Aké máte skúsenosti s pôrodnicou Bojnice?

minina16
28. apr 2008

ahojte rodila som v Bojnickej porodnici aj som sa trochu bala ,,lebo vela ludi ma od tejto nemocnice odhovaralo ale predsa som isla rodit tam a nestazujem si lekari boli vyborny sestricky tiez,nemala som ani najmensiu zlu skusenost ,aj ked som mala trosku zdrav.problemy po porode ale pri tom uzasnom pristupe som to zvladla. 🙂 chcem sa opytat ake mate vy skusenosti s porodnicou v Bojniciach?

lenadka
25. júl 2010

@21 moje tiez, dnes pri telke mala akrobacie 😀 mozno by aj moj vedel, keby chcel 😝 ked som bola v nemocnici volal mi ako sa robi puding, lebo mala chcela a spravil aj ryzu, len ju zabudol osolit 😀, nuz svokra byva o 2 domy vyssie, takze urco by mala stravnikov naviac 😀

marcelkatt
3. aug 2010

@21 blahoželám k Terezke ešte raz a prajem hlavne veľa zdravíčka 🙂

lunana
4. aug 2010

ahojte, neviete mi poradiť ako je to v Bojniciach s tou nadštandardnou izbou? Treba si ju dopredu zajednať? A koľko stojí? Ďakujem

lenadka
4. aug 2010

@lunana dopredu sa neda zajednat, iba ak vies kedy porodis 🙂 cena je na stranke porodnice, neviem ju treskla by som, ale je pekna bola som si ju obzriet, byvala tam kamoska ked sme boli v porodnici, oplati sa pre tu sprchu a klud 🙂

No a musim Bojnicku porodnicu vychvalit do sameho neba-vazne!!! Prvu som rodila v Handlovej a ked porovnam a na stupnici od 1-10, kde je 10 najlepsie, tak Handlova dostava tak 5-6 a Bojnice 10! Bola som milo prekvapena profesionalitou-vedenie porodu super, prijimal ma Hudec, chudak bol nevyspaty lebo len pred hodinou isiel spat a uz ho zobulili kvoli mne na prijem, tak sme boli ochraptení dvaja 🙂 o 4.00 v noci okolo siestej ked sa menili smeny prisiel aj primar, ten ma vysetroval a bol mily, neviem co maju niektore maminy proti nemu, slusny, profesionalny pristup, este aj povzbudi po vysetreni mi povedal "nebojte sa mamicka idete rodit, za chvilku to mate za sebou" opytal sa na moj prvy porod, nariadil instrukcie, spytal sa ma ci som spala, ked som povedala ze nie, nariadil infuzku na povzbudenie a POZOR vsetkym zdoraznil, ze moj 1.porod skoncil forcepsom a tento taky nebude, aj mna tym povzbudzoval "nebojte sa, u nas kliestami rodit nebudete, o to sa postarame",... porodne asistentky a mlada doktorka Vanova ktora odrodila moju Terezku isli podla jeho instrukcii, pomahali mi, treba ich posluchnut a robit vsetko tak ako povedia, nie su tam 2 minuty, aby nevedeli o com hovoria a skutocne, ked clovek spolupracuje ide to dobre...sama som neverila ked som stupala na porodny stol ze uz FAKT idem rodit, ale na povel mi nastole pichli vodu a spustili infuzku a mala bola do 3 minut na svete! Doktorka mi hned malu podavala, " vezmite si ju ved je vasa!" A dala mi ju taku slizku, krvavu a uvrestanu do narucia, jednoducho krasa, bola som s toho taka dojata, nechamtali ju hned prec, nechali ma nech ju vyhladkam, pobozkam, prihovorim sa, vynadivam 🙂. Potom mi ju doniesli este raz oblecenu, mm bol pri jej osetreni, prilozenie na sale k prsniku je ak mamina chce...sitie super, nebolelo-dobre napichnute, rychle a pekne- doktorka si dala tu namahu a sila ma v starej jazve...primar aj doktor Hudec mi prisli pogratulovat k dcerke a primar sa pytal co mam doma, ked som povedala ze dievca, tak mi zabosoroval ze o 2 roky si pridem po chlapceka, napriek mojim protestom ze dalsie uz ee 😀
Som fakt unesena...sestonedelie mile sestricky a novorodenecke tie sa daju na chlieb natriet, tak su zlate, ked treba pomozu 🙂

lunana
4. aug 2010

@lenadka a nevieš mi poradiť, kde by som našla tú cenu? nejak sa tam neviem vysomáriť 😅

marcelkatt
4. aug 2010

@lenadka veľmi si ma povzbudila a potešila Tvojim príspevkom. Ja som rodila prvé v handlovej tiež a bola som max spokojná, i keď kliešťový pôrod. Teraz budem v Bojniciach, tak ma teší, že si bola spokojná.

bezaz
4. aug 2010

@lenadka lenik, gratulacia k terezke a k super porodu!!!!! 😵 😵 😵

vlastadula
4. aug 2010

@lenadka Za všetky kolegynky a za pani doktorku veľmi pekne ďakujem za pochvalu, ktorú nám vyslovujete.
🙂 Som rada,že ste bola s novorodeneckými sestričkami 😉 , ale aj s ostatným personálom spokojná, Myslím si, že keď máte v rukách taký "milý tovar" akým sú naši drobčekovia, nedá Vám, aby ste to nerobili s láskou. 😵 A propo...čo to tu čítam od Zuzky zo Šamorína? To som sa musela dozvedieť túto radostnú správu z internetu? 😲 No, počkaj zajac... 😉 😉

bezaz
4. aug 2010

@vlastadula 😵 😵 😵 pocitame s vami aj pri druhom drobcovi 😀

weirdo
5. aug 2010

@lunana - ahoj, ta cena je cca 11€ na den. Plati sa pri odchode z porodnice.

tibinka22
5. aug 2010

@vlastadula
Ano ste tam vsetci uuuuplne super!!!! Mam super spomienky.... A to ja nemocnicu nemusim, ale na sestonedeli vladne prijemna by som povedala az rodinna atmosfera... vdaka vsetkym sestrickam a lekarom(aj z gynekologie aj z novorodeneckeho)...

21
7. aug 2010

Dievcata, pridavam sa k
@lenadka , prve dve som rodila v Handlovej a v bojniciach bolo uuuzaaasneee!!! Je tam totalna spolupraca s personalom, mozete si zazelat, co chcete a snazia sa vyhoviet, poradit... Mne malu nechali uz druhu noc po porode, ale ze keby som sa pri nej nemohla vyspat, mam ju zaniest na novorodenecke (kde okrem ineho mate uplne volny vstup)...
Rodila ma doktorka Vanova, chuda, v noci ma chodila pozerat a aj napriek tomu, ze mala bola slonik (4020,53), cela tretia doba trvala len 5 min. a doktorka bola zlata, po dvoch chalanoch mi s radostou ukazala malu zo spodu, ze pozrite, co mate a ja som cumela, no zaostrit som nemohla, tak mi to napokon doktorka prezradila... 😀 A osobitna dakujem sestricke na novorodeneckom, ktora odpoveda aj na otazky cez mail...
@vlastadula , DAKUJEM!!!
Nebojte sa nicoho a nikoho 😀 v Bojniciach...

marcelkatt
7. aug 2010

Ahojte baby, tie čo ste rodili v Bojniciach, komu mám napísať ak chcem niečo vedieť?
@21 myslím komu na mailik? Lebo mám pár otázok, chcela by som vedieť ako je to pri pôrode, ak by bol manžel, či môže sám fotiť, podpísať si synčeka a či mi malinkého hneď priložia, potom koľko budem v pôrodnici ako druhorodička, a či neplánujú zaviesť návštevy na izbách blízkej rodine...

21
8. aug 2010

@marcelkatt , moja zlata, na nieco ti mozem odpovedat aj ja-mm moze fotit sam, moze ist so sestrickami, ked idu davat babo do poriadku po porode. Navstevy su stale len v navstevnej, ak nemaju dalsi porod, prilozia hned, do ip viac....

imarikai
8. aug 2010

@21 gratulujem k Terezke 🙂

21
8. aug 2010

@imarikai , dakujem! 😉

marcelkatt
8. aug 2010

@21 ďakujem Ti moje.

kvetinacik
8. aug 2010

Jeeeej celkom som sa ukludnila, ked to tu tak citam. Nedavno som citala temy ako prve priznaky tehu a tak... a uz som v 28.tyzdni. Termin mam 4. 11. a rodit pojdem do Bojnic. Bude to nase prve vysnivane babo a uz sa mi skoro kazdu noc sniva o porode..... 😖
lenadka .... dakujem za krasny prispevok, teda pribeh z porodnice, normalne ma dojal 😅 a uz sa toho neviem dockat.
Ozaj a neviete mi poradit, co vsetko si treba do porodnice zaobstarat???

imarikai
8. aug 2010

4 košielky pre babo ,orto,gate /ja som mala velkosť dva/,rukavičky tenké , vložky po porode 5 balíkov /kúpiš v lekarni /, tri podložky na postel /v lekárni / ,bavlnené plienky 10 kusov , pampersky , hygienicke potreby ,župan , pyžama uteráky ved to už budeš vedieť a ja som si kúpila aj calciovú masť na bradavky, odsavačku na mlieko mi požičali ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
@kvetinacik,,,,,,,,,,,,,,, ak som baby niečo zabudla prípadne niečo netreba napíšte 😉

weirdo
8. aug 2010

@kvetinacik - ja som oblecenie nepotrebovala pre babo, iba rukavicky, aby sa neposkriabala mala, ani plienky, vsetko tam nafasujes ... na zapozicanie samozrejme 😉 . Inac ostatne suhlas, tych podloziek by som zobrala aspon 5. Urcite masticku na bradavky, dalej vlhcene utierky na utieranie ritky babatku. Ak ma nieco napadne, napisem ...

weirdo
8. aug 2010

@kvetinacik - a orto gate som ja nepotrebovala ...

bezaz
8. aug 2010

@imarikai @kvetinacik napadaju ma prezuvky, najlepsie dvoje, jedny na izbu a jedny do sprchy, oblecko pre babatko, ak nechce erarne 😉 bavlnene plienky mi pri malej dali, neviem, ako to je teraz.. a namiesto pyzama koselu doporucujem 🙂 a este ma napadli jednorazove gatky z lekarne, tie boli fajn, ked som sla na navstevu, jedlo, utz a pod 😉

bezaz
8. aug 2010

@weirdo mas pravdu s tymi podlozkami, tiez sa mi zda, ze som ich minula viac ako 3 😉 a stacia tie mensie, lebo je viac {teda minimalne 2} velkosti 🙂

weirdo
8. aug 2010

@bezaz - ano ano, sietovane nohavicky su super vec! 😉
A radim este jedlo 😀

kvetinacik
8. aug 2010

dakujem za odpovede, hned idem spisovat 🙂

lenadka
8. aug 2010

@kvetinacik pre seba nocne kosele, mne boli 3+1 na porod akurat, podlozky pod seba mi bolo 3 ks malo, minula som 5, do sprchy jednoznacne druhe prezuvky-najlepsie gumene zabky alebo nieco podobne, tiez zvlast uterak ked som isla do sprchy len sa oplachnut zospodu, zvlast na "velke sprchovanie" a zvlast na prsia, ale to mi nosili z domu na vymenu, tiez to papnie mi nosili-druhu veceru, lebo vecera je tam dost skoro niekedy aj o pol piatej-tusim ta sucha vecera v stredu, inak o nieco neskor, chladnicka tam je aj mikrovlnka, takze je to kde dat aj ohriat, caj pre dojciace matky ma este napada...
pre babo bavlnene plienky daju, ortopedicke som ja potrebovala, musime balit siroko, jeden klbik nie je este ok, dalej jednorazove plienky pre babo a vlhcene obrusky, mast na ritulku dostanes v boxe male balenie rybilky a sudocrem-toto teda netreba brat, rukavicky aby sa neposkrabalo a oblecko pre babo v com pojdete domov, ine asi nebolo treba...kozmetiku pre babo netreba, je k dispozicii...

21
9. aug 2010

@kvetinacik , a nezabudni poporodne vlozky, ja som mala z Tesca, su fajn a hlavne velke, aj ked som musela pouzivat dve... Ja som ortopedicke nemala, aj ked na doma mi ich prikazali davat tiez kvoli jednemu klbiku...Naozaj, pre babo nie je treba nic, no tie jednorazove plienky a vlhcene utierky ano, na zaciatku das sestrickam na novorodeneckom 5 plienok-podpisu ich a utierky, potom vratia. Ja som box dostala trosku neskor, tak sa mi to hodilo. Ostatne ako radi
@lenadka

lenadka
9. aug 2010

@21 veru tie tescove poporodne vlozky su lepsie, lebo su take dlhsie 😉

imarikai
9. aug 2010

@21 prezradíš mi aký bol tretí porod myslím ked porovnáš predchádzajúce dva aj si mala nástrih ? mna čaká tretí porod v decembri

21
9. aug 2010

@imarikai naozaj mam.........?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre