Aké máte skúsenosti s pôrodnicou v Žiline?

suzik77
27. nov 2009

Dobrý deň všetkým. Som tu po prvý krát a čítala som niekoľko príspevkov ohľadom pôrodnice v Žiline. Do pôrodu mám síce ešte 2,5 mesiaca, ale trochu sa toho začínam desiť. Vystrašili ma hlavne príspevky v téme Žilina vs. Martin.
Je to v žilinskej pôrodnici naozaj až také zlé? Ja tu totiž žijem asi 7 rokov, rodiť idem 1x a rada by som odrodila v Žiline. Prosím vás, ktoré máte skúsenosti v žilinskej nemocnici, viete mi zodpovedať na niekoľko otázok?

1. Tzv. pôrodný plán. Ak si ho spíšem, je vôbec v Žiline akceptovaný? Stretli ste sa s tým?

2. Čítala som veľa sťažností na dr.Ficeka. Nepoznám ho. Ale ak je naozaj chrapúň a náhodou by som ho "vyfasovala" môžem odmietnuť lekára? Ale sa opýtam ináč. Môžem si nejakým spôsobom"zajednať" lekára, ktorého chcem pri pôrode (že by bol napr.na telefóne)? Predpokladám, že možné to je, ale počula som, vraj takéto "zajednanie" stojí nejaké peniaze. Je to tak? Koľko taký lekár pýta?

3. Uvažovala som o nadštandardnej izbe. Je to veľký rozdiel medzi tým a obyčajnou izbou?
- objednáva sa vopred nadštandardná izba?
- koľko stojí noc?
- je možné si ju zajednať napr. len na 2 noci a potom sa dať presunúť na obyčajnú (kvôli finančným nákladom)?
- nachádza sa v takej nadštandardnej izbe aj niečo navyše okrem starostlivosti a súkromia, mám na mysli, či poskytnú bábätku napr. plienky, zavinovačku a iné, alebo či poskytnú mne napr. vložky, tampóny do podprsenky, župan, papuče a iné? Inými slovami: je vďaka tomuto príplatku niečo na izbe zadarmo?

4. Čo sa týka partnera pri pôrode v Žiline. Je potrebné to zahlásiť dopredu alebo je samozrejmosť, že keď ma to "chytí" a priletíme do nemocnice, tak môže ísť automaticky so mnou k pôrodu a formality vybaví až potom?

5. A Vaše celkové hodnotenie: je žilinská pôrodnica naozaj až taká odstrašujúca??? 😲

6. Viete mi dať nejaký dobrý kontakt, radu, pomoc pri zabezpečovaní čo najväčšej starostlivosti a komfortu (vrátane lekára)? Teda nejaké dobré tipy? 😀

Poprosím pekne, aby reagovali naozaj iba dievčatá - ženy, ktoré rodili v Žiline, porovnávanie s Martinom, či Čadcou nepotrebujem, tie príspevky mám prečítané a odrodiť chcem v Žiline.
Vďačná budem za všetky tipy, rady a odpovede!!!

kosska3003
4. feb 2010

jonatanka nie nahodov Babinec

minka21
6. feb 2010

ahojky,prosim vas neviete ako je to v ZA s predcasne narodenymi?ako je to ked sa narodi v 30tt s navstevami,ci mozem byt pri malej aj cely den,

kosska3003
6. feb 2010

minka no to neviem ale co kamoska rodila tak mala maleho v inkubatore a lezala na inom poschodi ako maly a chodila ho kojit podla mna mozes byt neviem radsej si zavolaj lebo jedna co porodila skor tak za malou chodila z domu nelezala v nemocnici a co uz mas rodit hadam nie a vydrzis apon do 38tt

pia22
6. feb 2010

Minka mne maly ostal v porodnici 3 tyzdne, ale sam, pretoze ja som mala zdrav. problemy. Ale su tam izby pre mamicky novorodencov, kde mozes byt a chodit k babätku 😉

minka21
7. feb 2010

no praveze mi tu lezime uz mesiac,lebo sme zacali mat kontrakcie a otvorena som bola cela,no ale malo sa to dat udrzat do aprila,len mi praskla voda,tak ma uz neudrziavaju,a caka sa kedy sa to samo spusti,takze som chcela zistit ako to tu bude,lebo malicka bude asi musiet byt stale pod dohladom,ma len nejake 1500gramov a to este nie je cez ultrazvuk presne,takze som chcela vediet aj keby som chodila spavat domov,ci tu mozem byt potom aj cely den pri nej.no mne by viac vyhovovalo chodit domov,lebo chcem aj dojcit a tato nemocnicna strava je tak na ... ze ma z toho vacsinou tak prezenie a nie ze by som to niekedy cele zjedla,a nebude mi mat kto tu nosit

suzik77
autor
7. feb 2010

minka - a to kedy ti praskla voda??? 😕

minka21
7. feb 2010

vv utorok,ale ze spodny vak je v poriadku,tak takto vytekat moze,uz ma ani neudrzuju takze sa to spusti coskoro aj samo,no take dva tyzdne by ssom este brala

pia22
7. feb 2010

Minka drzim ti palce a neboj, babätka maju uzasnu silu😉 Ako to je na JIS s maminami neviem, malicky bol na Odd. novorod. s nizkou porodnou hmotnostou a tam maminy mohli chodit k mimi len na krmenie, prip. po dohode na prebalenie, okupanie, inak boli mimo. My sme boli sondovani, takze krmili sestricky. Ak budem este moct poradit, pokojne sa ozvi
😉

suzik77
autor
7. feb 2010

fuuuha minka a to sa da, ze v utorok odtecie voda a v nedelu este nemas odrodene??? to je pre mna novinka. ja som myslela, ze po odteceni musi nastat porod 😨

minka21
7. feb 2010

pia no nasa bude mat tiez asi sondicku,ach jaj uvidime ako to tu bude

suzik spodny vak vraj drzi,ze to odteka z hora,ale mala ma este vody dost,takze mi to vyvolavat nebudu,musi samo,mozno vydrzime aj tyzden,aj dva,ktovie,len predtym som vydrzala bez infuzii dva dni🙂takze uvidime ako to bude,

pia22
7. feb 2010

Minka malinka je kazdou hodinou silnejsia😉 A co sa tyka plod. vody, ja som jej mala dlhodobo minimum, mudr. to nezistila, zistilo sa to az na porod. sale a v pohode.

suzik77
autor
7. feb 2010

vidis, to som nevedela... ja som zila v predstave, ze voda zacne tiect a tecie, tecie, az kym nevytecie a potom... smola... 🙂 tak som o nieco mudrejsia. a tiez drzim palce!!! nemas dobru situaciu, ale snad vam vsetko dobre dopadne!

mia81
7. feb 2010

minka k malickym na JIS sa chodi iba 2x za den ,na 9hod. a 18hod.(a mozes aj cez navstevne hodiny s manzelom/nikoho ineho nepustaju iba rodicov..Ak budes v nemoc. tak mliecko budes nosit kazde 3 hod ak budes doma budes si odstriekavat a liat do flase ,ktoru potom donesies do nemoc. na oddel. k malej.,ale vela zalezi ako na tom bude tvoje babo. Ked si v nemoc. mozes aj klokankovat 3x za den samozrejme ked to stav malej dovoli ,ale najlepsie bude ked sa o vsetkom porozpravas s detskym primarom alebo s pani dr. oni ti povedia viac. Deticky prepustaju domov az ked vedia papat a maju 22OOg .

minka21
8. feb 2010

mia dik,aspon trosku kludnejsia som,som sa bala ze len tak dve hodinky a dost,aj tych 9je dobrych.

pia a to si necitila ze ti voda odteka? lebo mne ked prvy krat odtiekla tak som bola cela mokra a podomnou mlaka,a potom tiekla tak ze pyzamo mokre ale nie az na mlaku,a to mi hovoria ze vody tam mam uz viac,takze ked si jej tam mala tak malo niekam sa musela vyparit???🙂ci maly ju vsetku vypil?🙂

pia22
8. feb 2010

Minka mne neodtekala, mne sa totiz minimalne tvorila a to som ja zistit nemala ako.

lenocka84
8. feb 2010

ahojte baby
chcem sa opytat kedy je vhodne ist si obzriet porodnicu kde len rodit?
zvazujem medzi cadcou a zilinou

je tu nejaka v 6.mesiaci?

mia81
8. feb 2010

minka asi si ma zle pochopila ,u malej mozes byt tak max. 20 min. pri kazdej navsteve .Ine to bude ked sa budete ucit papat alebo ak by ste nahodou cvicili na saci reflex alebo by ste spolu klokankovali.

minka21
8. feb 2010

pia ahaa,tak to je ine,fiha,ze ti to nezistili,ale hlavne ze je vsetko v poriadku!!

mia 20 min??to je strasne malo,a nebude malinka z toho nervozna ked nebude pocut moj hlas?,takze o 9hodine a o 18tej,ja som to fakt zle pochopila :( lebo som citala ze najlepsie je ked to malinke ma maminu pri sebe,lepsie sa potom vyvija ked je kludne,a prosim ta v ktorom tyzdni sa uz cvici saci reflex?

dnes mi robili sono a ze tej vody mam primerane,a uzz mi dva dni vobec neodtiekla,takze hadam vydrzime este nejaky tyzden... 😵

mia81
8. feb 2010

ahoj minka to mas pravdu tych 20 min. je strasne malo ,ale toto obdobie budes musiet vydrzat je dost narocne na psychiku (pre mna teda bolo).Najkrajsie je to vtedy ked mozes klokankovat ,kupat atd..Ved uvidis co ti povedia na detskej JIS ci mas ostat v nemoc. alebo pojdes domov na par dni a potom by si sa vratila k malej.

A k tomu cviceniu nie kazde babo musi cvicit ,ale vacsinou cvicia .Ja som s malym zacala cvicit 2 tyz. potom ako sa nar..Narod. sa v 33tt .Predcasne narod. deticky byvaju velmi spave a lenive ,ale kazde dietatko je ine.Ja mam 2 chlapcov narod. skor v 33tt najstarsieho a najmladsieho a kazdy bol iny.

Najlepsie by bolo keby mala v brusku vydrzala co najdlhsie .Kazdy den co je v brusku je pre nu prinosom (aj viac priberie ,aj organy dozrievaju).Ja viem nie vzdy sa to da.A uz ti pichli inekcie malej na plucka?

minka21
8. feb 2010

na plucka som dostala v 26tom tt,a druhu davku ked som mala zasa komplikacie,v 28tt,,no aj keby som k nej len na tych par minut chodila tak by som v nem neostala,mne tu z toho uz prepina,neznasam to tu,kebyze tu nemam net tak idem lezat aj na psychiatriu! no ved uvidime ked sa narodi,mozno este aj mesiac alebo aj do aprila vydrzime! chcela by som mat take baculkove babatko ako mavaju ostatne kocky,a odrazu kojit,
ty si v ktorom tyzdni zacala kojit? ja som citala aj o tom ze davaju babatka na holu kozu matky alebo otca,to tu asi nerobia,za tych 20min sa vela stihnut neda teda.

to obaja tak skoro?hlavne ze ste teraz zdravunky!!! potom ked ta prepustia z nemocnice tak tiez zacne to behanie po doktoroch ci?som citala na nete ze kazdu chvilu nejake vysetrenia

mia81
8. feb 2010

minka to ti verim ,ze uz mas toho dost .Stredny syn bol donoseny (aj ked 2 tyzd. pred term. som uz bola v nemoc.)a je to je nieco uzasne ziadny inkubator hned ho mozes pohladit aj ked plne som sa mu mohla venovat az na 3 den (cisarsky)a aj ked som si prvy tyzd. odstriekavala lebo sa nechcel prisat doma sme kojenie rozbehli a kojila som do roka ,pre mna to bolo nieco uzasne ,jedna pani dr. mi raz povedala ,ze druhy syn bola odmena za to co som si prezila pri prvom synovi bol to taky balzam na ubolenu dusu bolo to proste uplne ine.

Prveho syna som nekojila ,odstriekavala som si 2 mes. a viac mliecka nebolo ,2 syna som kojila do roka to som ti uz napisala ,no a do tretice najmladsi syn bol vymyselnik raz sa prisal inokedy nie takze som musela zas odstriekavat (cez den)akonahle bola 20hod. mal iba prsnik az do ran, doteraz mu ostalo,ze ked sa prituli tak mi strci ruku pod tricko 😀

A to prikladanie na holu kozu sa vola klokankovanie a robia to aj tu v ziline (ak je babo na tom dobre).A co sa tyka tych vysetreni je to pravda do roka sa na behas po doktoroch ocne ,rehabilitacia,foniatria(usne),neurologia ,rizikova poradna pre nedonosene deti,hematologia ,niekto chodi aj na kardiologiu k tomu samozrejme chodis na kontroly aj k svojmu detskemu lekarovi ...

pia22
8. feb 2010

Minka z vlastnej skusenosti ti radim, nic dopredu neries, aj tak nevies ako to nakoniec dopadne, radsej sa tes z kazdej hodiny😉 Ked sa malinka narodi, podla situacie a stavu malinkej sa popytas lekarov a zdr. sestier co a kedy mozes, oni ti vsetko vysvetlia a podla toho sa zariadis.

minka21
9. feb 2010

mia tak aspon pri jednom si si to poriadne vychutnala,ale ti dvaja museli dat poriadne zabrat,ale co by sme pre tie nase poklady neurobili🙂 ja som si to klokankovanie predstavila v babysatke🙂som nevedela ze sa to tak vola,zasa som mudrejsia🙂

vcera mi zasa zacala tiect voda,a celu noc tiekla, a to sme mali dva dni pokoj! neznasam to!to su vzdy pre mna take stresy ze co sa bude robit...ideme na sono,tak ale ja si verim ze taky mesiac este polezime v brusku🙂

pia ono ja viem ze by som sa nad tym nemala trapit,ze len si robim zle,len mam v hlave tolko otazok tak hladam odpoved na nete,je to moje prve a tak sme sa snazili a tak moc sme chceli babo ze musim vediet co ak sa stane ze co ma caka🙂

mia81
9. feb 2010

ahoj minka ,ano toho stredneho som si poriadne vychutnala bolo to uplne ine ako ty dvaja.Ciastocne s Piou suhlasim aby si sa netrapila ,ale zaroven ti rozumiem ked chces vediet nejake informacie.

a co na sone ako si dopadla dufam ,ze dobre.

moni
9. feb 2010

minka, vsetky aprilovky tebe a malickej drzia palce! vydrzte co najdlhsie pokope 😵

minka21
10. feb 2010

ze tej vody je tam zasa menej,a ze mam zacast chodit nech sa to rozbehne! 😖

minka21
10. feb 2010

moni dakujeem🙂 snazim sa drzat🙂

suzik77
autor
11. feb 2010

Dobry den vospolok, tak ja to mam za par, aspon dufam 🙂
Sranda je, ze spociatku - este tak tyzden dozadu, som mala rozne sprievodne javy konciaceho tehotenstva, bolesti krizov, aj caste chodenie na velku potrebu, bolesti vajecnikov, atd... Teraz, cim blizsie k terminu, tym menej priznakov. Ostalo mi len caste a silne, no bezbolestne tvrdnutie brucha, ktore mam odkedy to moje brucho existuje, cca od 5. mesiaca tehotenstva 🙂 Tak som zvedava, kedy vlastne porodim.

betyna 8 - zaujimalo by ma, ci sa sem este niekedy pozeras? A ze ako sa mate? 🙂 Dufam, ze ste v poriadku a zdravi. Drzkaj palce, za chvilu si pojdem snad aj ja pre babatko 😀

mia81
11. feb 2010

suzik drzim palce nech ti porod dobre dopadne(aby si rychlo porodila)nech uz drzis svoj batoztek v naruci .

minka a ty ako ?

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre