Ležím v sanatóriu Koch

mona1981
19. aug 2012

Ak by ste chceli nieco vediet tak napiste a rada vam odpoviem nakolko lezim momentalne u KOCHA. 🙂

danjelca
19. aug 2012

ahoj a prečo tam ležíš?
napíš pls dojmy..koho máš Dr?

mona1981
autor
21. aug 2012

Ahoj,

Lezim tu preto lebo mi zistili na prehliadke u svojho gynekologa ze mam bielkoviny v moci na 3 kriziky ,opuchaju mi velmi horne aj dolne koncatiny, vysoky TK 140/80
Tak ma ihned lekar poslal do nemocnici a ze mam sa rozhodnut kam to bude ci KOCH alebo Ruzinov, Antolska..
Samozrejme ze hned som chcela ist ku Kochovi na den sa plati 20 eur. nesla som tam hned v ten den ale na druhy lebo som sa bala ze si ma tam nechaju dlho tak som si chcela este porobit niektore veci pre maleho .
Ked som tam prisli na druhy den tak ma na recepcii posadili ze mam pockat na p.doktorku a cakat na prijem . V tom momente ako som si sadla ma zacali vsetci zdravit a hned ako isla lekarka okolo tusim novorodeneckeho tak sa ma opytala naco cakam .Povedala som na prijem .Lekarka povedala aby som nesedela na recepcii ale presla k inym dveram . tam vybehli dalsi doktori a ihned sa ma vypytovali ci nieco nepotrebujem.prisla mlada lekarka vysetrila ma a isla som mnou na 2 poschodie zahlasit novy prijem . Musim povedat ze lekarka mohla mat okolo 30 rokov ale tak milu lekarku som este nevidela .na vsetko vam odpovedala co ste sa jej pytali . Ubytovali ma na izbe bez balkona lebo boli obsaene. Izbicka cistucka ,paplony a vankus scan ..vsetko cistulicke ziadne obtrhane pradlo , povypadavane tycky od zaluzi ako v inych nemocniciach .Kazdy chvilku chodil niekto za mnou ,sestricky usmievave,prijemne. Sanitarky mile zakazdym sa ma pytali ci mam vsetko ci nepotrebujem vymenit uterak,toaletny. Miestami som si pripadala ako vo welness hotel.
Vizity boli 2 x za den. Pondelok,streda,piatok velka .
Priatel za mnou chodil kazdy den .Bol naizbe od 9 rana do 9 vecera. Lezal vedla na posteli alebo vedla mna . nikomu to nevadilo a ani neprekazalo. Bola to velka podpora ked mozete mat niekoho pri sebe a nikto ho nevyhana.
Co sa tyka jedla nemam pripomienky mozno raz mi nechutila ryba. Zo zacioatku som sa tesila na jedlo lebo som bola hladna ale neskor uz som nemohla ..rano prisli vydatne ranajky potom za necele 2 hodiny desiata jogurt,croissant ,pribinacek .potom za dslie 2 hodiny obed , potom olovrant a potom vecera. keby som tam lezala mesiac prisaham ze je nevstanem .
Ked to cele zhrniem od hlavy az po paty nelutujem ze som isla ku Kochovi nelutujem ani jedno euro . Neni nad to aby ste sa upokojila vnutorne po psychickej a odpocinula po fyzickej stranke. Nebudem lutovat ani 1200 eur ked tam pojdem rodit lebo viem ze bude o mna aj o maleho velmi dobre postarane. Bala som sa ako prvorodicka ohladne porodu ako to bude ale poviem vam po Kochovi sa mi trosku ulavilo . Som spokojna a ak mate peniazky tak urcite chodte ku Kochovi rodit lebo je to velky zakrok pre zenu a zena je klenot ktory treba chranit a hyckat . A my zeny si to zasluzime.
Moj lekar je pan doktor Smolik.

danjelca
21. aug 2012

@mona1981 ahoj dufam že ti to dobre dopadne a porodíš bezproblémovo krásne zdravé bábätko, som rada že si napísala, mna to čaká ochvílu, malý je otočený KP ale tak toto mi pomohlo im"dôverovať".
Ja tie peniaze určite nelutujem. I ked sme sa teraz sťahovali do nového a určite by využitie našli aj iné.
Ale tak..kolkokrát v živote budem rodiť?🙂

moon1979
21. aug 2012

@mona1981 a ako prebiehaju vizity? dufam, ze nie ako v obycajnej nemocnici, ze podivana pre cele oddelenie vratane upratovacky :D

mona1981
autor
21. aug 2012

My sme sa tak isto teraz stahovali a este stale dorabame nejake veci..skladame izbicku pre maleho uz ked si myslime ze vsetko mame tak stale sa nieco najde ze treba dorobit ..Takze viem presne o com pises ze peniazky by sa urcite hodili na nejake nechcem napisat ze podstatmejsie veci ale vedeli by sa mijut aj na nieco ine.
No ale presne ako pises kolko krat budes rodit ..moj plan je iba raz tak preco si nedopriat. ja mam termin oktober ale myslim si ze pojdem skor ..akurat si pripravujem do porodnice tasku nakolko ma vcera prepustili . Citim sa strasne tarbavo a uz sa neviem ani poriadne vystriet.
Tak dufam ze to vsetko dobre dopadne tebe aj vsetkym ktore idu najblizsiu dobu rodit tie malinke stvorenia ktore bude ore nas ten najkrajsi zazrak po cely zivot. Tuj tuj tuj dievcata 🙂))

moon1979
21. aug 2012

@mona1981 ja som pri prvom tehu mala od 36tt preeklapsiu, uf, nic prijemne a tlak som mala podstatne vyssi ako ty 😖 o opuchnutom tele ani nehovorim, ako balon, zo dňa na deň plus 4 kg hore ... uf ... len do mňa cpali magneziove inekcie a tabletky na znizenie tlaku 😠 dufam, ze uz pri druhom to nezazijem ...
nech ti vsetko dobre dopadne 🙂

mona1981
autor
21. aug 2012

@moon1979 Presne tohoto som sa bala aj ja ..Vzdy ked som bola v nemocinici no nic ine mi nevadilo ako velka vizita ... Normalne ked sa blizila velka vizita ked som lezala na Antolskej alebo vo Vojenskej som mala studeny pot na cele a 3 x som musela ist prdtym na toaletu . Podivana pre vsetkych pripadala som si ako atrakcia.. Este pred velkou vizitou u kocha som priatelovi hovorila ze mam strach aby na mna vsetci nepozerali . No rano som vstala o 5.30hod .sestricka mi zmerala tlak a potom som sa isla osprachovat a poupratovala som si postel a stolik ..prisla sanitarka spytala sa ma ci nepotrbujem vymenit nieco alebo dolozit . Potom som cakala na vizitu na posteli.uz som pocula ze sa vsetci blizia po chodbe tak mi zacalo bit srdiecko ale ako vosli to opadlo. Prisiel ku mne riaditel Cupanik bol mi pri posteli a nevyosli vsetci lekari a ty co aj vosli tak sa usmievali . Lekarka mala pri sebe vsetky zdravotne karty a zrekapitulovala moj zdravotny stav p.cupanikovi on sa vyjadril a vsetci odisli..ziadne hihihi od sestriciek alebo upratovaciek alebo praktikantov. Nic take . Vizita na urovni trvalo to necele 2minuty. Musim poznacit ze vsetci doktori posobia profesianalne a je citit ze ich robota bavi a samozrejme je citit aj respekt a vazenie primara a riaditela v jednej osobe. Vizity sa zucastnuju vsetci lekari interny nie externy.
Po tejto vizite nemam problem ale samozrejme vzdy mi bude bit srdiecko a hlavne vtedy ked bude velka vizita a ja budem mat maleho pri sebe a zrazu zacne plakat ...budem mat obavi ze co s nim mam robit .🙂 ale to prejde

mona1981
autor
21. aug 2012

@moon1979 Tak isto drzim palceky...tuj tuj tuj

mona1981
autor
21. aug 2012

Prepacte mi za chyby a hrubky pisem ale nekontrolujem ... 😉

moon1979
21. aug 2012

@mona1981 no tak to je super, vizity su aj pre mna sokova terapia, nehovoriac o traumatickych zazitkoch z operacnej saly v obycajnej nemocnici kde dostojnost nikomu nic nehovorila ... preto velmi uvazujem nad Kochom, aby som nemala traumu este pol roka po porode 🙂

mona1981
autor
21. aug 2012

Ja som bola predtym na obhliadke porodnici u Kocha ..previedla nas stanicka po celej nemocnici a vsetko nam ukazala..porodna sala je malinka utulna ..je tam polohovacia postel ,skrinka plus lieky ,fit lopta, monitor ..a to je asi tak vsetko a este stolicka pre priatela alebo manzela ,,,,nic viacej ..vela ludi sa tam nezmesti takze obavi ako ked idete na op v inej nemocnici nemusia byt. Steny su zlto okrove...

alexv
23. aug 2012

@mona1981 obavy, co s babom pocas vizity vobec netreba. Mne malu Dr. Cupanik sam podal, nech ju nakrmim a hned vsetci odisli z izby🙂 drzim palce a uzivaj si to tam v pohode

mona1981
autor
23. aug 2012

Dakujem uz som doma...Rodila si u Kocha?

alexv
25. aug 2012

@mona1981 ano, v maji. Skoncilo to nakoniec cisarskym, babo velke a hlavicka neklesla do porodnych ciest, ale inak uplne najlepsie spomienky🙂

vitalinka
11. mar 2016

Caute vsetci!Chcela bi som najst nijakeho dobreho lekara v Koche. Koho ste mozete odporucit? Djakuem pekne vopred. V.

zlatben
13. jan 2017

Ahojte. Vie niekto,aká je aktuálna situácia u Kocha- či je momentálne veľa rodičiek? Ďakujem.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre