• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

23. novembra 2016 
romcha, díkes za info :slight_smile:
ja krv nechcem do ceptry, ale dobrovoľne darovať, aby mohla pomôcť hocikomu... tak na zajtra si fakt nachystám papier s otázkami do tehotenskej knižky. nech na nič nezabudnem :grinning:
a tá izba, to som aj ja počula, že až keď ideš rodiť. čo ja teda pocitovo nebudem ani zajtra. a dneska mám oficiálny termín :slight_smile:
27. feb 2010 o 09:30  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte baby, ja som teda mala stastie ze pri prijme mali volnu tu izbu...a neviem si to vynachvalit.....drzim vam palce aby to vyslo aj vam....
a mozno uz bude hotova aj ta druha nadstandardna izba...ked som bola ja tak objednavali naabytok..tak to uz by mohlo byt hotove. :slight_smile:
27. feb 2010 o 09:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no, to by bolo super, keby bola ja tá druhá :slight_smile: ja by som ju brala aj bez nábytku, len nech je tam posteľ :grinning:
27. feb 2010 o 10:37  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jja veru peknucku izbicku ste mali :dizzy_face: taku by som veru aj ja brala :wink: ako sa mate? uz ste aj boli vonku?
27. feb 2010 o 11:49  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj Ery, mame sa super, malinka je dobrucka...v noci sa aj celkom vyspime :slight_smile: vonku sme boli tak pomenej, iba doma po dvore, ale ak bude cez tyzden teplucko taks a vyberieme uz aj na prechadzky mimo dvora :grinning:
27. feb 2010 o 13:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Zuzu - neni zac, ked si pozries moj nick, tak v hesle najdes ze som este dula vo vycviku... :wink: cize ma nenajdes casto v nemocnici...som skor nahoda... :grinning:

Baby ak by ste este niekto chceli sa stretnut v Juzanke o tej 10. hod. v pondelok, cim viac nas bude, tym lepsie :wink: (Dahlia, v poho, mne ide iba takto BUS, ale vsak je tam co pozerat a aj euricka minat :sweat_smile: )..Budem sa tesit...keby cosi tak mi cinkni, ze nejdes, moje cislo najdes pod mojou webovkou co som tu uz pisala, ale pre istotu este raz prihodim aby si nehladala a ZUZU ty mozes mrknut info viac o mne:

http://sites.google.com/site/mikidula/

Vsimla som si, ze je uzavrete oddelenie na 3. poschodi, neviete preco? To znamena mensia sanca ziskat nadstandard ak su obe poschodia na jednom ( na 4. !)... :unamused:..tusim ale iba do 3.3 (?) neviem isto...

Co sa tyka odobratia pupocnikovej krvy, tak je len moznost verejneho registra ( neviem info viac, pozri tu uplne dolu posledny odsek:
http://primar.sme.sk/c/4116382/myty-a-fakty-o-pupocnikovej-krvi.html )

a ceptra...presne ako opisala Romcha :wink:...da sa aj priamo vsetko vybavit ako sa povie na poslednu chvilu ( kamoska to tak robila) a az po porde robili papiere a platbu az o mesiac neskor (z peniazkov za porod)...ale to brali pre seba, ty by si nemala platit nic... Velmi ale zalezi aby "jej bol dostatok"(nie je to o mnozstve na pohlad len, ci od oka, robia vysetrenie poctu jadrovych buniek a podla toho sa urci ci je jej dostatok alebo nie) a to sa vlastne zisti az ked sa to odobera....
27. feb 2010 o 14:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Romcha, Erytrea, Jja...pridate sa v pondelok?
27. feb 2010 o 14:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Evcam, ty to tiez nemas daleko :wink: ..., ak som niekoho neoslovila konkretne, nic v zlom...kludne sa pridajte, aspon bude veselsie... :slight_smile:
27. feb 2010 o 14:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
giza, to ma ani netráp,že 2 poschodia na jednom. To čo tam bude? Asi fakt skončím na cvokarine. :frowning2:
Ozaj, vraj v niektorých nemocniciach už majú vedierka na kúpanie. Ale toho sa v TN báť nemusím,že? :slight_smile: By som si to rada skúsila,lebo ho chcem aj domov. A môj muž ma má za nenormálnu.
27. feb 2010 o 21:41  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte
Dahlia: v TN ti ani novorodenecké sestry nedovolia malého okúpať v tvojej réžii. Bohužiaľ sa musí bábo večer kúpať vtedy, kedy sa dovalí sestra z novorodeneckého na izbu, prípadne si rozkáže dieťa nachystať a odniesť okúpať na ich odd. :confounded:A kúpe deti sestra, nedovolia to ani matke druho a viac rodičke. Toto ma fakt trochu iritovalo, ale cez deň som si malú bežne oplachovala pod tečúcou vodou sama. :zipper_mouth:
27. feb 2010 o 23:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bebel, tak to je fakt pristup... :unamused: Akože si nemôžeš vlastne dieťa okúpať sama... ??? Jaaaj, ked som mala prvé,mi to tak nedochádzalo všetko,ale teraz... Normálne sa bojím,aby som tam niekomu niečo nepovedala. :unamused: A bude zo mňa problematická pacientka... :grinning:
28. feb 2010 o 08:17  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dievcta pozor sprava!!!!

RIKAR dnes o 09,40h porodila drobceka RISKA 2520g a 44cm. :slight_smile:
Gratulujeme!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
28. feb 2010 o 10:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte. Aj ja som dnes porodila. :slight_smile: O 11.25 sa nám narodil Juraj. Má 3550 g a 52 cm. A už si užívam dovolenku. :slight_smile: Podaril sa mi ten nadštandart, tak som happy ako blcha.
Giza, sorry,ale zajtra do Južanky neprídem. :grinning:
28. feb 2010 o 13:47  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a samozrejme gratulujem rikarr :slight_smile:
28. feb 2010 o 13:49  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dahlia tak sa vam to podarilo s rikarr v jeden den,dufam,ze sa stretnete. :wink:
28. feb 2010 o 13:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a aky si mala porod...podrobnosti :wink:
28. feb 2010 o 13:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a na to najdolezitejsie som zabudla gratulujeme a prajeme vsetko len to najlepsie,hlavne aby ste boli zdraviiii.
28. feb 2010 o 13:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
RIKAR a DAHLIA teda to je super spravicka, gratulujem k babatkam :dizzy_face: ako ste si to perfis naplanovali :grinning:

Giza, rada by som prisla, ale ja pracujem do 17 tej :confounded:

jja tak ked sa vyberiete do mesta tak vies kde sa mas zastavit :dizzy_face: :wink: :slight_smile:
28. feb 2010 o 14:05  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
teda nadherne spravicky sa tu siria gratulujem mamickam k syncekom nech krasne rastu a robia vela radosti :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
28. feb 2010 o 14:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeemineeeeeeeeeee, baby :grinning: :confused: :confused: :dizzy_face: :dizzy_face: ...to ste mali taky pech???

Rikarr, no mensie babo ale vsak si to stale kupelmi privolavala ( asi to tak malo aj byt)... gratulko...!!!!

Dahlia, fakt do 2. hodiek po sebe, to sa tu este nestalo!!!!! miera kraasna...(neboj nepojdem na JUH)

Sanca na stretko v porodnici je velkaaaaaa... :wink: :wink: ste sa tam mozno i poculi navzajom vzdychat, ak teda ste tam tolko stihli byt (?) som veeelmi zvedava na detailiky....farba boxu, nadstandard, kto rodil ( bol tam p. primar?), ako dlho, prichod a hokej Dhalia muz stihal, len skoda ze sme prehrali :confounded: ...

Lienka - dakujem za spravicku :wink:
28. feb 2010 o 14:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Erythea, neni problem cas upravit... :wink: ...napis do IP...

Rikarr, boli to sprchy ? (som napisala ze kupele , nie som ista, ak som sa sekla - ospravedlnujem sa :slight_smile: )...
28. feb 2010 o 14:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no, ja som prišla 10.50 :slight_smile:
Ale predtým som tam ráno bola,ale na rodenie som sa necítila. Natočili mi CTG, vyšetrili ma a s tým, že sa popoludní vidíme som sa pobrala domov. Ale len preto,že bývame hneď na Soblahovskej, inak by ma nepustili už. :slight_smile: Ale čo by som tam asi tak robila, ked som bola len na 3 cm a bez bolesti. :grinning:
Tých 10.50 som už bola hore na vyšetrovni, pustili mi vodu, potom to zacalo bolieť, dali ma do "našej" pôrodnej sály rovno na kreslo, ďalšie CTG a potom tn zrazu bolo. Som predbehla aj takú pani, čo tam ráno bola na vzdychárni. :grinning: Akože paráda, každej doprajem. :slight_smile:
Veď povedzte rikarr, nech sa zastaví, som na 12tke.
28. feb 2010 o 16:05  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
giza, a všetci sú tu od rána neskutočne milí. :slight_smile: Juraj bol dnes 3. dieťa, včera,že bolo 9 pôrodov. A samozrejme, pán primár bol. :slight_smile: On je zlatý, u neho rodiť, to je ako ísť do zelovocu. :grinning: Len tá krv sa nám nepodarila. Kopec roboty okolo toho a bolo len 170, spodná hranica je 180. :frowning2: Takže my nikomu nepomôžeme...
28. feb 2010 o 16:12  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Blahoželám k bábätkám !
až mi všetky chlpy na rukách stoja.
Zajtra si ideme matrace kupovat do našej novej lóže :slight_smile: takže sa v južanôčke nestretneme.
28. feb 2010 o 16:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
veru nestretneme, ale Romcha bola tu otazocka ci ti to nevadi i na vecer niekedy napriklad v meste???

Dahlia, to som rada...aj za tu salu aj za ten "nakup" :grinning: :grinning: :grinning: u primara...Nevadi ze nepomozete - skusiliste..ja som to chcela pri druhom dietati, kedy sa to iba rozbiehalo aj to len v niektorych porodniciach a pri porode uz bolo o tom neskoro rozhodnut...( i ked som chcela verejne podarovat, vtedy sa to nedalo)...
Inak pekna rychlovka ten tvoj porod a som este na manzelika zvedava aky bol a co sitie, mas? Pri panovi primarovi ani nie...(?) :wink:
28. feb 2010 o 19:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ozik Dahlia, uz vytahujes plienocky??? :dizzy_face:
28. feb 2010 o 19:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dahlia vraj ste sa s rikarr stretali na vdycharni,uz vie ze si na nadstandarde.Neviem ci sa zastavi,inak ona je na 14tke.A rodil ju tiez primar.
28. feb 2010 o 20:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
lienka, to je možné, že sme sa tam stretli. :slight_smile: ale ja som tam nestihla pobudnúť, okrem toho ranného ctg. :slight_smile: tak je iba o 2 izby vedľa... :slight_smile:
Giza, mám len 2 stehy, úplná pohoda, hneď som mohla aj sedieť a všetko. A malý už má na sebe žirafkovú plienku. My bolo ľúto tú jemnú kožičku dať do papiera. :slight_smile: Keďže tu sa jednorazovky hádžu do jednej igelitky, bude asi ráno ťažké vysvetliť,že tam žiadna nie je. Ale ja som hneď tej prvej sestričke povedala,že mám látkovky. Stretlo sa to s nesuhlasom a nepochopením, lenže ja tým nikomu neubližujem, neobťažujem ani nič podobne. Tak im to môže byť jedno, nie? Ona sa bála iba o skladovanie. Ale veď kazdy deň pôjdu plienku pekne domov. A okakané separačky do tej ich igelitky.pekne zabalené. Tak ja neviem, prečo by im to nemohlo byť jedno. Asi urobím osvetu o látkovkách. :grinning:
28. feb 2010 o 21:06  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jeeej babulky akurat idem pozriet dahlia, ze ci uz mas babatko, tak moc blahozelam :dizzy_face: aj ja chcem taky porod rychly :grinning: drzkajte sa a nech ste coskoro domka...
28. feb 2010 o 21:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte :wink: dahlia ta 12 to je ako nadstandard? lebo ja po sekcii som bola na 8 a potom ma dali na 12 tiez som si ju pochvalovala :slight_smile:
1. mar 2010 o 07:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok