Cisársky rez na želanie v Bratislave

cisarskyrez
19. okt 2018

Viete mi odporucit porodnika v BA, ktory by bol ochotny spravit sekciu bez indikacie od odbornika? Prosim o pochopenie a reakcie bez urazania. Dakujem

benshi
20. okt 2018

@janinah Lenže kolko postihnutch detí sa narodí cs a kolko prirodzeným? Poznám vela žien čo rodili prirodzeným , porod sa skomplikoval a následky su dokonca života ( patrím medzi ne 🙂) .. za mna je určite menšie riziko rodiť cisárskym..

matarka
20. okt 2018

@portret7 Zaujalo ma tvoje tvrdenie, ze lekari nechavaju svoje zeny rodit vacsinou sekciou-toto mas aj niecim podlozene? Pripomina mi to tvrdenia, ze ocni lekari nosia radsej okuliare, ako by mali ist na laserovu operaciu..tiez neviem, na zaklade akej statistiky sa to tvrdi..

michaella94
20. okt 2018

@noname26 nemyslim ze je spravne necht rozhodnutie na zenu...lebo tak aso sa sa moze zdrava zena bez komlikacii rozhodnut pre sc tak sa aj zena ktora sc potrebuje moze rozhodnut rodit prirodzene a ver mi ze su aj take ktore silou mocou chcu prirodzene rodit aj ked to ich stav neumoznuje a mozu ohrozit seba aj dieta...v takom pripade by bol dr bezmocny ak by rozhodovat o tom mali zeny ktore na to vzdelanie nemaju...neber to prsim ze na teba nejak utocim len ti pisem moj pohlad na vec 🙂

bobana297
20. okt 2018

@cisarskyrez obdivujem ta. Ja keby som nemusela mat nikdy v zivote by som ho uz nechcela tu bolest och. Obdivujem tie baby co sa im nechce rodit a radsej si daju sekciu lebo je to lre nich pohodlnejsie.

zabina27
20. okt 2018

ked som cakala prve babo, pytala som sa gynekologa na sekciu kvoli tomu, ze som kedysi bola na laserovej operacii oci... odporucil ma na vysetrenie k ocnemu s tym, ze kto odporuci sekciu, podpisuje sa pod to a v pripade komplikacii sa ide po tom, kto a preco sekciu doporucil, ze to len tak ziadny lekar nepodpise. tak mi to vysvetlil moj gyn, u ocneho som bola, dovod nevidel (ja som ale nesla preto, ze by som sekciu chcela, len som chcela vediet, ci ju netreba). pri druhom tehu uz som to akosi neriesila...
ja ale potom akosi nerozumiem tomu, ze nejaky dr to len tak "medzi dverami" doporuci

viky8
20. okt 2018

@bobana297 nemyslím že vždy ide len o pohodlnosť rodičky. Ja som vždy bola naladená na prirodzený pôrod. Až keď mi dr. Povedala že ak malú donosim do termínu tak bude asi dosť veľká a možno by bola aj sekcia. Vtdy som o nej začala prvý x uvažovať. No akosi som si chcela skúsiť porodiť ,,normalne,, keďže je to proste výnimočný zážitok a ja som on nechcela byť ukrátena. Nakoniec som aj tak na výber nemala a šlo sa priridzene. Som neskutočne šťastná že to aj napriek všetkým okolnostiam dopadlo dobre a hlavne malička je zdravá. Ja som sa nejako zotavila ale popri to má všetkom čo sa pri mojom pôrode udialo keby som pri druhom (ktoré neplánujem práve kvôli zážitkom z prvého) dostala na výber, neváham ani sekundu a chcem cisársky. Nie kvôli mojej pohodlnosti, ale kôli obávam o zdravie dieťatka keďže som si na vlastnej koži zažila praktiky jednej ,, úžasnej,, lekárky.

dkethe
20. okt 2018

Baby nepride vam chore, ze slovenske porodnictvo je v tak zlom stave ze si zeny dobrovolne volia cisarsky miesto prirodzeneho? Ved v kolkych pripadoch sa ten prirodzeny tak ani neda nazvat :( viete kolko porodov sa skomplikuje z psychickych dovodov? Medikamenty, infuzky, vyviazane nohy, kricanie na zenu ze prehana, sparanie vo vagine pri ostrom svetle kazdu pol hodinu. Zakoncene sitim vaginy za ziva. A zeny kedze sa hanbia vyplakavat sa skor davaju do role hrdiniek, ze to dali, a ved najdolezitejsie je ze mamka a babatko su ok a slovenskom sa nesie krasna fraza "prezili vsetky, prezijes aj ty". A ktora toto nechce, ma moznost si priplatit zo 500e za epi, porodnika, nadstandardnu salu, ktora ma aj liter a dobre bydlisko - paci sa do kocha. Ja som sa na porod tesila. Zvierata to zvladaju, o co som ja horsia? A dnes? mam z porodu traumu. Dakujem slovensko.

noname26
20. okt 2018

@michaella94 mozno som to nie uplne vhodne vyjadrila. Jasne, rizika vedia posudit lekari a kazda rozumna zena by ich mala vypocut a dat si poradit v tomto. Ale nemalo by to byt tak, ze zena nema do toho co kecat. Lekari by ju mali brat ako partnera a brat do uvahy aj jej pocity, jej subjektivne posudenie. Napr.mne pride krute, ked lekar zene z nejakeho dovodu, napr uzka panva,odporuci cs, nachysta papiere, zajednaju termin, zena psychicky nastavena na cs, porod sa spusti skor, cize asi vsetko nie je uplne tip top a dostane sa do ruk lekara, ktory ide na statistiku a rozhodne prirodzeny. Ved pre tu zenu je to sok. Ma riziko, doknca rodi prv a psychicky nepripravenu hodia do vody. Alebo jeden lekar rozhdne ze dieta je velke, mama drobna, odporuci cs, pride zmena sluzby a druhy frajer povie, ze to sa pozrie, aby on 5kilive dieta neodrodil.on! Akokeby on rodil! Proste taketo zmeny nastavenia, zmeny v rozhodnutiach, az ked ide do tuheho, mi pridu nefer. Zenu vystrasia a teraz kludne rod. Jasne, ked vzniknu komplikacie, musi sa riesit za pochodu, nie vsetko naplanujes. Ale tlacit zenu do prirodzenehi, ak uz je vyslovene nastavena ci pripravovana na cs, mi pride krute.

bobana297
21. okt 2018

@viky8 ano ja som tiez.mala sekciu lebo som sa z 3 cm uplne zavrela a necitila som kontrakcie ani nic. A maly mal 4810g. A chcela som ho rodit prirodzene ale potom mi povedal anesteziolog ze by som mala traumu do konca zivota a pozasivana by som bola az na hlave. To proste neuznavam prirodzeny pri velkych detoch je to zaroven aj boj o zivot pre dieta ako mala kamoska. Ale tak ked ma normalnu velkost preco nerodit prirodzene. Este ze sa uz secia nepara cez cele brucho ako ma moja tetka jazvy kriz cez.cele brucho lebo by sme si to ziadna nedala 😂

michaella94
21. okt 2018

@noname26 s tým súhlasím....no toto je iný prípad ako je zakladateľka témy...ona predpokladám ešte čas má rozhodnúť sa...a keď sa teraz sama nastavuje na schodisku aj napriek tomu že dr jej sv nebude chcieť urobiť a pôjde prirodzene tak sama sa vystavuje tomu šoku ..

siska53
21. okt 2018

@dkethe kamoska rodila v Rakusku a traumu a dozivotny nasledok ma tiez. Nutili ju rodit prirodzene,hoci ma uzku panvu. Nastastie dieta je ok,je uz velka slecna z nej,ale ona ma problem s dolnou castou chrbtice doteraz. A napriek tomu,ze tam mala krasnu izbu,nadsena z pristupu nebola. Nikto nedal malej ani kvapku nicoho,ze maju cakat,nez sa jej rozbehne mlieko. Rozbehlo sa na 3.den,ale boli to tri prerevane noci aj jej aj malickej. A nie,nebol to vymysle rodit tam,ona tam.uz niekolko rokov zila a bola vydata. Takze ani v zahranici to nemusí byt super.

dkethe
21. okt 2018

@siska53 mlieko sa bezne rozbieha na 3 den. Dovtedy staci dietatu kolostrum - jednali spravne. Ved tu musis bojovat a dieta nedat z ruk aby don tajne nieco nenalievali. Oddelenie novorodenecke uz je ale na inu debatu
Vzdy su dobre aj zle priklady. Aj na sk su dobre porody, aj zeny po CS co behaju sta srny na treti den aj take co po vaginalnom pol roka necuraju poriadne. Myslim ze vseobecne fakty su zrejme...

siska53
21. okt 2018

@dkethe lenze ta jej mala vrieskala od hladu a jej neslo vobec nic.. zas viem asi,moji neplakali,lebo som ich dojcila,teda minimalne tu moju hned od prveho dna a neplakala tak,ako ta jej.. syna som.zial dostala az na 3.den.....a zas moja skusenost,ja som.si odsavala,lebo som.mala navyse a boli vdacne,lebo boli maminy,ktore nemali ani to kolostrum a sestricky,ze radsej mliecko od inej maminy,ako glukozu ci sunar..mne malu po cisaraku nosili kazde tri hodky,nez som bola schopna sa o nu postarat- ano,tu som bola ja ta srna,ze vlastne uz na druhy den ok, a kedze mala sa budila kazde tri hodky najskor,nuz som si odsavala mliecko. Ale ako prepac,pri prvom,ked som bola z kapacitnych dovoodov na inom poschodí a nebola som sama,deti nam nenosili,aby mu nedali za cele tie dni nic! Tak to nie, urcite mu davali,skor by som sa nastvala,ak nie. My po cisárskom a teda ten prvy bol pre mna veeeelmi zly,dlho som sa spamataval,sme.mali problem ist na wc,co sme.mali niekolko metrov od izby,vtedy sa mi to zdalo,ze su to kilometre...niekt este chodbou k vytahu,vytahom dole a zas chodbou za detmi a cesta spat,uf.. to bolo strasne,jedine tuzba vidiet maleho bola silnejsia a pomohla mi tu strasne bolestivú cestu zvladnut. Sa vobec čudujem,ze som sa odhodlala tak skoro na druhe, hoci som vedela,ze ja mozem.len cisarskym rodit..
Ako jasne,kazdy ma.inu skusenost,no kebyze normalne pripravia matky na porod a trosku ich aj pocuclai,bolo by to ine.

noname26
21. okt 2018

@michaella94 nevieme, ake ma dovody. Pisala som, ze aj je to "len" strach, da sa krasne na kurzoch pripravit. Ja som napr.ziadala o sterilizaciu, bo dalsie tehotenstvo by podla mna bolo nezodpovednym riskom voci mojmu telu i mojim uz narodenym detom a AJ preto som chcela cisarsky...moj lekar bez debaty, po tom, cim som si fyzicky presla, schvalil. Ale iny by to nemusel vediet dopodrobna a neuznal dovody...

evittam
21. okt 2018

@dkethe Ja som nič podobné ako opisujes nezazila, nikomu som nedala ziadnych 500Eur za nic, ani som nerodila v Kochu. Rodila som v štátnej porodnici-super prístup,porod, ziadne sparanie vo vagíne kazdu polhodinu, ani zasivanie za ziva, ani kricanie, .....Na porod mam len dobre spomienky. A nie pre nejakú frázu ale naozaj. A to pomaly pred 11 rokmi.
Epidural nestojí 500Eur.

evittam
21. okt 2018

@bobana297 Ziadna by si to nedala? A co by si spravila?

dkethe
21. okt 2018

@evittam pisem, ze najdu sa aj dobre porody. Zavidim ti ze mas pekne spomienky. 500 dokopy - zazmluvnenie, epi, sala este aj dulu som zabudla spomenut...

bobana297
22. okt 2018

@evittam no ked sa da rodit prirodzene tak nech sa rodi. Dnes si davaju sekcie lebo sa boja ze ich zle zasiju alebo budu moct roztahane tak je trebdy sekcia. Keby sa robila sekcia ako kedysi ze ti rozparaju brucho tak by si to kazda rozmyslrla

dkethe
22. okt 2018

@bobana297 no inac to mas pravdu s tou jazvou. Mamina znama mala tak 15cm pod pupkom. Skoda ze s tymi nastrihmi sa za 30 rokov nezmenili veci k lepsiemu.

hanulienka99
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre