Aké máte skúsenosti s pôrodnicou v Žiline?

suzik77
27. nov 2009

Dobrý deň všetkým. Som tu po prvý krát a čítala som niekoľko príspevkov ohľadom pôrodnice v Žiline. Do pôrodu mám síce ešte 2,5 mesiaca, ale trochu sa toho začínam desiť. Vystrašili ma hlavne príspevky v téme Žilina vs. Martin.
Je to v žilinskej pôrodnici naozaj až také zlé? Ja tu totiž žijem asi 7 rokov, rodiť idem 1x a rada by som odrodila v Žiline. Prosím vás, ktoré máte skúsenosti v žilinskej nemocnici, viete mi zodpovedať na niekoľko otázok?

1. Tzv. pôrodný plán. Ak si ho spíšem, je vôbec v Žiline akceptovaný? Stretli ste sa s tým?

2. Čítala som veľa sťažností na dr.Ficeka. Nepoznám ho. Ale ak je naozaj chrapúň a náhodou by som ho "vyfasovala" môžem odmietnuť lekára? Ale sa opýtam ináč. Môžem si nejakým spôsobom"zajednať" lekára, ktorého chcem pri pôrode (že by bol napr.na telefóne)? Predpokladám, že možné to je, ale počula som, vraj takéto "zajednanie" stojí nejaké peniaze. Je to tak? Koľko taký lekár pýta?

3. Uvažovala som o nadštandardnej izbe. Je to veľký rozdiel medzi tým a obyčajnou izbou?
- objednáva sa vopred nadštandardná izba?
- koľko stojí noc?
- je možné si ju zajednať napr. len na 2 noci a potom sa dať presunúť na obyčajnú (kvôli finančným nákladom)?
- nachádza sa v takej nadštandardnej izbe aj niečo navyše okrem starostlivosti a súkromia, mám na mysli, či poskytnú bábätku napr. plienky, zavinovačku a iné, alebo či poskytnú mne napr. vložky, tampóny do podprsenky, župan, papuče a iné? Inými slovami: je vďaka tomuto príplatku niečo na izbe zadarmo?

4. Čo sa týka partnera pri pôrode v Žiline. Je potrebné to zahlásiť dopredu alebo je samozrejmosť, že keď ma to "chytí" a priletíme do nemocnice, tak môže ísť automaticky so mnou k pôrodu a formality vybaví až potom?

5. A Vaše celkové hodnotenie: je žilinská pôrodnica naozaj až taká odstrašujúca??? 😲

6. Viete mi dať nejaký dobrý kontakt, radu, pomoc pri zabezpečovaní čo najväčšej starostlivosti a komfortu (vrátane lekára)? Teda nejaké dobré tipy? 😀

Poprosím pekne, aby reagovali naozaj iba dievčatá - ženy, ktoré rodili v Žiline, porovnávanie s Martinom, či Čadcou nepotrebujem, tie príspevky mám prečítané a odrodiť chcem v Žiline.
Vďačná budem za všetky tipy, rady a odpovede!!!

kosska3003
16. dec 2009

ahojte tak som si vas opat precitala a pospominala ked mna mala kopala do rebier 😀 😀 no teraz uz je realita ina idu nam zubky 😒 😠

odsavacku na mlieko no ja som si vzaka uz do porodnice lebo tam ti kazu stale odsavat to na kazdej vizite sa vas budu pytat ci ste si odsali ale tam vam pozicaju ak nemate ja som mala tu z DM babynova ale je to dost pracne aspon pre mna to bolo lebo ja som si musela odsavat kazde rano potom som si kupila v tescu taku lepsie na sposob ako je avent ale nestala 30 eur ale 10 a s tou som spokojna

a odsavacku na sopliky ja mam na vysavac a je to super mala som malu strasne choru usoplenu ze sme museli stale odsavat a ta na vysavac perfektne vysaje nos a mala ani neplakala pri tom a tom som mala aj na plno vysavac 😀

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
betyna8
17. dec 2009

riv, ak choíš do maleho tesca,tam su odsavačky na prizemi medzi doplnkami a vyživou pre detičky a v hypaku asi tiež tam. Ja som ju tiež obzerala ale dokupim až keĎ bude nutne,zatial mam tiez tu babynova.

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
monkap
17. dec 2009

ja by som odsavacku do nemocnice nebrala ... uvidite, ci vobec budete potrebovat a v pripade potreby vam manzel kupi ... mne napr. odsavackou ani odsavat neslo (skusala som dva druhy rucnej, jednu elektricku) ... odstriekavala som rukou, bolo to pre mna rychlejsie, jednoduchsie a ziadne sterilizovanie 😀 .... ale niekomu to naopak nejde rucne, tak musi odsavackou (taka je asi vacsina) ....

na sopliky mam tiez vysavacovu .. nebojte sa jej, ... ved vyskusajte na sebe aky to ma tlak ked sa bojite ...

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
betyna8
17. dec 2009

riv, babylove je asi naročnejšia na odsávanie,ale ja som ju zdedila po sestre,nekupovala som ju.Ona nemala mlieko vobec,tak ju len otestovala,ked skusala nieco vytiahnut.Aj tak skoncil maly na nutrilone.
Ja mam matrac molitan+kokos, býva ešte aj nejaký kokos+molitan+pohanka,aj take dost baby kupovali. Je to iste pevnejsie ako cistý molitán,ale malinké minčo spí na tej molitanovej strane na začiatku.

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
betyna8
17. dec 2009

no ta tescova je isto rucna,videla som ju tam a za tie prasule by si elektricku nezohnala.

kosska3003
17. dec 2009

rivatha ona je rucna jasne ze nie elektricka za tie peniaze ja som si ju kupila preto ze som odsavala kazdy den a ta babynova som sa moc narobila a ta tescova som mohla aj jednou rukou odsavat lebo zvycajne som odsavala tak ze z jedneho prsnika som odsavala na druhom som malu kojila lebo ked som kojila a neodsavala tak mi tieklo mlieko ale ja som mala dost mlieka lebo mi mala spinkala celu noc tak pockaj a uvidis ako sa ti spusti a potom uvidis mne neslo rucne odsavat

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
suzik77
autor
21. dec 2009

BETHYNA8 ma uz termin, ktovie, ci uz ma za tym? 🙂

suzik77
autor
21. dec 2009

ahoj RIV, vsetko v poriadku, aspon dufam... aaaale, v sobotu som akosi nemala vobec chut zapinat PC, a vcera sme boli prec skoro az do vecera, potom som si citala knihu a tiez sa mi nechcelo zapinat 😀

akurat v noci mi bolo sialene zle... neviem, ci mate niekto take skusenosti (netusim, ci mi mohlo byt tak zle od palenia zahy, alebo co to bolo), ale zobudila som sa spotena, na to, ze mi je na zvracanie, ale nezvracala som napokon, mala sa mrvila a kopala ako diva, bola som velmi slaba, ked som sa presunula z postele na wc, ako sa hovori - "padala som dokopy". potom som si posedela v kuchyni, vyvetrala poriadne izbu a asi o polhodinu som zaspala. spala som sice az do rana, ale aj rano taky zly pocit mam, taka som slaba. nebolia ma svaly ani klby, nemam ani teplotu, neboli ma ani hrdlo. neviem...

myslite, ze mi mohlo prist tak strasne zle od palenia zahy? alebo je mozne, ze dieta bolo trochu viac nepokojne, kopalo mi silno do zaludka a z toho mi prisla celkova nevolnost? lebo vcera som fakt zaspavala s dost neprijemnym palenim zahy...

teraz som v pohode, drobec sa sem-tam pohne, nemam nutkanie na zvracanie, som len trosicku slaba, ale jedla som normalne, aj som trosku doma poupratovala a v pohode..

tak dajte vediet, ci mate nejaku podobnu skusenost, ci je to v tehotenstve normalne, ze nieco take pride? lebo som trosku znepokojena ☹

betyna8
21. dec 2009

ahojky, ja mam sice po termine-ten bol v sobotu,ale ešte sme 2v1,malému sa nechce na svet 😒 a zaistil nam vianoce v porodnici,ale co narobime,hlavne aby to už bolo uspešne za nami.Zajtra nastupujem na hospitalizaciu,tak uvidim,co bude.....
niektoré tehulky majú dosť problém so zahou.Ak ta trapi,daj si par mandli alebo pohár mlieka, no a vyssie pod hlavu. 😉

suzik77
autor
21. dec 2009

ahoj BET, mas pravdu, len nech vsetko dobre dopadne, i ked skoda, ze sa nedostavil na termin, mohli ste mat uz take mile male vianoce aj s babom 🙂

v noci som zjedla trosicku sucheho rozka a zapila poharom mlieka, tak potom trosku pomohlo. ale ja pijem velmi vela mlieka, aj vecer, a napriek tomu ma palieva... 😒

a zajtra sa drzte a ked uz bude maly von, posli mms, ak si na mna spomenies! drzim palce!! 😉

betyna8
21. dec 2009

jasne suzi,ozvem sa keď sa bude dat a budeme mat po tom

ja som so zahou nemala nejak problem,ale kocky pisali,ze ked pali zaha narodi sa vlasate miminko,tak som zvedava,ci sa to u teba potvrdi. 😉

suzik77
autor
21. dec 2009

hahaha, mala tarzanica 😀

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
suzik77
autor
21. dec 2009

RIV - bethyna caka chlapceka 😀 A co je to Tums? Dostanem to normalne v lekarni?

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
suzik77
autor
22. dec 2009

RIV - mala som na mysli, ze v tvojej prvej vete si bethyne "prisudila" dievcatko 🙂

ja som si posledny tyzden vsimla, ze ma bolieva prava noha. Ked zacne boliet, tak boli od hora az dolu, je to bolest ako ked mas svalovicu, da sa s tym zit, chodit, da sa to nevsimat si to... predpokladam, ze to bolieva zo zataze (uz sa odmietam postavit na vahu) a mozno to boli aj z toho, ze sa roztahuju kosti... neviem... nebolievaju ta nohy?

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
betyna8
22. dec 2009

caute babulky,som v porodnici ale malemu sa stale nechce,dnes mi dali vyvolavacku,nejaku slabsiu a ked nic do rana,tak daju silnejsiu. Som na nadstandarte,ale v Cadci a je tó tu parada.Manžel tu bude spat,nech nemusi behat hore a dole a je tu,ked nas to chyti,lebo pri porode chce byt.Personal je perfektný, su tu vsetci moc milí a strava je tiež ok.
ked budem mat po porode zas sa ozvem 😉

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
suzik77
autor
22. dec 2009

ahoj BET - tak tiez drzim palce, a nech to mas rychlo za sebou a tiez verim a dufam, ze do rana sa budete tesit!!!

suzik77
autor
23. dec 2009

ahojte vsetci!!! prajem vam stastne a vesele sviatky, vela lasky, zdravia, stastia a malo starosti... 😵

evazvarikova
23. dec 2009

Ahojte babky tak konečne som sa tu dostala. porodila som po termíne 17.12.2009. V pondelok ma pustili. Pôrod bol velmi rýchli v pohode. O 8.30 mi dal babiak vyvolavačku o 9.30 ma vyšetril môj dr. sudek prepichol vodu o 10.00 som valila na 4. a 11.10 bola mala Lianka na svete. Vážila 3360 a merala 49cm.Zatial ju mám dobrú stále mi spinka udí sa len ked je pokakaná alebo hadná.Mlieka mám zatial dosť zatial odsávam ručne. Vyjadrenie k nemocnici v Žiline: Musím povedať,že som bola spokojná /možno preto,že som mala vybaeneho dr./ starostlivosť vyborná nebola som na nadštandart ale nor.na 4.poschodí ale hrúza sprchy, WC, izby strašne teplo na izbách prišla som domov nemohla som sa zohriať. Fuj ked si spomeniem na tie sprchy a WC ešte teraz je mi zle. nečitala som vaše debaty ked bude čas prečítam. Bolia ma štichy som zošitá je to des a bradavky, ale vydržím. Som šťastná,že mám zdravé a krásne dieťa pod stromčekom inak celý tatino. Baby ktoré idete rodíť držím palce prajem ŠTASTNE A VESELE VIANOCE !!!!!!!

suzik77
autor
23. dec 2009

ahoj evazvarikova - blahozelam zo srdca, diky za cerstve informacie, ktore si nam poskytla a prajem vsetko dobre, nech ste cim skor doma!!!! 😉

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
betyna8
24. dec 2009

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre