Ktorá pôrodnica robí bonding po cisárskom?

bajuss21
23. nov 2022

Ahojte čaká ma druhý pôrod, zo zdravotných dôvodov ako pri prvom cisársky rez. Ktorá pôrodnica nielen na Slovensku sa snaží o bonding aj v tomto prípade? Vsetín? Ďakujem.

basska_b
23. nov 2022

Teraz boli nejake spravy tusim z Kromeříže, jedna zienka si to vybavila vo Vyskove, tam viacere ho mali... Ale treba si to asi dost vydupavat, tak to chapem. Neni to standard este a urcite nie vsade. Nedavno preblesklo, ze na Kramaroch vraj bol nejaky bonding po cisarskom. Ako to som skoro spadla zo stolicky 😃 to muselo byt riadne vybavene, sekcia bola isto planovana... oni su na Kramaroch novorodenecki velmi.ochotni... ale porodnici? 🤔 len pozor, aby neslubili a potom skutek utek

bluemoon24
23. nov 2022

@bajuss21 Mestska nemocnice Ostrava Fifejdy, Fakultni nemocnice Ostrava, nemocnice Havirov - bonding po sekci absolutni standart, pokud to dovoluje zdravotni stav rodicky a ditete tak i po akutni. Na Slovensku bych tomu zase tak neverila - napr. Koch ma napsane na strankach, ze bonding po sekci (i akutni) je samozrejmost 😅 ale potkala jsem se tam jeste se dvema maminama (jedna planovana sekce, jedna akutni, ja akutni) a o bondingu jsme si mohly nechat jenom zdat. Me dite vlastne ani neukazali, odnesli ho, pak dali v zavinovacce otci a me az na pokoji.

tosomja
23. nov 2022

Ja si to ani veľkom neviem predstaviť po sekcii dlhšie ako na pár minút.
Veď ťa musia zašiť, uspať aspoň na krátko, aspoň ja si nepamätám, ako som sa dostala z operačného stola na chodbu a potom na izbu. Mala som už na chodbe, keď má prebrali bolesti, že mi museli pichať na utlmenie. A hneď som zaspala zase, zobudila som sa až na izbe.
Ale pri všetkých troch sekciách mi dali bábätká na hruď, a odopli ruku, nech ich môžem pohladkať a pobozkať. Potom hneď na izbe mi ich nechali a starala som sa aj po ležiačky, len kúpali ich oni.

bajuss21
autor
23. nov 2022

@tosomja ja som nebola pri prvej prispatá vôbec, uplne som bola pri vedomí, kým ma zasivali tak sme vtipkovali s anesteziologičkou. Po presune na jisku som nemohla ani spat, chcela som dcérku. Lenže nestíhali tak som ju dostala až o osem hodin na 5 minút. Mám na to zlé spomienky, chcem to inak...ja som bola uplne v poriadku, zotavovanie v pohode, ak nebudú komplikácie a je to možné chcem aby mi túto možnosť umožnili ☺

tosomja
23. nov 2022

@bajuss21 tak samozrejme. Keď je taká možnosť, aj ja by som využila, písala som len moju skúsenosť. Ale aj to bol pre mňa pekný zážitok. A ináč, bola som pri vedomí celý čas, aj keď má zašívali, len po zašití mi pichli niečo do žily, a už si nepamätám nič 🙄

juliet86
23. nov 2022

@bajuss21 mne v kochu ju dali na p9bozkanie mna zasili a na izbu nas previezli a dali mi ju v plienocke na hrud. cize cca 15min po vybrati? ja to vnimam ako bonding. pocas zasivania by som ju na sebe nechcela

tamvtme
23. nov 2022

Ja som rodila v Kochu pred 3 rokmi akutnym cisarom a teda neviem,ci to bol bonding ako by si si ty predstavovala, ale ja som nemala vyhrady. Pri cisarskom som bola pri vedomi, ked malu vybrali, skontrolovali ju, este kym som bola na stole mi ju nachvilu dali k hlave a uvolnili mi ruku, aby som si ju mohla chytit, potom ju dostal tatinko (zabalenu), kym ma dosili a ked ma previezli na izbu, tak mi ju uz dali holu telo na telo a tak sme boli ani neviem ako dlho....potom mi ju nosili na kojenie, lebo som musela lezat a ked som vstala, uz mi ju nechali na izbe

dominikamacakova
23. nov 2022

V považskej Bystrici mi nosili hneď malú na kojenie ale ja som bola v celkovej, čiže hneď ako som sa zobudila. Pri spinale dávajú určite hneď

bajuss21
autor
23. nov 2022

Ja som malú dostala prvý x po ôsmych hodinách nakŕmenú z fľašky a zabalenú, prvý x na holú hruď som ju dostala až po 28 hodinách. Takže hľadám pôrodnicu kde im bude záležať na kontakte matky a dieťaťom, nejdem konkretizovať kde robia to čo spravili mne. Keby boli komplikácie nepoviem ani mäkké f ale boli sme obe v poriadku, stále som sa len doprosovala dcéry a oni sa stále vyhovarali...laktacna pomoc žiadna...takže keby to spravili aspoň hneď po presune na izbu a aspoň nosili na prikladanie tak si to vážim..

silvus138
1. dec 2022

@bajuss21 Porodnica Stará Ľubovňa - dotepanie pupočníka, otec pri sekcii, okamžitý bonding po sekcii.
Bonding znamená 2 hodiny, nie pusa na čelo a čau… to tam naozaj dodržujú. Stavajú rodičky na nohy už 4-6hod po sekcii.

basska_b
1. dec 2022

Ale, ehm... nechces teda rodit prirodzene? Tam je velka sanca, ze to bude uuuuplne inak. Ci chces si vybrat taku porodnicu, ze skusis prirodzene a keby to aj dopadlo sekciou, aby tam ten bonding bol? Ci su nejake komplikacie, co ti brania v prirodzenom porode?

bajuss21
autor
1. dec 2022

@silvus138 Ďakujem!

@basska_b Nemôžem kvôlu očnému tlaku 🤷 u mňa je prirodzený pôrod pre lekárov nemožný...

basska_b
1. dec 2022

@bajuss21 juuuj, rozumiem 😞 kukni si teda v skupine Prirodzeny porod po cisarskom pribeh tinadeville... tam mala velmi respektujucu sekciu vo Vyskove

bajuss21
autor
1. dec 2022

@basska_b Ďakujem, prečítala som, napíšem jej ❤ ono je to také...aj ja mám túžbu zažiť to pekné po pôrode a mrzí ma, že mi to nechcú u nás dopriať aj keď vedia, ze prirodzene rodit nemozem...

basska_b
1. dec 2022

@bajuss21 Ano, je smutne, ze napriek tomu, ze kazda zena po sekcii by sa tomu potesila a dalo by jej to silu zotavit sa a postavit sa na nohy, je to velka vynimka a nie pravidlo :(
Neviem, ake su dovody, ze ci sterilita operacnej saly alebo co... ale co sa tyka zdravotneho stavu babatka, tak je mensia sanca, ze bude pridusene alebo v nejakom zlom stave, tak hadam by mohlo.byt chvilku s tou mamickou :(

patikvpd
7. dec 2022

@bajuss21 ak máš IG skus si nájsť doubletrouble.sk ona je dr. V BA neviem kde presne v ktorej nemocnici robi. Pred nedávnom davala ze na ich oddelení robia aj po cisárskom vola sa to Skin to Skin, cesarean section 😊😊

yanni
7. dec 2022

Ja som mala dva císařské, pri oboch bonding (dokonca aj muz) a deti od prvej sekundy stale pri sebe. Sme ale v zahranici.

abiamo
29. jan 2023

@bajuss21 presne pre toto planujem ist teraz do Havirova - bonfing pri sekcii u nich normalka, manzel na sale tiez... idealne chcem aby tam s nami bol aj v ten prvy den kym budem "plne pojazdna" a pomohol mi s malinkou aby nemusela byt separovana niekde na novorodeneckom

abiamo
29. jan 2023

@basska_b na sterilitu sa oni radi vyhovaraju ale ked to ide v zahranici preco by to nemohlo ist aj u nas! 🤔...ono to vsak chce kus namahy naviac a to sa im asi nechce 🙄

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre