Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

ivkadracova
11. júl 2015

@sihaweh A kedy by si si priala porodit, ako Ti to vychadza cca? : ) ja som zvedava ako sa budu vyvijat casom Tvoje rozhodnutia .. ci tiez budes az do porodu nevediet ako ja, alebo si proste vyberies podla.. neviem, referencii, pocitu, dojmu z nemocnice atd.

dugyna
11. júl 2015

@ivkadracova nie je zac rada pomozem ak mozes aspon tym ze poskytnem nasu skusenost...
vies ak niekto nepotrebuje prirodzeny porod..ze akceptuje kanylo oxytocin nastrih kozu..a ma bezproblemovy porod..tak vacsinou to ma ok aj tu na SK a je spokojny..povie si sak nase mami ako rodili vyviazane nohy tak co..
ale ak clovek ocakava viac a "nedrzi hubu a krok" tak uz nie je prijatelny pacient..
bohuzial to nie je len na porodniciahc ale vsade..behala som po lekaroch u s jednou dcerou aj po znamosti a keby nie mna..asi mi ju dokatuju na dozivotne nasledky..druha obdobne..:(
nasi dobri lekari co poznam odchadzaju vsetci prec...a ak sa raz vratim do praxe ak tu na SK nie :(

drzim palce, verim ze vase /tvoje rodhodnutie bude pre vas spravne a budes mat z porodu prijemny a pekny zazitok 🙂

dugyna
11. júl 2015

@ivkadracova sorry len este jedna vec dnes boli cely den tu http://www.familypark.at/sk/preise-oeffnungszei...
je to hodina od Ba. preco nemozme mat nieco za Ba taketo? a ak by bolo urcite by parkovanie nebolo gratis a ceny by boli take nenormalne ci pripadne okrem vstupneho by si platila aj za atrakcie..
ako to ze tam v pohode cely den bolo kvatnum ludi rakusaok, madarov a slovakov...pri vecernom navala odchodu z parkoviska nikto netrubil vsetci spolu normalne vysli navzajom sa popustali...parada..
dosli sme na SK..hned nam vletel "blb do cesty z bocnej a este trubil...a tak..

cize to len taky iny priklad...

ivkadracova
11. júl 2015

@dugyna oo, dakujem za tip, urcite raz vyuzijeme : ) .. to s tym jazdenim ... u nas neexistuje respekt vseobecne, tak preco ho cakame od sestier a doktorov, ze? Ano to jazdenie je dobry priklad. Ale zas ked porovnam, co mi hovorili kolegovia z Egyptu, tak u nas sa jazdi paradne ; ) Alebo jazdili ste po dedinkach v taliansku? Treba sa fakt obracat.. Ide o to, co povazujes za svoj standard. V amerike zas by si nikto take daco nedovolil, iba som trosku speedovala na semaforoch a uz ma odstavili policajti, ze naco take veci skusam, kdeto este mysicky ; )) Iny kraj, iny mrav. Slovensko zas nemozem odsudit, lebo sa tu zije napr. oproti amerike pohodlne. Vies si predstavit zeby si nemohla nakojit dieta kde chces? Alebo si dat dole vrch z plaviek ked mas chut pri jazere? No.. veruze na vychodnom pobrezi to neurobis. Kojenie na verejnosti nehrozi. Jedna teta pisala, ako odplienkovavala maleho, ze aj na letisku rozlozila maly rozkladaci nocnik. .veruze v Bostone na letisku by toto nespavila, lebo by ju vypoklonkovali. Takze trosku "spiny" u nas je, ale zas mame tu vacsiu relativnu slobodu. A musite ludia uznat ze su tu aj krasne miestecka : ) v kazdom kraji..

lenulienka86
11. júl 2015

@ivkadracova @dugyna to nemozno porovnavat v bratislavou. Ved aj u nas na vychode a kdesi v malych okresoch sa jazdi uplne kludne pomaly ziadne trubenie ani zapchy. Neviem ci je rozdiel ba a vieden lebo kedze vo viedni nemam tolko praxe, tak zakazdym navigacia a tlak 200 zo strachu. A zda sa mi to horsie 🙂
Zas uplne vo vsetkom mi to rakusko nepride az take posvatne 🙂 ale je pravda ze globalne lepsie ako na slovensku. Inac by som sa tam nenatrepala.

ivkadracova
11. júl 2015

@lenulienka86 a to jazdenie na snehu v BA? : )) porovnaj to s akymkolvek zbytkom slovenska od zvolena doprava.. vacsinou jak vypatlani, ved preco by som sa nelepil, ved preco si neomlatit naraznik ked mozem, naco by som isiel pomalsie a dal odstup.. a potom su tu dalsi "BA" ktori sa stazuju ze ujo z DS jazdi v dazdi 40 .. no je to tu hektickejsie veruze. Treba si ist svoje a kaslat na to. ale moje dlhorocne skusenosti su, ze najhorsie tu jazdia nie original BA, alebo pristahovalci co sa naturalizovali.. ale prave taki co dochadzaju, to je cista katastrofa.. furt sa ponahlaju, nikdy nie su spokojni, rychlo rychlo do ba, potom rychlo rychlo z ba, vsade robia stres a trubenie. A cista katastrofa su potom okoliti vikendovi soferi co si pridu do ba nakupit : ) pardon, to su moje pozorovania.

lenulienka86
11. júl 2015

@ivkadracova noo ja neviem.. ako baba z popradu rozhodne viem jazdit na snehu... ale popravde som tu sice od vysky, nooo az tu som sa naucila jazdit ako sa hovori svizne 🙂
Po dennom dochadzani ba-schwechat uz mam nejake tisice najazdene, no zda sa mi, ze dost riskantne jazdia ludia v drahych autach. Taki holohlavci... zmatky robia DS ale aj PK. Neda sa vidiet povod sofera lebo na 99% uz ma davno znacku bl aj ked vodicak robil v humennom 🙂 ale mna vacsinou nasere drahe cierne auto, ktore kolo mna len tak presvisti 🙂

sihaweh
12. júl 2015

@ivkadracova Ja už nemám veľa času. 🙂 Do termínu mám 13 dní a viacmenej to môže prísť kedykoľvek. Chcela by som do zajtra, pozajtra všetko uzavrieť, snáď sa podarí. Lebo naozaj sa rozhodnem na poslednú chvíľu. Viem, že z Hainburgu mám dobrý pocit a spravia veľa pre prirodzený pôrod. Nám však E-Card a ani s jazykmi to nie je nič moc. Aby som zase nestresovala z týhcto vecí, keď tam nebudem mať náhodou možnosť kecať so slovenskou PA.

@dugyna Vieš, ja tiež chcem čo najprirodzenejší pôrod, ale bohužiaľ niektoré veci neovplyvním. Zistili mi pozitívneho streptokoka a antibiotikum mi pichnú aj v Hainburgu, nielen v BA. Tým, že som prvorodička a treba brať veci aj realisticky, tak sa môže stať, že uvoľnenie nebude také pozitívne a nástrih spravia tak či tak. Tebe sa bude rodiť ľahšie, nakoľko máš už dve detičky. A potom si dávam otázku, čo robiť? Prečo sa rozhodnúť? Je to pre mňa ťažké a času mám málo.

dugyna
12. júl 2015

@sihaweh keby idem rodit prvy krat a sekciou ako som rodila, s poztitivnym steptokokom..poom co uz mas info o haiburgu a ako to tam je aj po sekcii nikdy by som uz nerodila na SK..ale isla tam rodit aj sekciou.
postavia ta cca 2h, cize tak ako u nas po bursnej operacii.
lenze u nas ta po spinale postavia az 24h po sekcii, a celkovej ansteze po 12H.

cize ja mam s manzelom jednoznacne jasno, urcite y som tam odrodili vsetky 3 deti.

poznam kocku co rodila v AT a ATB odmietla. to by som ja neurobila. ale zase mas tam tu moznost.
a ak nechces mat traumu z porodu ako prvorodicka urcite by som volala haburg. kupit si Aniball a cvic s nim je to super vec. prvu dceru som mala KP cize tam som necvicila vobec, druhu sme nevedeli ze ci sa podari vobec prirodzene kedze ma vsetci chceli opat rezat...a predavali vtedy len epino za 84 eur...a teraz mam Aniballa fakt uzasna vec..idem rodit druhy krat vaginalne..a ten pocit ako vychadza hlavicka naozaj uzasne napodobuje.

co sa tyka nastrihu v AT nenastrihavaju..maju len pod 10% natrihov a na to musi byt vazny dovod, primar vravel ze ak by nebol pacietnka by ich mohla zazalovat za poskodzovanie zdravia.

ja osbne som mala v plane ze si nastrih nezelam tu na SK, dr.sa ma opytala-ze ci moze lenbo sa natrhnem suhlasila som bolo tak max do 1cm...suhlasila som preto ze ma to dole stipalo a myslela som ze sa trhnem...teraz ked cvicim s aniballom a davam novy rozmer tiez ma obcas stipe ako pri porode a vies co? ani raz som sa nenatrhla...cize nebolo potrbne vykonat nastrih.
je len otazke ci varixy co a mi vyrobili-nie su nasledkom nastrihu..

cize ja jednoznacne hainburg.

dugyna
12. júl 2015

@lenulienka86
@ivkadracova

nemyslela som len soferovanie. Myslela som celkovo mentalitu, preto som uviedla ten park..ze u nas by taky uzasny park nemohol vzniknut alebo aj keby vznikol mal by nehorazne vstuone..casom by za znicil ci zavrel re naklady na udrzbu..
tam je taky park parkovne zdarma, super cena za celorocnu vstupenku...udrzba poriadok..a pridavaju nove atrakcie ..kopec prac.miest...atd..
len si zobete priklad to kupalisko co bolo v auparku...zrusili lebo bolo drahe...
a zoberte si ze BA nema ziadne poriadne kupalisko a senec je podla mna pre rodinu s detmi drahy- vstupne aj parkovne...atd..

cize tym som chcela poukazat na to ze este vela casu musi prejst aby sme tu v Sk boli na ich urovni...

a tako to je bohuzila so zdravonictvom, sluzbami atd...

ivkadracova
12. júl 2015

@sihaweh po prve, mozes mat este mesiac, nevies.. po druhe, ani ako prvorodicka som si ziadne atb pichnut nedala. I ked viackrat sa nas opytali. Ani dcerke. Manzela mam v tomto smere takeho ze ked to neohrozuje zivot tak naco. A postudovali sme o tom dost. Dakedy sa ani nezistoval streptokok rutinne, par rokov dozadu..

lenulienka86
12. júl 2015

@dugyna nooi ba nema taky park ako mikulas poprad alebo besen9va lebo nema termalny vrt. Bola by som zvedava kolko by to tu stalo. Ked tam na vychode 30e denny dospely vstup. Parkovne vacsinou len male ale predsa tie parky nie su pre robotnicke rodiny. Tu v ba by stal napr. 60e denny listok a tiez by to bolo len pre elitu. To je cele sl9vensko take. Ze aj mame atrakcie ale nie pre nas . Ladova jaskyna 30minut vyse 8e. Hrad v bojniciach 8e. A to som tolko pred rokom platila. Dnes uz aj 10. Kazde pekne miesto na slovensku je velmi drahe na slovenske pomery.
V bratislave toho tolko nie je... a dobre tak. Lebo co by tu uz pytali za tobogan, to si neviem predstavit.

dugyna
12. júl 2015

@lenulienka86 ale na to aby bol park nemusis mat termalny vrt...totiz nemame ani len poriadne kupalisko...
a co sa tky parkov orava a liptov...je to drahe..ako za kupanie taka suma..a este si kopec veci musis platit..
pockaj aby som ti nepohladla listok z minuleho roka -boli sme v demnovskej a vstup nas stale fuha ale cez 15ur urcite..a plus parkovne sme cvakli neico kolo 5-8eur..a nde tam zaparkovat nemas kde...
a to sme tusim za starsiu este neplatili vstup...

si zober ze sezoony listok na kualisko hainbug stoji 60 eur a mas od maja do augusta niekedy sezonu predlzia do konca septembra a nepriplacas nic...

u nas daju zlavu navstupku pre dieta 1 eur.. ale v zahranici deti do 6r. neplatia , u nas len do 3r.
ked sme boli v Grecku na Unesco pamiatkach...ano dospely platili viac ale vtedy som mala este ISCI kartu a teda mala som vyraznu zlavu (nie ako tu na SK ze som kartu ani nevytahovala)..a deti boli zadarmo...
proste zahranicie

ivkadracova
12. júl 2015

@dugyna @sihaweh statistiky maju lepsie co sa nastrihov tyka, ale mna nastrihol doktor, vedela som to, cakala som to, a vobec mu to nemam zas zle, aj PA to uz na konci schvalila. Nemala som monitor, medali sme ATB pricom streptokok som mala pos, obliekla som si dierku sama..suhlasila som s vysetrenim po x hodinach, uplna poboda..
Ad Streptokok: testuje sa v 34- 36t, do porodu sa moze stratit, alebo ked bol negativny sa moze pri porode kludnd vyskytnut, a to uz nikto netestuje. Dalsia vec je, ze ak ma zena streptokoka pocas porodu tak len 0.2% deti ma z toho toho nejake respiiracne ochorenie, na kt. davaju decku ATB.

ivkadracova
12. júl 2015

@lenulienka86 @dugyna holky, mate pravdu s cenami, ale ja stale apelujem na slobodu ktoru tu mame. Ci lepsie bude ked budu nizsie ceny, ale sa uz nikde bez penazi nepohneme? Smerujeme na zapad, zabudnime ze dajaky sukromny pozemok sa vyuzije len tak pre verejnost zadarmo. Len zlate piesky vzadu tie plaze, su na nezaplatenie, alebo sa kdekolvek slobodne rozlozite v lese, hory dostupne bez sprostej organizacie..

ivkadracova
12. júl 2015

@lenulienka86 @dugyna som si raz povedala ze ked tu pride taka kontrola jak je v amerike, stahujem sa do ruska : )

sihaweh
12. júl 2015

@dugyna Je to všetko aj o tom, ako sa žena ku všetkému postaví. Každá má inú povahu, niekto sa vie voči niektorým veciam obrniť, niekto nevie. To čo je pre niektorú trauma, pre ďalšiu nemusí.
Čo sa týka ATB, lekári ma informovali, že je potrebné ho pichnúť, aby sa infekcie nepreniesli na dieťa. Zo zdravotného hľadiska neviem, čo to všetko obnáša, ale je zaujímavé, že niekde striktne trvajú na ATB a niekde nie.
Aniball mám aj ja, cvičím s ním. Do ktorého mesiaca ho môžem používať?

@ivkadracova Máš pravdu, môžem nakoniec prenášať a byť doma ešte mesiac. K tým ATB, nedala si si ho pichnúť kvôli nízkemu percentu možných ochorení? Ak máš k tomu viac info, budem rada ak napíšeš. Inak štatistiky nástrihov v Hainburgu sú samozrejme povzbudzujúce. Chápem, že v akútnom prípade treba zasiahnuť.

ivkadracova
12. júl 2015

@sihaweh ano ano, to je jasne, kazda sme ina, ... len ked sa zamyslim ze pred par rokmi na tom netrvali, tak preco teraz zrazu ano? Moja mama ani nevie ci vobec niekedy v zivote mala v posve streptokoka a ma dve realativne zdrave deti. Este moju 15 rocnu sestru rodila druha nevlastna mama bez antibiotik.. myslim ze aj synovec pred 8 rokmi sa tak narodil. Vies ja v tom trochu vidim aj peniaze, nieco sa zavediet, tak robme to vsetci, nech cim viac sa preplati bodov. Samozrejme nie som proti doktorom, a dost im niektore veci verim, ale vacsinou mam vsetko prestudovane z kazdej strany (podla moznosti), nech viem aspon diskutovat. Keby to bolo ohrozujuce zivot, tak by ma presviedcali. Ale nechali tak. Ked najdem dajaky dobry clanok dam Ti vediet, bohuzial som si zdroje pred rokom nikde neulozila.. po anglicky vies citat?

ivkadracova
12. júl 2015

@sihaweh neviem to najst, uz su vsade same tie iste skopirovane texty ... ale tu som nasla nejake zaujimave statistiky od PA z Kanady: http://www.ontariomidwives.ca/care/birth/gbs
... je to tak 50 na 50. Mozno sa tymi ATB nic nepokazi, zas ublizit nemozu. Ale mozno je to zbytocna chemia, ktora zabija vlastnu "kulturu" maleho cloveka. Mne to bolo neprirodzene, a nemala som pocit zeby sme boli v ohrozeni, ani som nemala teplotu, ani to nezistovali opatovne z mocu, informacia o mojom GBS bola tak 5-6 tyzdnov stara, kedze som rodila 12 dni po termine, tak sme kukli na seba s manzelom, a nedali sme - jednohlasne. K-vitamin sme nakoniec dali peroralne.

lenulienka86
12. júl 2015

@ivkadracova ivka ja na zlate moc nechodim... neplati sa tam nahodou vstupne? Ja chodim na vajnorske lebo som pocula ze je cistejsia voda. Z ktorej strany chodis na zlate? Lebo mne sa tam kde je detske ihrisko ani ta cast kde je vodnik restika nepaci. Hlava na hlave a uteraky na kusku luky bez akehokolvek tiena. Ja som tam stale prisla bud od tesca alebo tam kde parkuju auta pod stromamy... a preto tam teraz nechodim lebo potrebujem tien.

ivkadracova
12. júl 2015

@lenulienka86 tak napr. tam kde sa plati, chodime zasadne vtedy ked sa uz neplati : ) a vtedy je tam uz aj tien z tych stromov vsade - vecer, a Bozka sa tam vyhraje v tom ihrisku, a su tam paradne langose asi 100m vpravo od ihriska s pieskom. Od Vodnika uz vzivote nejdem, lebo je to o nicom restika a platis vstup, ci tam jes alebo nejes. Nech si to tam zozeru, ale plaz je tam ok, aj tien by sa asi nasiel. Ja chodim najradsej odzadu, ako odbocis na vajnory, tak za zastavkou doprava dole ku jazeru, a potom dalej autom dolava (najlepsie rano) zaparkujeme v tieni, za nuda plazou, a tam je to take univerzalne, a pozvolny vstup .. pozri si moj blog, som akurat neiektorym kockam pridala fotku z dnesneho rana. Este som neprisla na to ako poslem link na "kratku spravu" z mojho blogu. Mozno sa to ani neda.

sihaweh
12. júl 2015

@ivkadracova Ďakujem za linku, preštudujem. Ja som bola tiež prekvapená, že mi ho zistili. Celý čas sa cítim dobre, žiadne komplikácie, nič a keď mi spomenuli ATB, tak som ostala v šoku z toho, že to môže ohroziť plod. Nato spomenuli, že keby som nebola tehotná, tak sa tento streptokok ani nelieči. Tak je nebezpečný, či nie je? Kde je pravda? Na jednej strane nechcem ohroziť dieťatko (aj keď píšeš, že len 0,2% detí má nejaké ochorenie), na druhú stranu nechcem zbytočne dávať chémiu, keď netreba. Na Antolskej ma ATB zrejme neminie.

ivkadracova
12. júl 2015

@sihaweh no ja Ti rozhodne nechcem zle ... rozhodni sa podla svojich pocitov a vedomosti, este co-to nastuduj, porad sa trebars s viacerymi doktormi, dugyna tusim vyssie pisala ze ona by atb dala.. Ja sa citim byt normalna : ) ale mozno pre niekoho som extrem, zas na druh stranu akceptujem akekolvek ine rozhodnutie druhych ludi... Myslim ze vsade na svete mas pravo prijat alebo odmietnut akukolvek starostlivost/sluzbu, nic nie je povinne ani nasilu - vravim v pripade neohrozujucom zivot. To, ze jak sa tvaria, a ze je to napr. pre niekoho "boj", a ze sa vyhrazaju a pod.. je uplne iny problem, ale pravo odmietnut atb mas aj vo Vysnych Kapusanoch : )

lenulienka86
12. júl 2015

@sihaweh @ivkadracova noo presne. Ja tiez by som dala atb aj ockovania vsetky. Ale epidural sa napr budem snazit nedat. Nehovorim ze nedam lebo stat sa moze cokolvek ale ze napr.nerada by som. Tiez som za to ze prepichnut uska kvoli nausniciam az najskor po 3mes.
Za hainburg hovori aj bonding. To je podla mna tou najvacsou vyhodou oproti slovenskym porodniciam. Mne je ukradnute ci bude plesen v kupelni alebo nove kachlicky. Tiez si nemyslim ze nastrih hradze je smrtelny zakrok do tela matky. A to ze na slovensku nahanaju 2dobu porodnu do 30minut nemusi byt najvacsim fiaskom. Mna presvedcilo to, se ti nevezmu babatko od teba ale naopak po porode si s nim. Ihned ti ho prilozia a nevezmu po 5min.

matusiacik85
12. júl 2015

Ahojte, chcela by som vas poprosit o radu. 29.6. Som absolvovala cisarsky v hainburgu. Nakolko som mohla ist na vikend domov dohodla som sa s dr. ze stehy mi vyberie moja gynekologicka. Ta na to kukala a vybrala mi dva plasove stiffty ale tie dva modre konce nitiek mi tam nechala a stale trcia. Ze to su tie co sa vstrebu. Nie som si ale ista ze vie o com hovorila. Prosim vas ktora mala cisarak a vyberali jej stichy, je to takto ok? Vopred dakujem za radu.

ivkadracova
12. júl 2015

@lenulienka86 inak mozem Ti povedat ze ten cas, v tej euforii, sa ti aj 2h zdaju ako 5 min : ) Ked sa ma sestra milo spytala, ci moze zobrat a umyt, pomerat, odvazit, .. ja ze, este len chvilu je tu, a ona mi ukazala hodinky ze aha, vyse dvoch hodin, aj manzel hovoril ze uz tolko je .. vobec som nemala sajnu kedy to zbehlo .. mna mrzelo iba, ze vlastne zaspala, a neprisala sa, ale to je uz iny roman

nafotky
12. júl 2015

@matusiacik85 ahoj ja som tam rodila 21.4. A vyberal mi to dr v At dal dolu tie plastové krúžky a potom niečo "potiahol" a vybral taky "špagatik" (neviem ako to nazvať) proste ako keby šnúrku z vnútra ... Nič sa mi tam určite samé nemalo vstrebať.

ivkadracova
12. júl 2015

@dugyna Kristy, prosim Ta, v ktorom tyzdni tehotenstva si bola prvy krat na poradni v Hainburgu? Beries aj tam porodny plan? Ako na neho reagovali, a kto kazdy ho videl? Ake vsetky vysetrenia si si nechala v ten den urobit? Riesis aj take veci ako porod do vane, ci aku polohu budes preferovat.. mas predstavu?

dugyna
12. júl 2015

@ivkadracova s tym sreptokokom suhlasim to mas uplnu pravdu. vies napr. povedz naco je sekcii ATB proi streptokokovi? lebo ja nie..a neviem ci sa smiat alebo plakat z toho
@sihaweh ak mas energiu bojovat ..ale teda nepotrpis si zas az na takej volnosti pri porode..lebo napr v AT moze byt pri tebe manel uz pocas I.doby porodnej co u nas nie...
a k tomu ATB ma @ivkadracova pravdu...myslis ze par rokov dozadu sa to robilo? osobne si myslim ze je dolezitejsie zmerat pH krvi v pupoocniku co sa u nas nerobi..
@sihaweh a na antolskej ci v ktorej kolvek nemocnici v BA sa ta nebudu pytat ci ATB chces alebo nie
@ivkadracova tak dat sme ho dali pri prvej lebo sa ma nepytalai nachystali na sekciu a sup a uz bolo...preto ta oazka ze ako sa dieta moze nakazit pri sekcii..
no druha vec je taka ze pred druhou aj tretou dcerou ked uz som bola v case steru som sa umavala aqvitoxom aby setrpto nevysiel a predisla infuzke..a nevysiel...ale je samozrejme ze za 6tt sa vsetko moze zmenit...
@lenulienka86 jasne ale nielen boding ale aj to ze po sekcii/ak by v nejakom priapde cohokolvek bola potreba/ mas dietatko hned s manzelom(boding) a potom ho mas hned pri sebe a si postavena...to je na nezaplatenie...je to mega rozdiel ked som pri prvej musela lezat 24h bez pohnutie..a pri druhej odkracala po 3h po porode do auta a ...
@matusiacik85 pri prvej som mala sekciu a vyberali mi z brucha sipchy...to ti mala precvaknut a vytiahnut..a zdezifikovat..

dugyna
12. júl 2015

@ivkadracova bola som tam v 38tt bola som dohodnuta na termin k Slovensky hovoriacej PA.davala som tu aj cislo telefonne kde som sa objednavala. porodny plan sme sa s manzelom dohodli ze netreba..to co sme chceli vediet ci robia nerobia a ude ci nebude robene sme si z PA poveali hned pri tej poradni..a dospeli sme k zaveru ze to nebude treba..a aj z toho napr ze na sone nemohol dobre namerat hlavicku..ale nedovolil si dr mi potiahnut nizsie gate...ale ja som sa ho opytala ci si ich mam este posunut..cize viem ze neurobia nic bez toho ze by sa opytali.
a taktiez sme tam stretli jednu maminku co bola na dni otvorenych dveri a mala uz odrodene a chvalila velmi a ze zbytocne brala plan...lebo nakoniec rodila do vody ale ze super a ze vsetko si pytali ci chce to alebo tamto a ci tak alebo ona ci vitamin ci nie..atd..

v den poradne robili CTG spisala si moju kartu celu a porody a nejake veci co by som chcela (mozno mi budu musit pichnut buscopan koli varixom -aby som nedostala krc-to by som nemohla tlaci)..taktiez si kukla ci mam vysereneho streptkoko, krnu skupinu a toxoplazmozu..

vanu vyslovene neriesim..ak bude volna tak ju mozno skusim ..ak nie pohoda..maju sprchu 🙂
polohu tipujem podla minuleho porodu a podla cvicenia s aniballom..urco nie v leze..cize predstavu mam a ostatne uvdime

cize podla mna netreba..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre