Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

zuzgar
5. sep 2014

Kočky, tie čo máte Mutter Kind Pass. Potrebovala by som poradit. Môžem tych 5 predpísaných kontrol s dietatom absolvovať aj SK pediatra? Resp. môže tie potvrdenia do MKP dať aj slovensky lekár? Ďakujem.

bobova
5. sep 2014

@katarinana volala som na sekretariat a odtial ma prepojili na hebamme, ale potom som zistila ze jej tel.cislo je tiez na stranke kliniky, tam kde su info o gyn. ambulacii.

katarinana
5. sep 2014

@bobova tak super. Ja som si dohodla termin osobne 🙂 Inak Hebamme Janka dnes vravela, ze je dobre objednat sa v 34 alebo 35 tt. Vacsinou sa objednava na 38 tyzden, ale planuju zaviest skorsie objednavanie, uz na 36 tyzden.

katarinana
5. sep 2014

Nemate niektora nahodou cestu z BA do Hainburgu v pondelok rano resp. doobedu? 🙂 Popripade nemate skusenost so spojom 901? Na ktorej zastave by som mala vystupit? A ako je to daleko od nemocnice? dakujem

raa2
5. sep 2014

@zuzgar moze aj slovensky doktor potvrdit 🙂

ivka03
6. sep 2014

@michaelasno Tiez dakujem za info o opatrovani a ukladam ako @luckalucka83 (Luci 🙂 ), keby niekedy bolo treba. Pekne byvanie v Hainburgu 🙂

ellysa
9. sep 2014

@michaelasno jej no parada aj ja ukladam asi aj budem buduci rok potrebovat 🙂

lverffy
15. sep 2014

Ahojte potrebujem URGENT POMOC - v piatok mi chcu v BAv Kochu vyvolat porod budem 41/3 t a chcem vediet ako pristupuju k poterminovej gravidite v Hainburgu? Ako dlho oni cakaju /za predpokladu ze je vsetko v poriadku na strany matky aj dietata/ na prirodzene spustenie resp. ako potom zacinaju vyvolavat porod. Dakujem za rady a informacie.

martina_11
15. sep 2014

@lverffy - 10 dni po termine sa zacina vyvolavat, s tym, ze ako prve sa podava tableta, pripadne gel na vyvolanie stahov (nepamatam si uz presny nazov), ak to nepomoze, tak vacsinou je dalsi den oddychovy, treti den sa zacina opat tabletkou - cize ak je vsetko v poriadku, tak velmi pozvolna

danka237
15. sep 2014

Ahojte, máte niektorá konkrétnu skúsenosť z Hainburgu s otáčaním dieťaťa cez brušnú stenu v prípade priečnej polohy/KP plodu? Anglicky sa to tiež volá ECV - external cephalic version. Na prednáške primár spomínal, že to u nich vedia urobiť, ak je treba, ale zaujímala by ma osobná skúsenosť nejakej maminy, kľudne aj do IP. Myslím, že na Slovensku toto nikto nepraktikuje, aspoň som o tom nepočula.
Môj krpec má teda ešte pár týždňov čas, ale zatiaľ je úplne priečne, ani len na KP sa to nepodobá...

dulkagabulka
15. sep 2014

@danka237 tvoje babatko ma najmenej mesiac čas sa ustalit do nejakej polohy 😀

danka237
15. sep 2014

@dulkagabulka Ja viem, ale chrobáka v hlave už mám 😀 Tož moja chyba, nemala som na ten ultrazvuk chodiť, že... 🙂 Tak hlavne sa musím upokojiť a hovoriť si, že všetko bude najlepšie pre mňa aj pre dieťa. Vďaka za podporu!

michala.s
15. sep 2014

Ahojte ženy ktore ste rodili v Hainburgu. Kto vas odrodil? Teda kto bol hlavnym doktorom? Kolke z Vas rodili do vody. Poprosim vseeeetky skusenosti ktore mate. Kludne IP. Dakujem
P.S. moj osetrujuci lekar je dr. Gerhard Urban, len sa ho to este nechcem vyptavat este mi to pride skoro

leporeloo
15. sep 2014

@michala.s cauko ja som rodila iba s porodnou asistentkou kedze bolo vsetko ok... potom ma este skontroloval sluzbukonajuci lekar ale ja som to tak aj chcela na utz som bola u roznych...

anarix
16. sep 2014

Ahojte kocky, prosim neviem sa rozhodnut ci mam ist rodit do Hainburgu alebo do Vsetina v CR..prosim viete mi povedt kolko stoji porod v Hainburgu ? kolko sa plati za jeden den hospitalizacie? pocula som ze 500 E..dakujem

pele
16. sep 2014

@danka237 ja nemam osobnu skusenost, kamoske to robili vo Francuzsku, bolo to ale len par tyzdnov pred porodom, ak by sa daco pokazilo, sla by hned rodit. Cely cas bola na monitore, hovorila, ze to bolo neprijemne, ale dalo sa. U naj to bolo uspesne, potom dietatko ostalo hlavickou dolu, aj sa tak narodilo.

danka237
16. sep 2014

@pele Dakujem za info! Ano, tam kde to robia, tak obvykle medzi 36 a 38 tyzdnom, kebyze sa manipulaciou spusti porod, tak aby uz dieta bolo donosene. No este mam cas, snad sa babo otoci aj samo 🙂 Ale radsej vyskusam toto, ak bude moznost, nez sa nechat rovno rezat.

luckalucka83
16. sep 2014

@michala.s
Michala ahoj, rodi sa len s Hebamme, d
Dceru som rodila do vody a tiez som chodila k dr. Urbanovi, ked sa chces nieco popytat, spokojne mi napis ( aj ip) 🙂

radulikkatulik
16. sep 2014

ja mám termín okolo 20 októbra na budúcu stredu idem ešte k Dr.Lokšovi a začiatkom októbra sa mám hlásiť v predpôrodnej amb. v Hainburgu.Chystá sa niektorá z vás tiež do Hainburgu v tom čase?

bobova
17. sep 2014

@danka237 ahoj, ak na otočenie pojdem, tak ti potom napisem ako to prebehlo. Mam to naplanovane na 6.10 ale este neviem, ci to nezrusim, ja mam polohu KP a aj sa pomaly odhodlavam na vaginalny porod KP, no u teba je to ine. Mojej kamoske sa otocilo babo same asi 3-4t pred terminom porodu.

michala.s
17. sep 2014

@radulikkatulik Môžem sa ťa spytať ako si spokojna s dr. Loksom? Ja som na neho citala vsade same negativne skusenosti a pacientky ho nazyvali nie prave lichotivo

yollanda
17. sep 2014

@luckalucka83 jeeeej, cau suseda 😵 /radka/

danka237
17. sep 2014

@bobova Ahoj, dakujem! Fuha, tak drzim palce, nech sa dobre rozhodnes a nech vsetko dopadne najlepsie pre Teba aj babo. Samozrejme, bude ma zaujimat, ako to prebiehalo, ak to podstupis. Naplanovali Ti to nejak tesne pred terminom, ze?

radulikkatulik
17. sep 2014

@michala.s ja som na neho dostala tip od kamarátky,pracujem a aj som poistená v AT nemám problém s nemčinou,ale zdalo sa mi fajn knôli manželovi že je to slovák.Na začiatku po prvom vyšetrení sa mi zdal strohý,ale nie každý sa musí familiárne správať...vždy po ďalšej a ďalšej návšteve som sa presviedčala o opaku,v ambulancii je aj jeho manželka,tá je taká milo ukecaná,on je tichší ale veľmi milý,mňa,veľakrát sa smejem že tam dorazíme ako turecká rodina,stalo sa že sa do auta nasáčkuje nákupuchtivá kamarátka plus naše deti ktoré chcú vidieť bábätko na ultrazvuku,nikto s tým nemá problém,vždy si aj poklebetíme,raz sa mi niečo v piatok večer nezdalo v sobotu mal službu na oddelení kde ma v klude pozrel,na mňa pôsobí kludne upokojujúco za vyšetrenie pýta 70eur,to posielam na svoju poisťovňu,tá mi časť z toho preplatí,takže mi je to srdečne jedno.proste neviem u iného lekára v AT som nebola nemám ako porovnávať,som spokojná,tehotenstvo aj napriek veku mám bez problémov,ale to máš tak vždy sa nájde viac názorov,koľko ľudí toľko chutí....

michala.s
17. sep 2014

@radulikkatulik Ja som si citala len docfinder, ale je pravda, ze som ho zavrhla aj preto lebo je to sukromnik. Ja chodim ku Urbanovi, kde mam priamy autobusovy spoj z kittsee a u neho si neplatim za nic a teda mat jeho za lekara ako tehotna zena je super. Vzdy mi vsetko vysvetlil a vzdy bol velmi mili a prijemny ku mne.
Aj ked si bola u Loksu v nemocnici ked tam mal sluzbu tak si si platila?

radulikkatulik
17. sep 2014

nie neplatila aj keď som bola na prehliadke pôrodnice tak som povedala že sa mi zdá že bábätko sa konečne otočilo dolu hlavou,tak ma zatiahol hneď do vedľajšej miestnosti a pozrel ultrazvukom.Ono je pravda že teraz neviem či mi dačo iekedy vysvetloval 🙂))) ale asi nemal čo a kedy,ja už niekolko detí mám a plus som od fachu takže skôr ja prídem a hned medzi dverami hlásim svoj zdravotný stav on sa len smeje.v lete mi trocha napuchli nohy,tak hned som si 2Xdenne kontrolovala tlak a aj moč,pri kontrole som hlásila už medzi dverami výsledky samovyšetrení,tak sa zasa na mne zabával

radulikkatulik
17. sep 2014

@michala.s prepáč zabudla som ťa označiť v predchádzajúcej správke..

radulikkatulik
17. sep 2014

@michala.s práve som si pozrela ten docfinder a sa smejem že extrémne dlhý čakací čas...vždy prídem na dohodnutý čas,ešte som nečakala skôr naopak,ja pravidelne nestíham,vždy ma čaká ked mu v strese volám z auta že som už na ceste a bráva ma aj o 18.30 večer

catalina30
19. sep 2014

@luckalucka83 Ahoj chcem sa spytat, porod do vody treba dopredu ohlasit, alebo si mozem pocas porodu zmysliet ze to chcem? Ako dlho po prichode babatka Vas nechali este vo vani? Zasahoval nejak doktor do toho alebo cely cas len hebamme bola?
Ja som rodila pred 2 r. v Hainburgu, vtedy mi tvrdili ze doktor musi byt vzdy pritom.. Inak vtedy som sa o porod do vody nezaujimala... teraz sa pripravujem na hypnoporod tak rozmyslam o porode do vody 🙂.

danka237
20. sep 2014

@catalina30 Neviem síce, či si to môžeš rozmyslieť počas pôrodu, ale jedna dula ma upozorňovala, že napustiť vaňu trvá cca 30-45 minút (dieťa musí byť počas pôrodu celé ponorené, takže nestačí len trocha vody), a že sa jej tuším stalo, že klientka mala dohodnutý pôrod do vody, ale pôrod postupoval tak rýchlo, že jej tú vaňu napustiť nestihli. Čiže asi by som si to rozmyslela dopredu, a vraj je dobré hlásiť hneď na príjme na recepcii, že chceš do vody, aby zavčasu upozornili Hebammen.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre