Aké máte skúsenosti s pôrodnicou v Žiline?

suzik77
27. nov 2009

Dobrý deň všetkým. Som tu po prvý krát a čítala som niekoľko príspevkov ohľadom pôrodnice v Žiline. Do pôrodu mám síce ešte 2,5 mesiaca, ale trochu sa toho začínam desiť. Vystrašili ma hlavne príspevky v téme Žilina vs. Martin.
Je to v žilinskej pôrodnici naozaj až také zlé? Ja tu totiž žijem asi 7 rokov, rodiť idem 1x a rada by som odrodila v Žiline. Prosím vás, ktoré máte skúsenosti v žilinskej nemocnici, viete mi zodpovedať na niekoľko otázok?

1. Tzv. pôrodný plán. Ak si ho spíšem, je vôbec v Žiline akceptovaný? Stretli ste sa s tým?

2. Čítala som veľa sťažností na dr.Ficeka. Nepoznám ho. Ale ak je naozaj chrapúň a náhodou by som ho "vyfasovala" môžem odmietnuť lekára? Ale sa opýtam ináč. Môžem si nejakým spôsobom"zajednať" lekára, ktorého chcem pri pôrode (že by bol napr.na telefóne)? Predpokladám, že možné to je, ale počula som, vraj takéto "zajednanie" stojí nejaké peniaze. Je to tak? Koľko taký lekár pýta?

3. Uvažovala som o nadštandardnej izbe. Je to veľký rozdiel medzi tým a obyčajnou izbou?
- objednáva sa vopred nadštandardná izba?
- koľko stojí noc?
- je možné si ju zajednať napr. len na 2 noci a potom sa dať presunúť na obyčajnú (kvôli finančným nákladom)?
- nachádza sa v takej nadštandardnej izbe aj niečo navyše okrem starostlivosti a súkromia, mám na mysli, či poskytnú bábätku napr. plienky, zavinovačku a iné, alebo či poskytnú mne napr. vložky, tampóny do podprsenky, župan, papuče a iné? Inými slovami: je vďaka tomuto príplatku niečo na izbe zadarmo?

4. Čo sa týka partnera pri pôrode v Žiline. Je potrebné to zahlásiť dopredu alebo je samozrejmosť, že keď ma to "chytí" a priletíme do nemocnice, tak môže ísť automaticky so mnou k pôrodu a formality vybaví až potom?

5. A Vaše celkové hodnotenie: je žilinská pôrodnica naozaj až taká odstrašujúca??? 😲

6. Viete mi dať nejaký dobrý kontakt, radu, pomoc pri zabezpečovaní čo najväčšej starostlivosti a komfortu (vrátane lekára)? Teda nejaké dobré tipy? 😀

Poprosím pekne, aby reagovali naozaj iba dievčatá - ženy, ktoré rodili v Žiline, porovnávanie s Martinom, či Čadcou nepotrebujem, tie príspevky mám prečítané a odrodiť chcem v Žiline.
Vďačná budem za všetky tipy, rady a odpovede!!!

lucyna
27. feb 2010

Jani, v pohode 🙂 To potrebuje kazda mamina. Ja mam uz jeden porod za sebou, ale aj mne uz trosku zacina "lepit", tak preto som nasla tuto temu, ze ako sa zmenila ZA porodnica.

Inak chcem este povedat, ze v porodnici mas taky klidek.... Navaria za teba, upracu, nemusis fakt nic robit. Len vela pit, sediet s babom na ciciku a kojit, mozes si ho uzivat kolko len chces a obcas sa ist umyt 😀 😀 😀
No a doma to vsetko na teba caka. Ale vsetko sa da zvladnut, len nech ste zdravi. Pozeram ze to mas za 3 tyzdne, tak drzim prsty, aj vsetkym ostatnym 😉

suzik77
autor
27. feb 2010

Aaaaaaaaaaahojte! Tak my sme uz druhy den doma. Vidim, ze Rivatha vam uz predstavila moju malu certicu.
Tak ja prezradim, ze aj ona je od vcera mamkou 🙂 Takze sme sa napokon obe dockali. Len ona mala "troska" vacsie babo, ale to nech napise sama 😀
Moja Lucia mala 3420g a peknych rovnych 50cm, take babo akurat 😵

Dakujem za gratulacie vsetkym. Trosku som vas tu citala, nebudem menovito, lebo by mi to zabralo vela casu, ale par mojich postrehov uvediem:

- chodila som na predporodne kurzy. Dali mi to, ze do nemocky som sla psychicky kludnejsia. Neda sa vsak tymto riadit linajkovito. Chcem tym povedat, ze som mala take silne bolesti, ze o ziadnom dlhom pomalom vydychu nebolo v mojom pripade ani reci, pri vydychoch som vyslovene vzdy zavzdychala. A to na kurze som si myslela, ze pohodicka, pohoda, budem pekne dychat... No prd... 😀

- bola som na nadstandarde, maximalne spokojna. Az na jednu sestricku (predstavte si, aj tam sa taka blba nasla), musim poznamenat, ze vsetky boli super, pristup uzasny, to iste ostatny personal - upratovacky a vsetko ostatne, co sa tymto oddelenim mihlo, bolo fakt na vysokej urovni.. Odporucam. Moj priatel chodil za mnou kazdy den a odchadzal bezne o 22.00, nikto nic nenamietal. Bola som na tej jednotke izbe, teda wc a sprcha spolocne s dalsimi (tusim tromi) izbami. Vsade cistucko, vydenzifikovane, no opat moja spokojnost 😎

- ja osobne som rodila v tom vynovenom boxe, teda aj atmosfera pocas porodu bola pre mna tak trosku ako z "americkych filmov" 🙂 Ale to uz neviem, na zaklade coho davaju koho kde rodit, lebo ostatne tri boxy su tam take starsie - ale svoj ucel samozrejme plnia.

- pristup lekarov: pri porode som mala Dr. Ficeka. Moj postreh: sympaticky chlap v rokoch, ktory vie, co robi, ktoreho ked rodicka pri porode pocuva, nemoze sa jej stat, ze sa nieco pokazi. Ked mi mala "vychadzala" von, akosi sme sa zasekli a ako na truc kontrakcie ustali. Ale presne mi vravel, co mam so svojim telom robit, skusila som to a sup sup, bola mala von, ani som sa nenazdala. Sil ma tiez on. Da sa s nim pocas toho dokonca aj prehodit nejake slovo 🙂 Moj dojem celkovo - je to velmi dobry lekar a myslim, ze aj clovek. Odporucam!!!
Z predchadzajucej hospitalizacie poznam Babjaka a Paucina - tiez lekari v pohodicke. Aj primara Mraza som par krat mala moznost vidiet aj zazit - opat sa zopakujem: mozno ma trosku chladnejsi pristup, ale nie je to ziadne "zviera", ako tu poniektore uvadzali.

Zaver: ktore ste zo ZA alebo blizkeho okolia, odporucam vam ostat rodit v ZA, nic tym nestratite. Nema podla mna vyznam trepat sa do 30 km vzdialenych nemocnic, ked taku istu starostlivost dostanete aj tu. Myslim si. 🙂

Taaaaaaaak, bol to vycerpavajuci clanok, asi sa dam na drahu novinarky 🙂

Joj, a este odkaz pre KOSKU!!! kedysi sme diskutovali o sterilizacii veci pre dieta. Ty kokso, si mala pravdu. Som rada, ze stiham oplachnut cistou vodou a frcim dalej... Okrem toho, ani v nemocnici deticky nedrzali ako vo vaticke, tiez boli toho nazoru, ze ak je dieta zdrave, nech si pomalicky vytvara svoju imunitu. Prehnana sterilizacia moze zdravemu dietatu v buducnosti len a len ublizit... Takze fungujem ako ty. Oplachujem a ked uz je nieco moc zajdene (odsavacku pouzivam casto napriklad), tak to raz za 5-6 dni na dve minutky prevarim, aby ten sajrajt zliezol. Inak pohoda...

janka1224
27. feb 2010

Ahoj suzik,

to je super, ze ste uz doma a ste zdrave 🙂
Prosim ta este jedna otazocka, je nutne si vopred objednat nadstardandu izbu? Alebo to staci povedat pri porode.

pa 😀

suzik77
autor
27. feb 2010

ahoj janka, vopred sa to rezervovat neda, lebo nikdy nevies, kedy presne pojdes rodit. Povies o tom pri prijme, ked uz pojdes do porodnice, ci uz na termin alebo mimo neho. Skratka, ked pojdes rodit. Poziadas o izbu na nadstandarde a ak bude volna, oni ti ju hned rezervuju a po porode ta odvezu rovno tam. Ak volna nebude, mozes sa tam dat prelozit, akonahle sa uvolni nejaka izba... Vzdy ti ponuknu nejake riesenie. Faktom je, ze tieto izby zacinaju byt dost oblubene. Ked som tam bola ja, boli obsadene tusim vsetky. Teda aspon jednotky urcite..

balintka
28. feb 2010

Suzik aj ja mam velku radost s tvojej lucky.
Ja by som rodila tiez v Ziline, ale obycajne poporodne odelenie je zariadene staromodne. a natstandart je dost drahy,
Vyzera to tak, ze pojdem na porod asi do cadce. aj ked je to 30km
este sa musim poradit s manzelom. Ak by som musela do Ziliny, rada by som mala Babiaka pri porode, ak stihnem Cadcu, tak uvazujem nad Paucinom. pocula som o nich len same dobre spravy. Moju sestru odrodil Paucin a bola nadmieru spokojna s pristupom, a babiak odrodil moju kamaratku/tiez spokojnost. chcem amt istotu, ze bude o mna a dieta maximalne postarane. Na buduci tyzden idem za paucinom,opytat sa,ci by ma odrodil a a aj babiaka si chcem poistit v Ziline.
Je tu nektora so skusenostami, ked bol babiak alebo paucin pri porode?

kosska3003
28. feb 2010

suzik tak super uz ste doma a si to uzivate tak tak ako pises podla mna taka vec ako stelirizator su zbytocne vyhodene peniaze ved ano nam tak mamky nesterilizovali a sme tu ved to riadne v horucej vode poumyvam a hotovo to sa neda a ani to nieje dobre mat dieta v sterilnom prostredi

rivatha aj vam vsetko dobre a hlavne vela vela zdravicka tak ste sa tam nakoniec so susik vymenili a nie stretli aspon ti vyhriala postel hihihi 😀

suzik77
autor
4. mar 2010

kosska - prosim ta, je to normalny jav, ked sa mala naje, grgne si aj 2-3x a za 15 minut v podstate vsetko vyzvracia? Ak nechcem, aby zvracala, musim ju dat lezat takmer na "stojaka", co ma mrzi, lebo tym troska trpi chrbtica, ale ak ju takto nedam aspon na 20 minut, tak zvracia. Chudatko, skoro vobec nepribera, lebo co zje, to vyzvracia. Mas podobne skusenosti? A cka sa jej tiez moc casto, samozrejme, aj potom zvracia. Co zackanie, to vyzvracanie. Nemas na to nejaky recept??? Uz som z toho zufala, cely moj den sa toci iba okolo toho, ze nakrmim, drzim vo vertikalnej polohe, potom sedim pri nej, lebo niekedy jej vyjde tak vela grcky, ze sa zacne az dusit - raz jej to vybehlo naraz pusou aj nosom, no hroza... Nestiham ani prd, len sa okolo nej tocim. To by bolo nic, len sa bojim, ci to nie je nieco neobvykle, co by nemalo byt... Porad.. Diky... ☹

kosska3003
4. mar 2010

suzik toto poznam aj moja grckala strasne som sa bala aby to nebol reflux ale nobol ale mne Marika priberala v pohode ona si vygrckala asi len to co mala navyse a ako vies ze ti slabo pribera mas doma vahu alebo si bola u dr musis ja som bola z toho zufala ale potom som si zvykla aj na gckanie aj na ckanie ked mala 5 mesiacov ju to preslo ak ti pribera tak je to v pohode ale ak nie tak chod za dr nech ti poradi aby to ten reflux nebol drzim palce a vela sil a ja som ju davala v perinke ale klasickej perinke odgrgnut tak som si ju naklonila tvarou ku mne a sme aj pokecali ona si grgla grcla a potom som mala pokoj

betyna8
5. mar 2010

ahoj suzik,som kukala albumček,tusím som ti hovorila,že budeš mat vlasaté dievčatko,ked ta palila záha a vida,je krásna 🙂
matúško mi naštasie negrcká,ale babám z inej témy ,čo sme rodili v jednom mesiaci takto grckajú detičky,nie všetkým sa potvrdil reflux
čo sa čkania týka,u nás zaberá cicík,teda dám mu trochem cucnut,no a ked nechce,tak ho štikúta až kým sa nenaštve a nezačne plakať,v tom momente je nej,tiež to zaberá.U babatiek je to bežné a aj kýchanie

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
betyna8
6. mar 2010

ahoj riv,gratulujem k veeeelkemu chlapčekovi,tak to asi budete rás´t ako my.matúško má už 6,6 kg a mám čo nosiť,ale je pravda,nech su hlavne zdravucki a spokojní
novopečené mamicky,ako vam spinkaju babatka a ako často papáte

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janka1224
6. mar 2010

Ahojte,

rivatha gratulujem k Davidkovi hlavne veľa zdravia a spokojnych chviľ 🙂
Mne sa to už tiež blíži 😲

Prosím Vás ešte ako to robia ak ste na nadštandarde a vyskytnú sa nejaké komplikácie, napr. žltačka alebo nepriberanie a je nutnosť zostať dlhšie v nemocnici, nechávajú na nadštandarde alebo po 4 dňoch automaticky prekladajú na klasické oddelenie?
Viem, že máte už príjemnejšie starosti 😀 ale ak viete budem rada, ak mi napíšete.

Pa a držte sa maminy 😎

pia22
6. mar 2010

Ahoj janka😉, ja som bola na nadstandarte v ZA pred 5 mesiacmi, tak ti odpoviem. Sme presne ten neslavny pripad ako pises, maly nakoniec zostal v nem. 3 tyzdne, ja 5 dni v apartmane s manzelom. Na nadst. mozes byt neobmedzene, kolko si zaplatis, nikto ta vyhanat nebude🙂

suzik77
autor
6. mar 2010

Ahojte, nasa papa strasne strasne malo... Hlavne posledne 2-3 dni... Trapi ma to, ale kazdy mi hovori, ze hlavne je, ze pokojne spi, ze nereve od nejakej bolesti a podobne. Sem tam je nepokojna, akoby ju bolelo brusko, ale nie je to nejak kriticke, pomrvi sa, mierne poplace a zase je v poriadku. No a castejsie grcia ako ine babatka, ale to mi tiez bolo povedane od okolia, ze deti grckaju aj ovela horsie ako ta moja ☹

Citala som si o tom refluxe, tak to je tak zakerna vec, ze podla vsetkych priznakov, co som citala, to vyzera tak, ze nasa mala tuto chorobku s najvacsou pravdepodobnostou nastastie nema.. 😨

Zrejme ma len mierne podrazdeny zaludocek posledne dni, alebo creva, lebo tie jej nepokoje trvaju vzdy kratko - aj to grckanie nie je vzdy po kazdom jedle, ale len po niektorych (take to vacsie grckanie...) no a v noci nastastie spinka.

Napr. predvcerom prespala asi od 00.00 do 6.30, vcera sa medzi 23.00 a 8.30 zobudila na papanie len raz, aj to potiahla len 30ml (krmim mojim mliekom z flase - teda v noci hlavne, cez den sa snazim prikladat) a zaspinkala.. no a som zvedava na tuto noc, ako bude spat, lebo uz spinka od cca 21.30 a vypada to tak, ze sa zobudi opat az niekedy uprostred noci na papanie...

janka - nadstandard si riadis sama tak, ako pise pia22. Si tam tak dlho, ako ty chces a ako tvoja penazenka vladze 😀

a este kupanie - riv, vraveli nam, ze staci raz za dva dni, ale uz som ti spominala, ze v podstate okupeme kazdy vecer, mala je vonava, cista a lepsie zaspava a celkovo mam pocit, ze jej to prospieva. Samozrejme, ten kupel trva mozno tak tri minuty, nerozmacam ju vo vode zbytocne dlho...

Zatial sa majte pekne a piste!!!

suzik77
autor
6. mar 2010

bety - som kukla tvoj novy album II. - no ten maly je tiez uzasny 😀 fest zlate deculo... Pekne rastie...

sumsi
7. mar 2010

Ahojte. Suzik77 a Rivatha gratulujem vám k bábätkám a želám hlavne veľa zdravíčka pre vás všetkých.
Rivatha, to ti verím, že si veľmi ubolená, veď porodiť také veľké bábätko, to musel byť výkon. Náš chlapček vážil len 2970 kg. A koho si mala pri pôrode?
Suzik, máš krásnu dcéru. Obdivujem, že sa ti podarilo zachytiť jej úsmev v pôrodnici. Perfektná fotka.
Čo sa týka spinkania v noci, tak vám úprimne závidím, lebo náš chlapček sa budí každé 2 hodiny. Kúpeme vždy večer okolo 19-tej a podľa potreby. Niekedy každý druhý, niekedy každý deň. Pre tie bábätká, čo nemôžu večer po kúpaní zaspať, tak je lepšie kúpanie ráno, je to individuálne.

betyna8
7. mar 2010

babule,tak to sa vam narodili nejake spave deticky, my od zaciatku papame cez den každe dve hodiny,medzi papanim spime bud tak 45 min.alebo aj vobec.vonku v kociku pospinka aj dlhsie.No a v noci sa raz budi tak po 4 hodinach,potom po 3 a uz opat po dvoch.Ale neva,hlavne ze je zdravucky a chuti mu papat.koliky nam ustupuju,uz je to ovela lepsie.
Co sa týka kupkania,tak kupeme každý druhý den okolo 19:00, potom kojim už po tme,šup do postielky a spinka.Nastastie nemusim uspavat na rukach a podobne

suzik77
autor
9. mar 2010

ahoj bety, nasa mala je maly jedak. v noci prespi cca od 22.00 do 04.00, potom trosku spapa, mozno tak 30-40 ml mliecka a zase spi do 7.00 - 7.30. Pribera len velmi pomaly, este jej trosku chyba do porodnej vahy.... Ale dufame, ze to bude v poriadku. Uz chvalabohu menej grcka, momentalne ju sem-tam trapia "vetry", ale potom to vzdy nejak rozchodi a k veceru aj poprdi aj vykaka, takze ani zapchu ci upchatie som u nej zatial nastastie neriesila.
Inak je to velmi dobre babatko, len ked ju nieco trapi, tak sa ozve. Alebo ked chce jest, vtedy je riadne nervna, a to doslova zo sekundy na sekundu 🙂
Vzhladovo - cely tatko, po mne ma snad len skarku na cikanie 😀
Ale uz sa tesim, ked opadnu troska tie mrazy, otepli sa a malu trosku vypiplem z najhorsieho, ze pojdeme konecne na prechadzku. Teraz, popri tom castom grckani a nedostatocnom jedeni ju este von neberiem, lebo sa motkam dookola s flaskou v ruke, len aby cosi zjedla... 🙂

betyna8
9. mar 2010

suzik,tak to je fajn.Matúško je tiež dobručké bábatko,sice nieje taký spavý,ale nereve pre nič za nič,iba keď ho bolievalo bruško alebo teda ked sa dožaduje papania.On kadí aj 3 krát denne,ale koliky mal tak či tak a ešte sa nám občas pritrafia,ale už to zvládame bez kvapiek.Len masírujem a cvičíme.Tak sa na vás tešíme 😉 , my sme boli vonku skoro 2 hodinky,akurat sme prisli

katherine27
9. mar 2010

Ahojte kočky, Suzik a Rivatha gratulujem ku krásnym a zdravím bábätkám 😉 ..ja som sa práve vrátila z nemocky, bola som tam 3 dni, akosi sa mi nezdali pohyby, tak sme pre istotu išli..ale všetko je OK, monitoring aj prietoky takže už som domka, aj keď som si myslela že keď na pohotovosti povedia OK, takže nie je potrebná hospitalizácia..ale chceli si to radšej odsledovať..ležala som na 1.poschodí, Babjak to tam má na starosti, nemôžem si na nič sťažovať..jáááj už sa teším ako si zajtra zbehnem do mesta, odreagovať sa a urobiť si radosť pre seba aj pre babo..dnes je nádherne, čakám na manžela a potom šup prechádzka..tak sa všetky majte 🙂 🙂 🙂

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bamulka
10. mar 2010

ahojte kočky
gratulujem všetkým maminkám k bábätkám a čakateľkám prajem nech všetko dobre prebieha a aj dopadne nakoniec 🙂
my sme tiež boli v ZA pôrodnici na nemôžem sa naozaj na nič sťažovať.
týždeň po termíne sme čakali na prvom poschodí, ale nič sa nedialo, malá bola vysoko a nezostupovala, ja som sa neotvárala, tak po týždni čakania ma čakal cisársky.
priznám sa, že celé tehotenstvo som sa pripravovala na normálny pôrod, psychicky aj teoreticky som vlastne bola naprogramovaná naň a napokon to skončilo úplne inak. ale som šťastná, že to dobre dopadlo, že malá bola celý čas monitorovaná a kontrolovaná, či je OK. cisársky som si veľmi nepriala, radšej by som bola zniesla pôrodné bolesti, ale ja si nenavyberám, rozhodol pán primár 😉 celý pobyt na prvom poschodí bol síce dlhý, ale s personálom (okrem asi jedinej sestričky) som bola spokojná, z lekárov sa o nás starali dr. Babjak a dr. Holešová väčšinou, aj primára som pár krát zažila a ja som mala z neho príjemný pocit, zakaždým sršal humorom (napr. nám zahlásil, že bociany sú už nad Ružomberkom a určite prídu, len im to trvalo ešte pár dní) a je to príjemný človek aj odborník. bol zo mňa asi trošku aj mimo keď sa nič nedialo, lebo zakaždým mi zahlásil, že vôbec nevyzerám na pôrod a asi 5x sa ma pýtali, aký som mala cyklus (asi či mi dobre vypočítali termín, ale ten sedel presne).
cisársky mi robil dr. Sudek a dr. Kalafusová, bola som veľmi rada, lebo dr. Sudek je vraj najlepší na cisárske v ZA pôrodnici. rana sa hojí dobre, na 5. deň som išla v pohode domov, akoby som rodila normálne. mala som z neho dobrý pocit, aj doktorka bola príjemná, dokonca ma prepúšťala domov. zažila som aj dr. Ficeka, ktorého ste tu spomínali, ale len na vizite a nemala som z neho zlý pocit, taký pohoďák - trošku mi pripadal ako hippies 😀
boli sme 4 noci na nadštandarde, ktorý tiež ako moje predchodkyne vrele odporúčam, je to neporovnateľné najmä kvôli návštevám, ktoré môžu chodiť kedy chcú do 22.00 h, prostredie aj personál na nezaplatenie a keďže môžem porovnávať s 1. poschodím, ktoré bolo "klasické" je to určite dobrá investícia 🙂 veď každý rok sa rodiť nechystám, tak tie peniažky za to stáli... nabudúce si ho tiež určite zaplatím.

bamulka
10. mar 2010

k papkaniu - my papkáme každé 3 - 4 hodinky zhruba, niekedy si vypýta aj skôr
zo začiatku to bolo dosť ťažké, ale malá sa pekne chytila a keď bolo už viac mliečka, tak je to úplna rozprávka 🙂
k spinkaniu - cez deň pospíme pekne, budíme sa na papanie väčšinou alebo keď je plná plienka už 😀
v noci potiahneme najviac 3,5 - 4 hodky spania, dlhšie ešte nespala, tak to potom obdivujem, že vaše deťúrence suzi a riv pospinkajú tak pekne 😉 ako potom vydržíte s mliekom? odstriekavate si? lebo mne by rachli prsia za tú dobu, keď Eli papá za tie 3 - 3,5 hod. tak to vychádza tak akurát... inak vypije tak jeden prsník a druhý musím odstriekať, ale teraz je to už menej ako na začiatku, už má väčší apetít
s bruškom máme občas tiež problémy, dokonca sme boli aj na pohotovosti v sobotu, ale našťastie je to vraj "len" kolika (občasná) a po 3. mesiaci to prejde 😀 hurá... ale odvtedy je všetko OK našťastie, máme kvapky, masírujeme bruško, cvičíme s nožičkami a máme aj detský kamilkový čaj na vyprdkanie 🙂 a keď prdká vieme, že je to dobré, lebo bruško až tak nebolí. inak tie zvuky, čo vydáva zo spánku keď tlačí alebo prdká sú na nezaplatenie, niekedy sa ideme na nej dosmiať že tlačí ako my dospelí 😀
no a grckanie nás tiež trápi, ale sme na tom asi ako kosska, nie je to strašné, vygrcká asi len čo má navyše.
tiež som sa bála, že či to nie je reflux, ale detská dr. nás ukľudnila, že to bábätká môžu mávať a časom sa to stratí, tak už sa tak nestrachujem, lebo fakt grcká len po napapaní alebo tak do hodinky po ňom, keď sa s ňou viac hýbe a pod.
veľa sa teraz po mesiaci už upravilo, tak si našu Eli poriadne už vychutnávame... je to taký malý zvedavec, všetko už obzerá, kuká po všetkom a mrví sa, dnes sa normálne sama prevrátila na bok 🙂 a krásne sa usmieva, to je najkrajší pocit 😵
všetkým maminkám držím palčeky, aby svoje ratolesti zvládali 🙂 je to niekedy ťažké, ale my sme silné ženy... ja si pamätám svoje (dosť uplakané) začiatky, teraz som už frajerka 😀
majte sa krásne, rada si vás opäť prečítam a možno aj prispejem svojimi postrehmi...

xena76
10. mar 2010

Ahojte baby! Poradte.

Nemate niekto kontakt na dr.Kacerikovu? Chcela by som ju k porodu - mali ju 2 moje zname
a velmi ju chvalili .. 🙂 .nad MT ani neuvazujeme, doma je doma.

Diiiky!

slniecko77
10. mar 2010

ahoj xena,
myslim, ze spravna volba..skus zavolat na oddelenie alebo chod za nou osobne do nemocnice

xena76
11. mar 2010

Slniecko,

dakujem za radu.. Toto ma vobec nenapadlo.. Hned som myslela na telefon!!!
Este mam 2 mesiace cas, myslis, ze uz mam ist alebo to staci,ked budem na tych pasoch?
Ako vyzera? Ked citam ze je tam vela mladych... Aj ty si pri nej rodila?

slniecko77
11. mar 2010

..Xeni,
podla mna ked pojdesza nou teraz nic nestratis, aspon zistis aky mas z nej dojem a mozno ti spravi aj prehliadku 🙂
..mna vysetrovala, je to velmi mila osobka..max odporucujem 😵 pocula som na nu len same chvaly
..je 2-atestovana, robi sonografie, operuje, rodi, takze budes v dobrych rukach 😉

gloria78
12. mar 2010

doporučujem tiež, je tam už pár rôčkov. sice som pri nej nerodila, tie, čo pri nej rodili ju veľmi chválili 😉

suzik77
autor
14. mar 2010

nuz baby, my asi mame reflux ☹ Vsetko tomu nasvedcuje... Akonahle spapa viac, vygrcia to oblukom, ak chcem, aby sa v nej cosi udrzalo, musim ju krmit casto a po mensich davkach, davat ju do zvislej polohy, inak zvracia - a vela. Aj v tej vyvysenej polohe chuderka preglgava vlastne grcky, co jej stale behaju hore-dolu v tej trubici... No je to strasne, ale musim s tym bojovat. Od kedy som upravila rezim papania (teda kazdu 1,5 h - 2 h) cez den (noci mi chvalabohu cele prespi), no a cez den v tychto intervaloch jej davam 50-70 ml mliecka, tak odvtedy mi grcka ovela menej a je pokojnejsia. Lebo predtym vygrcala vela, ja som sa potom bala ju znova krmit, ona bola samozrejme hladna, lebo mlieko bolo z nej von a rycala ako divoch... Tak som to vyriesila tak a chvalabohu, posledne dva dni menej grcka a viac pospinka. Lebo v piatok a vo stvrtok chudina preziapala celucicky den... No neprajem to nikomu zazit, je to zly pocit pre matku a trapenie pre babo... 😢
Tak drzte palce, nech nam ten nestastny zaludocny sval zosilnie a nech jej to prejde.... Papa!!!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre