Koch verzus štátne nemocnice v Bratislave

mishaella
26. okt 2015

Ahojte,

zaujíma ma ktorú by ste si v BA vybrali alebo ste si vybrali vy. (poprosím neriesit teraz iné nemocnice len tie v BA)
Ak by ste neriešili teraz výšku financií (aj keď či v prípade súkromného ale aj štátneho to nieje malo) ktorú by ste si vybrali? Alebo ste si vybrali prípadne či ste absolvovali pôrody v rôznych z nich a keď porovnáte? Ďakujem pekne za názory a skúsenosti .
Pekný deň.

mishaella
autor
27. okt 2015

@liliuska 1400€ + ak chceš zmluvnit lekára tak ešte 300€. To.neplánujem a ani na.Kramároch som nechcela keďže pokiaľ nepoznám niekoho konkrétneho koho by si chcela aby ma rodil mi to nedáva zmysel keďze porodnik paradoxne je aj tak na celom pôrode najkratšie.

maciatkolulu
27. okt 2015

@mishaella ja som 2xrodila na sulekovej a to bola vynikajuca porodnica, tiez, keby sa nieco stalo prevazali by bud dieta, alebo matku. Bola to stara vychyrena porodnica, so samými odbornikmi. Tak ja neviem preco sa stale riesi koch ako potencionalne nebezpecenstvo. Su pripraveni v pripade vaznych komplikacii na prevoz, tak ako to bolo na sulekovej, alebo zochovej. A to boli statne nemocnice. Tretie som rodila u kocha a som stastna za toto rozhodnutie. Dokonca nemam pocit, ze som rodila. A to mi robili akutny cisarsky v noci... ja mozem koch len odporucit. Mam na vsetko krasne spomienky. A nemala som ani ja chvilu pocit, ze som bola v nemocnici. Mne sa napr.velmi pacilo, ked bola vecerna detska vizita a ja som bola aj s malym vo vedlajsej izbe u druhej maminy, tak sa lekarka zasmiala a skonstatovala, ze fajn aspon drobcom urobim naraz vizitu. Uvolnena a prijemna atmosfera. Odporucam. Stoji to za tie peniaze.

maciatkolulu
27. okt 2015

@mishaella a na izbe som bola sama. Co bolo niekedy az frustrujuce. Ale zase mala.som stale niekoho prj sebe a nakoniec som sa tesila, ze si mozem chvilu aj nejaku blbost v tv pozriet. Ale na taky bezny pokec, alebo prilezitosne mrknutie na maleho (napr.ked som odbiehala na wc, sprcha...)mi chybala spolubyvajuca.

mishaella
autor
28. okt 2015

@maciatkolulu to sa chcem práve opýta ako si riešila keď si sa chcela osprchovať napr.? Ci bol ti chvíľu sám v postieľke alebo sa prípadne dalo nejak dohodnúť so sestričkou, neviem ci tam funguje niečo ako novorodenecke odd. kde vedia dieťatko postrazit v takýchto prípadoch.

maciatkolulu
28. okt 2015

@mishaella isiel so mnou;-D zaparkovala som ho v kupelni. Tvrda priprava nanprichod domov, v kupelni so sprievodom na par mesiacov, mozno rokov... a jasne, ze maju novorodenecke, ja som neskusala sa pytat, akurat na noc a to odmietli, ale tak zvladla som. To mi trochu vadilo, ze po cisarskom som uz tretiu noc ficala naplno. Ale aspon som sa rychlo dostala do normalu.

celasapremenim
28. okt 2015

mne sa v kochu pacilo, cr som tam mala (muselo to byt tak) a neviem si predstavit v inej porodnici to zazit, nakolko vdaka tomu ,ze mohol byt manzel cely cas so mnou, tak bolo babatko pri mne uz od dna cr, v dolezitych veciach mi vyhoveli hned po cr, okamzity kontakt s dietatkom, dieta prilozene pri mne, samotny cr pocity no ja neviem, jednoducho nic pre mna, ale ked to beriem ako zachranu zivota pre mna a babatko, som vdacna, ze sa to da
predtym som dva krat rodila prirodzene bez epiduralu a velmi pekne porody som mala

sestricka bola vynikajuca, naozaj, neviem ako sa uz volala si nepamatam, na oddeleni, aj pri porode stanicna bola uplne uzasna, aj ostatni naozaj
lekari boli vyborni, co sa vedenia porodu tyka, aj vobec

lenze, ked prisli postspinalne problemy, nejdem to podrobne popisovat, ale treti den bolesti hlavy, od stvrteho dna som klakla cez chrbticu (uplne dno), tak koch bol alibisticky, riesili iba to, z coho by to mohlo byt, ci od chrbtice krcnej,, alebo som mala zly vzduch, ani slovkom nechceli priznat, ze to mohlo byt po spinalke, co UPLNE URCITE bolo po spinalke ako reakcia, cokonca prva reakcia bola, ze treti den, to urcite nie je od spinalu, pritom praveze treti den je ten, kedy sa ozve spinal reakcia, to som nepochopila doteraz, co im vadi priznat, ze sa take nieco moze stat

nastastie bolesti hlavy postupne presli a s chrbticou mi pomohli lieky, odporucene ludmi z porodnice z heinburgu (u kocha to nedavali a co davali bolo prislabe na toto, co som mala ja)
v porodnici sa chovali alibisticky, ale domov mi anesteziologicka volala, LEBO pustili ma domov uz stvrty den napriek tomuto stavu ...samozrejme, ja som domov chcela ist, lebo som si nebola ista nicim, ani tym, ci tie bolesti nie su nahodou z toho zuvackoidneho molitanu, na ktorom sa tam spava
byt tam dlhsie odstrelim sa uz len z tej postele 🙂)))

co ma prekvapilo, pytala som sa doslova, ci mozem po cr hybat hlavou v lahu(Chcete vidiet babatko priordzene), tak vraj kludne, nie baby, nemozete hybat hlavou nedajte si hovorit blbosti
treba lezat
tiez prve jedla, vraj kasovita strava a ranajky mi doniesli vianocku s lekvarom, ked som sa ozvala, ze ci sa nepomylili, ze vraj mam mat kasovitu, ze to je v pohode, no....bolestami som sa po takomto jedle vratila speet ako ked vstavate prvy krat
jednoducho niektore veci nechapem doteraz

celasapremenim
28. okt 2015

a aby ste ma rozumeli, ja sa nestazujem, rodila som aj na kramaroch uz a vsetko sa da, ale cakala som, ze budu mat niektore veci naozaj profesionalne zvladnute
mne nevadi ziadne jedlo, na par dni, vydrzim uplne vsetko, cislo jedna je pre mna moje dieta a chceme sa citit prijemne
a to, ze sa mi vracali taketo bolesti, lebo
1. nepomohli mi hned od bolesti po spinalke, nakolko to neuznali, tak somd ostala ine lieky, co hned nezabrali, az vecer to, co mi mali dat hned
2. nejake upozornenie o tom, ako sa ma clovek po cr reze spravat, aby predisiel bolestiam
3. uplne chyba nejake rehabilitacne poradenstvo, co je napr v rakusku bezne, ze pridu za vami rehabilitacne s. a povedia vam, co mozete, co nemozete robit a dokedy
4. ked uz povedia u kocha, ze kludne sa mozete rovno po cisarskom obzerat po izbe, t.j. hybat hlavou, tak vlastne mi tie super migreny sposobili oni
a ja koza som im verila, pritom som to mala precitane ako to je dopredu :D:D:D: skoda slov

monika2712
28. okt 2015

@celasapremenim k tomu hybaniu s hlavou, ja som po spinalke do stran hybala, zakazali mi ju len dvihat hore, ale aj tak som sa par krat sekla a zdvihla ju omylom, bolesti som nemala,a to som trpela migrenami uz pred tehu, aj pocas, aj po porode.. ale teda pocula som ze to byva nasledkom spinalu, tak je dost cudne ze to v kochu nepriznali, avsak teda je otazne ci by tomu dokazali zabranit, jedine ta teda upozornit na to hybanie, respektive zdvihanie.

bibi78
28. okt 2015

My sme si vybrali Koch z niekolkych dovodov:
- moznost manzela pri cisarskom, ktory mi hrozil (aj nakoniec bol)
- moznost navstev (v mojom pripade mi slo najma o manzela) pocas celeho dna do 21.00, kedze sme takuto vymozenost mali aj pri prvom dietatku, a velmi sa nam to osvedcilo - manzel si s nim rychlo vybudoval krasny vztah, ktory trva doteraz, maly ho stavia na piedestal 😀, asi tym, ze manzel bol prvy z nas, ktory sa o neho staral non-stop, ja som len kojila 😀
- financne to vtedy vychadzalo na polovicu toho, co by sme zaplatili v statnej nemocnici za vsetky sluzby, ktore su v Kochu uz v cene a povedali sme si, ze si to vsetci zasluzime (ja, manzel aj babo), nerodim predsa kazdy rok (na rozdiel od dovoleniek napriklad)

Pre nas to bola jednoznacna volba. Aj ked porod nevysiel tak, ako by bolo aspon "fajn", maly sa narodil o minutu 12 sekciou, ale nastastie vsetko nakoniec dobre dopadlo a je zdravy. Napriek tejto skusenost (mozno som len nemala stastie na sestricky a jedneho doktora) by som si asi opat vybrala Koch.

celasapremenim
28. okt 2015

@bibi78 aj ja 🙂
ja som do poslednej chvile dufala, ze ten cisarsky nebude a vsetci urobili vsetko pre to, aby to nemuselo byt, len holt nevyslo a mala som teda fakt stidro na reakciu po spinalke, co asi kazdy nema, chvalabohu

celasapremenim
28. okt 2015

@monika2712 specialne som sa pytala na dvihanie hlavy a otacanie do stran, aj lekarka aj sestricky,ze mozem 🙂
take uvedomenie si po cr neprijemne je, ze to dietatko si nemozete tak popestovat a poobzerat hned, ako je to po prirodzenych porodoch uplne normalne, jasne, mala som ho vlastne stale na sebe, drahy aj sestricky sa postarali o to, aj sa pekne dojcil vsetko, len nie je to take prijemne zo zaciatku ani nahodou 🙂

vidis to a mna bolela doteraz hlava v zivote dva max tri krat, vobec nemavam bolesti hlavy a teraz taka sleha to bola, ze ani to nechcem popisovat, to treba zazit :D

bibi78
28. okt 2015

@celasapremenim u mna to iste, dohoda bola, ze naturalne, kym to pojde. len to nabralo na obratkach a maleho na poslednu vytiahli bez znamky zivota. nastastie, je to bojovnik 😉.

mishaella
autor
2. nov 2015

@maciatkolulu mala si postieľku na kolieskach že si mohla malé vziať so sebou? 🙂

mishaella
autor
2. nov 2015

@celasapremenim nuž my ktoré sme.trénovane migrenicky životom nezazijeme aspoň šok.

maciatkolulu
2. nov 2015

@mishaella ano, na kolieskach

celasapremenim
2. nov 2015

@mishaella vies co, neviem teda aku mas ty migrenu, pevne dufam, ze nie takeho kona v hlave, ako som mala po spinale:D z toho by si mala mozno aj hnacky styri dni :D:D:D:D:D ..tak snad take bolesti bezne nemavas, lebo to by som ti teda nepriala, nikomu

celasapremenim
2. nov 2015

@bibi78 som rada, ze to dobre dopadlo, to sa teda dobre cita 🙂

bibi78
2. nov 2015

@celasapremenim aj ja, ved koniec dobry, vsetko dobre. 😉

mishaella
autor
3. nov 2015

@celasapremenim ja mávam.migrény roky, trvajú niekoľko dní vždy a čím viac sa prudko mení.počasie tým sú častejšie. Občas sa pridá z nich aj vracanie. Tiež vám to neprajem zažiť. Napr popri tom fungovať v práci na plný výkon.

celasapremenim
3. nov 2015

@mishaella no to ti teda verim :( a ani nedosli na to, z coho to moze byt?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre