Máte skúsenosti s pôrodnicou v Žiari nad Hronom?

darja17
22. okt 2009

Nedočítala som sa nič o pôrodnici v ziari nad hronom, prosím Vás ak má niekto nejaké skusenosti, prosím napíšte. Stále je len ospevovana Nemocnica v Banskej Štiavnici. ďakujem za radu.

monika2606
3. apr 2012

Ahojte, ešte by som sa chcela opýtať, tie čo ste rodili v tejto pôrodnici a chceli ste Epiduralku tak ste na to niečo potrebovali? nejaké vyšetrenie že si ju môžete dať? lebo ja som rozhodnutá že ju chcem len nič som si doteraz nevybavovala, o ničom som nevedela tak teraz mám obavy...ďakujem za odpoveď

drnduliak
3. apr 2012

@monika2606 podpisat nejaky papier s poucenim, ale to stacilo aj priamo na sale, ked mi ju isli podat...

monika2606
3. apr 2012

@drnduliak takže netreba ísť nikam na vyšetrenia? to je super si ma potešila ani si nevieš predstaviť ako 😵 podpíšem hocičo ak to bude bolestivé len nech mi ju dajú hihi

drnduliak
3. apr 2012

ja som rodila pred 1,5 rokom, vtedy to bolo tak, ziadne vysetrenie som neabsolvovala...a tiez by som vtedy podpisala hocico 😅

glenna
4. apr 2012

Ahojky, aj ja mam coskoro uz termin porodu - v nedelu, tak sa tam Monika mozno stretneme 🙂 Sice ma moja lekarka ukeciava ist do ZV (nepriamo) ja by som vsak velmi rada mala pri sebe Dr.Zeliznaka - necham to vsak na nahodu, lebo po pobyte od 4.2.-13.2. som presvedcena, ze je uplne jedno kto ma odrodi - vsetci su super. Len dufam, ze sa tej malej kotuhe bude konecne chciet ist von - najskor ju udrziavame a teraz sa jej vobec nechce a to beham po schodoch a skacem na fitlopte 🙂 Uz nech to mam za sebou.

dulkagabulka
4. apr 2012

Otvoreny list Dr. Cupanikovi o bolestiach po nastrihu, prosim sirte dalej:

Vážený pán doktor,

v relácii Medicína, ktorá bola odvysielaná dňa 26.3.2012, ste ohľadom bolestí po nástrihu povedali: "...Tie bolesti v priebehu pár mesiacov ustúpia. A nepoznám žiadnu rodičku, alebo ženu, ktorá by si sťažovala, že pred piatimi rokmi bola šitá a v dôsledku toho má nejakú poruchu. Pokiaľ samozrejme... tam nebol iný dôvod...." Táto téma je pre nás veľmi intímna a nie je pre nás jednoduché o nej hovoriť a zdá sa, že je tomu tak pre väčšinu žien, keďže ani Vy ako gynekológ ste sa s takouto ženou nestretli. Preto sme sa rozhodli, ze je načase túto tému odtabuizovať a týmto listom sa Vám verejne zdôverujeme, že hoci od nástrihu ubehli roky a iný dôvod ako nástrih tam nebol, neustále nám jazva po nástrihu spôsobuje problémy (nielen) v intímnom živote.

Dovoľujeme si Vám taktiež zaslať knižku, ktorú vydala SKSAPA "Je rutinný, profylaktický nástrih hrádze opodstatnený?". Veľmi by nás zaujímal Váš názor na túto publikáciu.

S pozdravom,

Ing. Zuzana Krišková, PhD. (2009, Bratislava)
Mgr. Miroslava Kotríková Rašmanová (2009, ČR)
Ing. Ivana Antalová (2000, ČR Zlín)
.....
.....

Ak sa chcete aj Vy pod uvedené vyhlásenie podpísať, napíšte nám na zenskekruhy.oz@gmail.com, do predmetu uveďte prosím "Nastrih" a uveďte prosím, ako sa chcete podpísať. Napríklad len Zuzana z Bratislavy (ideálne však celým menom). A taktiež rok pôrodu a mesto, kedy a kde Vás nastrihli (prípadne ak ste boli nastrihnutá viackrát, tak aj tie ďalšie roky). List zašleme Dr. Cupaníkovi poštou spolu s publikáciou http://www.sksapa.sk/2009031159/Publikácie/nova.... List zverejníme na www.zenskekruhy.sk

dulkagabulka
5. apr 2012

reakcia na reláciu Medicína na temu Moderné metody porodov
http://www.zenskekruhy.sk/akcie/nase-aktivity/i...

dulkagabulka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vefi89
19. apr 2012

@dulkagabulka nie je lepší nástrih ako natrhnutie? 😕 netvrdím, že ja mám jazvu ok, sem tam ma ťahá, najmä počas MS, ale neviem si predstaviť, žeby ma roztrhlo ako susedu, čo bola od pôrodu už trikrát na plastike 😅

dulkagabulka
19. apr 2012

@vefi89
k susede sa neviem vyjadrit, dobre by bolo sa susedy spytat, v akej polohe rodila, či musela tlačit tak, ako jej radili, či nebolo dietatko v ohrozeni života, či nebol porod klieštami,či ju aj nastrihli pred tym ako sa roztrhla atd.... či natrhnutie nebolo sposobene tym nastrihom...

podla vyjadrenia odbornikov /aj v tom članku/, statistik a študii - ak fyziologicky porod nie je urychlovany, žena neleži polohe na chrbate s nohami hore, nie je nabadana k riadenemu tlačeniu, rešpektuje sa jej tempo a pritom dietatko je Ok, žena nie je poranena, alebo je poranena minimalne...lekar by mal vediet odhadnut, či použit nožničky, či nie...bohužial v nemocniaciach, kde je % nastrihov 80-95-100% si myslim,ze neodhaduju, ale strihaju rutinne, alebo liberalne

skus si prečitat o nastrihoch tu:
http://www.zenskekruhy.sk/nase-aktivity/item/11...

drnduliak
19. apr 2012

@dulkagabulka no bol to urcite podnetny clanok aj reakcia, ale presne ako pises, "...ak zena nelezi na chrbte s nohami hore, nie je nabadana k riadnemu tlaceniu..."ved toto je predsa realita nasich porodnic, takto rodime, tak niet divu, ze sme (skoro) vsetky prezili nastrih. ani ja nie som vynimka, hoci u mna to nebol rutinny zakrok, lebo dieta uz stracalo ozvy, takze muselo ist chytro von...ale rada by som raz rodila bez nastrihu a v inej polohe....mozno v druhom zivote??? 😉

glenna
20. apr 2012

No baby, tak ja uz mam svoj druhy porod v ZH uspesne za sebou. Rodila som u doktorky Pagacovej - som bola veeelmi spokojna. Akurat mali operacny den. Ona ma prijimala,tak som teda povedala,ze u nej aj porodim. Potom som tam videla pobehovat aj Dr.Zeliznaka a trochu ma to aj mrzelo, pretoze vyzeral, ze nema co robit...velmi som chcela unho rodit. Keby som vedela, ze tam je...kurna... no nevadi. Bola som velmi spokojna aj s Dr. Pagacovou. K nastrihu sa tiez vyjadrim - ak mozem... ja som nan doslova pri oboch porodoch tuzobne cakala - takze tolko moj nazor. Keby ma nestrihla aj teraz, tak sa potrham urcite na vsetky strany - krpana bola celkom velka - hlavne hlavicka.

papuka
20. apr 2012

@glenna Ahoj, takže maxi spokojnost? so všetkým? ja idem rodit v juli, zatial chodím do poradne k primárovi a neviem či si ho mám zajednat, alebo je jedno u koho budem rodiť? a rozmýšlam o tej sukromnej izbe, len ako si ju zajednat, ked neviem kedy to bude? ty si bola na akej? starostlivost? o teba? o bábo?setra rodila vlani, a odvtedy je to už poriadni čas

glenna
20. apr 2012

@papuka Myslim, že je úplne jedno u koho budeš rodiť - za 200 eur kúp radšej niečo bábätku 🙂. Primár je fajn, Dr. Ficaj tiež a takisto aj Dr. Pagáčová a Dr. Zelizňák. Viac ich tam nieje - aspoň myslím 🙂 nadštandardku si zajednáš zbytočne, pretože sú tam prednostne zdravotníci a zamestnanci zo závodu Nemak, je to skôr o šťastí. Bola som tam 4x no nikdy nebola voľná. Ja som bola na normálnej izbe a bolo to fajn. Bola tam so mnou este jedna babena a aspoň sme pokecali. Starostlivosť fajn, nemôžem si na nič sťažovať...snád len na matrace a na zvláštnu stravu, ktorú by dojčacie ženy veľmi nemali,ale aj to sa dalo zariadiť návštevami 😀 Bábo majú prvý deň na novorodeneckom a donesú ho len na kojenie, no už druhý deň je na izbe. Prídu pomôcť s kúpaním a keď počujú aj bezradný plač,tak dobehnú skontrolovať. Kojenie podporujú totálne, pretože keď Ti bude dieťa prvé 3 dni bezradne plakať (a Ty s ním) tak nakážu prikladať každú pol hodinku a mliečko príde. Prišlo...no vytrpeli sme si. Ale schvaľujem to... máme teraz mlieka a mlieka - ťuk ťuk. Síce som vtedy nadávala, že to takto dovolia, ale je to určite správne. Od hladu sme neumreli ani jedna 🙂 Jednoznačne odporúčam žiarsku pôrodnicu. Mala som rýchly pôrod - dali sme aj odobrať pupočníkovú krv a všetci sa chovali maximálne profesionálne. Dr. Zelizňák síce pôsobí chladným dojmom, ale je to veľmi dobrý odborník.

papuka
20. apr 2012

@glenna dakujem ti velmi pekne, asi máš pravdu s tými lekármi, len tu izbičku by som predsa len chcela, no nezostáva mi nič iné, iba sa modlit aby som mala štastie 🙂 tak sa držte a prajem vela pekných dní s maličkou

glenna
21. apr 2012

@papuka ved vyskusat mozes - je aj na internete cislo, kde si ju mozes zajednat. Daj si to do vyhladavaca. Mozes si ju predbezne rezervovat, no narovinu Ti tiez povedia, ze ak bude niekto iny na izbe, tak Ti to neplati. Je to len pre pripad, zeby na nej chcela byt ina maminka. No neviem, ci sa neplati aj za tie dni ked je uz rezervovana a Ty na nej este niesi - iba ak by si mala taky pripad ako ja. Pridem si dva dni po termine do porodnice,ze chcem rodit a aj rodim 🙂 bez vyvolavaciek... som si zmyslela a slo to 😎

papuka
21. apr 2012

@glenna idem teraz v pondelok tak sa popýtam, ja by som chcela rodit začiatkom jula, tak uvidim či ma ten malý poteší a bude so mnou spolupracovat 😀 😀 😀 😀 prvého som mala vyvolávačkou, už nikdy viacej !!!!!!!!!

glenna
30. apr 2012

@papuka Prve som bola aj ja s vyvolavackou...veru ziadna sranda ☹ neviem ako Ty, ale ja som lezala od 17:30 do rana 2:30 na koze s tym, ze mi tiekla infuzia a nemohla som sa hybat - jedine ma pustili raz vycikat. Bol to brutal. Po takej prelezanej noci este vladat tlacit. Otras. No viem, ze su na tom aj horsie...

papuka
30. apr 2012

@glenna no ja som bola na tom asi ešte troška horšie ako ty, ja som prišla do nemocnice, ale v tedy do BB o 10,00 hod a porodila som 23,38, odtiekli mi 4 infuzie a ja som bola hotová, hladná, lebo mi nič už nedali a naozaj nevladala som tlačit, hotová katastrofa, nikdy viacej !!!!!!!!

belucio23
14. jún 2012

rodila som v ZH vo februári, pôrod trval 21 hodín a bol ukončený sekciou. Pri prijímaní (Dr. Pagáčová) sa ma aj pýtali, či mám nejaký pôrodný plán. Nemala som, len som povedala, že by som chcela epidurál a nadštandardnú izbu. Epidurál bol v pohode a na izbe mi vôbec nebolo smutno (nie som typ, ktorý sa porozpráva s hocikým). Starostlivosť bola úplne super (s porovnaním napr. v PB - bola som naraz s kamoškou v pôrodnici - ja v ZH, ona v PB). Mohla som sa pýtať dookola to isté, vždy mi ochotne poradili. Kúpanie vysvetlili, potom som sama kúpala mimi v prítomnosti sestričky. Je dobré mať pre mimi osušku, ponožtičky a čiapočku, zvyšok dávali erárny. Bola to pre mňa dobrá voľba 🙂

majkushka
16. júl 2012

@petrusia Peti ahoj ako si vybavovala doktorku k porodu pri Leuškovi ? ideš aj teraz vybavovat ?

papuka
24. júl 2012

ahojte dievčence, ja som rodila v pondelok 16.7.2012 mala som plánovaný porod s MUDr. Pagáčovou, prišla som do nemocnice o 6,30 po vyšetrení, tabletke na uvolnenie krčka, klystýru, monitoru, sprchy, dalšieho vyšetrenia o 10,15 mi prepichla vodu a o 10,55 sa mi narodil Maroško, velmi velmi pekne dakujem Mudr. Pagáčovej a nie menej aj porodnej asistentke sestričke Dobrotkovej za velmi rýchly a hlavne milý pristup pri porode, izbu som mala tiež VIP a so službami nemocnice ako aj so stravou personálom som bola nadmieru spokojná, cítila som sa tam ako v hoteli 🙂 vrelo odporúčam nielen nemocnicu ale aj túto kombináciu lekár -porodná asistentka 🙂

drnduliak
24. júl 2012

@papuka gratulujem k takemu rychlemu porodu, ja som tam rodila pred necelymi dvoma rokmi, podobny scenar ako ty, vyvolavacka o pol siedmej, ale porodila som o 4 poobede, takze u mna v skratke - personal super, nemocnica fajn, tiez som bola na nadstandarde, bolesti strasne strasne strasne a nikdy viac ma uz nikto na vyvolavacku nenahovori... 😅

ela2710
22. aug 2012

Ahojte 🙂 tak nam sa narodila v porodnici v ZH 12.8.2012 mala Nellynka , rodila som pri pani doktorke Pagáčovej, bola velmi zlata a taktiez porodna asistentka bola perfektna 🙂 porod som mala velmi rychly, doma mi odtiekla plodova voda, do nemocnice sme prisli okolo jedenastej a mala sa narodila 00:40, bolesti som mala minimalne, po prvom porode som velmi chcela epiduralku, ale nestihli sme, uz by nestihla ucinkovat a bola som aj rada 🙂 aspon sme usetrili 😵 Personal aj na novorodeneckom aj na ,,zenskom" oddeleni bol super, vsetci boli velmi mily a ochotny, hned rano mi doniesli malu na izbu, lebo som si to hned zelala, aj vdaka tomu nam ide kojenie perfektne 🙂 ked si to porovnam s pristupom peronalu s pred dvoch rokov, tak teraz to tam je ovela lepsie, pred tym neboli sestricky take ochotne, nemali ktovieake nalady ale teraz som bola milo prekvapena 🙂 takze urcite mozem odporucat, akurat ma zas stvali tie zachody, ktore sa stale nedaju zavriet a jedlo, ktore sa absolutne nehodi pre dojciacu zenu 😒

drnduliak
22. aug 2012

@ela2710 jeeej, gratulujem, vy uz mate druhe bejby?🙂ved este nedavno sme spolu rozoberali nase prve porody 😉 super, ze ti vsetko dobre dopadlo, drzte sa 😉 my pomaly zaciname planovat druhe babo, tak uvidime ako sa podari🙂 a tiez planujem ist samozrejme do ziaru, lebo dokym nasa bojnicka porodnica nevymeni primara, tak ma tam nikto nedostane...

ela2710
22. aug 2012

@drnduliak dakujem 🙂 no uz mame doma aj malu sestricku 🙂 nam sa podarila na prvy krat 😀 tak snad sa aj vam rychlo podari, ja som sa rozhodovala medzi BS a ZH, no nakoniec som sla do ZH, lebo v BS nedavaju epiduralku, ale dopadlo to tak, ze ani v ZH mi ju nestihli dat 😀 a az teraz som si vsimla aka som uz vymleta po druhom porode, ze Nominativ mnozneho cisla a vsade som dala tvrde y 😅

drnduliak
23. aug 2012

@ela2710 no to clovek pri detoch velmi rychlo osprostieva, hlavne ked sa vsetka slovna zasoba toci okolo kakania, cikania, mliecka a pod... 😉 a personal zostal rovnaky, ci su tam aj novi lekari? myslim ze pagacova robila kedysi este v handlovej, ale ked som ja rodila v ziari, tak tam isto nebola...ja som epidural mala, a chcela by som aj nabuduce, ale ked sa nestihne, co uz...ale teda druhy porod lepsi ako prvy?? 😉

ela2710
23. aug 2012

@drnduliak no nova lekarka je Pagáčová a je tam aj nejaký nový lekár, ale bol strašne mladý, tak si myslím, že sa len zaúčal, ale nie som si istá, a sestričky sa mi zdao, že tam boli tie isté všetky, ale boli ovela milsie, nez pred tym

papuka
25. aug 2012

@ela2710 ja som bola presne takto isto akoty spokojna aj s mudr. pagačovou aj s porodnou asistentkou, rodila som 16.7.,teda s celým personálom, vačšins sestričiek mudr aj primár prišli z handlovej 😉

zuzkako
28. aug 2012

Ahojte, ja byvam v BB a isla som rodit do ZH a doteraz nelutujem. Zalezi vlastne aj na tom aky maju mamicky tazky porod. Rodila som u Dr. Bugarovej, lebo mala akurat sluzbu a bola som u nej spokojna. Aj ked som pocula lepsi ohlas na ostatnych doktorov v ZH, ktory prisli z Handlovej. Porod a starostlivost pri porode mozem hodnotit ako uzasny. Jedine co mi po porode na oddeleni prekazalo, boli dve sestricky na novorodeneckom, ktore sa tvarili a spravali, ako keby tam boli za trest. Mozno by som vylepsila socialne zariadenia, ale vsade sa najde nieco, co by sme chceli zmenit. Na zaver radsej odporucam mensie porodnice ako je v ZH, ktorej uroven viac a viac stupa (vdaka doktorom a sestrickam z Handlovej). Takze vrelo odporucam 🙂)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre