Čo naprirodzenejší pôrod v pôrodnici na Slovensku

sue
30. nov 2014

Ahojte maminy, hneď na úvod PROSÍM, prispievajte len tie, ktoré máte skúsenosť s takýmto pôrodom a prežili ste ho na Slovensku. Nepotrebujem diskusiu o tom, či prirodzený áno, či nie a čo všetko ak by keby...

Proste v skratke 🙂 druhé dieťatko by som chcela porodiť čo najprirodzenejšie to pôjde a teda hľadám pôrodnicu, ktorá:

1. bude rešpektovať môj pôrodný plán (nepatrím k extrémistkám, ktoré budú tvrdohlavo odmietať oxytocín alebo nástrih, ak bude nutný, píšem o rutinných zákrokoch...
2. počas CELÉHO pôrodu bude môcť byť so mnou manžel
3. budem si môcť sama vybrať polohu (podľa toho, ako som sa cítila pri prvom pôrode, by som najviac uprednostnila polohu v kľaku, teda vertikálnu, ak nie, tak aspoň na pôrodnej stoličke alebo kresle...)
4. nechajú mi dotepať pupočník
5. bábätko mi priložia ihneď, nie až po rutinných vyšetreniach - na tie je predsa čas aj po tom ako sa samo prvýkrát prisaje - rada by som dopriala bábätku i sebe pocit kože na kožu ihneď
6. manžel bude môcť ostať s nami aspoň nejakú dobu po pôrode (t.j.nadštandard s možnosťou ubytovania ocka...)

ĎAKUJEM Vám všetkým za rady...dúfam, že takáto pôrodnica na Slovensku existuje 😔 zatiaľ som totiž počula len o Hainburgu, ale takmer tri hodiny cestovať za pôrodom sa mi v prípade druhorodičky zdá nereálne, keďže aj prvý pôrod trval len 6 hodín...

lajola
9. dec 2015

@sue PA mohla byt v porodnici s Tebou, nechali ju sledovat porod? nezasahovali?
kde sa to udialo?

tiffulienka
8. apr 2019

Pôrodnica Ružinov

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre