Pomôžu mi s bábätkom po pôrode aj sestričky ?

ladyelsa87
24. jan 2020

Ahojte, ako prvorodicku a ženu s nulovymi skúsenosťami s deťmi, hlavne babatkami, ma zaujima, či po pôrode pomôžu s babatkom aj sestričky...Co sa týka manipulacie, pomoci pri kojení, kupaní a pod. Začína ma chytať panika, ako to zvládnem, este vyčerpaná z pôrodu...

janulkamagyarova
24. jan 2020

@ladyelsa87 mne sestrici pomahaly

titla
24. jan 2020

Ako ktora... z mojej skusenosti, ako sestricky na novorodeneckom pracuju skvele zeny s laskavym pristupom ale najdu sa tam aj neprijemne mrchy, ktore ked som poziadala o pomoc odbili ma ironickou poznamkou.

3petka
24. jan 2020

@ladyelsa87 Na novorodeneckom mne napr pomohli keď som bola prvorodička ale čo bola so mnou baba tak ona mala už druhé a jej povedali že nie však už vie ako s prvým tak aj z druhým.

veronikaa1998
24. jan 2020

Keď som bola po pôrode s prvou dcérkou tak mi pomohli. Poradili, ukázali ako prebalovat, dojcit atď. Ale tetaz keď som porodila (synček má 10 dní) tak mi ho len dali a spýtali sa, že či viem čo a ako keďže uz to je moje druhé dieťa. Povedali som im že viem a tam to haslo. Už mi neukazali ako prebalovat atď..

snehulienka8
24. jan 2020

ako ktora, niektore sestry su ok, niektore menej..ale urcite nepomoze ak je baba ufnukana, afektovana, myli si nemocnicu s hotelom.. jedna chcela nech jej sestricka urobi kavu..🙂 ..nevedela pochopit, preco sestry nerobia kavu..
v kazdom pripade treba vzdy slusne a jasne povedat co ne/chces..nebat sa..verit si a ak mas obavu, riesit to..aby sa nestalo, ze koli tvojmu vahaniu ci sa ozvat, utrpis ty, alebo male..ak nie je nablizku sestra, pytaj sa inych mamiciek..
dohodni sa s babami na izbe, ze sa budete strazit, dohliadat na seba..aj dobry "kolektiv" pomoze😉

mima1
24. jan 2020

Mne ukazali ako prebalit aj kupali. Ukazali ako kupat. Dojcenie nic moc tam by som povedala ze 0bodov. A ked som sa chcela osprchovat normalne som im ho doniesla ze sa idem sprchovat. Bola som sama na izbe.

mell_k
24. jan 2020

Ja som take šťastie nemala. Sestričky boli síce milé zlate ale nemali veľmi čas na pomáhanie. Ukázali mi len ako prebaliť keď sa dieťatko pokakalo. Malú mi raz okupali v rýchlosti čo som ani poriadne nezachytila ako ju mám chytiť a narábať s ňou. Tak isto aj kojenie prosila som ich niekoľko krát že mám problém s kojenim mala sa mi nevedela dobre prisat veľmi sme sa trápili aj v nemocnici aj doma. Poradili mi len že si mám kúpiť klobuciky na bradavky ale ani to nám veľmi nepomohlo. Bola som prvorodička mala som 20 rokov takze som nemala absolútne žiadne skúsenosti. Musela som si jedine sama poradiť a kúpať malú ma naučila moja mama

bagre
24. jan 2020

@ladyelsa87 ešte som nevidela že by prvorodičku odbili... príjemné nie sú vždy, ale ja čo mám skúsenosti tak za prvorodičkou dokonca prišli s tým že dostala zákl.info a na kúpanie prišli, alebo si volali s drobcom. Niekedy kúpala sestra prvý raz, ak maminka chcela skúsiť tak pomáhala... čo sa týka kojenia, tak to treba podľa potreby, to sa dopredu nedá odhadnúť či a aký bude problém 😉

lullaby126
24. jan 2020

Veľa veci robíš intuitívne neboj 🙂

lenka2710
24. jan 2020

@ladyelsa87 ja keď som bola v pôrodnici, tak kupali jedine sestričky, prebalovat tiež väčšinou sestričky, pretože boli nerady keď sme deti rozbalovali z periniek! Dojčenie nula bodov, na to nemali čas, ale ostatné ok! Cez deň sme ich mali pri sebe a na noc, keďže sme nemali mlieko, tak ich tiež bravali a tie co už dojcili, tak im deti v noci nosili

saskia_98
24. jan 2020

Mne sestricka vsetko ukazala ako mam robit aj ked som to uz vedela ale na prvy krat ukazala a na druhy krat prisla skontrolovat. Ked videla ze viem kupat, starat sa, uz ma nechala samu 🙂 a co sa tyka kojenia, laktacna chodila ku mne ako na klavir kedze som mlieko nemala a snazila sa mi rozbehnut. 🙂
Sice nerozbehla ale za tu snahu som jej dodnes vďačná. 🙂 no a treba byt mila na sestricky a normalne bez hanby ked nieco nevies poprosit nech ti ukazu, opytat sa. Oni pomozu 🙂

elementissa
24. jan 2020

Bude to úplne intuitívne. Mne všetko ukázali za 20 sekúnd, za viac času im tie mamičky nestoja. A načo aj. Pre sestry v štátnych nemocniciach sú pacienti problém. Však ona dostane svoju fixnu výplatu tak ci tak. Ci je na oddelení 1 človek alebo 30 ľudí. Tak načo sa snažiť 🤷🏼‍♀️ ja som zvyknutá na súkromný sektor a tam sa ku pacientom, klientom správajú úplne inak. Ale bohužiaľ, rodila som v štátnej nemocnici, takže prístup bol taky ako som očakávala. Ale nevadí. Snáď, kým porodim druhé dieťa, Penta konečne postaví tu nemocnicu v Boroch... Niektorí si radšej zaplatíme za falošný úsmev a pár milých slov. Ja mam dosť zlu skúsenosť s tými 4 dňami po pôrode. Pre mňa - ten prístup na šestonedeli to úplne zabil, do štátnej nemocnice rozkradnutej, kde sú vyhoreni zamestnanci, čo očividne neznášajú svoju prácu a tí co ju možno niekedy mali radi, tak už ju neznášajú, lebo sa k nim správajú zle, majú nízke platy, extrémne vyťaženie, ťahajú milión hodín vkuse.. Ee... Už nikdy viac. Bolo mi smutno aj za ne a zaroven som ako prvorodicka nemala žiadnu podporu v tých sestrách, hoci tam boli od toho, aby nám pomohli. Smutné ale realita

xjakubikovak
24. jan 2020

kupanie, prebalovanie ano ale podpora dojcenia velmi.slabá, ja som nastastie malo o tom čo to precitane, pozistovane, pozerala som si obrázky a videa o spravnej polohe- toto ma mamila super spracovane a odporucam to aj tebe lebo niekedy len zla poloha vie narobit velke problemy, urcite je lepsie byt pripravená🙂

heln
24. jan 2020

Asi zavisi od porodnice, ja som rodila na antolskej, je to par rokov dozadu, ale kupanie nam ukazali s nacvikom, vysvetlili, primar z detskeho nam urobil prednasku, a stale niekto chodil a pytal sa ci je vsetko v poriadku.

dzejsik
24. jan 2020

@ladyelsa87 pomôžu určite, prvý deň všetko poukazujú a potom sa chodia pýtať či to ide 🙂

maris5
24. jan 2020

Zavisi od nemocnice a aj od sestriciek. S kupanim pomozu. Skor vidim problem v kojeni, ak mas problem, niektora sestricka sa ti snazi pomoct a niektora ta odbije: preboha a co je zlozite na kojeni.

erikad82
24. jan 2020

@ladyelsa87 Ja som rodila teraz 4 dieťatko a pri každom prišli viac krát za deň a opýtali sa či je nejaký problém,či chcem s niečim pomôcť.... Pri všetkých som mala problém s prisatím na prsník -vždy pomohli,len sa netreba báť a poprípade poprosiť o radu a pomoc.

smejko25
24. jan 2020

@elementissa nemyslím si že to bolo preto že to je štastna nemocnica...ja som rodila v štatnej a neviem si cele oddelenie vynachválit...pristup sestriciek uplne dokonaly mile prijemne stale pomahali atd 🙂 Podla mna jednak to zalezi na cloveku ako sa sprava ale hlavne zalezi ako si dáva vyssie postaveny (primar/riaditel) zalezat natom aby bol personal prijemny

horalka1986
24. jan 2020

Mam deti 3 a pri poslednom mi tiez museli pomoct sestricky lebo som nevedela ani ako ju mam chytit,takze si z toho nic nerob. A neboj sa, pri kupani ti urcite pomozu aj pri ostatnych veciach. 😊

ladyelsa87
autor
25. jan 2020

Ďakujem Vám baby že ste si našli čas a odpovedali mi, vážim si to 🙂 aj ste ma ukludnili trošku. Snáď to nejako zvládneme a vydržíme 🙏
@elementissa žiaľ, v mnohých prípadoch je to smutná realita. Ale ja stále verím, že v mnohých ešte žije trocha ľudskosti...nemam možnosť ísť rodiť do súkromného sektoru...keby mám, tiez by som to využila...

hanulienka99
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bibinka5566
10. jan 2022

@ladyelsa87 ja som rodila v Ružinove bola som tam 8 dní kvôli zdravotným problémom bábätká a aj ja som mala zápal v tele malú som dostala až na 5 deň takže mlieko som vôbec nemala ale o malú bolo super postarané a kúpali iba sestričky ty si sa mohla ísť iba pozrieť ale nemohla si kúpať prvý krát som ju sama kúpala až doma a prebaľovanie mi ukázali za 10 sekúnd a potom som už musela všetko robiť sama ale inak neviem si vynachváliť sestričky boli super niektoré boli aj protivné ale dalo sa to zvládnuť moc na izby nechodili iba na menší kontrolu raz za čas ale keď si niečo potrebovala mohla si ísť za nimi a opýtať sa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre