neviem ako to tam bezne chodi.

monulik0209
2. sep 2011

@kajulka1 nie ona sa tam len tak ocitla,isla okolo...cez den je tam viacero doktorov,ale cez noc veru neviem,ja som rodila doobeda....nikoho som si nezazmluvnovala....dokonca pri kontrakciach presli cez mna teda ma pozerali viacery doktori,neviem ako to tam je,ale sa striedali...

kkatrina
6. sep 2011

dievčatá pravda je taká že cez týždeň po 15:30 hod až do rána slúži na celé oddelenie iba jeden lekár 😒 cez víkend 2 lekári - ale ten druhý má na starosti rizikové a gyndu, iba v prípade komplikácií a tak je k dispozícii aj na pôrodnej sále 😅

ja som čerstvo od soboty doma - takže moje dojmy - pôrod bol "super" ale aj preto že maximálne rýchly - celé to trvalo 1,5 hodiny. Mala som dohodnutého k pôrodu dr. Lányiho - ten je úplne úžasný, vrelo odporúčam, a mala som ešte aj šťastie na perfektné sestričky na sále a dokonca slúžil dr. Hudec - takže čo viac som si mohla priať? 😀 osud bol ku mne milostivý na najvyššiu mieru 😀 a jasné bol so mnou celý čas manžel 🙂
no a šestonedelie - v podstate sa dalo, nemám nejaké veľké výhrady, ja to beriem tak že aj sestričky sú len ľudia a každý má svoj "horší" deň, na novorodeneckom to bolo super - sestričky milé, ochotné, nápomocné... 🙂 izby sú čisté, vymaľované, v podstate aj to zariadenie sa dá, jediné čo mi vadilo bolo wc - už 4 roky vyzerá rovnako a nechápem prečo nezrekonštruujú aj toto. 😒 no a samoška "klieniec programu" je veľká vizita - tak to bola moja trauma celý čas, ja sa totiž do ksychtu istého nemenovaného nemôžem pozerať a ani ho cítiť a samozrejme že si dokazuje že on je niekto a "odskákala" som si to zbytočnou injekciou aj ja 😠 😠

dobromila
6. sep 2011

@kkatrina jéj, srdečne gratulujem k vytúženému dievčatku! A teda super rýchly pôrod, v dobrom závidím. 😉

bezaz
6. sep 2011

@kkatrina uz ste doma? super, ze si to mala tak rychlo za sebou a hlavne vsetko bolo ok
inak aj ja mam taku skusenost, ze mna uz trepali na porodny stol a dobehli z rizikoveho, ze maju urgentny prijem, tak doktorka isla tam a mna skoro "odrodila" PA.. ale ta bola taka super, ze kludne aj mohla 😀 rodila som 3.30 v noci

kkatrina
6. sep 2011

@bezaz
@dobromila ďakujem, ja som ani nedúfala že to takto super dopadne 🙂 ja som rodila pol hodinu pred polnocou a som mala iné šťastie na Bojnice že v tú noc nebol iný pôrod takže mali iba mňa a tým pádom nikto nebol v strese a tak 🙂
@dobromila aj si si dohodla niekoho k pôrodu či pôjdeš na náhodu? 😕

dobromila
6. sep 2011

@kkatrina na náhodu a dokonca to bude zrejme vaginálny pôrod koncom panvovým, keďže sa drobec neráčil doteraz nasmerovať dolu hlavou 😝

mataharyy
6. sep 2011

@kkatrina juj gratulace k slečně a k fofr porodu. Jináč mě na těch záchodech vadilo že tam byla taková zima 😀 a ty postele, jsem přišla domu a měla jsem na nohách modřiny, jak jsem lezla na postel a z postele... To ostatní se dá přežít, teda nevím jak teď ale fascinovalo mě že na jedné sprše nebyli dveře a pořád tam prudila ta čarodejnice s koštětem 😀 A jistý nejmenovaný je ten co prohmatává krční mandle od spodu?? 😕 😎 Já měla kliku, na vizitě mě prohlíželi jen jednou a to při odchodu 😵

bezaz
6. sep 2011

@kkatrina aj ja som bola sama, to bola pohodicka, aj pri ninke nakoniec tiez sama, lebo pani dobehla s prekotnym porodom, 3. dietatko, ta nestihla ani wcko, chudatko, ledva ju vyteperili na stol a maly bol vonku 😅 to ma niekto stastie
ja som nastastie bola oba razy na nadstandarde, nejako mi to vyslo, takze sprcha v pohodke, no wcko pomlcime, myslim, ze by malo vyzerat o dost inak 😝
a ked som zahlasila sestre, ze odmietam hromadnu vizitu v pondelok rano, tak ta skoro skolabovala a chodila mi tam s prosikom, ze co na to primar, ze bude zle atd.. aj tak je to trapne, ked nabehne primar a x lekarov a on vam tam nad holou onou potriasa rukou 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre