Aké máte skúsenosti s pôrodnicou v Žiline?

suzik77
27. nov 2009

Dobrý deň všetkým. Som tu po prvý krát a čítala som niekoľko príspevkov ohľadom pôrodnice v Žiline. Do pôrodu mám síce ešte 2,5 mesiaca, ale trochu sa toho začínam desiť. Vystrašili ma hlavne príspevky v téme Žilina vs. Martin.
Je to v žilinskej pôrodnici naozaj až také zlé? Ja tu totiž žijem asi 7 rokov, rodiť idem 1x a rada by som odrodila v Žiline. Prosím vás, ktoré máte skúsenosti v žilinskej nemocnici, viete mi zodpovedať na niekoľko otázok?

1. Tzv. pôrodný plán. Ak si ho spíšem, je vôbec v Žiline akceptovaný? Stretli ste sa s tým?

2. Čítala som veľa sťažností na dr.Ficeka. Nepoznám ho. Ale ak je naozaj chrapúň a náhodou by som ho "vyfasovala" môžem odmietnuť lekára? Ale sa opýtam ináč. Môžem si nejakým spôsobom"zajednať" lekára, ktorého chcem pri pôrode (že by bol napr.na telefóne)? Predpokladám, že možné to je, ale počula som, vraj takéto "zajednanie" stojí nejaké peniaze. Je to tak? Koľko taký lekár pýta?

3. Uvažovala som o nadštandardnej izbe. Je to veľký rozdiel medzi tým a obyčajnou izbou?
- objednáva sa vopred nadštandardná izba?
- koľko stojí noc?
- je možné si ju zajednať napr. len na 2 noci a potom sa dať presunúť na obyčajnú (kvôli finančným nákladom)?
- nachádza sa v takej nadštandardnej izbe aj niečo navyše okrem starostlivosti a súkromia, mám na mysli, či poskytnú bábätku napr. plienky, zavinovačku a iné, alebo či poskytnú mne napr. vložky, tampóny do podprsenky, župan, papuče a iné? Inými slovami: je vďaka tomuto príplatku niečo na izbe zadarmo?

4. Čo sa týka partnera pri pôrode v Žiline. Je potrebné to zahlásiť dopredu alebo je samozrejmosť, že keď ma to "chytí" a priletíme do nemocnice, tak môže ísť automaticky so mnou k pôrodu a formality vybaví až potom?

5. A Vaše celkové hodnotenie: je žilinská pôrodnica naozaj až taká odstrašujúca??? 😲

6. Viete mi dať nejaký dobrý kontakt, radu, pomoc pri zabezpečovaní čo najväčšej starostlivosti a komfortu (vrátane lekára)? Teda nejaké dobré tipy? 😀

Poprosím pekne, aby reagovali naozaj iba dievčatá - ženy, ktoré rodili v Žiline, porovnávanie s Martinom, či Čadcou nepotrebujem, tie príspevky mám prečítané a odrodiť chcem v Žiline.
Vďačná budem za všetky tipy, rady a odpovede!!!

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
miskah
10. jan 2010

Ahojte, presne ako napisala Betyna, po cisarskom si rada ked vladzes ist sama na wc...a dobre ti padne ked sa ta pridu opytat ci nepotrebujes napriklad tabletku proti bolesti. Cisarsky som mala koli tlaku + mala bola otocena zadockom a koli tlaku mi robili cisarsky 2 tyzdne pred terminom. Co som si vsimla, tak v Ziline sa dost casto robia cisarske ak je najaky problem.
Nausnicky sme dali prepichnut v nemocnici, ked sme ju boli ockovat proti TBC.

betyna8
11. jan 2010

suzik,zatial sa maly drží,dnes mame poradnu,tak som zvedava kolko nam zas pribral,licka sa mu pekne okruhleju
riv,je pravda,že sterilizatory neboli,ja ho nemam ani teraz,vyvaram v hrnci a myslim,ze to robili aj nase maminy.Tiez neplanujem drzat maleho v sterilnom prostredi,imunita sa musi budovat ale s minulostou by som to neporovnavala.Vtedy bolo menej svinstva v okoli, nebolo tolko alergii a podobne.

betyna8
11. jan 2010

ale samozrejme sa kazda maminka stara o miminecko podla vlastneho usudku a najlepsie ako vie 😉

suzik77
autor
11. jan 2010

ahoj miskah, tak to si mala asi poriadne obavy pri porode. Ale hlavne, ze ste OK. A to ockovanie na TBC sa robi kedy? Pozeram, ze mate zatial 3 tyzdne, to sa robi niekedy po narodeni? Mozno aj betyna uz bude vediet... Napiste.

Bety a je fajn, ze mas maleho zdraveho, lebo je fakt blbe pocasie a celkovo, tie chripky maju momentalne svoje obdobie, tak sa len pekne drzte!

miskah
11. jan 2010

Suzik, nas pustili domov na piaty den v nedelu a povedali, ze na druhy den mame prist na ockovanie! Ako keby to nemohli urobit uz v porodnici...,museli sme sa zase na druhy den trepat do nemocnice s malym babatkom☹

suzik77
autor
11. jan 2010

miskah, no tak to je fakt divne.... takto prehanat ludi...

katherine27
11. jan 2010

Ahojte kočky, tak ja som sa dnes prihlásila na ten kurz predpôrodnej prípravy, začíname 9.2. a koniec 2.3.2010.
Na prvé stretko môže prísť aj tatino, ale ten čas, že 12.30, som myslela že to býva neskôr.
Ešte som sa tej sestričky zabudla ale opýtať, že či sa za to vlastne platí a ak áno, koľko? a máme sa stretnúť vo vestibule, to myslela príjem?

kosska3003
11. jan 2010

ahojte tak k cisarskim no robi sa ich teraz strasne vela ja som bola stastna ked mi povedali ze odem cisarskym lebo uz som to chcela mat za sebou 3 vyvolavacky a nic ani kontrakcie ani som sa neotvarala tak som uz bola stastna ale vam sa to hadam nestane

a nas ockovali v nemocnoci vsetko ja som nemusela ist na druhy den tam naspat neviem preco ty si isla a tiez ma pustali na piaty den a co sa tykalo kojenia tak mna sa stale pytali ci kojim a ci sa mi prisava a ked som prisla i jisky na 4 poscjodie lezat tak mi doniesli malu a hned mi ju dali prisat ale mne sa rychlo pustilo mliecko po cisarskom no pomahali mi aj ked som nebola na nadstandarte

a tu k ockovaniu deticiek
4 den - TBC
3 az 4 mesiacia Pneumokok
Záškrt, tetanus, čierny kašel, detska obrna, žltačka typu B, hemofilna infekcia
5 až 6 mesiac opakuje sa zese
11 az 12 mesiac - opakuje sa znova
15 mesiac - osýpky, mums, rubeola
6 rok života - záškrt, tetanus, čierny kašel, detska obrna
11 rok života - osýpky, mums, rubeola, TBC
13 rok života - záškrt, tetanus, detska obrna

suzik77
autor
11. jan 2010

ahoj koska, vycerpavajuce informacie! 😀

ma napadlo, ze miske preto babo neockovali, lebo bola nedela??? mozno preto, ze to vyslo tak blbo na vikend, ktovie. Ale dobre vediet tie terminy ockovania, si zlata..

no a vidis to, sto ludi, sto skusenosti. Tebe sa venovali, inym mozno menej, dalsim mozno viac. Na zaklade toho naozaj nie je mozne odsudzovat ihned celu nemocnicu so vsetkym personalom...

suzik77
autor
11. jan 2010

katerine27 - ja idem zajtra (najvyssi cas, do porodu mesiac), no a tusim sa mi vidi, ze to stoji 20 euro. A ten vestibul maju na mysli na porodnickom oddeleni. Ak pojdes autom normalne cez zadnu branu do nemocnice, tak po prechode cez rampu je to cca 150 m rovno a po lavej strane. Akurat autom obchadzas jedalen (podla znacenia ciest), ale to asi vies. Inak by to bolo priamo od rampy a potom po lavej ruke... Tak si myslim 🙂

Ale pravdu povediac, zajtra zistim, ci sa nemylim haha 😀 Ozvi sa pripadne zajtra (lebo ja zijem s alzheimerom a zabudam) pripomen sa a ja ti napisem, ci to je tak ako uvadzam...

kosska3003
11. jan 2010

suzik no tak potom to je jasne oni v nedelu neockuju ani cez vikend vobec tak preto musela ist na druhy den mna pustali v utorok takze mne ju zaockovali este v utorok ked ma pustali jej robili odber z prsta na nozicke to sa zistuje ci nema nieke choroby

katherine27
11. jan 2010

Suzik77 diky za info, zajtra sa pripomeniem 🙂
Ja si tiež myslím, že to je tam, pôrod.odd. - prízemie, ale neviem kde tam majú vestibul, neva..v septembri som tam pár dní poležala a viem že dole je príjem - na ľavej strane, tam pôjdem asi aj keď pôjdem rodiť, nie?..a po pravej strane od schodov bolo sono.

suzik77
autor
11. jan 2010

ahoj katherine - no asi to bude ono. ved ti dam vediet 🙂

monkap
11. jan 2010

katherine: ano, vestibul je ta chodba medzi prijmom a sonom na prizemi ....

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
micka969
12. jan 2010

Ahojte baby, mohla by mi niektora z Vas poradit ohladom monitoringu v nemocnici alebo ako sa presne nazyva to, ked Vas doktor posle aby ste sa isli zahlasit do nemocnice, kde chcete rodit. Chcela by som rodit v Žiline, len neviem ci sa mam hlasit na prijme alebo niekde inde a kedy?hned rano alebo je to jedno?Dakujem....

kosska3003
12. jan 2010

ahoj micka normalne chod do porodnice na 4 poschodie a tam sa robi monitor tam sa zapises a oni ta zavolaju priprav sa na to ze sa budes vyzuvat aspon ked som ja chodila tak som tam sla v ponozkach lebo a najlepsie je ist rano lebo niekedy ta poslu z monitoru ak sa im nieco nezda na sono a tam ti skontroluju prietoky a niekedy im to dlho trva ak maju porody tak rano je najlepsie

micka969
12. jan 2010

dakujem velmi pekne. takze sa nemusim ist nikam inam hlasit, ale hned mozem ist na to stvrte?

kosska3003
12. jan 2010

hej az potom po monitore pojdes na prijem dole na prizemie tam si ta zapisu a ides domov

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
suzik77
autor
13. jan 2010

katherine27 - ahoj, je to tam, ako som ti predtym pisala. Cakas dole vo vestibule, pridu po vas sestricky.

micka969
13. jan 2010

rivatha - dakujem. tak aspon trochu viem co ma tam caka. lebo aj mne doktor povedal, ze mam ist na prijem a tam mi uz povedia, len sa mi to akosi nezdalo.este raz diky moc.

kosska3003
13. jan 2010

rivatha hej ked bije rychlo ked je nad 150 ten graf tam mas niake cislo napisane co ti tam dr pisala co to kontrolovala tak ta poslu dole na prietoky ci su v poriadku ja som chodila skoro stale raz som aj lezat tam musela lebo som ich mala zle ale hned potom bolo dobre lebo babo si moze nozickami nachvilku pricviknut snuru a uz su zle ale nic vazne to nieje vam sa to hadam nestane

quetinka28
13. jan 2010

ahoj suzik,rodila som v septembri,takže má čerstvé info
1.nemala som,tak neviem 🙂
2.zajednat lekára sa nedá,jedine po známostiach,oficiálne to nejde.ficek podla mna nie je doktor,keby som ho ešte raz mala stretnut tak ho odmietnem ako lekara.je to len moj nazor,moja osobná skúsenosť.možno keď budeš pri nom rodit a povieš že je najlepší
3.jedine čo o nadštandarde viem,že ta izba za tisícku je presne taka ako na normalnom oddeleni,len si nanej sama.ta za 2 tisicky za noc ma vybavenie ako normalna izba,je tam postel aj pre ocina.na nadstandarde sa asi viac sestričky venuju pacientkám.ja som bola na normálnom 🙂 oddelení,je to fajn,máš s kým pokecat,ma Ti kto poradit,postražit babenko,tých pár dni to ujde ako voda
4.s tým nie je problém,stačí si doniest 33 eur a prezuvky.oblečú mu plášt a aj tie prezuvky prinajhoršom požičaju ten moj si v chvate doniesol tenisky 🙂
5.úprimne je mi až zle ked si na to pomyslím,no neboj zvládneš to,porod bol fajn,tam Ti sestričky velmi pomožu,len ich treba počuvat ja VIEM je to tažké robiť všetko naraz.ja mam zle spomienky na 1 poschodie kde som ležala par dni pred porodom kvoli tlaku. 😝
A poradím Ti je naozaj dobré si zo sebou zobrat chráničky na bradavky.je to hrozna bolest a baby s tým mali vačšinou problém.babetko sa v pohode prisaje aj po 2 týždnoch používania chráničiek,no ja som pre istotu,ked sa mi trošku zahojili na striedačku davala aj bez chraničky malej papat.a dobre mastičky na bolave a popraskane bradavky su bepanten a kaciova mast.skus obe,mne super zabrala kalciova.prajem vela štastie,hlavne nech si Ty aj babatko zdravé,ked Ti ukažu malé prvýkrát,tak Ti bude všetko jedno a bude to ten najkrásnejší pocit na svete

suzik77
autor
14. jan 2010

ahoj quetinka - od kedy bezi diskuska, som sa podozvedala uz dost vela veci, ale aj tak dakujem za tvoje skusenosti. Niektore veci sa predsa len od septembra zmenili, ale iba velmi malo. Aj tak som uz rozhodnuta, ze ostanem v ZA, takze pohoda. Tak ti prajem, aby ste boli aj s malou zdrave a kludne sa sem-tam ozvi, ako sa drzite. Pekny den! 🙂

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
suzik77
autor
18. jan 2010

ahoj riv, ja ked som ju kupila, bola original zabalena, ale bola uz aj zlozena. No ja tiez neviem, ako funguje. Podla mna sa taha za to "ocko" take biele co je tam.... To take tahacie... rucka sa aj mne zda nepohybliva. Snad nam tu niekto poradi 🙂

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kosska3003
18. jan 2010

ahojte tak odsavacka no taha sa za to biele kruzko co je na tej rucke a zlozit je to jednoduche ono aj ja som bola z toho debil ked som mala prvy krat v ruke odsavacku nebojte nie ste same 😀 😀
riv a za dobru cenu si kupila hadam budes spokojna ja som bola a teda este aj som niekedy ju este potrebujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre