Pôrod a starostlivosť v Rakúsku

silvuska47
12. jún 2014

Vie mi niekto povedať ako prebieha pôrod v Rakúsku?Je povinne nájsť si Hebamme alebo to automaticky žena ked ide rodiť tak je k nej pridelená nejaká Hebamme čo má službu v pôrodnici??Má niekto skúsenosti ak áno prosím o Váš názor. 😉 nemyslím ako sa rodí za hranicami ale skor by ma zaujímalo dalej o kúsok Niederösterreich,Oberösterreich,Tirolsko...

jenn7
12. jún 2014

Ja som rodila vo Viedni, hebamme ti je pridelena ked ta prijmu, nemusis si balit ziadne kufre do nemocky, vsetko od pyzama po vlozky dostanes tam, takisto aj babo.....povacsine ani babo nesmie byt v inom ako nemocnicnom oblecku kym budete tam, zalezi od nemocky....kazda by ti vedela povedat o tej nemocke, v ktorej rodila plusy aj minusy....

silvuska47
autor
13. jún 2014

@jenn7 dakujem lebo zatial som nedostala žiadny papier že čo mám mať nachystané pre drobčeka a čo pre mna 😉 kedže na Slovensku dostaneš čo všetko musíš mať ..tak preto som v takej neistote...

jenn7
13. jún 2014

Netreba ti nic, len osobne veci ako tehu knizka, fotak, nabijacka, oblecko pre babo ked pojdete domov, papuce, toaletne potreby, ale vlozky a tie sexi gatky si tiez nemusis brat, vsetko je k dispozicii 😀

ichbinich
13. jún 2014

@silvuska47:
Ako hovori @jenn7, vlastne nepotrebujes nic...
Ja som mala svoje oblecenie, potom asi na treti den som uz nechcela tu sexi nocnu koselu nosit 😉 Mala som teplaky a tricka. Mala som aj vlastne podprsenky na kojenie. Tampony do podprsenky, vlozky aj sexi sietovane nohavicky som fasovala.
Urcite ti netreba pribor, zachodovy papier a pod., co je bohuzial realita v niektorych slovenskych nemocniciach...

Hebamme mozes mat "svoju", ale nemusis. Je dobre ale spoznat ju pred porodom, predsa musis tej zene doverovat a snazit sa "posluchat", lebo ona ta bude viezt porodom. Takmer vsetky nemocnice maju informacne vecery, kde sa mozes ist pozriet. Ukazu saly (podla moznosti), izby (podla moznosti), uvidis sestricky, hebammen, a iny personal a nebude ti to potom vsetko take cudzie. Urcite odporucam sa tam ist pozriet. Porod je vynimocny stav, a ked sa budes vediet aspon zhruba orientovat, tak ti to pomoze.

Vsetko dobre!

silvuska47
autor
13. jún 2014

@ichbinich vdaka za všetky pozitívne info.. 😉 ja jednoznačne chcem rodiť tu..už som videla nejaké to DVD zo sály takže mám ako tak prehlad ako to asi vyzerá vo vnútri ale osobne pojdem tiež pre pokoj aby som vedela do čoho idem...takže vela vecí brať teda netreba 🙂 čo je asi výhoda...

silvuska47
autor
13. jún 2014

@silvuska47 a pre dieťa teda tiež nič nemám brať?ved určite niečo zoberiem ale nie vela,mam na mysli plienky,obrúsky....

ichbinich
13. jún 2014

@silvuska47:
Nie pre babo potrebujes fakt iba oblecenie na cestu domov. Plienky, obrusky, latkove plienky, oblecenie, vsetko erarne, ciste, v poriadku.
A samozrejme autosedacku, teda vajicko. Bez neho ta domov nepustia 😉

silvuska47
autor
13. jún 2014

@ichbinich no tak to hned mám krajši den 🙂 tak je to jasné rodíme TU

congobongo
25. jan 2015

ahojte.
ja pracujem v rakusku a mam tu aj poistenie,chcem tu aj rodit.... chcem sa opytat, ze ake dokumenty potrebujem zobrat zo sebou do nemocnice?
Dakujem .

monifix
25. jan 2015

Ja jsem rodila v Tirolsku, v Hall in Tirol. To co jsem si zabalila, jsem i vezla domu. Plenky a vsechno mas k dispozici. Ja jsem mela uzasnou Hebamme a diky tomu i porod...

@congobongo uz si poradne nepamatuji, urcite tehotenskou prukazku, e-card a pak ohledne vyrizeni rodneho listu je potreba tvuj a manzeluv pas a oddaci list, myslim...uz presne nevim

karolanna
10. jan 2022

@silvuska47 dobri deň prosím vás bývam v rakúsku ak som pochopila vašich sprav🙂tak vi asik tiež prosím vás aké sú tu lekari pri pôrode? Prosím vás chcela by som vedieť zauima ma to veľmi môže byť somnou manžel pri pôrode kdeže neviem tak po nemecky len on .bojím sa tak porodu :( 😞 ďakujem veľmi pekne za každú vašu odpoveď 😍

silvuska47
autor
11. feb 2022

@karolanna manžel môže byt pri pôrode cely čas s Vami.Ak ovsem v danej pôrodnici nemajú nejake obmedzenia.A záleží i vvakej oblasti At sa nachádzate.Ak ste pri hraniciach tak určite sa najde niekto s personálu zo Slovenska.A odporúčam kurz ak sa da vo vašom meste.Ja nebanujem že som ho absolvovala.😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre