Čo naozaj zabaliť do pôrodnice?

verca8998
27. máj 2019

Ahojte mamicky, pomaly ale isto sa mi blizi termin porodu a tak sa chcem spytat...co mi naozaj treba zbalit do porodnice...co vyuzijem a co naopak je zbytocne. Citala som mnoho zoznamov ale niektore mi naozaj prisli prehnane...Budem vdacna za kazdu radu. Dakujem😊

ankaevka
27. máj 2019

okrem klasiky pyžama, spodného prádla, príboru, pohára, vložiek, prezuviek, hygieny, uteráka, určite plienky, tie sme dávali svoje, sudokrem alebo niečo na prdelku, možno pár vložiek do podprsenky, podprsenku na kojenie..ostatné, ako oblečenie pre bábo stačí, ak ti niekto donesie pred odchodom, ako aj všetko ostatné, čo by si prípadne potrebovala..ja som bola sama, takže všetko som si zbalila vopred

jatva
27. máj 2019

kazda porodnica to moze mat trochu inak. Treba pozriet co treba na strankach porodnice.

shanti_7
27. máj 2019

Ja som okrem vyššie spomenutých vecí potrebovala aj zopár svojich klasických bavlnených plienok... Na utieranie po kúpaní a aj do perinky pod hlavičku... Nemala som zbalené, tak kým mi manžel doniesol požičali, ale vyžadovali, aby sme mali svoje

shushka
27. máj 2019

@verca8998 lepsie by sa poradilo vylucovacou metodou. Naozaj vela veci vobec netreba. V principe co pise ankaevka + nam netrebalo pribor a dostali sme aj rybiu mast na prdelu. Spodne pradlo to specialne vzdusne. A este treba jednorazovky pod svoj zadok pre nezakrvacanie postele a mozno jedny vlhcene. Radsej menej ako viacej, mne tam velmi liezlo na nervy mat tie zbytocne veci. A dudel.

nika3136
27. máj 2019

Nájdi si svoju pôrodnicu a zoznam.
Ja som si balila 3 tašky. Na pôrod, na oddelenie a pre malú. Ale pre malú som balila úplne zbytočne.

K pôrodu:
Pero a dokumenty- OP, ZP, tehot.knižka, sobášny list alebo papier z matriky, dobré si je napísať na papier aj také údaje ako meno, priezvisko, zamestnávateľ, rodinná anamnéza, to isté o partnerovi, krvná skupina....už neviem akosi a to volá. Toto odovzdáš sestričke pri príjme a nemusíš jej to počas kontrakcií diktovať. Pohľadaj na nete, zabudla som, ako sa to volá (nie je to pôrodný plán, môžeš si napísať aj to)
Košeľa
2x prezúvky (na izbu a do sprchy)
Žiletku a sprchový (ak stihneš doma, tak nemusíš ísť na prípravu už tam)
Uterák
Toaletný
Ponožky
Nabíjačku na mobil
0,5 litra Rajec vody s tým sosáčikom
Môžeš hroznový cukor
Balzam na pery
1x popôrodné nohavičky
+ Balila som partnerovi prezúvky, ale nepotreboval, dostal návleky. Jedlo som tiež nebrala preňho, bol tam bufet tak odskočil

Na oddelenie:
Príbor a pohár
Fľaša vody (potom mi ďalšie dokúpila rodina)
Lieky alebo vitamíny čo berieš
Oblečenie na cestu domov
2x uterák - na intímnu časť a na zbytok
2x košeľa
4x nohavičky
Ponožky
Nejaký tenký župan (alebo kardigán)
Popôrodné vložky 2 balíky
Vložky do podprsenky

Šampón, pasta, odličovač, (hore spomínaný) sprcháč (keď si už bola doma) - prelej si do cestovného balenia kúpiš kocikde v Pepcu alebo KIK, kefka na zuby, tampóny na odlíčenie, šminky keď príde návšteva - Z TOHO SI VYBER SAMOZREJME ČO POTREBUJEŠ. Keď sa nelíčiš alebo to je nebudeš riešiť pre teba lepšie

Masť na bradavky (keď máš takú čo sa musí zotierať, kúp si v DM obrúsky na bradavky, utrieš a môže vziať dieťa do úst)
Homeopatiká alebo čaj na tvorbu mlieka (keď chceš)

Nezabudni aj nejaké jedlo, ja som bola strašne hladná, ešte že som mala výživy, kapsičky kadejaké aj keksíky 😄 dávajú tam malo jedla. Potom mi už aj priateľ priniesol šunku alebo tak 😀😀

Doplnkové veci čo ti môže partner alebo rodina priniesť až po pôrode:
keď budeš mať veľké šitie tak nafukovacie koleso na sedenie, fén na sušenie po sprche

Pre malú som nepotrebovala nič, dali nám všetko a aj balík plienok. Iba veľké vlhčené (dostali sme malé). Čiže som mala iba oblečenie na cestu domov.
Dostali sme aj aj jednorazové podložky (pod nás), krém na zadok, tyčinky na čistenie pupčeka, lieh, bavlnené plienky, deku.....

Dúfam, že som nič podstatné nezabudla

29simona29
27. máj 2019

@verca8998 závisí od porodnice, každá by to mala mat uvedené na web stránke, ka som rodila v súkromnej pôrodnici, kde okrem kozmetiky pre mna mi nebolo treba prakticky nič, všetko mi dali.. Brala som si pre istotu vecicky pre babatko, ale dali mo aj tie, takze naozaj závisí od porodnice.

romiada
27. máj 2019

@verca8998 hlavne si zbal to čo Ti manžel nebude vedieť pri kupe odhadnuť: poporodne vlozky gatky, podprsenku na kojenie, vlozky do podprsenky a nocnu koselu na dojcenie. Lebo ked treba hajzlak, vineu a napr pribor doniest, tak to zvladne. Ale take tie echt ženske veci; by mohol mať stres. Mimo sukr.veci by som sa riadila tym čo odporuča nemocnica.

rik01lulaka
27. máj 2019

Ja mám pocit, ze každým pôrodom tam budem niesť menej a menej vecí 😀

cica8
27. máj 2019

@rik01lulaka v prvom rade, pyžamo v čom budeš spať-nočná košeľa koli kojeniu, zubná kefka, mydlo, toaletak, spŕch gél a aj na intímnu hygienu, hrebeň, nejaké uteráky, príbor, pohár, vodu na pitie, papuče, vložky do podprsenky, vložky na krvácanie, ak chceš mobil a nabíjačka, nejaké keksy alebo co... , na bradavky krém na za hojenie, pre miminko plienky, dudel, sudokrem alebo rybilku, a bavlnenu plienku, nič tuším iné nepotrebuješ, veci ti tam dajú pre babo a keď pôjdeš domov tak ti chlap donesie....

verca8998
autor
27. máj 2019

Dakujeem vam velmi pekne za kazdu radu na stranku nemocnice kuknemnech sommudrejsiq😊

simona92101
27. máj 2019

Ono je najlepsie sa spytat priamo v porodnici co treba,v kazdej vyzaduju daco ine.ked som chodila na pásy,davali aj zoznam co so sebou treba.

buducabyvala
27. máj 2019

Uprimne informuj sa v porodnici kam chceš ist rodit. V kazdej je to inak

ross13
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre