• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Aké máte skúsenosti s pôrodnicou v Žiline?

2. februára 2017 
Bambulka, my sme sa tam na monitore vcera tusim stretli... Lebo si mi vravela o termine a ze babatko mas este vysoko a tiez som pocula tu zensku kricat o 106. A pamatam si ta asi aj od Jeznej. Tusim si k nej este chodila, ked som ja odchadzala.
No ale k teme :grinning:, ja velmi neviem, ako to je, ale moj lekar nic zatial nevravel, ze na termin presne do nemocnice. On je skor myslim za prirodzeny porod. Pokial sa nic nekomplikuje a babatko je fit, chodi sa casto na kontroly a trosku sa este caka, co a ako si krpcek vymysli :sweat_smile: Tak to chapem aspon z reci mojej sestricky aj lekara :confused: Ak to tak nie je, tak asi veru aj ja umyjem okna alebo si pojdem zabehat trosku :grinning: No mozno ini lekari to robia inak. Pozorovat ta isto musia, ale zasa naco to vyvolavaju hned po 2-3 dnoch, to nechapem, lebo ved termin nemusi byt vyratany celkom dokonalo, nie? :confused:
V kazdom pripade drzim palceky, bambulka, mozno sa maly velmi rychlo rozmysli, ze predsa len chce prist okamzite :sweat_smile:
27. jan 2010 o 15:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jeeej tak to je super, asi viem kto si (aj keď neviem tvoje meno) máš také krásne dlhé kučeravé vlasy, však? :wink:
no Jezna ma poslala k Babjakovi a tam som už ostala... ďalšia poradňa mi vychádza presne na termín, a to ma už poslal že mám ísť rovno na príjem... ja som tiež za prirodzený pôrod a nič unáhľovať, ale vraj tu v ZA dlho prenášať nenechávajú... asi majú toho veľa a chcú to mať z krku ako sa vraví :unamused:
my chodíme každý deň na prechádzky s manželom - tak na dosť dlhé - a stále nič sa nedeje :pensive: asi sa tam drobec zabýval či čo...
27. jan 2010 o 15:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Chichi, hej, tie vlasy a velke brucho, chichichi, to som ja :grinning: Meno neviem ani ja tvoje, ale mozeme si poslat do IP. Lebo dneska sme sa so suzik akurat bavili, ze tu chodia tajni nemocnicni agenti na forum :grinning:

Aha, tak teba poslala k nemu Jezna akoze rizikovo? To som nevedela, ze robi. Ja som odisla od nej dobrovolne :sweat_smile:

Moze byt, ze nenechavaju prenasat. Mozno sa boja trosku aj, lebo za kazdu chybu sa s nimi sudi kadekto. Mozno to radsej "vybavia" a maju pokoj. Ale zasa lezat tam 3 dni navyse, oh :rolling_eyes:
27. jan 2010 o 15:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
riv - jedna vyhoda toho "lezania" v nemocnici tu je... Mas od vsetkych pokoj, nemusis varit ani upratovat, mozes sa venovat nejakemu konicku, napr. krizovky, knihy, ak mas so sebou pc, tak nejaky hry a tak :grinning:
27. jan 2010 o 15:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
:slight_smile: no prvé som si všimla vlasy a brucho potom :grinning:
ak sem niekto taký chodí, aspoň vie reálne názory budúcich mamičiek, nie?

áno, Jezna ma poslala na rizikové a už si ma tam nechali, aj keď rizikové nemám...

poviem ti pravdu, nie som nadšená žeby som tam mala byť dlhšie ako je nutné... ale ako vravím - pre bábo všetko :wink:

čo hovoríš na kurzy predpôrodné? chodíš tam?
27. jan 2010 o 16:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Haha, suzik, to je pravda, tam cloveka asi netrapi nepovysavana dlazka a prazdna chladnicka :grinning:
27. jan 2010 o 16:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bambulka, chodila som na ten, co koncil este v decembri a myslim, ze boli osozne. Aspon mame aj s mangelom predstavu, kam presne ideme a co sa bude diat.
27. jan 2010 o 16:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
suzi tak to je pravda :slight_smile:
riv áno, už si na teba spomínam :wink: mne to v poslednej dobe dlhšie dochádza...
27. jan 2010 o 16:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte,
lezala som so simi 6 tyz(od 31.tt do 37.tt) na 1.p, takze tych par dni pred a 5 po sa dalo vydrzat v poho :grinning:
pred vyvolavackou aj po nej, kym sa porod nerozbehne, sa caka dole na prvom, ak je miesto, ak nie, tak hore na 4.p
bam, ci to islo s vyvolavackou rychlejsie...??? :confused: tak ta potesim, bolo to rychle, aj ked mne to prislo ako nekonecno....o pol 1, v case obeda, mi dal primar vyvolavacku, o pol hodky boli kontrakcie...o pol 4 ma brali hore (holenie, klistir, monitor, sprcha a dr. mi pak vodu prepichla) ledvom to stihli :stuck_out_tongue_closed_eyes: a simi sa narodila 16,15
kubo bez vyvol....od cca. 5hod kontrakcie a pak hodku som bola hore, ale pri nom ani klistir nestihli :grinning: :grinning: :grinning:, kedze sa narodil 6.05 rano, sestricke sa nechcelo budit dr...tak to bolo opatr rychlo
zevraj po vyvolavacke su vacsie bolesti...zevraj!! mne sa nezdalo.
pri 2 bol aj manz, tak som bola v peknom novom boxe. sestricky boli fakt mile, jedna mi pomohla kubina vytlacit, takze nefalsovane DIK!!
ked sa na to spatne pozriem, da sa to vydrzat :wink: nemala som ani raz EPI, nebol cas...
drzim palce, nech to uz mate co najrychlejsie za sebou!!!! mozno si to este raz zopakujem aj ja, mozno :wink:
pri simi som behala z prveho na stvrte niekolkokrat denne, az som mala svalovicu...a nic, proste sa jej tam pacilo
27. jan 2010 o 17:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
ollski - to ja by som sa tam za 6 tyzdnov zblaznila :confused:
Uz tie tri dni mi liezli na nervy. Nuda ako hrom :slight_smile:
Ale ked musis, tak musis, to je fakt... Hlavne, ze ste potom boli v poriadku
28. jan 2010 o 13:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
suzi, nasla som si tam kamosky, s kt. sa stretavam dodnes, ked sme mali pak TV na izbe, tak sa dalo
jasne bola to sialena nuda, kazdy den som chcela ist domov, po kazdom vyrieknuti "este nie" som plakala, ale nastastie sa blizili vianoce, tak nas vacsinu 23.12. pustili ...lezala som koli riziku predcasneho por :grinning: a nakoniec pak koli tomu, ze sa im nechcelo von :sweat_smile: ach jo lekari...
28. jan 2010 o 14:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
ollski - ved hej, kamosky si najdes, ale domov je domov...
Ja som bola tri dni a normalne som tam zblbla... Odkedy som prisla domov - necely tyzden, len sa sledujem, kde ma co pichne, uz som nervozna, kde aky vytok, uz chytam paniku.... Skratka nachytala som tam nejaku fobiu, kazdu chvilu mam strach a rozmyslam, ze idem na pohotovost, no skratka ako cvok :sweat_smile:
Takze sa snazim nevsimat si akekolvek bolesti a neduhy, ale je to tazke. Lutujem, ze som do tej nemocnice sla, ale ked som tam sla, tak mi bolo velmi zle a v ten moment som nemala ine vychodisko :frowning2:
Ale hadam to uz vydrzim tie smiesne dva-tri tyzdne...
28. jan 2010 o 14:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
suzik, dobre si spravila, ze si tam sla, aspon si sa presvedcila, ze vsetko je ok a poriadne ta povysetrovali. Keby sa cosi dialo, tak by si si potom vycitala, ze si nesla a mala ist. Dobre, ze si to v tej situacii nepodcenila. Kto mohol vediet, co sa to deje. A vydrziiime, jasnee, neboj nic :slight_smile:

bamulka tu nahodou nie je? Ktovie, ci si ju dnes v tej nemocnici uz nechali ci este je domka s bruskom :slight_smile:
28. jan 2010 o 20:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
bamulka ked tu bola naposledy, tak podla pasu uz bola po termine sa mi zda... Tak predpokladam, ze uz to snad aj ma za sebou... :sunglasses:
29. jan 2010 o 12:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
riv - beries si do nemocky aj zavinovacku?
30. jan 2010 o 23:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Suzik, neberiem. Myslis, ze treba? Oni tam davaju deticky do tych svojich nemocnicnych periniek. Usetrim tu nasu nemocnicneho prostredia :grinning: Potom pred odchodom ju manzel donesie, zalezi, v com drobca ponesieme domkov. Ja tam malemu neberiem vlastne na oblecenie nic okrem tych ponozticiek, co pisu. Ty beries cosi?
31. jan 2010 o 12:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
ponozky, rukavice, 2x kosielku - ked nepouzijem, vezmem spat, cumel z domu - ak ho bude treba, tak nech si zvykne na svoj. No a nevedela som, ze oni daju do periniek, ja len ze kvoli kojeniu, lebo sa budem bat drzat take nezabalene :slight_smile: no a tenku ciapocku som zabalila, neviem, ci davaju, ci bude treba alebo nie... ale OK, zavinovacku neberiem, snad mu tam nepolamem kosticky :slight_smile:
31. jan 2010 o 14:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, len tak som nakukla:wink: Rodila som v ZA pred 4 mesiacmi. Zavinovacku aj oblecenie daju, ale ciapka je fajn, hlavne ked sa ide na vysetr.
31. jan 2010 o 15:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
ahoj pia - a inak, spokojna si bola? ved popis cosi, uz sa dlho nikto neozval :slight_smile:
31. jan 2010 o 17:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
suzik do perinky ti babo daju aj ti ho oblecu ja som si zobrala akurat kosielky keby nahodou lebo v noci sa mi tam mala pokakala az na kosielku tak som jej dala svoju nechcela som ist aj v noci otravovat no potom ponozky ciapku som nemala bola som tam v maji a bolo strasne teplo ale po porode jej ciapku dali a potom su dobre aj rukavicky take tenke lebo sa mi stale skriabala po tvaricke
31. jan 2010 o 21:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
kosska, vsetky tie vecicky mam nachystane, dik za radu. ja len dufam, ze vsetko dobre prebehne. uz mam poriadny strach :slight_smile: strach o nas obe, ale to je asi normalne, ze?
31. jan 2010 o 22:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Hmm, tak zabali zajtra aj ja teda jednu ciapocku a bodynko pre istotu, ved to unesiem :slight_smile:
Juj, Suzik, mi hovor, strach rastie s rastucim datumom aj u mna. Ale nechcem stresovat, tak sa na to snazim nemysliet, hoci v podstate to moze prist kazdym dnom :fearful: :sweat_smile:
31. jan 2010 o 23:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Neviem co by vas zaujimalo? Mala som akutny cisarak, takze so mna si priklad neberte:wink:. Prijimal, vysetroval a nakoniec aj rodil ma Ficek a asistoval mu Tomsa, vdaka Ficekovi sme obaja nazive.
1. feb 2010 o 09:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
pia - tesi ma to dvojnasobne. po prve, ze vsetko u teba dobre dopadlo a po druhe - ze Ficeka budem mat asi pri porode... asi... este zvazujem :slight_smile:

riv - ja to uz chcem... mat za sebou :frowning2:
1. feb 2010 o 09:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
suzik neboj ono bude dobre mne sa to teraz vravy ked to mam za sebou ale ja som to mala o to horsie ze prvy TP som mala 29.4 a rodila som az 21.5 a tyzden pred porodom som lezala na prvom a to bolo hruza ked to stale vraveli zajtra zajtra a nakoniec ma robil tiez Ficek a super sme zive a zdrave obe ten strach k tomu patri uz to mas za par :grinning:
1. feb 2010 o 16:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte ja som teda uz davno po porode ale rodila som pri tom doktorovi co robi dole na prijmovej ambulancii, kazda znama sa nanho stazovala ale ja nemozem povedat nic zle, ked som tlacila mi hovoril vtipy, vraj na uvolnenie :wink:
1. feb 2010 o 20:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
teda meno si nepamatam, lebo sa pri mne vystriedali 3 smeny ale asistovala mu taka mladucka lekarka, celkovo bolo fajn aj som sa cez tie bolesti zasmiala :slight_smile:
1. feb 2010 o 20:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
jonatanka - tak to je super, ze si mala dobry pocit, akurat, ze na prijme sa asi striedaju lekari, nie? :grinning:
Ale to je fuk, hlavne, ze si bola spokojna. Ja tiez cim dalej, tym mam menej obavy ohladom personalu a pristupu.
Na zaciatku som citala v inych diskuskach, ze aka katastrofa zilina a podobne, a napokon som si aj na vlastnej kozi vyskusala, ze su tu ludia, ako vsade inde. Aj dobri, aj horsi... Treba asi len mysliet pozitivne a to smiesne percento horsich ludi si skratka nevsimat, alebo ich pustit jednym uchom dnu a druhym von :slight_smile:
2. feb 2010 o 09:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Doktor Ficek je sympatak, ja som dvakrat bola u neho na sono, a tiez som bola velmi spokojna, keby som mala rodit v Ziline tak si urcite zazmluvnim jeho.
2. feb 2010 o 15:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
suzik, ja som ho tam videla stale teda konkretne 3x a vzdy bol dole na prijme ale na meno si nespomeniem ani keby ma rezali :grinning:
kamosky na neho frflali, ze je hruby, no mne sa nezdalo svanda s nim bola, ja som bola ozaj spokojna :wink:
4. feb 2010 o 15:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok