Aké skúsenosti máte s pôrodnicou v Humennom?

janeette
4. feb 2007

Ak ste niektorá babenka rodila v Humennom,môžte mi Napísať,či je tam zhovievavý a milý personál,či sa to tam dá vydržať a aký majú prístup k mamičkám a ich bábetkám?Ďakujem moc 😵 😵 😵

janeette
autor
7. feb 2007

jáááj tak to ťa teda obdivujem.Musíš byť silná osobnosť,ja by som to asi nezvládla. 😵

lasenka
7. feb 2007

janet
urcite by si to aj ty zvladla 😉

janeette
autor
7. feb 2007

možno,ale to by som musela mať silnú vôľu. 😎

biccy
10. feb 2007

Ahoj Janette.Ja som tiez rodila v He.Aj napriek tomu,ze moj otec je lekar vo VT.Nejako sme nedoverovali porodnikom vo VT.V He som bola velmi spokojna.Porod som mala celkom lahky a na piaty den som isla domov.Epiduralku som nemala,rodila som normalne.Dr.Pisak bol super,aj personal na oddeleni. 🙂

janeette
autor
10. feb 2007

Ja si tiež nedám epi,som sa rozhodla.ved ked to každá žena prežila,prežijem to i ja,ne???Bojím sa ale sa zároveň aj teším.viac sa bojím toho zašívania ako porodu,jáááj. 😅

janeette
autor
10. feb 2007

Tinuska,v porodnici prepichli malinkej ušká?či sa to má niekde inde u pediatričky?Ináč...bolia ma lýtka asi to budú krčové žily,do riti....v našej rodine ich majú všetci tak nečudo 😵

biccy
11. feb 2007

My sme dali malinkej prepichnut uska uz v porodnici,v ten den,ako sme isli domov.Ked jej to robili,tak trosku plackala,ale ked mi ju priniesli,tak uz nie.Plati sa asi 230 korun.Myslim si,ze keby jej to robili neskor,ked by bola starsia,tak by sme to obe prezivali ovela horsie.

janeette
autor
11. feb 2007

diki za info,biccy. 😀 A ešte 1 otázočka...Ako dlho nechali tatínka pri tebe a maličkej ked sa narodila..?Potom ho k tebe ešte pustili? 😲

tinusska
11. feb 2007

Ahoj janette s uškami tak ako pisala biccy dali sme prepichnúť v pôrodnici a doma ošetrovali liehom a v pohode. Manžel bol pri mne po pôrode cca pol hodiny(2 hodiny ležíš ešte na stole kvôli sledovaniu krvácania) potom som ho poslala kúpiť vodu, nikto ho nevyháňal ale ja som ho poslala domov k staršej dcérke 🙂

janeette
autor
11. feb 2007

nazdar Tinusska!jak sa maš? 🙂 už si dostala sľúbených 11.000.-od štátu?aspoň niečo potešujúce od štátu.o to sa žiada na úrade,že?to pred narodením sa žiada abo po narodení.Ja musím žiadať ešte o príspevok 4400.-sk,lebo nemám nárok na materskú,predstav si chýbalo mi zopár dní do 270...ešte k tomu ma niekto prehlásil do Unionu(poisťovne)bez mojho vedomia,a keby som nešla do svojej poisťovne tak ani neviem,že som v inej...To je čo?

lasenka
11. feb 2007

janette
ja som zasivanie ani necitila 😉

janeette
autor
11. feb 2007

Dufam,že ani ja ho nebudem cítiť.no ale zato,musí to byť riadne isť po pôrode prvý krát na malú pauzu,čo?

lasenka
11. feb 2007

janeete
tak ta mala pauza takmer nic nie je, aspon u mna to bolo v pohode... horsie to bolo s tou velkou pauzou 😖

biccy
11. feb 2007

Nas ocinko bol po porode pri nas asi 45 minut,bol pri mne,fotil malu a pisali sme sms-ky.Kedze uz bolo okolo jednej hodiny v noci,tak ho uz poslali domov.Ja som tam este lezala,vlastne spala.Zasivanie ma hrozne bolelo ☹ ,nemohla som uz vydrzat.Mala som styri stehy,ale bolo to ako vecnost. 😒

janeette
autor
11. feb 2007

jasné...počula som,že je to ako druhý pôrod 🤐

biccy
11. feb 2007

Ano,ja by som to k tomu prirovnala. 😒

janeette
autor
11. feb 2007

no ale ked davajú klistír,tak kedy ženu preženie prvý krát po.aspoň po nejakom dni-dva?tie deti dajú zabrať od prvého okamihu ako vidím 😵

biccy
11. feb 2007

Uz si nepamatam,kedy som bola prvykrat,ale isla som,az ked som uz nemohla vydrzat 😅

janeette
autor
11. feb 2007

No okrem malej bambuľky,ktorej sa už nevieme dočkať,sa ešte mám na čo tešiť...keby tak aj muži zažívali niečo podobné,že?-chcela by som to vidieť. 😀 😀 😀 😀

biccy
11. feb 2007

🙂

lucika66
20. mar 2007

Ahojte vsetci, Mozem povedat, ze izby su celkom pekne, no od pondelka 19.03.07 neludsky zvysili priplatky-poplatky za nadstandardne izby /z povodnych 150,na 800.- za dvojpostelku a z 250.- na 1000.- za jednopostelku na noc/... super,ze? Ako v hotely. Personal je prijemny a ochotny pomoct.
Porodnicke odd. titul BABY FRIENDLY je "priatelske" hlavne k penazenkam stastnych rodicov, ROZHODLO VEDENIE NEMOCNICE A.LEŇA V HUMENNOM- "DAKUJEME" .
Vsetkym prajem vela stastia a zdravia.

adicka
21. mar 2007

a epidural kolko stoji?nevies nahodou?

nadhera
21. mar 2007

ahojte vospolok. adicka epidural stal 1000 a 1500sk, teda fakt neviem, aky bol medzi nimi rozdiel. upozornujem, ze som rodila 13.2.2007 a ako citam, tak ceny sa tam medzitym nejako zvysovali. izby su naozaj pekne, lekari aj sestricky ochotne. nemozem sa stazovat. preto som sa tam aj rozhodla ist rodit. 😉

adicka
22. mar 2007

dakujem nadhera,a pri ktorom dr.si rodila?

nadhera
22. mar 2007

adicka, nesmej sa, ked napisem ze tam boli syria lekari. totiz zacala som infuziou, nic sa nedialo,trochu som citila stahy ale malemu sa velmi na tento svet nechcelo. chodili za mnou vsetci lekari, cez primara az po troch lekarov, vsetci boli v sluzbe. tam je to normalne. po dohode s primarom sa dohodli , ze to bude sekcia.
do hodiny som bola o poschodie vyssie a maly bol o niekolko minut na svete. to uz som mala pri sebe zastupcu dr.Pisaka a dr.tisovu. maly bol tak rozkosny, ze so sa pytala ci je naozaj moj a dr.tysova mi povedala, ze ona osobne ho vyberala z bruska. len tak medzi nami, mam 38 a je to moje prve babo. skusenosti z porodnice mam dobre, tak snad budem uvazovat o dalsom babatku...
a co sa tyka epiduralky - preto dve ceny,lebo dva rozne druhy pripravku pichaju.
ak este nejaky dotaz,rada odpoviem. ono sa ti to uz nejako krati... 😀

adicka
22. mar 2007

nadhera,ja sa nesmejem,cosi.To je dobre,ak obletuju,ved by aj mali 😉 ja som sa tak tesila ,ze to bude do terminu,a v utorok som bola na poradnu a povedali,ze mam v púondelok prist na odber plodovej vody,uz som zufala,tak to chcem mat za sebou.Ale malickemu sa asi nechce ,vcera mi odtiekla ta hlienova zatka,tak len cakam.Poviem ti pravdu,ja by som prijala aj ten cisarak,tiez som mala ist ,ale malicky sa mi nedavno otocil.Musis byt rada zo svojho prveho babatka,co? 🙂 kto by nebol...a samozrejme ti k mimcu gratulujem 🙂 je dobre,ze clovek moze popisat aj s humencankou,lebo inac sa tu nik nehlasi

nadhera
22. mar 2007

adicka,ja som kosicanka, ktora sa vyskytla v michalovciach. preto vyskytla,lebo verim,ze sa este vratime do KE. moja polovicka - nie sme zosobaseni je z MI,tak preto sme teraz tu.
moje babo tiez nechcelo na svet v termine a prva infuzka nezabrala vobec, az druha o 3dni neskor, aj to len naoko, lebo to skoncilo sekciou. viac na IP. 😉

adicka
22. mar 2007

preto,lebo pozeram ,ze byvas v okr.Kosice.takze si nasledovala svoju polovicku 🙂 to je pekne,mna nasledovala moja polovicka do He,s cim nie je velmi spokojny 😠 ale musi este nejako vydrzat 🙂

adicka
26. mar 2007

v Humennom sa nerodi? 😉

janeette
autor
27. mar 2007

čauko adicka,ja som 38tt,tak možno sa stretneme v porodnici,ale ako pozerám,ty už prenášaš.každu chvílku očakávaš,že?aj ja,ja by som šla najradšej už dnes aby som to mala za sebou,ked každý hovorí,že je to také strašné,ale hlavne aby som už držala moje bábetko v náručí.Tak sa na to teším.Je to tvoje prvé baby?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre