Aké máte skúsenosti s pôrodnicou v Žiline?

suzik77
27. nov 2009

Dobrý deň všetkým. Som tu po prvý krát a čítala som niekoľko príspevkov ohľadom pôrodnice v Žiline. Do pôrodu mám síce ešte 2,5 mesiaca, ale trochu sa toho začínam desiť. Vystrašili ma hlavne príspevky v téme Žilina vs. Martin.
Je to v žilinskej pôrodnici naozaj až také zlé? Ja tu totiž žijem asi 7 rokov, rodiť idem 1x a rada by som odrodila v Žiline. Prosím vás, ktoré máte skúsenosti v žilinskej nemocnici, viete mi zodpovedať na niekoľko otázok?

1. Tzv. pôrodný plán. Ak si ho spíšem, je vôbec v Žiline akceptovaný? Stretli ste sa s tým?

2. Čítala som veľa sťažností na dr.Ficeka. Nepoznám ho. Ale ak je naozaj chrapúň a náhodou by som ho "vyfasovala" môžem odmietnuť lekára? Ale sa opýtam ináč. Môžem si nejakým spôsobom"zajednať" lekára, ktorého chcem pri pôrode (že by bol napr.na telefóne)? Predpokladám, že možné to je, ale počula som, vraj takéto "zajednanie" stojí nejaké peniaze. Je to tak? Koľko taký lekár pýta?

3. Uvažovala som o nadštandardnej izbe. Je to veľký rozdiel medzi tým a obyčajnou izbou?
- objednáva sa vopred nadštandardná izba?
- koľko stojí noc?
- je možné si ju zajednať napr. len na 2 noci a potom sa dať presunúť na obyčajnú (kvôli finančným nákladom)?
- nachádza sa v takej nadštandardnej izbe aj niečo navyše okrem starostlivosti a súkromia, mám na mysli, či poskytnú bábätku napr. plienky, zavinovačku a iné, alebo či poskytnú mne napr. vložky, tampóny do podprsenky, župan, papuče a iné? Inými slovami: je vďaka tomuto príplatku niečo na izbe zadarmo?

4. Čo sa týka partnera pri pôrode v Žiline. Je potrebné to zahlásiť dopredu alebo je samozrejmosť, že keď ma to "chytí" a priletíme do nemocnice, tak môže ísť automaticky so mnou k pôrodu a formality vybaví až potom?

5. A Vaše celkové hodnotenie: je žilinská pôrodnica naozaj až taká odstrašujúca??? 😲

6. Viete mi dať nejaký dobrý kontakt, radu, pomoc pri zabezpečovaní čo najväčšej starostlivosti a komfortu (vrátane lekára)? Teda nejaké dobré tipy? 😀

Poprosím pekne, aby reagovali naozaj iba dievčatá - ženy, ktoré rodili v Žiline, porovnávanie s Martinom, či Čadcou nepotrebujem, tie príspevky mám prečítané a odrodiť chcem v Žiline.
Vďačná budem za všetky tipy, rady a odpovede!!!

wieruss
30. sep 2011

@teerry kukni moje dovody prispevok dozadu 😉 ja si vazne nepomozem... a tiez som skor clovek co ma rad svoje sukromie, najme ak sa jedna o zenske veci a tiez ked bude mimi ... ale kazdopadne dakujem za nazor, som rada, ze nie kazdy strasi, ze ake je to tam zle 😉
Inak mozem sa opytat ako si rodila ? na tom rovnom stole s nohami dohora ? alebo na tej sala s polohovacim kreslom ? dali ti babo po porode na brusko, alebo prilozili ti ho potom? Mozes mi to prosim napisat, ze ako to prebiehalo? prip. ci sa s nimi dalo nejak dohodnut ? dakujem 🙂

teerry
30. sep 2011

@wieruss ja som si kupila v lekarni tie podložky na wc a na 4tom sa mi fakt ani jedno WC nehybalo to neviem kto hovoril kde.. 🙂
čo sa týka navštev tak je to lepšie na nadštanarde to je jasne.. 🙂
ja som rodila nakoniec cisarskym, na dlhoom veľkom stole. a ak chceš vidieť ake kreslo tam je tak : http://www.fnspza.sk/index.php?content=show_pag...
mne ho na bruško pochopiteľne nedali ale bola som so spinalkou tak som ho videla hned po pôrode mi ho ukazali dali k hlave 🙂
ako pristup na sale bol perfektny, všetci usmievavy a ochotny, všetko mi povedali čo mi idu robiť ako kolko to bude trvať a aj počas pôrodu sa so mnou rozpravali. je to na šťastí akého doktora vychytaš ale nemyslim si že niekto by ti chcel zamerne ubližiť takže určite pokiaľ zvolíš dobrý prístup tak by nemal byť problem 🙂
a čo si myslela tým dohodnúť?? čo dohodnuť?? 🙂

ma.senka
30. sep 2011

@teerry vidis - navstevy vam povolili, ale na chodbe... pokial viem, tam bol paradny prievan a na tych lavickach vysedavat po porode ci uz takom alebo onakom to teda nie je bohvieco...

ma.senka
30. sep 2011

@wieruss ano, navstevy su tam paradane - a co je hlavne - na izbe 😉 to znamena ze mozes lezat, babatko mas pri sebe atd atd... ste v teple, sami a spolu.... 🙂 ja som inak mala len 1-lozk. izbu (tj nie apt. manzel tam so mnou nespaval, ale to mi nevadilo. chodil do roboty, predsa len z domu sa mu slo lepsie nez z nemocky... ) no a s pomocou sa fakt mozes spolahnut na sestricky, pripadne ak mas mamu, svokru na dochodku, mozu tam byt hoc aj cely den s tebou...

wieruss
30. sep 2011

@teerry dakujem za info, uff to "kreslo" vyzera strasidelne 😀 a dakujem, uz som sa bala, ze tam robia samy neprijemny ludia, ale ako citam posledne prispevky tak je to o stasti a asi aj o pristupe ako sa tvaris ty...
No a dohodnut proste by som chcela take nie moc zauzivane niektore veci a preto sa pytam ci sa da dohodnut, ale ked si mala spinal tak tam nebolo moc co dohadovat... napr. by som chcela babo hned prilozit a nie aby mi ho brali prec, aby pockali chvilu a nie hned strihali, aby nechali aspon trochu dotepat pupocnik, nech ta krvicka urcena babu k nemu este z placenty dorazi ... proste nic extra len take drobne veci, co nic nestoja ale robia ocividne strasnyyyyyyyy problem , lebo nie su podla "postupov" 😒
@ma.senka to je super, ako tiez nepotrebujem ten apartman, to je v zalohe len keby nahodou nebola volna samostatna izba... aby som proste nikoho nerusila a neobtazovala s navstevami, a presne, v teple, sami a spolu s babom 😵

teerry
30. sep 2011

@ma.senka a tak na chodbe jasne, ale tak malému som dala čapičku zakryty bol v perinke a prekryty dekou, 🙂 a mne to nerobilo daky problem ale je jasne že je prijemnejšie sedieť na izbe 🙂

teerry
30. sep 2011

@wieruss ako verím že veľa žien ma aj zle skusenosti. ja som mala možno šťastie ale je fakt že pri tom množstve sestričiek a doktorov čo sa pri mne za tých 5 dní vystriedali tak sa našli fakt iba dve neprijemne ale tak to bolo také že asi mali blbý deň.. :D a čo viem tak v CA je super nemocnica ale čo sa týka vybavenia nič moc, moje 3 zname tam boli rodiť, jedna mala cisarsky, a že ju tak zle pozašívali že jej to museli znova otvarať a hnisalo jej to a všade ju to ťahalo ked sa chcela posadiť. druhá mala chlapčeka s refluxom a nevedeli čo s ním tak musel ísť do martinskej nemocnice a ona ostala v CA a až ked ju prepustili z nemocnice tak mohla isť za nim do MT. a tretej sa narodila pred 2ma mesiacmi dcerka a dostala žltačku a kôli tomu že tam nemaju tzv. modre svetlo tak tam s ňou strávila 3 týždne. takže nie je tam všetko dokonale.
no ja som si dohodla spinal, lebo som mohla isť aj na celkovu anesteziu aj som sa bala ale fakt ma všetci povzbudzovali že aspoň malé uvidím a že to nebude také neosobne. a malý mal zdravotný problem preto mi ho hned nepriložili vieš..
no a čo sa týka tých podmienok tak sa skús dohodnuť potom rovno s pôrodníkom, ale tak pokial budeš mila a poprosíš ich tak by nemali byť proti si myslím samozrejme ak tam nebudú mať frmol... 🙂

katyka10
30. sep 2011

@teerry ďakujem veľmi pekne za info.práve kukam na hodiny.mali má tlači stale na mechúr a.začínam krcovat.dufam že sú to falošné kontrakcie.

katyka10
2. okt 2011

Maminy ako teraz pustaju po pôrode domov?este stale po sekcii na 10 deň a spontane na 5 den.

zelmirka1
2. okt 2011

spontanny porod 4 den, po sekcii 5 den

teerry
2. okt 2011

@katyka10 v pohodke 🙂 no to niekedy bývajú poslíčkovia 🙂

katyka10
2. okt 2011

@zelmirka1 súper ďakujem potešila si ma.

katyka10
2. okt 2011

@teerry no už treti deň mám kŕče a bojím.a to som si teraz v nemocnici čítala čo do pôrodnice a to chcú este odomna aj rosalgin na vyplach vonkajších rodidiel.bože to je strašné čo všetko od nás chcú.

teerry
2. okt 2011

@katyka10 no hadam to nebude nič zle, treba myslieť pozitivne 🙂 a ja som šla cisarskym tak som rosalgin nepotrebovala.. 🙂 a ty ideš cisarom alebo normalne??

mgurnak
3. okt 2011

len ked clovek nevie, ci nakoniec pojdetak alebo onak...a chce mat vsetko pripravene,tak sirosalgin musikupit..ale na druhej strane je to dobra vec, ja som to vyuzila, aj ked som teraz v tehu mala kvasinky...tomi tak dobre padlo...🙂

anicka87
3. okt 2011

@katyka10
@mgurnak rosalgin? to pocujem prvykrat ze potrebujem do porodnice, to aky? ten s tym dlhym aplikatorom? a co este take "zaujimave" vyzaduju?

katyka10
3. okt 2011

@teerry ja sama neviem ako pôjdem.ked v nemocke mi ani prietoky nechcú urobit.som po ivf preto má davaju o tyzden skor.

katyka10
3. okt 2011

@anicka87 rosalgin v prášku je tam 5 sackov a stoji to okolo 6 eur.ja som to čítala v prijmovej ambulancii.potrebujeme pampersky a vraj 5 až 6 bavlnenych plienok.proste chcú vsetko.a k tomu na vyplach vonkajsich rodidiel preplaca poisťovňa a nie že si ja musím doniest.
@mgurnak mala si kvasinky mne dala mast antibioticku.a este sa spýtam brala tí kontrolny ster po liecbe?

teerry
3. okt 2011

@katyka10 čo je ivf??
a prečo ti nechcu prietoky zmerať??

wieruss
3. okt 2011

@katyka10 rosalgin je volnopredajny liek na pomoc pri vytokoch -kvasinkach - mykozach a podobne... teda o ziadnu cielenu liecbu sa nejedna 😉 ja osobne si radsej dam 4 krat rosalgin ako hocijaku mast s antibiotikami, ktore v drvivej vecsine pripadov aj tak nemaju ziaden zmysel ani opodstatnenie...
Inak nechapem preco nechodis na prietoky ? To, ze si mala ivf predsa nie je dovod na to, aby ti to nerobili, ved to su dolezite vysetrenia 😕

mgurnak
3. okt 2011

@katyka10 no, nic take si nepamatam.....proste ma to prestalo svrbiet a volo v pohode...aj ja som okrem toho rosalginu este cosi brala ni\ejake cipky a krem...

mgurnak
3. okt 2011

@anicka87 to s tym dlhym aplikator ani nie, ja som pred 3 rokmi mala tie v prasku a dala som ich sestricke a ona mi to pekne zriedila s vodou a pekne mi to oplachla..ale to som bola na tom VIP

adusased
3. okt 2011

@anicka87 votriem sa tu🙂 rosalgin som mala aj praskovy aj s aplikatormi, lepsi je praskovy, rozrobila som to v pol litra vody a vyplachovala, doma som to mala v lavory, perfektne pomaha...a odporucam sprej dermochlorophyl, sice farbi, ale velmi pomaha tiez...

katyka10
4. okt 2011

@teerry ivf že som po umelom oplodnení.
@wieruss ked som povedala sestricke že moja gynda napísala až mi urobia aj prietoky tak sestrička má odbila že oni s tým nemajú nič spoločne a že u nich to nerobia a že to musím ísť na sono.tak zajtra čakám že má moja gynda zvozi.

kosska3003
4. okt 2011

@katyka10 ked je ok monitor tak prietoky nerobia ja ked som mala zly monitor tak som sla na prietoky a som ich mala na figu tak som tam tyzden lezala tak asi preto ti to sestricka povedala tak aj ked mohla ti to normalnejsie vysvetlit

katyka10
4. okt 2011

@kosska3003 ahoj aj ja mávam zlý monitor takže po dvoch hodinách som ho opakovala.uvidím čo mi povie zajtra gynda.

wieruss
4. okt 2011

@kosska3003 mala si zle prietoky ? prosim ta nepametas si ze ako moc zle, alebo tie hodnoty alebo tak ? lebo dnes som bola a dok. ze mi ich spravi pre istotu a vysli zle 😖 a mam prist o tyzden na kontrolu ...

kosska3003
4. okt 2011

@wieruss hej mala som zle hodnoty si uz naozaj nepamatam ale hned ma poslaly lezat do nemocky a ked mi ich robili poobede tak uz boli ok sestricka mi vravela ze si babo mohlo privrznut medzi nozicky snuru pupocnikovu a akurat vtedy mi ich robili a vysli zle a potom hned boli dobre ked snuru babo pusti neboj nemaj strach
@katyka10 a to ta z monitoru ked si ho mala zly neposlali na sono mna pred dvoma rokmi stale posielali na sono asi raz co ma neposlali

semiramina
4. okt 2011

dnes som sa u svojho dokiho skoro rozplakala.....dostala som krasy darcek od paucina,na vyrocie ambulancie. 🙂
@wieruss na tprietoky .su take tabulky, podla ktorych sa robia prietoky. keby si ich mala zle, tak by ta poslal lezat do nemocky. aj ja som chodievala na prietky kazde 3 dni pre istotu.

wieruss
4. okt 2011

@semiramina nebola si dnes u Paucina okolo obeda ? sa mi zda, ze som ta tam videla 🙂 aj ja som toho bocianika dostala 😀 a ja som tie tabulky pozerala, ale ani do jednej z nich by som sa nezmestila 😖 najvyssia hodnota bola tusim 0,9 a ja mam v knizke napisane 1,15 😕 prosim ta mohla by si sa pozriet, ze ake hodnoty si mala ty napisane v knizke , ak to tam mas ?
@kosska3003 tak chapes, clovek sa zlakne, predsa len tolko vydrzi, a ked sa blizi k cielu tak aj obavy asi rastu... neviem cim to je, ale cim vyssi mesiac tym sa viac bojim niekedy, asi preto, ze bobacika citim tak o neho nechcem uz prist ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre