Čo si zbalím do nemocnice?

luciakraj
11. máj 2015

- balím si veci na svoj druhý pôrod do nemocnice (júl), ak neviete čo budete potrebovať rada by som Vás inšpirovala a poteší ma ak doplníte môj zoznam ak som niečo zabudla
- dobré je zbaliť sa do dvoch tašiek: 1. Taška pôrod, 2. Taška nemocnica
1. taška pôrod:
- gumové šlapky
-wc papier
- uterák
-vlhčené utierky
- doklady (tehot. Knižka, kart. poist a pod.)
- sprcháč (weleda)
- staršia nočná košeľa, kt. vám nebude ľúto zahodiť
2. taška pôrod:
-prebalovacie podložky
- plienky (new born tesco love)
- vlhčené utierky (newborn tesco love – neparfumované)
- krémik na zaparenú riťku (weleda)
- šampón, kefka, pasta, sprcháč, krém na telo(al. kokosový olej), uterák, vreckovky, ponožky
- mobil + nabíjačka
- kojenecké nočné košele
- vložky bez krídelok
- bavlnené obyčajné nohavičky (používať len v prípade návštevných hodín)
..... mama mi pri prvom pôrode kúpila aj jednorazové nohavičky ale tie som absolutne nevyužila, pretože v nemocnici sa to sestričkám nepáči a naozaj zbytočné, ja som bola po cisárskom, takže by ma to aj dosť tlačilo ak prišla navšteva tak som si dala tie bavlnene nohavičky a bolo 

eeffka
11. máj 2015

@luciakraj waw 😀 porodila som 2 deti ale takyto zoznam som nemala ani raz

sue
11. máj 2015

@luciakraj
- sobášny list
- prípadne aj pôrodný plán - ak máš
- Fotoaparát 🙂
- vlhčené obrúsky na WC - ak nemáš vlastnú nadštandardnú izbu
- vodu v rozprašovači na tvár - na osvieženie, ak bude na pôrodnej sále strašne teplo...
- mikroténové sáčky na špinavé prádlo čo budeš posielať domov
- vodu na pitie alebo minerálku (na izbu...) + nejaké mňamky (keksíky, ovocie a pod. na doplnenie energie kedykoľvek...)
- masážny krém do tašky na pôrod (manžel alebo sestra ti môžu natierať kríže, ak by ťa boleli - vrelo odporúčam)
- baterku 🙂 ak vás bude viac na izbe, budete si navzájom detičky rušiť pri nočnom dojčení a prebaľovaní a zakaždým zapínať svetlo je doooosť nepraktické pre ženu po pôrode....
- plávacie koleso alebo vankúš s dierou v strede (super po nástrihu, resp. roztrhnutí...)
- príbor a pohár
- hygienické vreckovky

eeffka
11. máj 2015

jasne pribor je dolezity , ten som nemala a jedla som rohlikom 🙂, potom mi uz doniesli

jessica1996
11. máj 2015

@eeffka to je dosť choré že si má žena do pôrodnice brať ešte aj príbor.... pomaly paplón vankúš obliečky plachtu...nech sa zobudia v tých nemocniciach normálne som z toho rozčúlená

sue
11. máj 2015

@jessica1996 prečo choré? ...pri výške našich odvodov do zdravotnej poisťovne nie je vôbec divu, že na tie príbory niet 😉 a neber to prosím v zlom, ale ty si ešte nijak do zdravotného systému neprispela a dostaneš ty aj tvoje dieťa zdravotnú starostlivosť, takže by som sa nesťažovala 🙂 detto platí o rodičovskom príspevku na ktorý taktiež budeš mať nárok 🙂
...nežijeme už za socíku, ktorý splácame mimochodom doteraz 🙂

zeriempizzu
11. máj 2015

@jessica1996 ano chore je to! Toaletak, pribor - SK nemocnice su ma urovni krajin tretieho sveta.

evittam
11. máj 2015

@sue No v niečom máš pravdu, ale nehnevaj sa tebe sa zdá minimum 57,68Eur/mesiac málo?! Akože solidarita?! Ak je človek zdravý?! Tak u mňa je solidarita cca 10-15Eur - "nech nežerem"....Môj partner je SZČO už vyše 12 rokov, riadne si platí odvody, 10 rokov u lekárov ani nebol a keď potreboval, tak si skoro všetko musel zaplatiť aby si ho vôbec všimli - tak toto je u mňa svinstvo a poriadne.

zeriempizzu
11. máj 2015

@sue prepac ale ak ti v nemocnici nevedia dat ani pitnu vodu, tak preboha co tam moze byt dobre?! Ved voda je zaklad!

bonaqa2013
11. máj 2015

@eeffka ja 4 ale tiež je toho akosi veĺa.

bonaqa2013
11. máj 2015

Nechápem načo tam písala značky šampónov, sprcháčov a pod.

sue
11. máj 2015

Kočky, áno, 57,68 € je oproti odvodom v Západnej Európe a USA absolútne minimum... a prosím nebavme sa o presných sumách, pretože tie bohužiaľ nie sú rozhodujúce, ale o percentách z príjmu.... U nás je neúmerné zaťaženie živnostníkov, ľudí na "voľnej nohe" a malých podnikateľov - tým to percentuálne vychádza veľmi zle... ale uvedomte si, na koľkých ľudí sa skladáme (deti, študenti, nezamestnaní, dôchodcovia, matky na materských a rodičovských dovolenkách) - u nás je zlý systém a s tým samotné nemocnice nemajú absolútne čo dočinenia...
V USA vás bez zdravotného poistenia (ktoré je rádovo v ďaleko vyšších percentách ako u nás...) ošetria len do tej miery, aby ste nevykrvácali a podobne, t.j.poskytnú prvú pomoc. U nás sa vám to nestane...
@zeriempizzu pitnú vodu ti dajú v každej nemocnici, ale matka po pôrode asi ťažko bude hopsať pri každom záchveve smädu k umývadlu a nalievať si vodu, nie? 😉
@evittam kľudne popíš (ale radšej v inej téme, aby sme neboli offtopic) čo si manžel musel zaplatiť a v akej nemocnici, pretože to by bolo na dlhú diskusiu, koľko reálne stoja zdravotné výkony a podobne 🙂

andromeda_ja
11. máj 2015

@luciakraj
Pre mamičku do pôrodnice:

o občiansky preukaz
o kartička poistenca
o tehotenská knižka
o fotokópia sobášneho listu
o šampón
o sprchový gél
o zubná kefka a pasta
o hrebeň
o balzam na pery
o toaletný papier
o pôrodnícke vložky (4 balenia)
o papierové vreckovky
o jednorázové podložky pod pacienta (približne 5 kusov)
o uterák (1ks)
o osuška (2ks)
o pohár a jedálenský príbor
o nočné košele so zapínaním vpredu (4 ks)
o župan
o prezuvky (vhodné i do sprchy)
o jednorazove nohavičky
o ponožky
o podprsenku na dojčenie (aspoň 2 ks)
o vložky do podprsenky
o štikačky na nechty a pilník
o masť na bradavky
o minerálka
o odsávačka mlieka – nemusí byť
o chrániče na bradavky – nemusia byť
o nabíjačka na telefón

Pre bábätko:

o tenká bavlnená čiapočka a rukavičky proti poškriabaniu
o látkové plienky (5 kusov)
o balenie jednorázových plienok
o oblečenie pre dieťatko - najlepšie celé pyžamká
o vlhčené utierky (2 balenia)
o deka
o púder
o odsávačka hlienov
o sudokrem

luciakraj
autor
11. máj 2015

@bonaqa2013 napr. Preto lebo v poslednom case hladam kozmetiku z co najmenej umelinamy a karc.latkami

sue
11. máj 2015

@luciakraj odporúčam aj značku "just" 😉 práve z tohto dôvodu...i keď sú príšerné drahí ☹

luciakraj
autor
11. máj 2015

Tak niektore zeny boli v porodnici aj s dvoma cestovnymi taskami ale myslim ze este pribor sobasny list som tam tam zabudla a to staci .. dakujem

luciakraj
autor
11. máj 2015

@sue dakujem urcite si pozriem tu znacku .. prave preto som to pisala aby som si rozsirila obzor

luciakraj
autor
11. máj 2015

@andromeda_ja dakujem - balzam na pery nwm ci je tak potrebny ja pouzivam kokosovy olej na skoro vsetko, zupan v july je zbytocny a min nam zakazovali pit - tu podprsenku s tamponmi to si musim pripisat dakujem

jojake
11. máj 2015

@luciakraj Ja som potrebovala kondicioner - pri dlhych vlasoch a lezani na posteli 8 hodin pred porodom a 24 hodin po sekcii som mala vlasy po umyti ako afroamericka jezibaba - hrebenom som ich vytrhavala v chumacoch, lebo sa nedali rozcesat

lusi24
11. máj 2015

@andromeda_ja polku s tých veci ani nemusí co si písala

lusi24
11. máj 2015

my sme dostali hned po narodený bábetka darčeky tam bol sudocrem,vlčhečné, a ešte dačo... pre dieťa odsávačka.ta ti tam je k ničomu .. ked máš puder nepotrebujš sudocrem a naopak=)) látkové plienky nepotrebuješ a ani oblečko tam to tam všetko dávaju len ked pojdeš z nemocnice jedno oblečenie pre bábo.. pre bábo ti stači sudokrém a samponik-sprcháčik ,a koopa plienok b su stále pokakané... olejčeky ,vat tyčinky ešte si zober obyčajné nie tie pre deti.. ti u k ničomu..preboha však príbor tam maju načo brať z domu... špinavý ti ho nedaju určite.. však je to nemocnica nemožu si to dovoliť..ja som rodila v juli takže viem čo som potrebovala presne..
1.pre seba:
pyžamá aspon 2ks
ponožky stačili 2ks
nohavišiek aspon 3ks jednorázové som nemala
vložky aspon 3 balenia ked budeš potrebovať viac donesu ti...
2 toaletáky.. bo tečeš ako pračka a to si každu pol hodku na wc
sprchač a sampon
osušku... uterák som nepoužila nikdy bo som sa utierala do osušky..
slapky,,
slapky do sprchy
kefka zubná a pasta
podložky do postele pod seba ti stačia 4
heben
aspon 3 vody
vreckovky..

pre bábo:
plienky
vlh.utierky
vat.tyčinky
môžeš aj cumlik..
odsávačku ak máš zober si ju

kojit nebueš hned na druhý den po porode a uvidíš či sa malé bude chceiť aj uchytiť moja nechcela som sa s nou len trápila a plakala som pri to že nece papať tak mi sestrička nosila umelé mliečka a pri nich sme aj zostali

lusi24
11. máj 2015

@lusi24 a ano ešte podpsenky a vložky do nich aby som nezabudla.telefon a nabíjačku aby si dala doma vedieťé) ked príde drobček na svet a doklady

luciakraj
autor
11. máj 2015

@lusi24 hej v podstate si napisala vsetko co ja :D ja som si zabudla nabijacku a kolovala tam taka erarna ale lepsie mat svoju hl. ked kazdy den nabijam :D

sardinka333
11. máj 2015

Ty kokso, ani na dovolenku som tolko rárohov nebrala! Všetko závisí od toho do ktorej konkrétnej porodnice idete. Každá má svoje špecifiká...Žial tam kde idem ja treba doniesť aj pribor, inak budem jesť ako deti v Afrike 🙂 Treba zobrať základ, a ostatné vám pribuzní a manžel donesu v pripade potreby.

luciakraj
autor
11. máj 2015

@sardinka333 skus napisat v tom zozname mojom co je raroha a zbytocne

luciakraj
autor
11. máj 2015

@sardinka333 si myslim ze je to zaklad

sardinka333
11. máj 2015

@luciakraj v prvom rade sa tam nechystám v 2 taškách! Kto to bude vláčiť v pripade potreby? Tých zoznamov je tu viac....ty si naozaj napísala ten zaklad, ved to sa nehadam. 🙂
Masážny krém, rozprašovač, balzam na pery, látkové plienky načo 5 ks, oblečenie pre bábätko donesie manžel pri odchode, plávacie koleso, baterku, obrusky na WC, odsavačku hlienov by som tam tiež asi neťahala nepredpokladám v juli sople a to by som musela brať aj vysavač lebo ja mam len taku a to ťahanie ustami mne nikdy nešlo ☹ Pôrodníce vložky - aké si dáte také budu, nikto tam nekontroloval čo mám medzi nohami, detto aké mam nohavičky, podložky som tiež nakupila akoby som sa ,,pošťávala,, a ostali mi. Práveže treba dobru odsavačku mlieka - bolo v jednom zozname napísané že nemusí byť. Podla mna musí byť. Jednak nemám rada doprosovanie sa sestričkám (nikdy neviete na koho natrafíte) a jednak typ čo vám ponuknu može byť ,,na nič,,. Takže za mna odsvačka všetkými 10timi. Košelu mi tam na prijme daju a tuším mam narok ešte na jednu takže využijem to čo budu ponukať. Odporučam aj masť na bradavky, klobuky, vložky do podprsenky. Takže skor sa priklanam k tomu že každá má ,,vlastný zoznam,, a čo je doležité pre jednu je nepodstatné pre druhu....ale stále to vnímam tak, že denne budem mať navštevy, čiže čo potrebujem donesu a čo vidím že nepotrebujem tak odnesu...Hlavne aby tie naše detičky boli zdravé a všetko ostatné nejako prežijeme.

luciakraj
autor
11. máj 2015

@sardinka333 to si vystihla uplne

evittam
11. máj 2015

@sue Vieš,ja nemienim rozpisovať koľko a kde platil a podobne. Áno uvedomujem si, čo stoja niektoré výkony. Ale náš systém je celý - prepáč za výraz - na hovno. Lebo ten kto platí čo má, tak ho pomaly nechajú skapať...A našich super spoluobčanov len sa medzi dverami objavia tak už okolo nich skáču a všade a platia čo?! Veľké prd - platíme im to my všetci. A prepáč porovnávať nás s Amerikou?! Booože, prečo stále pomaly každý nám dáva za vzor ten prehnitý svet za tou mlákou?! Áno neošetria ťa ak nemáš poistenie - a myslíš, že je to správne, keď má matka aj dieťa zaplatené poistné ale nemocnica nemá zmluvu - vyhodia ju odtiaľ, že nech ide do inej nemocnice a pri prevoze dieťa umrie?! Tak ďakujem za taký príklad...

evittam
11. máj 2015

@lusi24 A prečo by nekojila hneď na druhý deň. Ja som prikladala hneď po pôrode a potom cca 10 hodín po pôrode som už mala malého na izbe a začala som prikladať...... 😉

evittam
11. máj 2015

@luciakraj Inak máš tam aj zbytočný kopec kozmetiky pre bábo - nie je potrebné bábo umývať nejakou kozmetikou či už prírodnou alebo podobne. Stačí mydlo - ja obidve svoje deti od malička umývam len mydlom Bupi - aj vlasy. 😉 Mladšiu ešte raz za čas natriem obyčajným aviril olejom a nikdy nemali žiadne kožné problémy a ani nemajú. Všelijaké tie sprch.gély, šampóniky,krémiky, tel.mliečka - zbytočné. Ale 100ľudí-100 chutí.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre