• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Poplatok za pôrod (pôrodníka). Stretli ste sa s tým?

12. decembra 2007 
tak ze,dnes moja gynekologicka chcela odomna financny prislub7000sk,za to ze ju budem volat k porodu..ak vraj nezaplatim,mam si hladat ineho gynekologa,je toto normalne? ja som v soku..pytala som sa na to a vraj niektore zeny si ju fakt zaplatili,boze co ja vsetko mozem mat za 7000sk a kludne odrodim na kramaroch (spadova nemocnica) ci myslite ze aj tam budu chciet odomna peniaze za to ze mi mohli odrodit? ako to tak vidim,za chvilu budeme rodit doma s porodnou babkou..ja som tak strasne nahnevana,ved od nej nic nechcem len aby mi viedla poradnu,na vyber porodnika a porodnice mam este dost casu,som len v 12tom tyzdni :unamused:
13. sep 2007 o 13:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
urcite mas este kopec casu, ale pokial si v 12 tyzdni a toto ti povedala uz teraz, ja by som ju zmenila za ineho gynekologa zavana mi to neserioznostou a neverila by som jej lebo nevies cim ta bude strasit v buducnosti..je to katastrofa.
13. sep 2007 o 13:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
ale na otazku,ze ak nestihne k porodu prist,ci mi tie peniaze vrati,neodpovedala...raketa.
13. sep 2007 o 13:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Maca a proč chceš k porodu zrovna jí?
13. sep 2007 o 13:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj!
Zdá sa mi to fakt neseriózne, skús zmeniť gynekológa ( i keď gravidné berú neradi ako nové pacientky), ale na výber porodnice a porodníka máš fúru času. Nakoniac možeš rodiť v takej B. Štiavnici - príklad - a ona by tam akože ako chcela doraziť? Máš právo si vybrať - tak si vyberaj....
13. sep 2007 o 13:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
nechcem ju,ale ona mi ani nedala na vyber sa rozhodnut..
13. sep 2007 o 13:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
este ma napadla jedna varianta,ked nechcu brat tehotne evidovane u ineho lekara :slight_smile: ....su lekari neako prepojeni? ze by som zasla k hocijakemu a proste sa hrala na hlupucku ze som asi tehotna? :grinning:
13. sep 2007 o 13:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
maco-slyšela jsem o tom,že gynekolog si účtuje za to,že odrodí svou pacientku 5 tis. Kamarádka takto rodila,ale ona tam svou doktorku chtěla a ta jí řekla za jakých podmínek u jejího porodu bude.Ona o její přítomnost stála a tak do toho šla a nelituje.Ale je to o tom,že si takto vybrala.Ale jinak porod by měl spadat do výkonů hrazených pojišťovnou(snad i v SR) a jednání Tvé doktorky bych ohlásila příslušným úřadům-myslím tím to,že Ti nedává na výběr zda ji tam chceš či ne...podle mě svým způsobem vydírá své pacientky... :angry:
Je to na Tobě,ale já bych jednak hledala nového lékaře a jednak bych ji nahlásila...Možná bych se jí nejdřív i zeptala,jak v případě,že "nevyžaduješ" její přítomnost u porodu...Třeba to bylo jen nešťastně řečeno a ona jen řekla za kolik ona bude ochotná být u Tvého porodu....
13. sep 2007 o 13:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Maca, normálne si obtelefonuj nejakých gynekológov - popýtaj sa kaošiek, čo majú dobrých doktorov - sú s nimi spokojné a vylož karty na stol. proste povedz, že s pani doktorkou nemáš na určité veci rovnaký názor a pokladáš za rozumnejšiu zmenu lekára ako zbytočné stresy pri chodení do poradne. A hotovo. Lekári sú tiež len ľudia - takí aj takí - záleží na ľudskom faktore a tí s lepším ( chvala Bohu) stále prevyšujú tých druhých. V Blave je myslím dosť možností....
13. sep 2007 o 13:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Maca tak tomu nějak nerozumím. Tak snad přijdeš do porodnice a kdo má službu ten by tě měl snad odrodit ne :confused: :confused: :confused:
Nebo to takhle na Slovensku máte normálně? Fakt nechápu :confused:
13. sep 2007 o 13:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
bledu..ja som sa jej jasne pytala ze co v pripade ak chcem rodit na kramaroch,ze nechcem ist na antolsku (jej nemocnica) ona mi odpovedala,ze v tom pripade si hladajte ineho gynekologa..a ked ju udam,ako dosvedcim ze to takto naozaj bolo? musela by som ju nahrat,ale na to je uz neskoro..asi..
13. sep 2007 o 13:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
maco-pokud bys hrála,že nevíš zda jsi těhu a tvá původní lékařka ti již udělala nějaká vyšetření,tak může být problém s pojišťovnou,protože nový lékař by nevěděl,že je již máš(říct bys mu to totiž nemohla) a automaticky by tě vyšetřoval od znova...
13. sep 2007 o 14:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
bledul..aha ,no to ma nenapadlo,aj ked okrem ultrazvuku a komplet odberov,mi nic ine nerobila :sunglasses: tak zatnem zuby a pokusim sa tam vydrzat este par mesiacov s tym,ze som sa este nerozhodla a potom prestupim uz na fenatalne..
13. sep 2007 o 14:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
kuuurnik,prenatalne :grinning:
13. sep 2007 o 14:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
maco-určitě bys nebyla jediná pacientka,ke které se takto chová...určitě by se při šetření objevilo více svědků....
v tvém případě bych se k tomu nevracela a k placení se neměla...a pokud ona začne,tak na férovku řekla,že to co dělá není v pořádku a že nemáš problém s tím to oznámit...a uvidíš co ona na to...a v každém případě bych začala koukat po někom jiném...
je to teda síla-jestli za každou svou těhotnou pacientku utrží 7 tisíc....a zcela jistě to není "čisté" ale pěkně to smrdí levotou...a já bych takovéto lékařce už ani nevěřila jakožto lékaři-měla bych pocit,že bude dělat vše proto aby na mě vydělala nebo ušetřila...
13. sep 2007 o 14:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
musko..vobec nemam chut hladat,som tak znechutena ze pojdem tam kam patrim,na kramare..
13. sep 2007 o 14:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
já na tvém místě bych se poohlédla po někom jiném a pokud to půjde tak ihned přestoupila(i s výsledky dosavadních vyšetření)
13. sep 2007 o 14:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Maca- s lekarom sa podpisuje zmluva tusim na 1/2 roku. Skus si spomenut kedy si ju podpisovala a ak uz davno- jednoducho chod k inemu Dr ze chces ist rodit na Kramare ale ona ti to nechce umoznit- najlepsie k Dr na kramaroch. Ja som takto pred casom- este som nebola tehu prestupovala k mojmu Dr. Povodne som bola u druhej kde som nebola spokojna a tak som sla za nim, povedala mu co je vo veci a tak si ma tam nechal, robil vysetrenia a po case kedy uplynula zmluva s povodnou tak si ma zobral do evidencie a uz ma z nej nedostane. Takze skus a uvidis. Ak im na Kramaroch povies - okrem toho ze chcela platit- o tom ze ta tam nechcela pustit tak si ta daktory urcite zobere na starosti. Drzim palce
13. sep 2007 o 14:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
maca, nebudes prva ani posledna, co bude pocas tehotenstva menit lekara :wink:
inak podla mna ide o typicky priklad ziadania uplatku, co je mimochodom trestne (jedine ze by doktorka mala cennik ukonov a v nom obsiahnutu tuto polozku, to si este mozes od nej pytat, v opacnom pripade ich totiz s velkou pravdepodobnostou nezdani atd...)
na nahranie je sice neskoro, ale zverejnenie jej mena na tomto fore jej minimalne neurobi dobru reklamu a aj ostatne si na nu budu davat pozor...mozno... :wink:
13. sep 2007 o 14:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
maca - nika má pravdu. Skús to rovno na Kramároch - máš to pod jednou strechou a hotovo.
13. sep 2007 o 14:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ikke :dizzy_face: :dizzy_face:
13. sep 2007 o 14:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mě to zdravotnictví fakt už ani neudivuje :rolling_eyes: u nás je to taky hrozný..ale když jsem na SK..tak tam je to ještě mnohem horší...úplatky snad všude u doktora..každý chodí s "něčím malým" už jen k obvodákovi :rolling_eyes: doktorovi není blbé si vyžádat peníze přímo na ruku..fakt hnus :zipper_mouth: :zipper_mouth: :zipper_mouth:
13. sep 2007 o 14:29  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
krava,pnku vystavit nevie,vraj nema dovod,ale peniaze to by bralaaaaaaaaaaaaaaa,mozno by aj pnka bola keby som si ju zaplatila,preboha ved za to mam kocik aj s prebalovacim pultom :angry: mna asi fakt porazi..
13. sep 2007 o 14:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Maca, nemá zmysel sa rozčuľovať - s chladnou hlavou prejdi k inému dr. a hotovo. A pokojne zverejni meno dotyčnej p. dr. tu na Koníkovi a basta :wink:
13. sep 2007 o 14:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
maca, fakt sa nad tym uz ani nezamyslaj, bez kartu, ze dakujes za sluzby, pekne pozdrav, zazelaj vsetko dobre a s hrdostou odkracaj :wink:
13. sep 2007 o 14:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Maca - tých 7000 je oficiálny poplatok ak si chceš sama vybrať lekára ktorý má byť pri pôrode (ak ten má zmluvu s nemocnicou). Napríklad v ružinovskej nemocnici je to tuším tak, že 2000 ostáva nemocnici a 5 tis dostane lekár. My sme u nás (vo februárovkách) tú tému už rozoberali a väčšina sme sa zhodli, že zaplatiť toľko peňazí za cca 10 minút ktorých v skutočnosti lekár asistuje je strašne veľa. Samozrejme je príjemné mať istotu, že tam je niekto koho poznáš a komu veríš, ale odrodiť ťa odrodí akýkoľvek pôrodník v ktorejkoľvek pôrodnici, ktorý má službu - bez poplatku. Radšej si investujem do nadštandardnej izby a vychutnám si tie dni po pôrode keď sa mám zotavovať a tešiť sa z bábätka.
13. sep 2007 o 14:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
musko,to nemozem,je na to paragraf,mohla by ma udat za ohovaranie a kazenie povesti a asi dobre vies ze proti mudr by som si ani neprdla,oni maju vlastne zakony,platiace len pre nich..
13. sep 2007 o 14:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj maca nebudeš prvá ani posledná tehulka ktorá zmení svojho dokiho :grinning: moja kamoška mala tiež problém so svojím dokim ale nie o peniaze ale nebol k nej milí každé vyšetrenie alebo poradnu sa knej správal ako k poslednej chudere a chodila domov plačom a tak sa raz nasrala a zistila si číslo na iného dokiho a tak mu zavolala či by ju nezobral povedala u že je tehotná v 2Ott a že nieje spokojná so svojím dokim a on ju prijal potom šla do poradne k svojmu starému dokimu a povedala že už nechce aby sa o nu staral a že si našla nového a on jej dal kartu a bolo vybavené :grinning: t=im ti chcem povedať že aby si natrpela a kludne ho zmen
13. sep 2007 o 14:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
maci chod na kramare, su tam odbornici, vyber niekoho a na stopro ta vezme.
13. sep 2007 o 14:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
maca, ak je to pravda, tak to vobec nie je ohovaranie, nemusis sa bat. Nasi mi tiez hovorili o tych uplatkoch v zdravotnictve na slovensku-ze niektori lekari si proste vymyslaju ceny a ani nedaju ucet, len zoberu peniaze. Tu v CR som sa s tym nestretla a este som nikomu uplatok nepotrebovala davat, aj porod som mala uplne zadarmo a v pohode.Lekarka tam bola tak 15 minut, len ma zasila, inak, cely porod som bola s porodnou asistentkou.
Inak, to je dobre drsne, ked ma za kazdu tehotnu pacientku 7000 Sk.
Na tvojom mieste by som to oznamila Slovenskej lekarskej komore. A ona Ta nemoze vyhodit ako tehotnu, len preto, ze nechces u nej rodit. Ak to bude chciet urobit, povedz jej, ze Ti to ma dat pisomne s tym dovodom a ty to mozes pouzit ako dokaz. Pripada mi to ako odmietnutie poskytnutia lieceb. starostlivosti-myslim, ze je to priestupok-ona to nesmie urobit.
Drzim palce :wink:
13. sep 2007 o 16:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Maca, ja som menila doktora ked som bola asi v 10 tt a bolo to v pohode. Menila som ho z dovodu, ze sa mi nepacilo ako sa ku mne ten povodny sprava a teraz som spokojna. Porodnika som sa rozhodla zaplatit si. Je to naozaj 7 tis. ale som uz v 37 tt a doteraz som ho este neuhradila, iba teraz mi dal zmluvu a povedal, ze platit sa da aj v den porodu. Na tvojom mieste by som asi naozaj isla rovno na Kramare.
13. sep 2007 o 17:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok