Čo do pôrodnice Žiar nad Hronom?

dorry26
16. sep 2018

Ahojte zienky prosim Vas co realne potrebujem pre mna a babatko do porodnice? Rozhodnuta som pre Ziad nad Hronom 🙂. Dakujem

dorry26
autor
16. sep 2018

@ukulela to som uz videla 🙂 len som sa chcela spytat ze co realne treba nech neberiem navyse veci zbytocne 😊

malinajahoda
16. sep 2018

@dorry26 myslíš pre seba alebo pre bábätko? 🙂

babi81
16. sep 2018

@dorry26 zalezi od porodnice

ukulela
16. sep 2018

@dorry26 za mna len prakticka rada - na utieranie po sprche od spodu obycajne kuchynske utierky, co najjemnejsie ... lebo uterak by si zakazdym zanesvarila.

katika1984
16. sep 2018

@dorry26 my ideme síce do TT ale nám povedali ze pre babo plienky, vlhčené utierky, krém na ritku, veci na oblečenie nám dajú aj tak sa bábo čistí a nebudeš si ničiť svoje a až potom na cestu domov ti prinesú. A pre teba nočné košele, župan, papuče, šľapky do sprchy, kojenecké podprsenky, vložky, podložky, uterák, kozmetika

ukulela
16. sep 2018

.. a este naor do podprsenky ked sa prsia naleju, tak mi bola lepsia obyc plienka, tie original vlozky by nestihali ani nahodou ... jednorazove sietovane nohavicky su na nezaplatenie, par krat v pohode preperies, nerozpadnu sa. vlozky/plienky som neniesla vsetky naraz, zabrali by cely kufor, zobrala som na prvy den a nech muz donesie postupne kazdy den, ked bude treba. treba mu to poukazovat, kde je co doma nachystane, ja som mojmu aj nalepila nalepky na baliky, aby vedel, co je komu 🙂

dorry26
autor
16. sep 2018

@malinajahoda aj pre mna aj pre babatko ale skor pre babatko 🙂

dorry26
autor
16. sep 2018

@ukulela dakujem 😊 to ma vobec napriklad nenapadlo

dorry26
autor
16. sep 2018

@katika1984 kozmetika by mala byt bez voni a take? Teda cista napr. Dove alebo tak? 🙂 a dakujem

dorry26
autor
16. sep 2018

@ukulela tak to som nevedela 🙂 myslim s tymi vlozkami 🙂 tak sa ani neoplatia nejako kupovat vsak?

nela6
16. sep 2018

@dorry26 ja som mala kozmetiku ako vzdy, akurat ze prsia som si len vodou umyla radsej, zo spodu som sa ani neutierala, dala som si vložku a gatky, vsak to minimum vody tam ostalo 🙂

ukulela
16. sep 2018

@dorry26 pre babo som si do dvoch rokov vystacila s co najobycajnejsim mydlom (bupi lanolin som mala a mam aj teraz nachystane, ak by bol problem s pokozkou, tak mozno sebamed - ten mavala sestra) - a na zadocek sudokrem. noc viac, ziadne sampony, oleje, nic, zbytocne. ine staci riesit, ak by boli nejake problemy s pokozkpu. nam dok na poroadni dala Excipial u Lipolotio, lebo sa mu suchala koza z noziciek, bol par dni prenasany, tak par krat sme natreli tym. to bolo vsetko z kozmetiky. ked mal tie supinky na hlavke - mliecne chrasty - kupila som od biodermy spec krem, drahy - a stacilo pouzit dva krat a bolo po. ale teraz nam na priprave sestricka vravela, ze to iste urobi aj cervena indulona 🙂 takze usetrim 15 € 🙂🙂🙂
pre teba - co najemnejsei nie prilis parfumovany sprchac, dole len cistu vodu, ziadne myslo, ani intimne, nic. prsia som tiez len vodou/max detskym mydlom. ako budes rada, ze budes lezat, tak s kozmetikou sa budes zapodievat doma 🙂 na bradavky odporucam lanolin od multimam (drahsi, ale dobry) a tiez od multimam naplaste ak by zacinali boliet. ten lanolin netreba oplachovat, je to prirodny tuk. (napr kalciovu mast musis pred kojenim splachnut dole). baby zvyknu radit aj cicadermu a ine kremy ... ja skusenost nemam.
ak by sa ti zacali prsia bolestivo nalievat a tvrdnut, octanova mast. ale nie okolo bradaviek, a tiez pred kojenim dokladne umyt, babu to smrdi ... tvrde prsia je donbre nahrievat infracervenou lampou, v nemocniciach zvyknu mat a pozicat. na pripadny nastrih od spodu rosalgin/repik/.... ja si ale v nemocnici budem pytat betadin, to mi pomahalo uz minule.

ukulela
16. sep 2018

@dorry26 na neskor uz hej, len tie prve dni v porodnici mi ozaj bola lepsia plienka, potom na doma a na von neskor, ked uz bude mlieko nabiehat stabilnejsie a pravidelne, su vlozky do podprdy OK.

malinajahoda
16. sep 2018

@dorry26 ja som rodila skoro pred 7 mesiacmi a pre bábätko mi bolo do pôrodnice treba len 2 veci: jednorazové plienky, asi 40 ks a vlhčené utierky. To je všetko. Nič viac. A keď už ťa pustia domov aj s bábätkom, tak potom nech ti manžel prinesie pre malé aj vecičky na oblečenie, aby ste si ho mali v čom odniesť domov.

majka2211993
21. nov 2018

@katika1984 prepacte ako myslite vetu ze vsak aj tak sa bábo este čistí?? Ps. (som len v prvom trimestri s prvým babom) tak nejak nechapem dakujem

katika1984
21. nov 2018

@majka2211993 ze kaka a moze aj grckat viac ako bezne tak aby sme si neznicili svoje veci preto dávajú tie ich erarne

majka2211993
21. nov 2018

@katika1984 aha čiže keď prídem do nemoc ice a porodí ony oblečú svoje to som ani netušila že sa to tak robí

katika1984
21. nov 2018

@majka2211993 aspoň v TT to tak funguje

majka2211993
21. nov 2018

@katika1984 jaj tak... No to asi u nás v ZH tak nebude... Uvidím

malinajahoda
21. nov 2018

@majka2211993 aj u nás na Myjave je to takto s bábätkovskym oblečením.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre