Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

bettynka222
6. máj 2015

@lauricka všetky tieto moje otázky sa tykajú pôrodu po 34tt 🙂 jasne ze keby išli predčasne, budeme utekať do nových zámkov (vraj je tam este lepsie novorodenecke ako na antolskej). Tie zachladzovacie inkubátory sa nepoužívajú len na predcasniatka, ale aj na ostatných patologických novorodencov.
Antolskú nechcem - nikoho tam nepoznáme. A navyse ak by porod náhodou skončil sekciou, vobec nechcem byt v statnej nemocnici - kvoli "milým" sestričkam 😝

bettynka222
6. máj 2015

@dulkagabulka a este k tym poloham. Ktorá je podla teba najlepšia? Mne sa páci ten drep najviac 🙂 a inak aj ked som vtedy sedela, maly bol na druhé zatlačenie vonku nastastie.

bettynka222
6. máj 2015

@lauricka no este som sa tam nebola pytať 😀
Pocuj a ako to myslíš ze sklopiť spodnú časť kresla - ved to by som potom musela levitovať 😀 ci som to zle pochopila?

dulkagabulka
6. máj 2015

@bettynka222 ja neviem, ktora by mi vyhovovala najviac, najelpšia je ta, ktoru si žena vyberie SAMA..neda sa pvedať, ktora je najlepšia..podla odporúčaní odbornej verejnosti sú to vertikálne polohy...teda klak, stoj, čup /pri čupe ale hrozí štatisticky vyššie percento poranení hrádze/...všetky ženy, ktoré som videla porodiť prirodzene, že si mohli vybrať polohu, teda NIKTO ich neinštaloval do žiadnych pozicii, porodili napríklad v klaku.. Marie Vnoučková z ČR mi povedala, že podla jej pozorovaní asi 80 % žien porodi v klaku s oporou, alebo stoji..

bettynka222
6. máj 2015

@dulkagabulka mne sa vtedy páčil ten sed, ale ked píšeš o tej kostrci, tak uz sedieť nechcem.
Naskúšam si to doma s epi-no v rôznych polohách a potom uvidim 😀
Len teda kde rodiť? Je to bezpečne, rodiť dvojcata v kochu alebo Hainburgu?

dugyna
6. máj 2015

@blskas ja som tiez z petrzalky a neobavam sa 🙂 a to budeme musiet este deti zabezpecit -odviest k niekomu..alebo niekoho k nam doviest.
Druhy porod sa mi rozbehol na prelome pondelka -utoroka , v strtok ran odisla voda, na obed isla dcerka k mojej mame poobede nemcnica a od vstupu do nemocky za 2hdiny porodene 🙂

dulkagabulka
6. máj 2015

@bettynka222 ak budú babatka donosené, obe v polohe hlavičkou ,sú dvojvaječné, ty budeš na konci tehotenstva tiež zdravá, je velký predpoklad, že za asistencie skúsenéo zdravotníka aj pôrod prebehne v pohode ...Čo by si chcela ty? Ako by si chcela rodiť? Skús si to premyslieť a potom chod do porodnic, o ktore mas zaujem a tam priamo sa pýtaj na konkrétne veci. A zariad sa podla tvojho pocitu.

slniecko77
6. máj 2015

@bettynka222 nie, normalne som lezala na boku...skor v embryonalnej polohe..len jednu nohu som mala zdvihnutu..

bettynka222
6. máj 2015

@dulkagabulka ok dakujem 🙂 a ak bude hemoglobín 60-70, je to v poriadku? To som zdrava? Ci? Lebo tentoraz je to ovela horšie ako pri malom. Vtedy som skončila na hodnote 80 v 9 mesiaci. Teraz uz v 6tom...

@slniecko77 no to si velmi neviem predstaviť - to tlačenie sice na boku, ale v lahu. Pride mi to hrozne namáhavé. A ty si kde rodila?

canama
6. máj 2015

@bettynka222 Niekde som citala velmi dobre referencie na istu pani doktorku z Antolskej, vraj velmi naklonena poziadavkam rodiciek, skus tu pohladat v diskusiach, ak chces. Ja som prve rodila v Kochu, druhe v Hainburgu...ak sa tak velmi obavas o deticky, ze by mohol nastat problem, tak odporucam skor Koch, pretoze Hainburg ziadne novorodenecke oddelenie ani nema, nemaju ani inkubatory, rodit sa tam mozu len uplne donosene deti, pediater tam chodi deticky kontrolovat len cez pracovne dni doobeda. V pripade problemov z detickami ich caka prevoz sanitkou do nemocnice v Mistelbachu co je urcite dalej ako z Kocha na Kramare alebo Antolsku.

slniecko77
6. máj 2015

@bettynka222 nebolo to uplne v lahu..mam pocit, ze to bolo trosku vyvysene...ale fakt sa nepamatam 😀 mam tmu..ja som totiz prisla a rovno rodila...cca za 20-25 minut od prichodu som mala odrodene 😉
Rodila som v UK...tam nie je problem s hocijakou polohou a ani so zmenou polohy pocas porodu..
Marne hladam obrazok, ako to asi vyzeralo..este sa pokusim..

slniecko77
6. máj 2015

@bettynka222 nieco ako toto http://www.takingcharge.csh.umn.edu/activities/... ale ja som bola trosku viac na boku, lavom..
Predstav si embryonalnu polohu..len zdvihnutu jednu nohu..

dulkagabulka
6. máj 2015

@bettynka222 nie, hemoglobín 60-70 nei je v poriadku, to je velmi malo.. zaleží aj ako sa cítiš..bývaš unavená? dýchavičná, aký je tvoj pulz? ..vieš, ono prirodzený pôrod je pre zdravú ženu...ak máš rôzne zdravotné problémy, volila by som pôrodnicu so skúseným lekárskym personálom..

blskas
6. máj 2015

@dugyna mama mi tiez tvrdi, ze za dve hodiny neporodim, ze ked pojdem hned ako sa zacne neco diat, tak to musim stihnut, z petrzalky je to podla mna uplne nic, ved to tam max za 20 minut musit byt, ja sa bojim len toho ze ma to chyti, ked bude spicka a to by z PN mohla trvat cesta mozno aj 2 hod. a mozno aj viac, vobec netusim

bettynka222
6. máj 2015

@canama nie ja nechcem rodiť v Hainburgu. To som sem náhodou zablúdila 😀 tiez si myslim ze koch je bezpečnejší a bližšie k jis.
Ja sa bojim o druhé dvojča - štatisticky je viac ohrozene ako ked sa rodí len jedno dieta.

bettynka222
6. máj 2015

@slniecko77 no neviem, nesedí mi ta embryonálna poloha 😀 ja som maleho rodila v tej sitting upright position, len som mala vyssie kolena. Viem ze v dunajskej strede rodia na tých pôrodných stoličkách, ale sestrička mi hovorila, ze nakoniec zeny vzdy prejdu na to polohovacie kreslo, lebo im to na tej stoličke nejde. No mne by sa ta najviac páčila 😀

bettynka222
6. máj 2015

@dulkagabulka no este nemam taky nizky. Ale od 80 k nemu nieje ďaleko. A to mam este cely tretí trimester pred sebou a stale mi tie hodnoty klesajú.
A jasne ze som unavena. Ja som dost chuda a este som ani nepribrala - 28tt. Som uplne ko. Stale dufam ze sa to zlepší, ajked pri dvoch neviem no.
Tep mam 100.

dugyna
6. máj 2015

@blskas tak ano ale ked to stihla pred par tyzdnami kocka z BS tak si myslim ze by si to mala stihnut 🙂

dulkagabulka
6. máj 2015

@bettynka222
80 je tiež dost malo veru
poznam osobne dve ženy, ktore porodili dvojčata a až do konca o tom nevedeli...dokonca to bolo v časoch, kedy už boli ultrazvuky..akoze nechapem, že to nevideli,ale budiš...kamoška upozornovala lekara, že sa jej to nezda, že ona asi čaka dve a on sa jej vysmial, že on by bol prvý , kto by to poznal /to si práve robil nejakú atestáciu a zaoberal sa viacpočetnými tehotenstvami/...ked porodila prve, sestrička hovori lekarovi: Pan doktor, tam je ešte jedno. " Lekár celý červený asistoval pri dvojčati /su to dve dievčatká/ a potom sa jej ospravedlnoval. Och, v niektorých prípadoch veru lepšie nevedieť. To sa k tebe všetci správajú ako k normálne tehotnej. 😀 😀 Skúšala si niekedy Betavital? Mne vždy velmi pomohol pri chudokrvnosti. A Groverová radí rozmixovať žihlavu /teraz je taká naj naj / v dzuse a to pit, české PA s tým majú velmi dobrú skúsenosť. Za pokus nič nedáš.Vyskúšaj pár týždnov žihlavovú kúru- samozrejme s tým, , čo maš od lekara predpisané.

bettynka222
6. máj 2015

@dulkagabulka viem ze si mi nieco radila pri prvom tehu. Ale ani vtedy nepomohlo - pri porode hgb 80. Skúsim teda tu žihľavu 🙂 dakujem za rady 😉

slniecko77
6. máj 2015

@bettynka222 najlepsie je rozhodnut sa pocas porodu, tak budes najlepsie vediet co ti bude prave vyhovovat..
Ja som tiez mala v umysle aj ine polohy..
Pri prvom porode som bola v polosede, v takom vyvysenom..mozno takmer sede..

bettynka222
6. máj 2015

@slniecko77 jasne, uvidime pri pprode 🙂 otázne je, ci aj lekári nebudú z toho dvojporodu trochu mimo. Co som pozerala na YouTube pôrody dvojciat v USA, všetky rodili na operacke a v lahu. Nechápem ako mohli takto tlačiť. A navyse ja v lahu, ani v polosede byt nemozem - je mi hrozne zle...

slniecko77
6. máj 2015

@bettynka222 kazdopadne prajem vela stastia 😵 druhe porody byvaju rychlesie..u mna to platilo do bodky, kym sa vsetci spamataju, budes mat porodene 😉

dugyna
6. máj 2015

@bettynka222 ked chce nieco na krv aronniu, ja pre dcerku pouzivam toto http://biocare.sk/eshop/produkt/ferrofortis-b , uz mame tretiu flasticku. mozu to aj tehtne

dugyna
6. máj 2015

@bettynka222 a este jedno sorry zabudla som. cokolada ale musi byt horka cista a co najviac percetna cize najlepsie od 80% hore

dulkagabulka
6. máj 2015

@bettynka222 nepozeraj porody dvojciat z usa..preco z usa? Ina May Gaskin vystriha aby sme si brali vzor z usa...pozri ine videa...

blskas
6. máj 2015

@dugyna to ozaj? Tak hadam to dam 🙂

kiki68
6. máj 2015

@dulkagabulka v klaku sa rodi od davnej minulosti, preto je vyraz pokolenie 😉

kiki68
6. máj 2015

@dulkagabulka tie turkyne ma skor tak napadli.lebo mi vsetky zname,co su bud personal alebo rodili hovorili,ze turkyne robia najvacsi bordel, ze sa tam nahrnie kde kto z rodiny, uz sa stalo,ze aj pomotali v takomto statku zmatku zenam dokumentaciu. Urcite to nemoze byt pravidlo iba pre slovenky, ktore tam oplieskavaju tazke prachy. A ked uz,tak pozadovat nech ukazu kde v stanovach to maju,ze iba jedna osoba k porodu. Pokial to nemaju oficialne,tak trvat na svojom. Pozor na vec, tu v Rakusku sa berie strasne vazne hocico,co sa da nazvat nejakym nasilim na pacientovi,ci obmedzenim jeho vole. Preto aj sposob porodu,ci prirodzeny ci cisarak si mozeme vybrat. Urcite si vydupkavat svoje, nebudu so slovenkami predsa rakusac nacvicovat.

bettynka222
6. máj 2015

@slniecko77 dakujem 🙂 ja som aj prvy mala velmi rýchly 🙂 len vtedy som mohla cvicit a bola som celkovo fit. Teraz som uplne ko 😝
@dugyna pozriem dakujem 🙂 a pomaha jej to teda?
Čokoládu nemozem - mam hroznu kyselinu z nej 😝
@dulkagabulka tak ja som si len chcela pozrieť pôrody dvojciat, ale zrejme boli všetky z USA. Ale neberiem si z nich príklad, len ma to fakt zaujimalo. No a ten hgb co sme si písali, ze by som kvoli tomu mala rodiť v nemocnici - tam spadá aj ten koch ci nie? 😀
Este som chcela, ze pri malom mi uz ku koncu zlyhávala placenta. Mozem mat s týmto vacsi problem ked su dve?
A este jedna vec. Ak sa to druhé náhodou počas pôrodu zvrtne zadočkom...velmi sa mi nepáčili tie pôrody koncom panvovym - vyzerajú velmi bolestivo pre ženu aj pre dieta... Je lepsie to druhé sekciou?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre