Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

lyduska2002
9. jan 2014

@moniqq
@luckalucka83
@martinka1981 baby čo sa vyznate v porodnici v hainburgu, potrebujem poradiť...zajtra tam idem prvy krat na kontrolu a mam z toho cellkom stres, lebo idem sama, s mojou biednou nemčinou a este k tomu si to musim odšoferovať...ako to tam chodi? viem že mam ist niekde dole tam mi daju papier a mam ist na druhe poschodie, ani neviem kam nič...no proste stresujem...dakujem

motyl84
9. jan 2014

Chcela by som sa podeliť o moju skúsenosť s pôrodom v Hainburgu. Moje veľké očakávania sa rozpadli na tisícky kúskov, no v daných momentoch v nemocnici som to riešiť nevládala a teraz už ani veľmi chuť niečo doriešovať nemám. Chcela som mať pôrod bez akejkoľvek chémie, no nanútili mi trikrát infúzku s ATB, keby vraj náhodou došlo k infekcii. To ani nehovorím o tom, ze mi jedna doktorka, co vyzerala a posobila ako zmatená indka povedala, že ATB mi treba, lebo mám streptokoka b pozitívneho a keď sme s mužom zdesený touto informáciou začali odušu gugliť, tak odišla a po 15min. sa vrátila s tým, že sa pomýlila!!!! Že to niekoho iného pozrela..To že ma hebamme Janka zle po pomaly 24hod. trápenia pozrela a bola som zrazu menej otvorená, ako pred 3hod, keď ma pozerala hebamme pred ňou so slovami "to mi príde také komisch, že sa tvárite, že máte bolesti a pri tom to na pôrod ešte nie je..to budeme musieť dať oxytocín...."
tak som si po veľa hodinách utrpenia vypýtala epidurálku s hlavou v smútku..ale trpieť som už "ZBYTOČNE" nechcela, keďže som sa "VOBEC" neotvárala.. do cca 45min. som dostala epidurálku a zrazu som bola na 9! a ze o hodinu môžme ísť rodiť..samozrejme som nevedela tlačiť, pomaly som im tam omdlela..ale za 9 hodín z dvoch cm na päť a náhle na 9? no comment.. mala som ešte jednu požiadavku - odmerať malú až druhý deň, aby ju po 9 mes. pokrčenú nenaťahovali..na to ma pani Janka odbila slovami "budete to vy kontrolovať, či sa na to nezabudlo?".. ok, tak ani to.. ani poloha porodu nebola ako som chcela.. Naozaj som bola sklamaná.. ale asi je to stále lepšie ako Slovensko.. Hebamme Zuzka, Jarmila a Susanne boli úžané, vychýrenú Evu Bauer som žiaľ videla len z diaľky. A ani dopulzovanie pupočníkovej šnúry nebolo podľa mňa dostatočné.. trvalo to mojím vtedajším odhadom 1-max.2 minúty..

dulkagabulka
9. jan 2014

@motyl84 som rada, že si sa podelila i s takouto skúsenosťou..
je mi lúto, že tvoj pôrod postupoval tak pomaly a tým sa stal neprirodzeným...
Mám iba pár postrehov k tvojim slovám.
Svetoznáma PA Ina May Gaskin vraví, že aj krčok maternice je svojm spôsobom zvierač a môže sa teda pri pôrode otvárat a znovu zatvárať...teda nemusela si byť "zle vyšetrená", ale tvoj krčok sa z nejakého dôvodu mohol zatvoriť a tiež nereagoval na sťahy maternice otváraním sa /zlé naliehanie bábatka, tvoj pocit nebezpečia , strach, nedostatok podpory...atd atd/

http://www.zenskekruhy.sk/nase-aktivity/oneworl...

pri dlhotrvajúcich nepostupujúcich pôrodoch sa po podani epidurálu môže žena naozaj otvoriť veľmi rýchlo, behom pár minút, sama som bola svedkom takého pôrodu ..
inak si mi len potvrdila domienku, že aj tu sa človek môže občas stretnut s nie priliš rešpektujucou starostlivosťou a že je fajn si vybrať PA..

raa2
9. jan 2014

@lyduska2002 chod na 2 poschodie a odboc do prava a uplne dozadu a tam odovzdas ten papier a knizku. Je to na konci chodby a po anglicky sa v pohode dorozumies. Zaklop a daj im to. Neboj zvladnes to aj bez nemciny 😉

lyduska2002
9. jan 2014

@raa2 dakujem ti krasne...ked ja som taky antitalent na jazyky a potom mam z toho stres.. 🙂

martinka1981
autor
10. jan 2014

@lyduska2002 no stres 😀 ja som vedela len par slovičok a šlo to 😉 držim palce.

martinka1981
autor
10. jan 2014

@motyl84 je mi luto že porod nedopadol podla tvojich predstav. Hebamme Suzanne som mala pri prvom aj druhom porode. Zlata žena. A pri druhom porode som porodila s Jarmilou. Fakt obe užasne. Škoda že si to nemohla odrodiť s nimi ☹
Janka asi až taka profička neni...slov.natura sa asi nezaprie ☹

777tonka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dulkagabulka
11. jan 2014
petkkad
11. jan 2014

Ahojte, ak by ste mi niektora vedeli poradit ohladom nasledovnych veci -budem nesmierne vdacna. Som 2rodicka, 1 sc teraz by som rada vaginalne, samopltca, zijem ba.
Od kedy je potrebne pocas tehotenstva sa skontaktovat s nemocnicou v hain, u koho, staci knizka sl alebo nejake ine papiere? Da sa vybrat pa? Kto je podla vas vhodny? Ake su ceny cca -porod, poporod starostlivost? Ktoreho doktora odporucate? Ake papiere treba na porod? Ako sa vybavuju formality nasledne u nas? Robia skreening novorodencov -posielaju pediatrovi na svk?
Taktiez, by som rada skontaktovala dulu z ba - su take co pojdu i na porod- ktore?
Dakujem, ak mi napisete, ak budete mat aspon na niektore otazky info, prip. vlastny nazor.

evko1
12. jan 2014

@petkkad ahoj.Potrebujes do nemocnice rakusky mutter kind pass.Chod s tehu knizkou svk za Dr.Urban ten ti vystavi rakusku a s nou uz budes chodit do nem.O cenacb neviem.Som tam poistena.Novorodenecky screeningrobia.Napisu ti iba ak by bol problem.Slovensku dulu nepotrebujes.Su tam 2Slovenky por.asist.Janu poznam.absolutna spokojnost.Odporucam ju na 100%

petkkad
13. jan 2014

Dakujem
@evko1, myslis ze sa s nim dohovorim i po anglicky?

majka2491
14. jan 2014

Prajem dobré ránko všetkým,
viem,že možno nie som na správnej stránke,ale čítala som vela príspevkov od žien,ktoré žijú v Hainburgu alebo majú určite vačšie skúsenosti ako ja....Chcela by som vás velmi pekne poprosit,či by mi niektorá z vás nevedela poradit obvodného-praktického lekára v Hainburgu,s gynekologom nebol problem,ale praktických lekárov je tam dost,tak by mi možno pomohla osobná skúsenost či typ,
Vopred velmi pekne dakujem! Majka

evko1
14. jan 2014

@petkkad ano aj s mladdou sestrickou tiez

evko1
14. jan 2014

@petkkad ano aj s mladdou sestrickou tiez

evko1
14. jan 2014

@majka2491 ja chodim k Dr.Foff Sandra a aj jej manzel Dr.Foff Thomas je super.Ordi maju pri Volksbank pod Gyn.Urbanom ako bol predtym Dr.Koller.Ja som moc spokojna

majka2491
14. jan 2014

evko1-dakujem ti velmi pekne,dost si mi pomohla,práve na nich dvoch som pozerala cez net,len som sa nevedela rozhodnut....a teraz už len hodit mincou,či zvolím ženské alebo mužské pohlavie😀

petkkad
14. jan 2014

Este otazka, v pripade ze by mi robili planovany cisarsky... prilozia diete po porode na matku, i na dlhsie prip? Je mozne nechat dotepat pupocnik? Moze byt dieta na izbe hned s matkou, ak je ubytovana spolu s manzelom? Dakujem

raa2
15. jan 2014

@petkkad podla mna ti nenechaju dotepat pupocnik, dieta ti hned ukazu a potom ho zoberu pomerat a umyt. manzel moze ist s nimi a moze byt aj pri cisaraku s tebou, ty by si sla este na cca hodku na poperacne oddelenie a potom ta odnesu na izbu k manzelovi, ak bude s tebou ubytovany. Dieta ti daju, ak budes chiet tak aj hned, ale myslim si ze nebudes vladat sa on postarat. Po prvej sekcii ma cakal muz s malym na izbe, ta bola v noci, tak sme tam boli spolu asi 2 hodiny a potom isiel muz domov a maleho mi vzali a priniesli rano a odvtedy uz bol stale somnou. Malu som rodila rano sekciou, tak tiez mi ju hned doniesli na izbu ako som dosla s pooperacneho oddelenia a bola cely den somnou a na noc mi ju zobrali, ale keby som chcela tak mi ju nechaju. Ja som si chcela oddychnut, tak o 23 som im ju dala a rano ju doniesli a potom uz bola nonstop somnou.

lyduska2002
16. jan 2014

baby mam novu otazku...ako je to s menom na matrike? viem že najprv musime ist na matriku do hainburgu a potom na svk, po slovensky rodny list...a ak to bude chlapec chceme dat meno Elias, je to v podstate odvodené od našho Eliaša, ktorý v kalendáry je....či tam je to nejaky problem ..a potom u nas či nebude problem so zapisanim mena...ako to mam zistiť?dakujem krasne

kiki68
16. jan 2014

@lyduska2002 nemal by byt problem, Elias je jasne muzske meno, SK ma problem iba s nejakym velmi neutralnym tvarom a so zenskym tvarom mena. Dnes uz zapisuju aj mena ako Jose Fernando na SK,tak Elisa by nemal byt problem po tejto stranke.Nie vsetky mena su v kalendari, lebo to nemyslelo na modernejsie mena.

lyduska2002
16. jan 2014

@kiki68 ja si tiež myslim že je to v pohode, je v kalendári ale s diakritikou...tak pre istotu som sa opytala...dakujem krasne. 🙂

ellysa
16. jan 2014

@motyl84 tak to je smutné, že máš s pôrodu takýto zážitok a nepríjemný pocit, asi to musela byť zhoda všetkých zlých náhod, mne obe deti nechali určite dlhšie ako dve min. na dotepanie, pri prvom pôrode mi tiež dali atb ale to bola chyba Dr. Lokšu ktorý mi omylom do MKP prepísal, že streptokoka mám a neverili môjmu po Aj napísanému vyšetreniu z BA ale krížiku v knižke, ale tak zabudnuté, na ostatné sa sťažovať nemôžem, možno moje šťastie bolo, že som ani raz nemala slovenský personál, ale práve evu, ale zasa musím pochváliť Jarku, tá mi pomohla s kojením, aj keď to už vôbec nebola jej práca

silvatko
17. jan 2014

@majka2491 Sandra Foff je na materskej uz tusim... V pondelky ju "zastupuje" Slovenka.

ivka03
17. jan 2014

@silvatko @majka2491 Ano S.Foff je uz na materskej...

eni01
22. jan 2014

Baby, neviete poradiť, je možné sa pripoistit na manželovu e-card ak bývame na SK, manžel pracuje v AT.Chcela by som rodiť v Hainburgu.

luckalucka83
22. jan 2014

@eni01
Ak sa dáš pripoistiť ku manželovi, potom nemôžeš byť poistená na SK - aspoň myslím, že to tak je, nemôžeš byť poistená v dvoch krajinách, toto si treba rozmyslieť, treba sa opýtať na Krankenkasse či to pôjde,
držím palce 🙂

raa2
22. jan 2014

@luckalucka83 aleee co to vidim Lucka? Si tehula! Gratulujem! Uz viete co to bude?

luckalucka83
22. jan 2014

@raa2
Ďakujem Radka 🙂
Nie ešte nevieme, na utz. idem v polovici februára, tak snáď sa bábo ukáže v plnej paráde 🙂

majka2491
22. jan 2014

@silvatko dakujem za info,asi zase zvítazil ženský zmysel,lebo som sa objednala k jej manželovi....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre